Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sezon ogórkowy trwa i wesołe listy typu powyższy mile widziane.

"Ja nie czytam Twoich listów" - napisała "Marysia" do swego korespondenta Jasia - w odpowiedzi na jego list. :D

Dla poparcia tej zdecydowanej postawy dodała:

"Telefonu też nie odbieram od każdego, tylko dlatego, że dzwoni."

Co ma piernik do wiatraka czyli telefon do czytania listów lub czytanie listów do telefonu? :-)

Aby nadać pełnej mocy swej stanowczej postawy nie czytania listów padł koronny argument:

"I nie pije z każdym, tylko dlatego, że flaszka stoi na stole."

To się chwali, bo alkohol zdrowiu szkodzi, a picie z każdym byłoby oznaką braku roztropności - szczególnie w przypadku kobiety, która nie czyta... :D

"Śmiech to zdrowie" - niech to będzie "płęntą" lub puentą nie czytania... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie

 

Dużo czasu zajęło mi przeczytanie wszystkich opinii ale mam już jakieś pojęcie o tym systemie.

 

Mam tylko jedno pytanie odnośnie ceny samego AGREGATU ELEKTRYCZNEGO ponieważ jestem na etapie możliwości zakupu domu z położonym już ogrzewaniem

 

Na pewno w przyszłości będę miał więcej pytań ale na początek odpowiedź na to jedno będzie dla mnie zadowalająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam tylko jedno pytanie odnośnie ceny samego AGREGATU ELEKTRYCZNEGO ponieważ jestem na etapie możliwości zakupu domu z położonym już ogrzewaniem

 

Witaj,

dwa lata temu płaciliśmy około 2300zł za agregat. Ale podejrzewam, że w tym wypadku najlepiej skonsultować się z legallet, bo jeśli masz już dom z tym fundamentem na oku to i cała dokumentacja techniczna powinna być, a tam są wpisane odpowiednie dane techniczne tych agregatów, które mają być zastosowane. A tak w ogóle to w razie "w" zapraszam do kontaktu mailowego. Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam tylko jedno pytanie odnośnie ceny samego AGREGATU ELEKTRYCZNEGO ponieważ jestem na etapie możliwości zakupu domu z położonym już ogrzewaniem

Na pewno w przyszłości będę miał więcej pytań ale na początek odpowiedź na to jedno będzie dla mnie zadowalająca :)

Witam serdecznie riki29

Tak jak słusznie napisała Katarzyna agregaty do fundamentu grzewczego Legalett w Polsce sprzedaje Gdańsk, według dokumentacji wykonanej przez projektanta.

Skontaktuj się z nimi podając dane domu, który zamierzasz kupić. Twój sprzedawca powinien przekazać Ci całość dokumentacji i Umowę podpisana przez Legalett z wykonawcą/inwestorem Legalett.

W razie pytań pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! wpadlam na chwilke, zeby poinformowac wszystkich ze: juz mam LEGALETT !!!!

 

Jesli macie pytania to chetnie odpowiem ale moze w moim dzienniku poniewaz ten watek jest juz bardzo wydluzony i nie czytam nowych wpisow...

 

Powiem w skrocie tylko, ze prace trwaly dokladnie piec dni, ekipa przesympatyczna i mimo moich upierdliwych naiwnych pytan nie dostalo mi sie po uszach nawet raz ;P

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jakie masz styro pod spodem. (parametry, może producent?)

 

nie mam przy sobie dokumentow ale pamietam, ze styropian spod byl 2x100 eps100 a boki 40.

 

powierzchnia zabudowy 97,4 m2 (bez tarasow)

 

cena legalettu 51 tys z groszami

 

rok temu zrobilam badanie gruntu - woda na pol metra, piasek... wiec w cenie plyty jest tez odwodnienie i geowluknina

 

podczas kopania okazalo sie ze woda jest plyciej wiec szefu w porozumieniu z architektem zdecydowali o podniesieniu plyty do 70 cm (az zrobilam zdjecie tej wody ktora wyplynela...) za piach zaplacilam 6 tys - to juz poza legalettem - w planie bylo 4 tys ale ze wzgledu na to podniesienie wyszlo calosciowo okolo 360 ton piachu czyli 15 wywrotek. Plus koparka 650 zl w pierwszy dzien i plus 250zl koparka do obsypania reszta humusu na zewnatrz plyty.

 

Czyli w sumie wyszlo jak widac 58 tys (podkreslam, ze cena ta nie opiewa tarasow, gdyz z tarasami poszalalam - mam duze + 5 slupow do pergoli wiec je rozliczalam osobno).

Jeszcze wpomne, ze mam w tym dwa agregaty wodne gdyz beda podlaczone do pieca na pellety. No i legalett nie jest podlaczony z kominkiem gdyz bede miec koze :)

 

Poza tym zatrudnilam tez dodatkowo hydraulika i rozlozylismy juz rury wodne gdyz wszystkie - do kuchni i do lazienki- musialy byc poprowadzone w podlodze ze wzgledu na rozmieszczenie pomieszczen zatem ten temat juz tez mam z glowy na tym etapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obszerne info. No ale niestety cena wyszła cos ok 600zł/m2. Trochę dla mnie drogo bo ma dużo więcej metrów.

 

Oczywiscie - cena zawsze odgrywa decydujaca role.

Mozna przeprowadzic male oszacowanie wydatkow:

Ja na poczatku zastanawialam sie nad plyta bez powietrznego ogrzewania + podlogowka (5tys): http://www.tegr.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=64&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=1

Jednak oczywiscie do instalacji takze musialabym zatrudnic jakiegos fachowca czyli + ok 30%ceny urzadzenia= robocizna (w sumie ok 7 tys kompletna podlogowka). Legalett za beton zaplacil 8tys zatem juz mamy 15 tys. Robocizna samej plyty to minimum 5tys (50zl/m2) (juz w sumie 20tys). Odwodnienie to zapewne kolejne 5 tysiakow. Zatem zostaje 25tys do podzialu na styropian, zbrojenie, projekt plyty, rury kanalizacyjne+robocizna = mysle ze minimum 10-15tys.

Zapewne wiec przeplacilam okolo 10-15tys. Ale nawet palcem nie ruszylam, jedyne co do mnie nalezalo to zalatwic piach, koparke i pol metra desek. Czyli pracowalam sobie spokojnie caly rok i przyjechalam tylko na piec dni na dzialke (z reszta w ramach relaksu bo rownie dobrze moglo tam mnie w ogole nie byc a wszystko byloby i tak zrobione tak jak potrzeba). Zatem zaplacilam dodatkowo za komfort i brak stresu oraz gwarancje ze to cos nie peknie w przeciagu najblizszych 30 lat mojego zycia albo i dluzej.

Mysle, ze warto wspomniec, ze mam juz posadzke i jedyne co na niej zrobie to wylewke samopoziomujaca plus zywica.

 

Dziwie sie klutniom jakie obserwuje w tym watku. Przeciez to oczywiste - albo sie samemu umie wiele rzeczy wykonac i wie jak powinna przebiegac poprawna konstrukcja albo w tym czasie zarabia sie pieniazki robiac to co sie umie najlepiej po to zeby zaplacic innym za perfekcyjne wykonanie.

Dla mnie drogi jest samochod za 50 tys gdyz za 30 lat bedzie ten sam model wart 500 zl (nie znam sie, moze wiecej) a co z nasza plyta? ile gorzej nam sie bedzie na niej mieszkac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co nie wytrzyma ci 30lat to ten styropian eps 100 pod płytą.Nazwałbym to już skandalem ,że Legallet chcąc zarobić parę złotych więcej (a zarabia jak wiemy przecież nie mało ,przy swoich cenach) dalej stosuje w tak istotnym momencie jak posadowienie styropian eps100

 

W drewnianym domku z bala u mojej babci dopiero w tym roku (po 50 latach mieszkania) ocieplana jest podloga - do tej pory byla ziemia i deski i bylo cieplo ale deski sprochnialy wiec trzeba bylo je wymienic no i oczywiscie ocieplic ("bo tak sie teraz robi").

W domu moich rodzicow jest tylko wylewka bo gdy sie budowali styropianu nikt nie wkladal (a tak w ogole najcieplej jest akurat na parterze).

Kto wie jak sie bedzie robilo za 30 lat?

Nie ma co naskakiwac na firme jesli nie przyczynia ona nam krzywdy. Jesli chcesz przyczynic sie do tego aby mniej zarabiala to zasilaj konkurencje. My -inwestorzy mamy wybor - jesi nie podoba mi sie cena szukam innego wykonawcy i juz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę maili do firm budowlanych lub parę pytań się wśród znajomych budujących wystarczy na 50% oszczędności :)

Kurcze,jak sobie pomyślę,ze za Legalett musialbym wydać ponad 100tys.zł i to na EPS100 to...

Wykonałem parę maili do firmy styropianowej po EPS200 i kształtki,parę maili do ekipy,parę maili po hurtowniach i materiał na płytę 180m2 z EPS200 mam za 35tys.zł a robociznę za 10tys.zł i będę miał legalet dla biednych,ufff ;)

Co do EPS100 pod płytą to mój projektant płyty stwierdził,że nie podpisał by się pod takim styropianem...

 

No to gratuluje :D !!!

 

Zeby miec nizsza cene czasami trzeba zrezygnowac z pewnych zachcianek. Ja np. wymyslilam sobie antresole i trzeba bylo dolozyc dodatkowy agregat gdy tymczasem na ten metraz wystarczylby jeden. Albo w sklepie byly kratki odplywowe za 70 zl i za 270 zl - oczywiscie musialam kupic ten drozszy najpierw wybralam ten ktory mi sie najbardziej podobal i wydawal mi sie jakosciowo najlepszy a potem sprawdzilam cene pod czytnikiem... Dzis ogladalam zyrandole - takze nie patrzac na cene uporzadkowalam je w kolejnosci od tego, ktory mi sie najbardziej podoba do tego, ktory najmniej no i okazalo sie ze cena malala wraz z moim zainteresowaniem ;D juz tak mam (pewnie kupie ten co mi sie podoba najbardziej ale zaplace za niego nadgodzinami...).

 

Zastanawiam sie jak calosciowo cena mojego domu wpasowuje sie w cene domow innych - wyszlo mi 350k stan pod klucz (ok. 140m2 - nie wiem dokladnie ile wyjdzie tych metrow ze wzgledu na antresole...). Moze inni legalettowcy i nie-legalettowcy pochwala sie ile pieniazkow zjadl ich domek aby moc w nim zamieszkac (chocby na materacu ale w ciepelku ;-) ).

 

Dla tych, ktorzy dopiero planuja budowe mysle, ze wazna informacja bedzie takze to, ze im wiekszy dom tym cena za m2 spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spróbujesz ogrzać prądem ten dom babci albo rodziców to może zrozumiesz ,że to ,że kiedyś nie dawało się styropianu i było, nie ma absolutnie nic wspólnego z tym co jest dziś.Naprawdę nie rozumiem tych paru złotych dołożonych choćby nawet do EPS200 w tej sytuacji i przy tych cenach za ten system.I tyle.To ile ktoś zapłacił i co za to uzyskał ,czy mu się taki system podoba to już jego indywidualna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kupujesz w sklepie najdroższe rzeczy ale dom postawiłaś na materiale który przez wszystkich oprócz Legalett jest uważany za nie nadający się do tego celu. Nawet producenci styro nie polecają swojego EPS 100 pod płyty. Gdzie sens gdzie logika? Położyłaś bardzo drogą dachówkę na więźbie wykonanej z odpadowego drewna? Pewnie nie, bo jak to. Pod dom jednak dałaś materiał który się do tego nie jest przeznaczony wg producentów i który przez nikogo innego nie jest stosowany i uważasz że tak jest dobrze bo zapłaciłaś za to kupę kasy. Pomyśl troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przestancie gledzic jak te stare baby i bierzcie sie do roboty bo jak na razie wasze dzienniki sa puste ;P

 

Tych co rzeczywiscie chca budowac i maja pytania odnosnie mojego beznadziejnego i drogiego fundamentu zapraszam do zadawania pytan w dzienniku lub na priv :) "See You Later, Alligator!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...