Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani napiszcie cos o cenach tefo suuuper fundamentu, juz wiem ze sie oplaca ale ile trzeba na cos takiego miec :) i dlaczego tak drogo ;)

 

Kosztuje to jak się zorientowałem jakieś 1/4 całej inwestycji (dla mnie "lekka" przesada).

Czy sie opłaca - to zależy. Jeśli np. masz własna elektrownię...

 

Ma jednak jedna zaletę - jest to ogrzewanie bezobsługowe.

Tyle że szereg innych systemów też jest bezobsługowych a kosztuje kilkakrotnie taniej.

Moje też bezobsługowe ogrzewanie kosztowało jakieś 1/20 całej inwestycji.

No, po doliczeniu fundamentów i wylewek - może 1/10.

 

A wg ostatnich prognoz jakie czytałem, energia elektryczna w najbliższych latach będzie drożeć najszybciej.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

PS. No to mi sie teraz dostanie od Piotra O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani napiszcie cos o cenach tefo suuuper fundamentu, juz wiem ze sie oplaca ale ile trzeba na cos takiego miec :) i dlaczego tak drogo ;)

 

Kosztuje to jak się zorientowałem jakieś 1/4 całej inwestycji (dla mnie "lekka" przesada).

Czy sie opłaca - to zależy. Jeśli np. masz własna elektrownię...

 

Ma jednak jedna zaletę - jest to ogrzewanie bezobsługowe.

Tyle że szereg innych systemów też jest bezobsługowych a kosztuje kilkakrotnie taniej.

Moje też bezobsługowe ogrzewanie kosztowało jakieś 1/20 całej inwestycji.

No, po doliczeniu fundamentów i wylewek - może 1/10.

 

 

A wg ostatnich prognoz jakie czytałem, energia elektryczna w najbliższych latach będzie drożeć najszybciej.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

PS. No to mi sie teraz dostanie od Piotra O.

Przecież Legallet musi te 10 tys. na czysto zarobić na kliencie bo inaczej prezes nie pojedzie na Kajmany 6 razy do roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frosh

 

Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba standardowo w umowie z ZE jest mowa o zużyciu 3000 kW na rok. Mnie to zaniepokoiło, bo wydawało mi się bardzo mało. Poszedłem do ZE wytłumaczyłem jaki mam problem i tam mi wytłumaczyli, że to nie ma dla nich znaczenia w przypadku Legalett. I tak już zostało...

Jest OK rachunki płacę w terminie, a że przekraczam znacznie te 3000 kW, to rzeczywiście nie ma znaczenia.

 

Dla świętego spokoju zawsze możesz poradzic się dzwoniąc do Legalett lub rozmawiając na miejscu w ZE z fachowcami.

Powodzenia

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskimos

 

Fajny z Ciebie gość. Podoba mi się Twoje poczucie humoru.

Spoko - za nic Ci się nie oberwie.

Tak trzymaj!

 

Powodzenia

 

Piotr

 

PS

"A wg ostatnich prognoz jakie czytałem, energia elektryczna w najbliższych latach będzie drożeć najszybciej. "

A gdzie o tym czytałeś? Mnie już straszyli tym 4 lata temu i jak do tej pory gaz i olej podrożały znacznie więcej niż energia elektr.

W razie czego mam możliwość przełączyć Legalett na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuj duch! Kolego KrzysztofieMarusza - "mój szpiegu"

 

2) jak w dyskusji może się przyczepić do adwersarza to to zrobi, mimo że mało to merytoryczne (np. żeś jest - a przecież sam sobie tego "tytułu" nie nadałeś -> chyba Piotrowi zazdrość albo i coś )

 

Czytaj proszę listy ze zrozumieniem - a kto Mu nadał ten tytuł jeśli nie On sam?

 

 

3) nadal podejrzewam Piotra że pracuje dla Praefy lub Legalettu (co samo w sobie nie jest nijakim występkiem)

 

Jasne, że pracuje - piszę tu i piszę i mam z tego wiele satysfakcji.

 

Najlepszego Krzysiu

:lol:

 

Piotr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki za informacje.

Pytałem, bo u mnie jest 95 m2 i dwa agregaty o mocy łącznej 7 kW (większa moc niż potrzeba na te powierzchnię, bo w planach pierwotnie była możliwość zamiany na ogrzewanie gazem).

Doczytaj, bo w kosztorysie, jeśli dobrze pamietam, podają zwykle jaka jest moc agregatów. Przypuszczam, że u Ciebie dla 125 m2 będzie przynajmniej 8 kW.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Legalettu!

 

Jaka moc przyłącza elektycznego powinienem zamówić w elektrowni dla 120 metrowego domku z dwoma agregatami w sumie 8Kw?

Czy 16Kw wystarczy ?

CVU też bedzie grzana prądem, kuchnia elektryczna, generalnie wszystko na prąd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam :wink:

 

Przeczytałem cały ten wątek i wszystko co znalazłem na tym forum odnośnie Legalett.

Czy moze po tych kilku miesiącach jest tu wiecej osób skłonnych opisać doświadczenia związane z posiadaniem tegoz wynalazku pod podłogą ??

Najbardziej interesuje mnie oczywiscie praktyczne dzialanie i koszty utrzymania. Glosnosc agregatow - ktos mi powiedział ze to tak jak lodówka burczy :o

Planuje dom o p.u. okolo 100mkw, parterowy bez uzytkowago poddasza.

Sciany jeszcze nie wiem, na razie czytam. Legalett i kominek + DGP.

Nie mam jeszcze pomusłu na cwu. Oczywiscie standartowo chce wydac jak najmniej i płacic jak nejmniej :lol: tak serio to uwazam ze lepiej doinwestowac budowe w celu ograniczenia stałych kosztów ekslpoatacji.

Pozdrawiam i czekam wiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac zainteresowanie systemem jest ogromne :p Szkoda tylko ze posiadacze nie chca dzialic sie swoimi doświadczeniami.

Przeglądając forum można znalezc sporo osob budujących na płycie legalett udzielajacych sie w innych watkach forum. Dlaczego tu nie zaglądaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...