Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mika31: Już rozumiem. Legalett nie rozprowadza instalacji wodnej w cenie, jest pewnie kilka powodów. Myśle, że te kilka rurek to nie ma sensu, chociaż jak kupisz te rurki to zawsze się możesz dogadać z ekipą i to położą :). Oni to argumentują też tym, że jeśli ktoś chce to może sobe poprowadzić sam te rurki (byli tacy), ale warunkiem jest, że będą to rurki miedziane z wałka, żeby nie było łączeń wewnatrz płyty fundamentowej. Bo jak coś pęknie to jest wielki problem z kuciem w takiej płycie. Ja mam raptem 2 zlewy na parterze wiec nie było sensu prowadzić te kilka rurek. Jestem właśnie na etapie budowy ścian parteru, fundament już jest wykonany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji Legalett nie rozprowadza, ponieważ za wodę jest odpowiedzialny hydraulik .Są jeszcze inne powody:

1.Wystawienie rury do kanalizy jest przecież o wiele łatwiejsze niż system wodny , choć u mnie rurę wystawili odwrotnie i później hydraulik cuda robił.

2. Systemów wodych jest conajmniej 5 ( więc byłbyś skazany na system wspólpracujący z Legalletem) - w kanalizacji system jest uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z forumowiczów zadał pytanie o użytkowanie agregatu wodnego, jestem jednym z nich ale doświadczeń jeszcze zimowy nie mam wiec o kosztach jeszcze za wcześnie. Tydzień temu ekipa legalettu uruchomiła mi system ogrzewania. Teraz to uczyniłem aby wilgoć która jest w fundamencie odparowała. Zmniejszyłem temperaturę wody na piecu bo nie wyrabiam - tak ciepło . Ale uważam że koszty ogrzewania będą mniejsze niż przy agregatach elektrycznych. Dodatkowo posiadam połączenie kominka z systemem. To właśnie kominek ma pomóc w bezwładności cieplnej, zanim płyta nabierze temp. zastosowałem wodny agregat bo połączyłem solara do podgrzewania c,w,u do tej pory na podgrzewanie wody użytkowej nie zużyłem gazu. cały czas służy mi słonce polecam solary próżniowe są bardziej wydajne od płaskich. na zbiorniku 300 l obecnie mam 44 C rodzina 4 osobowa nikt sobie nie żałuje wody. Rozpocząłem budowę dokładnie rok temu w październiku przerwy w tym miałem 4 miesiące XII I II III a w połowie czerwca sie wprowadziłem problemy w przyłączeniami woda, prąd , gaz i to jest właśnie problem budowlańca - przyłączenia. każdy wyzywa TPSA a to w porównaniu z pozostałymi telefon był pierwszy. reszta to zadufani w sobie monopoliści. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz wycenę z legalettu. Chyba sie zdecyduję, więc mam do was jeszcze trochę pytań.

1. Jaki kominek?

2. Jaka moc przyłączeniowa? (102m2 pod legalett, kuchenka i płyta elektr., reszta to standard)

3. Jak/gdzie macie wodę rozprowadzoną ? Czy w płycie?

4. Jakie jeszcze mnie czekają koszty stanu zero?

5. Ile może tu wejść podsypki?

Mam nadzieję, że zajrzycie tu jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy legaletowcy!!! kilka pytań do was od (potencjalnych legaletowców):

1. czym grzejecie wodę??

2. czy według was lepiej nepędzać legelat prądem czy gazem z kotła(kóry grzałby wtedy też wodę)? tzn. czy robiąc legalett jest sens robić przyłącz egazu do domu?? (przeciez to spory koszt)

3. czy sądzicie że kombinacja legalet + wentylacja mechaniczna da jeszcze lepsze oszczędności na ogrzewaniu domu niz legalet z went. mechaniczną.

4. Czy dla takiego zmarzlucha jak ja legalett jest dobrym rozwiązaniem - tzn. w domu moich rodziców (niby dobrze ocieplonym) jest mi bardzo zimno, bo np. jak ida rano do pracy to wyłączają kaloryfery lub przykręcają je na najniższe grzanie - jak przychodzi się po południu 9a właściwie wieczorem) w domu nie wita cię przyjemne ciepełko, ale przejmujący chłód. czy myslicieże legalet zachowa mi choć trochę ciepła właśnie na te wieczory bez znacząo wyższego niż przeciętny uszczerbku na kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prądem w bojlerze,

2. Chyba lepiej gazem, ale ja gazu nie moge podłączyć. Pewnie gazem wyjdzie taniej troche, no i wode można grzać,

3. Oczywiście, że lepiej zastosować wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, ja tak robie, niż grawitacyjną,

4. Myślę, że jak już ustawisz temperaturę to ją trzyma, nie mam praktycznej wiedzy bo dopiero się buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja jak na razie nie mogę nic sensownego napisać o eksploatacji ponieważ dopiero stawiam swój dom na płycie Legalettu. Niestety jak do tej pory spotykam się jedynie z niekompetencją i nierzetelnością firmy. Słucham obecnie wyjaśnień Pana z tej firmy, że to moja wina -że ludzie nie znają się na budowlance! Wg. tego Pana to inwestorzy powinni się znać lepiej od fachowców! Wtedy uniknie się błedów.. tylko po co zatrudniać wtedy tego Pana?!

Lista błędów robi się coraz dłuższa więc i koszty poprawek rosną. Jak na ceny wynajęcia tak "renomowanej" firmy to mam wrażenie że nie można mówić o kompetencji ludzi którzy tam pracują!!! A nierzetelnośc!! Próbowałem sie już kilkakrotnie umówić na jakieś podsumowanie dokonań tej firmy -niestety bezskutecznie.

Moja rada -zastanówcie się z kim budujecie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie nie mogę nic sensownego napisać o eksploatacji ponieważ dopiero stawiam swój dom na płycie Legalettu. Niestety jak do tej pory spotykam się jedynie z niekompetencją i nierzetelnością firmy.

Czy to firma od Legalettu?

Jeśli nie to napisz jak przebiegała budowa płyty od fazy projektu do końca.

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, legalletowcy

mam takie techniczne pytanko

jesli powinnam się wyniesc ponad obecny teren (w ktorym miązszosc humusu jest 60cm) o jakies jeszcze 60cm wyzej to jak to zrobic na legallecie? zdjąć humus, wsypac tłucznia i zagęszczać? czy nasypać bezpośrednio na grunt, zagęszczac i na to płytę? czy może to niemozliwe?

 

wrzuce jeszcze jedno pytanko

rozumiem, że w przeciwieństwie do podłogówki - na leggalett można dawac panele i drewno?(nie trzeba ceramiki lub kamienia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek K.
jesli powinnam się wyniesc ponad obecny teren (w ktorym miązszosc humusu jest 60cm) o jakies jeszcze 60cm wyzej to jak to zrobic na legallecie? zdjąć humus, wsypac tłucznia i zagęszczać? czy nasypać bezpośrednio na grunt, zagęszczac i na to płytę? czy może to niemozliwe?

Ja będę wybierał ziemię urodzajną, zasypię pospółką do żądanego poziomu i zagęszczę. Jak najbardziej można wynieść poziom 0 ponad grunt na samej pospółce.

 

rozumiem, że w przeciwieństwie do podłogówki - na leggalett można dawac panele i drewno?(nie trzeba ceramiki lub kamienia?)

Na chłopski rozum: jeśli pod płytą masz co najmniej 16 cm styro, a nad płytą 2cm drewna, to dokąd będzie uciekało ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum: jeśli pod płytą masz co najmniej 16 cm styro, a nad płytą 2cm drewna, to dokąd będzie uciekało ciepło?

 

Dziękuje za odpowiedź.

Niestety na ten sam chłopski rozum na podłogówkę w zasadzie nie powinno się dawać drewna (lub jak najcieńsze)- rozumiem, ze tu jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek K.

Na chłopski rozum: jeśli pod płytą masz co najmniej 16 cm styro, a nad płytą 2cm drewna, to dokąd będzie uciekało ciepło?

 

Dziękuje za odpowiedź.

Niestety na ten sam chłopski rozum na podłogówkę w zasadzie nie powinno się dawać drewna (lub jak najcieńsze)- rozumiem, ze tu jest tak samo.

O ile pamiętam drewno jest ok. 8 razy lepszym przewodnikiem ciepła niż styropian, na dodatek ma sporą pojemność cieplną, więc zupełnie nie rozumiem skąd obawy o stosowanie drewna na podłogówce. Może chodzi o problemy z rozszerzalnością cieplną, ale są przecież pływające podłogi. Moim zdaniem źródłem problemów jest kiepska izolacja termiczna domów w ogóle i w związku z tym stosunkowo duże potrzeby cieplne na uzyskanie komfortu cieplnego. Legalett zaleca 16 cm styro wokół płyty grzewczej, ale to jest z pewnością za mało (20cm jest bardziej na miejscu). Ale nawet przy 16 cm 2 cm drewna na podłodze to śmiesznie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to taki legalet stac zaplacic aby go murator przykleil

a takiego ytonga, czy silki nie stac?

dziwne...???

przeciez watek o silce to ma juz czyba 33 rozdzialy

wiec bardziej zasluzony

albo watek o terrivie

co w tym legalecie takiego waznego ze si ego przykleja?

 

no chyba ze po to aby odstraszyc potencjalnego inwestora- to wtedy rozumiem

mam taka nadzieje ze tak jest bo uwazam system za idiotyzm

ale watku nie czytalem w calosci wiec pewny byc nie moge ze jego celem jest antyreklama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...