Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Po długim bardzo namyśle, tzn przeczytaniu wielu informacji na temat różnych sposobów budowania, zdecydowałem się na budowę: fundament Legalett z zastosowaniem ścian Praefa. W związku z tym mam pytanie, czy jest ktoś na forum kto w województwie opolskim coś takiego postawił? I czy ewentualnie byłoby możliwe obejrzenie tego wykonania? Mój dom ma być z poddaszem użytkowym, ale z tego co wyczytałem to dla Legalett strop nad parterem to nie problem. Boję się tylko o CWU (może niepotrzebnie)

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

edit:

aha budowę od podstaw do stanu deweloperskiego będzie realizował firma pref-bud z mysłwoic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kilkakrotnie widziałem domy budowane ta technika oraz ten prosty wyminnik rurowy odbierający ciepło od kominka. PROPONUJE wkłady kominkowo-piecowe mogące pracować w systemach z ZAMKNIĘTĄ kubaturą systemu grzewczego . Jest to palenisko pomśslane do systemów grzewczych gdzie całe ciepło przekazywane jest przez powietrze do ścian z szamotu i kafli , a dalej do pieszczeń przez promieniowanie . System jaki tu opisuje jest bardzo podobny do waszej "ciepłej podłogi " . Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że paleniska posiadają system poboru powietrza do spalania z poza domu oraz możliwość podłączenia automatyki regulującej pracą kominka. Jako opcja występuje wymiennik wodny [ 3 - 4 kW do wody ] mogący rozwiązać przy okazji problem ogrzania małego poddasza lub c.w.u. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknęłam do projektu płyty i jedna rzecz mi się rzuciła w oczy.

Ściana posadowiona jest w ten sposób , że wystaje 10 cm nad płytę.

Tymczasem na ścianie fundamentowej, przynajmniej w moim oryginalnym projekcie, taki nawis za ścianę fundamentu wynosił 4cm.

Interesowaliście się tym? Jakie to ma uzasadnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po długim bardzo namyśle, tzn przeczytaniu wielu informacji na temat różnych sposobów budowania, zdecydowałem się na budowę: fundament Legalett z zastosowaniem ścian Praefa. W związku z tym mam pytanie, czy jest ktoś na forum kto w województwie opolskim coś takiego postawił? I czy ewentualnie byłoby możliwe obejrzenie tego wykonania? Mój dom ma być z poddaszem użytkowym, ale z tego co wyczytałem to dla Legalett strop nad parterem to nie problem. Boję się tylko o CWU (może niepotrzebnie)

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

edit:

aha budowę od podstaw do stanu deweloperskiego będzie realizował firma pref-bud z mysłwoic.

 

Ponawiam pytanko, czy jest ktoś kto budował dom tym systemem w woj. opolskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowalismy sie juz na legalett na razie faza projektowa, musimy jeszcze podnieśc teren o 40 cm .Ogrzewanie parteru mamy już załatwione przez płyte ale zastanawiam się nad poddaszem , mamy w planach dwa pokoje takie awaryjne na co dzień nie uzywne , i łazienkę w której zainstaluje chyba matę grzewczą schody na poddasze będą w salonie otwarte, na górze po prostu wejścia do 3 pomieszczeń. Rozprowadzenie powietrza z kominka zintegrowane z Wentylacją mech. powinno sprawę złatwić po prostu napali się w kominku i będzie tam jako tako . Boje się zeby mi ciepło nie latało zbytnio do góry przez zchody bo będzie wygwizdów . Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dziś w tej sprawie zmieniłam zdanie. Rezygnuję raczej z wymiennika, a w zamian zrobię DGP grawitacyjne gdzie się da na dole i do pomieszczeń na górze (na razie zaślepione, bo górę zrobię jak w totka wygram).

Chcę mieć jakąś alternatywę dla prądu jak go wyłączą, a wymiennik żeby ogrzać system również potrzebuje prądu, bo wiatraczek przecież jest na prąd.

Mam jeszcze chwilę na decyzję, bo narazie robią mi projekt konstrukcji płyty.

Jakby mnie ktoś chciał przekonać do wymiennika, to chętnie posłucham głosów za.

Teraz mam inny dylemat. Puścić wodę w legalecie czy nie?

W legalecie poradzono mi, żeby ewentualnie puścić wodę bez łączeń do pomieszczeń a tam już po ścianach. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku za wymiennikiem przemawia, głownie jedna rzecz której się obawiam. Czy opłaty za energię elektryczną w sezonie grzewczym nie okażą się zabójcze dla mojego budżetu? Mając wymiennik będę mógł zawsze podłączyć np kocioł na ekogroszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie

Od kilku dni intensywnie zbieram informacje dt. legalettu, niestety nie mam na działce gazu i długo go nie będzie, więc musze podać architektowi do adaptacji system ogrzewania.

Mam pytanie......ile realnie wyniesie mnie mkw legalett, mam na myśli płytę fundamentową, znalazłem informację, że ok 180 zł/mkw......jaka jest aktualna cena

Pozdrawiam

 

P.S. A swoją drogą od kilkunastu dni szukam potencjalnego wykonawcy posiadajacego nazwijmy to autoryzację......i nic!!!!!, czy naprawdę firma z Gdańska chce się trochę rozwijać, przecież każda inwestycja to super reklama produktu.....nic już z tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od kilku dni intensywnie zbieram informacje dt. legalettu, niestety nie mam na działce gazu i długo go nie będzie, więc musze podać architektowi do adaptacji system ogrzewania.

Mam pytanie......ile realnie wyniesie mnie mkw legalett, mam na myśli płytę fundamentową, znalazłem informację, że ok 180 zł/mkw......jaka jest aktualna cena

Pozdrawiam

 

P.S. A swoją drogą od kilkunastu dni szukam potencjalnego wykonawcy posiadajacego nazwijmy to autoryzację......i nic!!!!!, czy naprawdę firma z Gdańska chce się trochę rozwijać, przecież każda inwestycja to super reklama produktu.....nic już z tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po długim bardzo namyśle, tzn przeczytaniu wielu informacji na temat różnych sposobów budowania, zdecydowałem się na budowę: fundament Legalett z zastosowaniem ścian Praefa. W związku z tym mam pytanie, czy jest ktoś na forum kto w województwie opolskim coś takiego postawił? I czy ewentualnie byłoby możliwe obejrzenie tego wykonania? Mój dom ma być z poddaszem użytkowym, ale z tego co wyczytałem to dla Legalett strop nad parterem to nie problem. Boję się tylko o CWU (może niepotrzebnie)

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

edit:

aha budowę od podstaw do stanu deweloperskiego będzie realizował firma pref-bud z mysłwoic.

 

Ponawiam pytanko, czy jest ktoś kto budował dom tym systemem w woj. opolskim?

 

Przykro mi to stwierdzić, ale dostałem wycenę na mój projekt i szukam innego systemu budowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sunao. Mam do ciebie pytanko.

Gdzieś wyczytałam, że zastanawiałeś się nad panelami a raczej co pod nimi położyć.

Na czym stanęło? U mnie będę panele laminowane, ale nie mam pojęcia

co na ten legalett pod nie dać.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

 

 

Mam panele z czarną pianką 3mm jako podkład. Konsultowałem to wcześniej z p. Wojtkiem z Legalettu. mam w tej chwili problem z ogrzewaniem dwóch pomieszczeń - w następnym sezonie Legalett zobowiązał się do zdiagnozowania problemu - teraz nie będzie już raczej odpowiednio niskich temperatur.

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ile realnie wyniesie mnie mkw legalett, mam na myśli płytę fundamentową, znalazłem informację, że ok 180 zł/mkw......jaka jest aktualna cena

 

Dwa miesiące temu: 460zł. :-?

W czwartek jadę do firmy z projektem do wyceny, więc się dowiem ile mkw w chwili obecnej kosztuje.

Wezmę ze sobą butelkę Neospazminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ile realnie wyniesie mnie mkw legalett, mam na myśli płytę fundamentową, znalazłem informację, że ok 180 zł/mkw......jaka jest aktualna cena

 

Dwa miesiące temu: 460zł. :-?

W czwartek jadę do firmy z projektem do wyceny, więc się dowiem ile mkw w chwili obecnej kosztuje.

Wezmę ze sobą butelkę Neospazminy...

 

.....to już jest cena zaporowa, mam ok 140 mkw na parterze z garażem, a grzanej ok 100 mkw.....ciekawe czy garaż liczą tak samo ?....jeśli tak to zaczyna być to zupełnie nieopłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....to już jest cena zaporowa, mam ok 140 mkw na parterze z garażem, a grzanej ok 100 mkw.....ciekawe czy garaż liczą tak samo ?....jeśli tak to zaczyna być to zupełnie nieopłacalne

 

policzmy: 100 m2 * 460 PLN = 46 000 PLN - wykonanie podłoża, materiały na płytę, materiały na ocieplenie, izolację przeciwilgociową, zbrojenie, beton, instalacje, rury, nagrzewnice, ludzie - to dużo ?

 

chyba, że nie piszesz, że wszystko poza systemem legallet (rury + urządzenia + montaż tego) trzeba DODATKOWO doliczyć - ale mnie wyceniali jeszcze w cenie 420 PLN za m2 i wychodziło całość własnie 42 000 PLN.

 

przy okazji - nie buduję na płycie legallet, tylko na zwykłej płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym wodnym; nie jestem zwolennikiem legalletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...