Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Tak jak mówiłam. Ja nie wyprowadze cię z błędu.

Mając takie warunki jak ty zdecydowałabym się na gaz oczywiście.

Chociaż być może jak zacznę legalett używać to to odszczekam, bo sam proces budowy z i na legalecie to była bajka. Szybko, sprawnie, czysto.

Jakbym miała się jeszcze teraz bujać z co, wylewkami itp... :roll:

A tak mimo, że murarz mi sie grzebał z 3 miesiące, bo ze 4 roboty na raz wziął, to po 4 miesiącach mam już stan developerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dawna interesuje sie legaletem, mam projekt calkiem duzego domu. Wczoraj dostalem wycene projektu: 189 m2 fundamentu 90.600+vat, plus strop (189m minus pustka nad salonem) 26.900+vat. Duzo kasy, wiec na pewno chcialbym sie skontaktowac sie z uzytkownikiem legalettu, w realu zeby porozmawiac o wadach i zaletach. Jesli ktos bedzie na tyle uprzejmy zeby poswiecic mi pol godzinki na mala prezentacje bede bardzo wdzieczny. Mieszkam 150 km na polnoc od wawy, ale dojade nawet do Zakopanego czy do Szczecina. Moj kontakt [email protected], 505075522. Z gory dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

Już o tym pisałem tu na forum i sporo osób skorzystało. Jeśli Kogoś interesują doświadczenia jak się mieszka w Legalett + Praefa, to proszę o kontakt na priw.

Niestety z barku czasu zaglądam tu coraz rzadziej, by dzielić sie ponownie tym, co można znaleźć już na tym forum w obszernej korespondencji.

Legalett się rozwija (np. nowe rozwiązania rur, wkładu kominkowego) i dziś, gdybym budował ponownie, tym bardziej wybrałbym ten fundament grzewczy, który używam od 4 lat z powodzeniem

Pozdrawiam serdecznie

 

PS Polecam październikowy nr "Muratora", w którym jest artykuł o Legalett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

czy ktoś ma doświadczenie z podmokłymi działkami? :wink:

z tego co poczytałem tu i tam legallet jest lekiem na wątpliwej stabilności tereny...

mam na oku działkę, ale ponoć wiosna jest tam mokro, zimą kupa śniegu, wilgoć generalnie, bo to na dnie niewielkiej góreczki(ok 3 m do szczytu) . cena bardzo konkurencyjna - zaoszczędziłbym ze 40tys.

czy warto?

czy sam legallet zabezpieczyłby dom przed wilgocią? :-? czy dodatkowo trzeba by projektować jakieś studzienki i drenaże?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

1. Pytanko o termostaty.

 

W projekcie mam ich kilka sztuk w odpowiednich pomieszczeniach.

Ponieważ, jak to wynika z uwag zamieszczanych na tym forum trochę trwa zanim wypracuje sie optymalne ustawienia i potem nie należy już kręcić nastawami.

Czy wobec tego nie można by w pomieszczeniach ulokować samych czujników temperatury a właściwe termostaty (regulacja) zlokalizować w centralnej rozdzielni z dostępem tylko dla Pana Domu (ew. Pani Domu).

Dodatkowo zabezpieczy to ustawienia przed dziećmi i gośćmi :)

 

2. Pytanko o sterowanie i II taryfę.

 

Jak najlepiej zabezpieczyć się przed uruchomieniem agregatów w I taryfie:

a) odłączać przekaźnikiem zegarowym zasilanie agregatów (3 fazy);

b) sterować termostatami (oddzielny przekaźnik zegarowy lub wbudowany w termostat).

 

3. Pytanko o sterowanie i przekaźnik priorytetowy.

 

Jak zrealizować odłączenie wybranego agregatu (lub obwodu) w przypadku uruchomienia kuchenki elektrycznej (sterowanie przekaźnikiem priorytetowym):

a) odłączać zasilanie agregatów (3 fazy);

b) sterować termostatami.

 

Pozdrawiam,

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanko o termostaty.

 

W projekcie mam ich kilka sztuk w odpowiednich pomieszczeniach.

Ponieważ, jak to wynika z uwag zamieszczanych na tym forum trochę trwa zanim wypracuje sie optymalne ustawienia i potem nie należy już kręcić nastawami.

Czy wobec tego nie można by w pomieszczeniach ulokować samych czujników temperatury a właściwe termostaty (regulacja) zlokalizować w centralnej rozdzielni z dostępem tylko dla Pana Domu (ew. Pani Domu).

Dodatkowo zabezpieczy to ustawienia przed dziećmi i gośćmi :)

 

Czy można tak sobie wyregulować, że w części domu nie będzie ogrzewania jak nie będę potrzebował a w pozostałej części będzie.

 

Nie za bardzo to sobie wyobrażam bo przecież nawet jak w części nagrzewam to i tak ciepło rozchodzi sie "po fundamencie" więc nie da się nie ogrzewać zupełnie dowolnej powierzchni. Co oznacza, że jesli bym chciał nie ogrzewac jakiejś części domu to nie będzie to możliwe i wtedy prawdopodobnie z części ogrzewanej będą jakies "straty" ciepła do tej nieogrzewanej.

 

 

Troche mieszam :lol: ale mój dom będzie z niezależnym mieszkaniem na parterze, parter chcę ogrzewać Legaletem wiec gdybym miał taka sytuację, że to dodatkowe mieszkanie bym chciał odłączyć od ogrzewania to tak w 100% prawdopodobnie sie nie da?

 

 

Może użytkownicy cos podpowiedzą w tym temacie?

 

Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...