Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na czym ma polegać oszustwo ?

Na tym :

cały dom ogrzewam przy pomocy grzały 3,5kW która zużywa mi jakieś 14-17kWh/24h !!!
Nie piszesz w jakich warunkach tyle zużywasz - przy jakich temperaturach zewnętrznych i przy jakim zużyciu energii elektrycznej na pozostałe cele (tak jak pisałem wcześniej, prawie cała energia elektryczna zużywana w domu zamienia się na ciepło).

Ja podałem jakie mogą być realne koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Przyjąłem przy tym standard domu 3 lub 5 litrowego. Taki standard naprawdę niełatwo uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

HenoK, piszę o sytuacji bieżącej, w moim domu który już wcześniej opisywałem, nie wiem jeszcze jaki mi wyszedł czy 3 czy 5 litrowy, ocenię to po całej zimie.

 

a dlaczego nie podaję, choć mogę, ile idzie na inne urządzenia, właśnie dla tego ze jak ogrzewasz dom gazem albo węglem, też tego nikt nie uwzględnia !!! więc skoro podajemy czyste koszty ogrzewania - skoro ktoś lubi oświetlać pomieszczenia halogenami po 500W i prowadzi nocny tryb życia, to nikt z tego go nie będzie rozliczał, że przez to spala węgla od tego co wstaje i kładzie się z kurami, nie ma ani komputera, ani telewizora.

 

powinienem podać że czasem, raz na 2-3 dni (szczególnie w te największe mrozy) odpalamy kominek na 2-3 godziny, spalając w tym czasie ok, 5-10kg brzozy. Chodzi o lekkie zrobienie cieplejszego klimatu - niestety wadą podłogówek jest to że nie ma przy czym ciepłym usiąść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co macie na podłogach na ciepłych płytach L.Wiadomo że kuchnia przedsionek korytarz i pewnie salon to jakieś kafle a co w pomieszczeniach sypialnych?Czy można tam stosować np.panele i jak to się wtedy ma do emisji tego ciepła z płyty.Wytłumaczcie co znaczy dom 3 czy 5 litrowy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co macie na podłogach na ciepłych płytach L.Wiadomo że kuchnia przedsionek korytarz i pewnie salon to jakieś kafle a co w pomieszczeniach sypialnych?Czy można tam stosować np.panele i jak to się wtedy ma do emisji tego ciepła z płyty.Wytłumaczcie co znaczy dom 3 czy 5 litrowy.Pozdrawiam
W całym domu mam posadzki ceramiczne, jedynie w sypialniach są panele podłogowe. Oczywiście w całym domu ogrzewanie podłogowe.

O domach 3 - 5 litrowych poczytaj tutaj (musisz mieć tylko kilka wieczorów wolnych):

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie otrzymałem ofertę na fundament (70 003,- zł / 76 471,- zł + 7%VAT :-) dużo i nie dużo)

 

Oferta na fundament grzewczy LEGALETT dla domu jednorodzinnego

wolnostojącego TYP D-68 Adel ia o powierzchni zabudowy 158,09 m2 w miejscowości

Żabno, Gm. Brodnica (Inwestor: Roger Sokołowski).

Mamy przyjemność zaoferować Państwu pakiet materiałów na fundament płytowy LEGALETT z systemem

grzewczym według dostarczonego projektu.

Oferta nie obejmuje systemu grzewczego w garażu.!!!!!!!!!!!!!!

Oferta obejmuje integrację jednego agregatu z kominkiem.

1. Materiały i roboty zawarte w ofercie:

1. Przygotowanie podbudowy płyty fundamentowej (gr. 0,5 – 0,7m),

2. Zagęszczenie podbudowy,

3. Wykonanie opaski drenażowej (bez podłączenia do kolektora spustowego),

4. Wyprowadzenie kanalizacji poza obręb budynku (1m),

5. Wyprowadzenie przyłącza wody poza obręb budynku (1m),

6. Wyprowadzenie przepust doprowadzającego powietrze do kominka poza obręb płyty (1m)

7. Wykonanie przepustu elektrycznego w płycie,

8. Wykonanie płyty fundamentowej typu Legalett

9. Rozłożenie systemu grzewczego typu Legalett

10. Wylanie płyty fundamentowej masą betonową

11. Wyrównanie płyty (dopuszczalna tolerancja wypoziomowania płyty +/-5mm),

12. Mechaniczne zatarcie płyty

13. Montaż Agregatów Elektrycznych

14. Projekt konstrukcyjno wykonawczy (uzgodnienia branżowe w gestii Inwestora),

15. Projekt systemu grzewczego (uzgodnienia branżowe w gestii Inwestora),

16. Elementy brzegowe płyty z narożnikami (bez tynku),

17. Agregaty Elektryczne:

- 2 szt. IGV 4000E,

- z 4-ma termostatami,

- rurki miedziane z otuliną (dot. wymienników ciepła)

- Elektryczne przewody zasilające (YDY) i sterujące (OMY) pomiędzy centralą grzewczą

Legalett, a elektryczną skrzynką rozdzielczą w budynku

- Agregat elektryczny do części garażowej:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- 1 szt. IGV 3002E z termostatem,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18. Obudowy do agregatów z pokrywami,

19. Wymiennik Kominkowy (TYP M 12-05- 125)

20. Gniazda pomiarowe + rury tłumiące

21. Termostat kominkowy – 1 szt.,

22. Dystanse do zbrojenia,

23. Izolacja NATURFLEX,

24. Instalacja systemu grzewczego (PP50 lub SPIRO 100) z detalami,

25. Izolacja wygłuszająca,

26. Izolacja termiczna od gruntu 2 x 10 cm = 20 cm,

27. Izolacja krawędziowa płyty

28. Pianka uszczelniająca elementy brzegowe

29. Zbrojenie w obszarze brzegowym według załączonych rysunków projektowych,

30. Strzemiona i kobyłki dystansowe

31. Siatka zbrojeniowa według załączonych rysunków projektowych,

32. Kątownik na wjazd garaŜowy – 1 szt.

33. Pręty poziomujące

34. Zintegrowanie systemu grzewczego z kominkiem (w miarę moŜliwości)

35. Rury kanalizacyjne – 9 punktów przyłączeniowych

36. Rury drenaŜowe PCV f80 owinięte geowłókniną

37. Beton B20 z pompą

38. Transport i rozładunek wyŜej wymienionych materiałów na plac budowy

2. Wymagane warunki:

- Maksymalne dopuszczane Wartości Cieplne U [W/(m2*K)]

dla ścian = 0,26 [W/(m2*K)]

dla stropodachu = 0,20 [W/(m2*K)]

dla okien = 1,80 [W/(m2*K)]

- Wentylacja pomieszczeń – grawitacyjna lub Mechaniczna z odzyskiem ciepła

- Łazienki do powierzchni 10m2 mogą wymagać dogrzewania za pomocą dodatkowego grzejnika

drabinkowego

- Przegrody pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi powinny być izolowane w

taki sam sposób jak przegrody zewnętrzne

4. Cena:

Cena pakietu Legalett (pkt.1-38) :

70 003,- zł / 76 471,- zł + 7%VAT

 

Teraz już nie wiem czy w ofercie jest ogrzewany garaż czy go nie ma i jak z ceną?

 

Co wy na to?

 

Pozdrawiam

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oferta nie obejmuje systemu grzewczego w garażu.!!!!!!!!!!!!!!" z tego wynieka chyba ze "Oferta nie obejmuje systemu grzewczego w garażu.!!!!!!!!!!!!!!" :wink:

 

Do legaletowcow mam pytanie na co zwrocic uwage przy podpisaniu umowy, na dniach zamierzam to zrobic, zrobilem juz pare poprawek ale czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do legaletowcow mam pytanie na co zwrocic uwage przy podpisaniu umowy, na dniach zamierzam to zrobic, zrobilem juz pare poprawek ale czekam na sugestie.

3City - na cenę i termin wykonania. :D

Powodzenia

Piotr

 

PS Amigo, panele w Legalett są prawie idealnym rozwiązaniem.

Roger - masz wątpliwość zapytaj u źródła - Legalett w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

Słuchajcie mam gigantycznie ważne pytanie

 

Jak macie ODPOIETRZENIE KANALIZACJI w płycie?

 

Bo może się okazać, że ktoś gdzies dał ciała przy budowie płyty, mamy stan surowy zamknięty i strach się bac:/

 

Mi jak układali kanalizę przed płytą to odpowietrzenie wyprowadzili w najwyższym punkcie - przy kominie wentylacyjnym. Efekt - podłączone odpowietrzenie i wyprowadzone przewodem wentylacyjnym (oczywiście w szczelny sposób - rurą) zakończone "kominkiem". Wszystko działa bez zarzutu, żadnego "smrodku czy czegoś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak układali kanalizę przed płytą to odpowietrzenie wyprowadzili w najwyższym punkcie - przy kominie wentylacyjnym. Efekt - podłączone odpowietrzenie i wyprowadzone przewodem wentylacyjnym (oczywiście w szczelny sposób - rurą) zakończone "kominkiem". Wszystko działa bez zarzutu, żadnego "smrodku czy czegoś w tym stylu.

 

Dzięki:)

Zadzwonilismy do wykonawcy i okazuje się, że w 9/10 projektów nie robią odpowietrzenia, tu też nie uznali za stosdowne. Nie wnikam, bo się nie znam, może rzeczywiście nie trzeba, ale jeszcze całe szczęście da rade puśćić rurą do komina wentylacyjnego, bo gdyby mialo mi coś kopikiem w nowym domu wanieć chyba by mnie szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ,

 

jestem posiadaczem nowego domu parter + poddasze użytkowe razem 152 mkw. Całość jest ogrzewana trzema agregatami elektrycznymi legallet po 4kW.

 

Budowa całości była wykonywana przez solidną firmę deweloperską i ukończona latem 2008.

 

Od tamtego czasu agregaty pracują przy nastawach termostatów po 19 st na parterze i 18 st na poddaszu - grzanie tylko poczas drugiej taryfy. W domu jeszcze w zasadzie nie mieszkamy bo stopniowo prowadzimy wykończniówkę.

 

Martwią mnie w tym wszystkim rachunki z zakładu energetycznego bo od października 2008 wychodzi miesięcznie po 800-900 pln (mam założona taryfę g12w) - wydaje mi się to dość wysoko i raczej nie widać w tym ekonomiczności legalletu. Budowniczy i wykonawca fundamentu i stropu grzewczego zapewnia, że tak jest tylko przez pierwszy sezon gdy budynek jeszcze sie "osusza".... potem rachunki spadną do 250-300 misięcznie.

 

Materiał na budowę to porotherm 30 p+w i styropian 15 na ocieplenie.

 

Dajcie znać jakie były Wasze doświadczenia podczas pierwszych miesięcy z legalletem.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie w tym wszystkim rachunki z zakładu energetycznego bo od października 2008 wychodzi miesięcznie po 800-900 pln (mam założona taryfę g12w) - wydaje mi się to dość wysoko i raczej nie widać w tym ekonomiczności legalletu. Budowniczy i wykonawca fundamentu i stropu grzewczego zapewnia, że tak jest tylko przez pierwszy sezon gdy budynek jeszcze sie "osusza".... potem rachunki spadną do 250-300 misięcznie.
Byle nie było tak, że w tym samym czasie skończy się gwarancja :(.

W użytkowanym domu wygląda to trochę inaczej, bod dochodzą zyski ciepła : pranie, gotowanie, prasowanie, itp., ale niekoniecznie musi to wpłynąć na zmniejszenie rachunków. Będziesz miał tylko świadomość, że grzanie jest "przy okazji" innych czynności ;).

Zmniejszenie rachunków może spowodować uruchomienie kominka (kotłownia w salonie :(), lub zainstalowanie np. pompy ciepła powietrze-powietrze (klimatyzatora z funkcją grzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ,

 

jestem posiadaczem nowego domu parter + poddasze użytkowe razem 152 mkw. Całość jest ogrzewana trzema agregatami elektrycznymi legallet po 4kW.

 

Budowa całości była wykonywana przez solidną firmę deweloperską i ukończona latem 2008.

 

Od tamtego czasu agregaty pracują przy nastawach termostatów po 19 st na parterze i 18 st na poddaszu - grzanie tylko poczas drugiej taryfy. W domu jeszcze w zasadzie nie mieszkamy bo stopniowo prowadzimy wykończniówkę.

 

Martwią mnie w tym wszystkim rachunki z zakładu energetycznego bo od października 2008 wychodzi miesięcznie po 800-900 pln (mam założona taryfę g12w) - wydaje mi się to dość wysoko i raczej nie widać w tym ekonomiczności legalletu. Budowniczy i wykonawca fundamentu i stropu grzewczego zapewnia, że tak jest tylko przez pierwszy sezon gdy budynek jeszcze sie "osusza".... potem rachunki spadną do 250-300 misięcznie.

 

Materiał na budowę to porotherm 30 p+w i styropian 15 na ocieplenie.

 

Dajcie znać jakie były Wasze doświadczenia podczas pierwszych miesięcy z legalletem.

 

POZDRAWIAM

 

Mam dwie wiadomości, jedną zła a drugą dobrą, choć na wstępie powinienem zadać kilka pytań pomocniczych, ale co tam.

 

dobra to taka że faktycznie jak już zamieszkasz będzie trochę taniej, ale zła jest taka że chyba nie aż tak wiele taniej, bo u mnie przy 100m2 na jednej taryfie wychodzi 250-300 a domek mam już zamieszkany od jesieni, dużo lepiej ocieplony.

 

Jeżeli miałbyś płacić te 300zł to przy twojej powierzchni i mocy agregatów, to musiały by się włączać tylko na 3 godziny dziennie, lub inaczej, dziennie zużywać 36kWh energii, co jest równoznaczne z tym iż twój dom musiałby być ok. 4litrowy, co jest nie możliwe przy tylko 15cm ocieplenia :(

Mój przy 30cm wychodzi ok. 3,5 litrowy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...