Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz HenoK ,jak ktoś nie zna się na budownictwie,rozpatruje różne aspekty i przypadkiem zaczyna czytać takie marketingowe posty jak PiotraO, to może w swojej nieświadomości i naiwność spowodowanej często swoją własną uczciwością i przyzwoitością skusić się na takie marketingowe naganiactwo , a potem żałować bo decyzja taka jest w zasadzie nieodwracalna i wiąże się często z wydaniem oszczędnośći całego życia plus jeszcze kredyt na 20lat.Stąd uważam ,że takie coś powinno być tropione i z całą bezwzględnością likwidowane.

Tobie jest prościej bo jesteś fachowcem i bez znaczenia jest co piszą ponieważ sam doskonale potrafisz oddzielić w tym temacie ziarno od plew,ale wiele osób które czyta to forum nie ma pojęcia o budownictwie i może z łatwością pod wpływem pewnego rodzaju marketingu zrobić coś czego póżniej będzie żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jeszcze jedno Piotr.O. miał możliwość przedstawienia siebie , udzielenia odpowiedzi na pytanie - Czy jest przedstawicielem firmy?

NIE ODPOWIEDZIAŁ w zamian przysłał mi wiadomości na priwa (w publicznej dyskusji prywatnie ? )

Jedna była miła i słodka ,że wszystko mi prywatnie wyjaśni ,druga już mniej zapytał o problemy czy mam z sobą i w rodzinie ? że się Go czepiam ...........

No cóż ......

To niech mi ktoś wyjaśni dlaczego to ja mam się tłumaczyć....., bo nie pytam już gdzie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, faktycznie wątek tak paskudnie się zaśmiecił... Jak sama szukałam jakiś czas temu informacji np. na temat rekuperatorów i panowie wyjeżdżali z osobistymi uwagami, insynuacjami itp., że ten, czy ów są współpracownikami firm naprawdę nie sprzyjało to ani lekturze, ani popularności wątku, a ja tylko się wkurzałam na stracony czas.

Myślę, że czas odpuścić. Piotr jest zadowolony z tego co ma i tyle, a nawet jesli dostaje premie za każdy domek w technologii legalett na podkarpaciu to umówmy się - jest ich 4 łącznie z jego. Nie przesadzajmy.

A legalett jest wygodny, jak każde nowoczesne ogrzewanie - bez dwóch zdań. I nawet fajne jest to, że nie ma tych okurzonych grzejników. Pytanie tylko, dlaczego to tyle kosztuje? Myślę, że można znaleźć inne rozwiązania, ale czy to będzie dużo tańsze? U nas deweloper sprzedaje stan surowy za 290 - 300 tys, domki 120 - 130 m2. To nam wyszło podobnie, ale różnica w materiałach nieporównywalna (np. dachówka ceramiczna, styropian 20cm, instalacja wentylacji mechanicznej, kominek). w każdym razie uprzejmie proszę dajcie sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi widać że dobrze znasz Piotra O. Ty już dokonałaś wyboru... Jak bardzo cenne jest Twe doświadczenie z rekuperatorami nie interesuje mnie to . Za to spotkałam Cię w ciekawym wątku Praefa domy z keramzytu - doświadczenia mieszkańców i wypowiedzi ....-

szkoda, że tego nie zacytujesz POLECAM !bo tam akurat jest na temat i w sytuacji analogicznej...

 

DZIWNYM TRAFEM ZARZUTY DLA PIOTRA O. BYŁY TE SAME

a te peany i porównanie do szajsowatej deweloperki to określę tylko tak każda pliszka swój ogon chwali ....(.(zwłaszcza jak kasę wywali - to tak rymnęło mi się soorki czysty przypadek))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi widać że dobrze znasz Piotra O. Ty już dokonałaś wyboru... Jak bardzo cenne jest Twe doświadczenie z rekuperatorami nie interesuje mnie to . Za to spotkałam Cię w ciekawym wątku Praefa domy z keramzytu - doświadczenia mieszkańców i wypowiedzi ....-

szkoda, że tego nie zacytujesz POLECAM !bo tam akurat jest na temat i w sytuacji analogicznej...

 

DZIWNYM TRAFEM ZARZUTY DLA PIOTRA O. BYŁY TE SAME

a te peany i porównanie do szajsowatej deweloperki to określę tylko tak każda pliszka swój ogon chwali ....(.(zwłaszcza jak kasę wywali - to tak rymnęło mi się soorki czysty przypadek))

Tak jak wcześniej pisałem. Według Tomka i Martiny, każdy kto na tym Forum pisze to przedstawiciel jakiejś firmy.czerpiący z tego pisania korzyści.

W ten sposób skutecznie odstraszacie innych do dzielenia się swoim doświadczeniem.

Nikt nie lubi, gdy poświęca swój czas, aby pomóc innym, a potem zostaje przez innych obsmarowany.

 

Ten dział nazwany został "Wymiana doświadczeń". Proponuję do tego zakresu ograniczyć swoje wypowiedzi. Inaczej traci on jakikolwiek sens.

Nie jest tak, że przy budowie domu ktoś podejmuje decyzję na podstawie wypowiedzi na forum i to jednego użytkownika. Każdy ma swój rozum i potrafi odsiać prawdę od marketingowej papki. Jeżeli ma wątpliwości może skorzystać z opinii fachowców (niekoniecznie na tym, czy innych Forach internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenoK wiesz ,że cenię twoje zdanie,ale to jest wątek wymiana doświadczeń,ale wymiana doświadczen a naganiactwo w wykonaniu PiotraO to coś zupełnie innego.Pamiętam jak wychwalał Praefę jakie to doskonałe ,a elektryka, tylko kabelki powsuwać.A Katarzyna pisze nam ,że ta elektryka ją 3razy drożej przez to wsuwanie kabelków kosztowała.I to jest wymiana doświadczeń.Zrobiłam Praefą podoba mi się to i to ,ale to jest do kitu.Katarzyna tak właśnie napisała.Dodała również ,że ściana nie jest wcale tak idealnie równa.Na pierwszy rzut oka widać ,że pisze normalna osoba która zrobiła taki system i WYMIENIA SIĘ DOŚWIADCZENIAMI.I jest to absolutnie normalne co pisze , bo nie ma systemów idealnych.Ale w opinii Piotra czy czy ludzi z wątku Luszowickiego (zaraz tu przybiegną bo wymieniłem ich) Praefa i Legalett są absolutnie cudowne,najlepsze,pozbawione wad i do tego najtańsze-może ktoś pamięta jak próbowali mnie przekonać,wymyślali od kłamców ,że niemożliwym jest zbudowanie stanu deweloperskiego za 2000-2100zł w tradycyjnej technologii (bo to za dużo odstawało od cen jakie proponują wykonawcy Praefy I Legalettu czyli 2800za metr).

Ale może dość już faktycznie tego gadania,Kolejne naganianie zostało wyszukane i mam nadzieję zlikwidowane.Czekamy na opinie innych użytkowników systemu.Ja ze swojej strony przepraszam,za zabrane miejsce na wątku w celach nie związanych z wymianą doświadczeń,ale mam uczulenie po prostu na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońco sprzedawców !

Może wreszcie do Ciebie dotrze , To nie my prowadziliśmy ukryty marketing i nieetyczny jest ten co się nim posługiwał.

Nie my , którzy to ,,odsłoniliśmy" jesteśmy tutaj do stawiania pod ścianę.

HIPOKRYZJA - którą sie posługujesz tłumacząc cały ten przypadek poraża .

 

,, Wszyscy otrafią odróżnić marketingową papkę "- jak widać po dyskusji NIE , bo długi czas działało W FORMIE UKRYTEJ .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
Ale w opinii Piotra czy czy ludzi z wątku Luszowickiego (zaraz tu przybiegną bo wymieniłem ich) Praefa i Legalett są absolutnie cudowne,najlepsze,pozbawione wad i do tego najtańsze-może ktoś pamięta jak próbowali mnie przekonać,wymyślali od kłamców ,że niemożliwym jest zbudowanie stanu deweloperskiego za 2000-2100zł w tradycyjnej technologii (bo to za dużo odstawało od cen jakie proponują wykonawcy Praefy I Legalettu czyli 2800za metr).

 

Oczywiście mamy się nie odzywać, jak nas atakujesz na forum, gdzie zazwyczaj się nie udzielamy! To byłoby Ci na rękę - najlepiej kogoś obgadać za plecami.

 

Człowieku, ty powinieneś naprawdę brać jakieś proszki. Gdzie napisaliśmy, że Legalett jest fantastyczny? Przecież my go jeszcze nie używamy :) Ale co tam - lepiej wmówić ludziom, którzy nie byli na naszym Dzienniku, że jesteśmy marketingowcami z Legalettu, a nasz dom to w ogóle wirtualny jest.

 

Dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, jak jest naprawdę - wejdźcie na nasz dziennik i poczytajcie. Chcieliśmy się podzielić radością wybudowania domu, a zepsuł ją jakiś frustrat, który nie chce słyszeć nawet, że komuś się udało i ma swoją wymarzoną chatkę.

 

Tak na marginesie, Tomek był przez nas kilka razy zapraszany na budowę, aby przekonał się, ze dom stoi, dotknął, pooglądał, itd. Nie skorzystał - mamy wrażenie, że w ogóle tego nie chciał. Jego jedynym zadaniem jest sianie zamętu - i to w tej najgorszej postacie. Koniec i kropka.

 

Tomku, dobra rada - znajdź sobie jakieś stałe zajęcie, dziewczynę, hobby - to pomaga. Naprawdę.

 

Pozdrawiamy wszystkich normalnych i zapraszamy do lektury naszego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
A świstak siedzi......

Piotr też podobnie mówił........ :lol:

A jaka natychmiastowa reakcja,musicie bardzo na bieżąco śledzić wątek...

Mam nadzieję ,że podzielicie się tutaj doświadczeniami z odpalenia L(nie palicie jeszcze ,nie suszycie nic?)

 

Nie, nie będziemy się dzielić doświadczeniami. Przez Ciebie doszliśmy do wniosku, że już nie warto wchodzić na to forum. Zauważyłeś, że odkąd robisz tutaj burdel, to nie ma żadnej merytorycznej dyskusji? I nie będzie. Żegnamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku uważam ,że obrałeś zły cel jeśli chodzi o Elę i Marka z Dziennika Luszowickiego. W ten sposób robisz im niezasłużoną przykrość i nerwówkę . Uważam że to akurat nie fair .Mieli to szczęście ,że poszło wszystko po ich myśli i mają szybko domek ... (bo skopać można i w tej technologii)

Jeśli chodzi o marketing to akurat tego nie można im zarzucić .I nie dlatego że ich lubię , doceniłam Ich wybór małego domu .Przyjęli pewną umowną konwencję pisania dziennika i stąd jego styl .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz....Kończmy już te dysputy, a wszyscy naganiacze i marketingowcy niech mają się na bacznośći.

Niechaj już ten wątek służy swojemu celowi.Amen.

P.S Jeśli ktokolwiek poczuł się urażony jakąkolwiek moją wypowiedzią bo była niesłuszna (np ludzie z wątku Luszowickiego JEŚLI niesłusznie zarzuciłem im marketing na rzecz Pref-budu ,Legalett i Praefy) to przepraszam.Po prostu nie cierpię naganiactwa,wprost dostaję białej gorączki i zdarzyć się może ,że w tej gorączce ktoś może poczuć się urażony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem i śledzę żenujące zachowania, wpisy, bzdury świadczące o kompletnym braku kultury ich autorów - nieprawdziwe i przykre dla mnie wpisy na mój temat . Na szczęście to już końcówka.

 

Listy o doświadczeniach w użytkowaniu Legalett potwierdzające koszt ogrzewania i także moje wpisy:

List Lakusza: Czw, 14 Maj 2009 22:43

List Barzuca: Czw, 14 Maj 2009 22:50

List Avatara25: Wto, 26 Maj 2009 11:32

List Tomocool: Czw, 28 Maj 2009 00:51

Lista Lakusza: Nie, 15 Luty 2009 22:32

List Paulkate: Sro, 18 Luty 2009 03:20

Lis Paulkate - dokładne wyliczenia (tabela): Wto, 10 Luty 2009 02:15 Temat postu: ratchunki za prąd

List Torbacza: Pon, 10 Listopad 2008 23:02

List MCB, który zdecydowanie chwali L: Sob, 19 Kwiecień 2008 12:47

Dawid Bielsko – ma zaufanie do L.: Pon, 12 Maj 2008 10:09

(to tylko te z ostatnich dwóch lat).

 

Czy te osoby to współpracownicy Legalett?

 

Piotr nie potrafił odpowiedzieć na postawione przez forumowiczów pytanie czy i w jakim zakresie współpracuje z firmą Legalett. Postanowił zniknąć.

Odpowiedziałem w kilku miejscach tylko trzeba chcieć przeczytać w listach na poprzednich stronach forum.

Na lenistwo nie ma wytłumaczenia, ale poświęciłem trochę czasu i znalazłem kilka wpisów na ten i nie tylko temat.

Pią, 18 Kwiecień 2008 13:32,

Nie, 19 Październik 2008 20:08 ,

Pią, 21 Sierpień 2009 14:58.

List Parafawela: Pią, 17 Październik 2008 10:49 o mnie: Na marginesie – szacunek dla Ciebie za to co robisz na Forum.

List Paulkate – o podejrzeniach wobec mnie: Czw, 12 Luty 2009 00:01 :-)

 

Staram się pisać na temat i ciesze się, że cel tego wątku tematycznego od kilku lat jest utrzymywany (z wyjątkami typu obecna skandaliczna sytuacja), bo tego mi przed laty brakowało, gdy sam szukałem wiadomości o L.

 

Pozdrawiam serdecznie życząc dobrego tygodnia

Piotr

 

PS U mnie ogrzewanie raz się włączyło i tyle. Jeszcze jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś Piotrze szczęściarzem, bo u nas odkąd mamy zainstalowane agregaty, dość często się włączają. Cóż taki urok nowego domku - musi się ogrzać. Ale jest pewien symptom pozytywny - przez ostatnie dwie noce włączały się na dużo krócej. Ustawiłam sobie póki termostaty na całą dobę - 19 stopni.

Szkoda, że nie udało się zrobić wersji pierwotnej - czyli kotła na paliwo stałe.

Tu mogę doradzić osobom zainteresowanym - bo w moim przypadku na etapie projektowym wg instalatorów i projektantów wszystko było ok. A po wybudowaniu, okazało się, że w kotłowni jest za ciasno i wszystkie zaprojektowane sprzęty tam nie zmieszczą się. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Katarzyno

Dzięki za te cenne informacje. Nic się nie martw - jak to w nowym domu bywa pierwszy rok wymaga osuszenia domu (także jeśli jest to Praefa i gipsowane ściany, choć trwa to krócej niż w tzw. tradycji). Za rok będzie już szybciej i taniej. :)

Dzieląc się doświadczeniami kilka słów o nowym rozwiązaniu z kominkiem. Mamy dwa odpalenia kominka po jego przebudowie w celu wstawienia nowego wymiennika ciepła współpracującego z Legalett i... bardziej szumi niż przy klasycznych rurach spiro w pierwotnej wersji (kto ma Legalett wie co mam na myśli).

Cóż coś za coś - oszczędność za większy szum wentylatorów w pokoju z kominkiem. Oczywiście nie jest to jakiś duży kłopot, bo można się do tego przyzwyczaić.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazeliniarstwo powróciło. TAK SKOMENTUJĘ Twój post. Trzeba być naprawdę zadufanym w sobie HIPOKRYTĄ by zafundować sobie taki powrót. BEZ SŁOWA PRZEPRASZAM do tych , których zaufania nadużyłeś (nie do mnie) z opcją to ja pokrzywdzony..................... :o

I jeszcze to mętne zasłanianie się innymi użytkownikami po co? by dalej robić dobre wrażenie ?

CHŁOPIE TO PROSTE NAPISZ DLA KOGO PRACUJESZ

a wszystko stanie sie jasne-nie zasłaniaj się tym ze gdzieś w wątku coś odpisałeś

KTO TU DAŁ DYLA ?

A że nie było miło? Prawda zazwyczaj jest bolesna ....

i CO MASZ STAŁE ZLECENIE Z FIRMY BY TU BRYLOWAĆ ?[/b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martyno

CHŁOPIE TO PROSTE NAPISZ DLA KOGO PRACUJESZ

Czy Ty wszędzie kierujesz się interesem?

Odpowiem Ci choć Twoje lenistwo jest fatalne:

Dla nikogo nie pracuję.

Czy wystarczy, abyś przestała chorobliwych podejrzeń?

Pewnie niestety nie, bo napisałaś:

Wierz mi Mariuszu D. że w opcję pracy za darmo latami bez gratyfikacji jakiejkolwiek WIERZYĆ NIE MOGĘ , jeśli tak jest to CUUDA .... ,bo to jednak nie komuna , żaden zakon jest - a firma - zusy , pity itp. taka jest rzeczywistość w Polsce.... i raczej każdego z nas ona dotyczy...

Każdego czyli Ciebie też.

W jednym trafiłaś - ja jestem zakonnikiem - franciszkaninem. A franciszkanie kierują się ubóstwem. :) Własnej firmy nie mam, więc... zusy , pity, itp mnie nie dotyczą. :) :o

Pozdrawiam

 

PS Oczywiście teraz mnie przeprosisz za obraźliwe słowa pod moim adresem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...