Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość ela_marek_luszowice

Uff... Termostat działa. Rozpaliliśmy kominek na full i po ok. pół godzinie od rozpoczęcia wentylatorek się włączył. Bo już się baliśmy, że mamy coś źle podpięte :)

 

Brykiet + suche drewno = idealny ogień w kominku :)

 

PS

Zamknęliśmy już pokrywę L. Po tygodniu suszenia nie stwierdziliśmy żadnych zmian wilgociowych (suchutko), więc klapa wróciła na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to podobnie jak u nas. Też wczoraj trochę eksperymentowaliśmy. Była okazja - 6 rocznica wprowadzenia do nowego domu :) ).

Kominek po przebudowie jakoś leniwie się rozgrzewa. Smrodzik był w całej chałupie, co normalne po wymianie czopucha.

Po dwóch godzinach palenia brykietami w salonie było już 25 st. C i... zaszumiało.

Poprzednia wersja z samymi rurami spiro i tylko jedną kratką z przodu czopucha, szybciej uruchamiała wentylatory. Zobaczymy jak będzie po kilku odpaleniach kominka.

A u Was przy jakiej temp. w pokoju załączyły się?

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
Po dwóch godzinach palenia brykietami w salonie było już 25 st. C i... zaszumiało.

 

To bardzo długo! Na pewno masz wszystko dobrze podłączone? Bo kurcze rozgrzewać pokój do 25 stopni (to już tropik :), aby dopiero L. zaczął rozprowadzać do innych pomieszczeń, nas by to denerwowało.

 

A u Was przy jakiej temp. w pokoju załączyły się?

 

Jak przyszliśmy do domku (nadal nie jest zamieszkany i nadal nie ma poustawianych mebli, sprzętów, itd.) było ok. 17 stopni, po rozpaleniu kominka skoczyło do ok. 19 i wentylatorek zaczął działać. Dla nas optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To gratuluję Elu i Marku - pięknie jest cieszyć się widokiem tańczących płomieni w kominku :).

Nie ma jednak co porównywać, bo jeszcze nie mieszkacie i istotna jest temp. w czopuchu kominka, jego konstrukcja, moc (u nas 14 kW)...

Dopowiem tylko, że po przebudowie kominka mamy teraz 4 duże kratki zamiast 1 dawniej (dwie z przodu i po jeden z boków), to i salon się nagrzewa przy niewielkiej liczbie spalanego drzewa czy brykietów.

Nie mamy rozprowadzenia do pokoi z wyjątkiem sąsiadującego. Salon jest otwarty na kuchnie i korytarz .

Jak przy kolejnych rozpaleniach będzie podobnie, to zadzwonię do L. zapytać czy można obniżyć temp. przy której załączają się wentylatory.

Nowe doświadczenia i do tego ciekawe.

Pozdrawiam serdecznie

 

PS Łukaszu gratuluję i poprzednio też gratulowałem (błędnie zinterpretowałeś moje życzenia, gdy pisałeś o 3 litrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprawdziłem zarówno teoretycznie jak i praktycznie - cała poprzednia zima to 2600kWh + 2m3 drewna - tu należy się małe sprostowanie bo 2m3 drewna to dają ok 1800kWh co by oznaczało, że dom jest 4,5litrowy, jednak ja palę dla rekreacji, żeby było ciepełko którego żaden kaloryfer nie da, poza tym zapotrzebowanie liczy się dla temp. wew. równej 20st. a u mnie pod czas palenia jest 24-26st, bo lubię duży płomień w kominku, nie lubię w zimie otwierać okien, nie mam (jeszcze) sterownika do kominka który kontrolował by automatycznie proces palenia.[/size]

 

i jeszcze jedno sprostowanie bo nie uwzględniłem sprawności kominka , która wynosi pewnie nie więcej niż 50-60%, może ktoś wie jak to obliczyć ?

No i teraz matematyka się już zgadza, i domek jest taki jak mówiłem, czyli 3,6L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZADAM DRAŻLIWE PYTANIE ? - jak nazwać kogoś kto sam będąc fachurą strzelił sobie gola z legaletem ?..... :o :roll: .

Porównaj może z podłogówką na prąd bez kominów...........nie musisz upiększać ..........

JAK SOBIE PORÓWNASZ TO TWOJE OSZCZĘDNOŚCI IDĄ W KOSMOS :D i pewnie wiara w system też......

 

To weź kalkulator i policz uczciwie, biorąc realne ceny rynkowe, za kolejne prace, ławy, ścianki, izolacja p/wilgociowa, ocieplenie od zew. i wew. fundamentów, chudziak, ocieplenie podłogi, i na to wylewka. Dolicz jeszcze czas na przestoje technologiczne (2-3 tygodnie na same wylewki i to w czasie kiedy już, już, chciałbyś się wprowadzać). Do tego policz, jak masz jakieś słupy, kominy, itp, docieplanie stop pod nimi.

 

Poza tym do twojej innej wypowiedzi (a może tomka?), to że płyta zakumulowała ciepło, a zrobiło się ciepło na zew, to nie powoduje że ona mimo wszystko to ciepło oddaje, bo skoro sama płyta ma 22-23 st a w domu zrobi się 23, to ciepło przestaje być oddawane z płyty.

 

I jeszcze jedno narzekacie że beton długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło, ale penie nie jeden z was ma zbiornik akumulacyjny na wodę, i tam akumuluje energię, a woda potrafi zgromadzić jeszcze więcej tej energii, duuuuużo więcej niż beton!

 

i jeszcze jedno: mam dużo zastrzeżeń do L, część z nich już tu na forum opisałem, nie cierpię ukrytego marketingu, ale jeszcze bardziej nie cierpię jak ktoś takie bzdury wypisuje, jak Martyna i Tomek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO SOBIE NIE CIERP........

(albo i cierp jak lubisz)

Ta Martyna to wytwór waszej wyobraźni .......nieco inaczej sie podpisuję .

Jestem już w stanie zrozumieć wasze reakcje na forum , te cudne powiązania tajnych cen +umów= się kulą u nogi ..

,marketing szemrany ...

i OGROMNĄ WASZĄ TROSKĘ O PRZYSZŁOŚĆ - bo możecie zostać sami z własnymi problemami .......

I wspólne we własnym gronie przeżywanie doświadczeń z fundamentem ......... :roll:

Co do liczenia , to każdy z was proponuje porówanie maksymalnie zacieniające obraz -DOOBRE . Porównać można legllet z płytą fundamentową zwykłą i tak powinno się zrobić , kominy? po co? jak w najprostszym rozwiązaniu prądowym- z podłogówką . I tyle bez dodatków .

A propos oddawania ciepła to sobie poczytaj i najlepiej wypróbuj w domu -podstawowe zasady

Narzekamy, że beton się długo nagrzewa i długo oddaje ciepło -nie przeinaczaj -TO PRAWDA ALE w przypadku podłogówki nie musisz ogrzewać m3 betonu - I TO TO CO NAJJAŚNIEJSZE......POD SŁOŃCEM

Po zbicu twoich argumentów pozostał ostatni o cierpieniu -spójrz w pierwszą linijkę - tu nie mogę pomóc ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym do twojej innej wypowiedzi (a może tomka?),

 

hehehe, pisząc to nie miałem świadomości złośliwej wymiany zdań która odbyła się powyżej - posta pisałem jako odpowiedź na cytat Martiny, a że nie czytuję ostatnio forum codziennie tylko co kilka dni, to mój post wpadł na koniec, po tych których jeszcze nie czytałem ;)

 

A mi chodziło tylko o to że przeczytałem kilka postów, zarówno tomka i martiny1 i nie pamiętałem które o czym pisało, choć nie ma to większego znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martina1 skoro już wiesz, że Legalett to według Ciebie (wielkiego teoretyka)wielkie g.... to po cholere tu dalej zaglądasz. Jak masz ochote to zapraszam do siebie na budowe i pogadamy o teorii i praktyce. W branży grzewczej juz siedzę 10 lat i chętnie pomagam inwestorom wybrać właściwe rozwiazania ogrzewania do ich potrzeb. Może Tobie coś doradzę ale błagam nie pisz bzdur bo już nie moge tego czytać. Masz powierzchowna wiedzę o systemach grzewczych opartą na forumowych doświadczeniach innych a to wiele za mało, żeby cokolwiek doradzać lub odradzać w temacie ogrzewania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wypociny powyżej to twoje wnioski ....kolejny sprzedawco :evil: ? I co też masz patent i żądasz monopolu ? Chyba nie czytasz ze zrozumieniem, ja nie doradzam , doradź sobie co tam chcesz.... Ku...wa znów chcecie sami i we własnym gronie ? Błagasz ? To może jeszcze dopłacisz ? By karuzela sprzedażowa zaczęła się kręcić ........

A propos wiedzy - to jak na razie położli się ci co ze mną dyskutowali.......

Ja twojej wiedzy nie oceniam ..... ZA DORADZTWO W TEJ FORMIE Z GÓRY DZIĘKUJĘ !

A teraz doradzę Ci ja: Za bardzo siebie szanuję- BY DAĆ SIĘ WYDUTKAĆ .... :lol: :lol: :lol: więc na żadną współpracę nie licz , korzyści też nie , a tak w ogóle SAM OD SERCA NAPISAŁEŚ ,BO WZRUSZA CIĘ TO O CZYM PISZĘ ?( czy może ktoś z firmy poprosił... )

A nie jest tak,że powinna być równowaga : zwolennicy i przeciwnicy ?,bo towarzystwo wzajemnej adoracji już było :lol:

I jeszcze wskaż miejsca gdzie się mylę....

Bez pozdrowień, bo nie widzę sensu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie marnować miejsca na stronie zmniejszam rozmiar czcionki :)

Pochwal się rozpatrzeniem twojej reklamacji , bo stąd pewnie ta zmiana frontuuuu...........

Jaka przepraszam zmiana frontu ? Reklamacja nadal nie rozpatrzona, niestety... Myślę nad oddaniem sprawy do sądu, bo przestaje mnie to bawić - i nie mówię tu o Was, żebyś sobie nie myślała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin1 przeginasz pałe której nie masz, nie pozwalaj sobie na pomówienia w moim kierunku bo jestem dobry do czasu... Do Twojej wiadomości nie jestem sprzedawcą tylko instalatorem z dużym doświadczeniem.

Też mnie denerwują posty pewnych osób powiazanych z L. ale na litość każdy ma swój rozum i nie opiera się tylko na podstawie tego co przeczytał na forum od Piotra O. Bardziej denerwuje mnie tylko ludzka głupota, wymądrzanie, arogancja i chamstwo. A w tym jak widac po postach jestes mistrzynią...

Już nicwiecej nie napiszę na tym forum bo szkoda nerwów.

 

Bez odbioru...

Pozdrawiam i znikam

ps. Martina1 jak masz coś napisac obraźliwego w moim kierunku zastanów sie 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wiedzy - to jak na razie położli się ci co ze mną dyskutowali.......
Takie jest tylko Twoje zdanie. Prawda jest zupełnie inna. Pytania nadal się pojawiają i odpowiedzi na nie także, tylko, że na PRIV, ze szkodą dla wszystkich, którzy ten i inne wątki czytają :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu D. niestety w twoje zapewnienia mogę wierzyć tak jak w to, że gruszki na wierzbie urosną. P.O. też był tylko nauczycielem .......zresztą układy i układziki to tutaj ,,specjalizacja " ..... najśmieszniejsze jest to ,że zarzucasz mi brak kultury ,arogancję i chamstwo... - i żadna z tych rzeczy nie dotyczy fundamentu.....jakieś przykłady głupot poproszę odnośnie fundamentu....Mydlenie oczu miało się tutaj rewelacyjnie ,teraz macie trochę trudniej .....

Uważam ,że zimny kubełek wody tutaj był jak najbardziej słuszny :lol: :lol: :lol: tak na orzeźwienie i rozruszanie tego specyficznego towarzystwa ....adoratorów . Jakoś tak dziwnie się składa , że liczba osób czytających wątek niesamowicie wzrosła i tylko ci nieliczni protestujący ,którzy albo w branży siedzą,albo kupili ....

I tylko jednen fakt ,co już mnie nawet nie śmieszy - każdy z was poświęci czas by się prywatnie spotkać......... (jest coś do ugrania?)

A W TE PRYWATNE KONSULTACJE TO TEŻ WIERZĘ :lol:

Jeszcze raz napiszę jak coś jest dobre, to nikt temu nie zaszkodzi ....chyba przeceniacie moje i TOMKA 131 możliwości .......,NO JAK -TAK NA LOGIKĘTE LATA PRACY MIAŁYBY PÓJŚĆ W KOSMOS tylko dlatego ,że 2 osoby zarzuciły wam to co zarzuciły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że trolle uśmierciły ten wątek i spowodowały, że merytoryczna dyskusja przeniosła się na privy.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Tym samym informuję, że mój problem kablowy został ostatecznie rozwiązany.

Moja rada dla osób zainteresowanych zastosowaniem Legalett- zadawajcie pytania bezpośrednio użytkownikom przez priv.

 

Uprzedzam, że nie dam się już wciągnąc w idiotyczne przepychanki, więc wszelkie prowokacje pominę milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
Szkoda, że trolle uśmierciły ten wątek i spowodowały, że merytoryczna dyskusja przeniosła się na privy.

 

Uprzedzam, że nie dam się już wciągnąc w idiotyczne przepychanki, więc wszelkie prowokacje pominę milczeniem.

 

I super :) Właśnie o to chodzi. Możemy nadal wymieniać się doświadczeniami na tym forum (nie tylko priv), a wpisy dwóch osób po prostu omijajmy. I tyle. Tym sposobem szybko się przeniosą w inne miejsce. To nasza propozycja.

 

PS

Od 17.10. (inauguracja) do 3.11. zużyliśmy 554 kWh na grzanie Legalletem (nadal jeszcze do niezamieszkany). Nie tak mało - ale tak naprawdę na rozruch poszło ok. 300 kWh.

 

Przykładowo... W ostatnich 7 dniach zużyliśmy 211 kWh - noce już mroźne (-5 stopni), w dzień ok. 0-4 stopnie. To jeszcze oczywiście nie jest zima, ale naszym zdaniem pierwsze odczyty nie są złe. Liczyliśmy, że będzie gorzej. A u Was? Jak szybko "bije" zegar z L.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...