Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość ela_marek_luszowice
Może Wy wkleicie maile wysłane do L z datą i godziną wysłania i odpowiedź z L. z datą i godziną odpowiedzi… ? :roll:

 

A chcesz? Nie ma problemu...

 

 

Jak nie ma problemu to poproszę :wink:

 

Mówisz i masz :) Proszę...

 

Fragment naszego maila:

http://img682.imageshack.us/img682/6467/list1.jpg

 

I odpowiedź Legalettu:

http://img691.imageshack.us/img691/166/list2h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje determinacji! Szukając dziurki po myszce podkopać płytę naruszając zagęszczenie pospółki ???

 

Ale kto tutaj o tym mówi? Człowieku... Sam Mariusz napisał, cytat: Przekopalem 7 otworów i okazalo się, ze myszy przegryzly sie przez warstwe piasku i styropian ułozony wokół cokolu. Dalej zrobily podkop pod chudym betonem i dalej do góry w gryzły sie w styropian.

 

Nie.w cytowanej przez Was wypowiedzi Mariusz napisał:

 

Pozatym zdjęcia niczego nie zalatwią bo nie będą na tyle wyrażne by pokazać co dokladnie dzieje sie pod płytą. Musiałbym zrobić dość duży wykop aby wczołgać się pod opaskę cokołu i dokładnie stwierdzić co tam myszy narozrabiały. Na to nie mam czasu ani ochoty przy takiej a nie innej pogodzie która nas ostatnio nie rozpieszcza w moim rejonie.

 

na to Wy

 

Gdyby nam tak myszki zrobiły, zrobilibyśmy to natychmiast!

 

najpierw mieszacie wypowiedzi a potem: " Ale kto tutaj o tym mówi? Człowieku... " :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ela_marek_luszowice
najpierw mieszacie wypowiedzi a potem: " Ale kto tutaj o tym mówi? Człowieku... " :-?

 

Nie mieszamy wypowiedzi. Dokładnie przekleiliśmy słowa Mariusza. A co do podkopu pod dom, chodziło nam o to, że sprawdzilibyśmy dokładnie co robią myszki.

 

Ale skończmy już ten temat :) Przeprosiliśmy za zbytnią nachalność - koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar!

Widzę, że dziś masz swój szczególny dzień - pewnie z racji 13 w piątek. :)

Odstaw kufel jak piszesz do nas :D, bo jak widać znów masz problemy z czytaniem (zdanie o mieszaniu wypowiedzi) i do tego Twoja specyficzna interpretacja naszych zdań znów wprowadza niepotrzebne zamieszanie na forum.

Po co prowokujesz, podnosisz poziom emocji, zarzucasz to czy tamto.

 

Ela i Marek napisali swoje zadnie tak jak umieli. Odbierasz im prawo do takiego wyrażania swoich myśli. Przeprosili, a Ty skomentowałeś nie lepiej: np. rozdwojenie jaźni jakieś?), wręcz żądacie zdjęć, dowodów… Dajcie spokój facetowi.

To jest Twoja interpretacja. Ładnie wyjaśnił Ci powód próśb Eli i Marka MCB, a Ty zamiast zakończyć dalej swoje - bo chcesz aby było na wierzchu Twoje.

 

Czemu bawisz się w adwokata Mariusza? Przecież On sam odpisał Eli i Markowi tłumacząc jak odebrał ich list, a Oni przeprosili.

Oczekujesz by dali Mu spokój, ale nie dasz Im spokoju?

Po co takie zaczepki: Jak będzie miał czas to wklei a jak nawet nie wklei to jego płyta nie wasza. Sprawdźcie sobie czy wam myszy nie wlazły a jak nie wlazły to się cieszcie… I kolejne niemiłe stwierdzenia: Masakra po prostu…

 

Odpowiedzieli i nie doszukują się w każdym słowie manipulacji, podstępu, a Ty jak widać niestety tak. Po co?

Chcesz awansować na trolla?

Daj sobie spokój.Chyba, że chcesz, o co Ciebie nie posądzam, aby pisać o Tobie w Twoim stylu: to żałosne albo O moim stylu się nie wypowiadaj bo Ty go nie masz wcale, masakra itp.

Reasumując Browarze - jak Ciebie lubię tak proszę: kufel na bok... i spacerek lub drzemka. :D :) I wybacz, że trochę mocniej napisałem licząc, że to do Ciebie odpowiednio trafi (poprzedni list nie trafił). :-?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa nie doczytałem :oops:

 

z piewm powrócę z wieczora i dopiero się zacznie RZEŹNIA! :lol:

 

a teraz tonę w papierach mam zły humor więc się czepiam a że mi Luszowiccy podpadli "bo dowodów" chcą to napisałem co o tym myśle :-?

 

A ty Piotruś jesteś adwokatem ela_marek_luszowice?

 

hmm... właśnie zauwazyłem że powinni mieć "roztrojenie" jaźni. :-?

 

to do wieczora! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz tonę w papierach mam zły humor więc się czepiam

No to przyczynę już znamy. Jak więc masz zły humor z powodu tonięcia w papierach (współczuję, bo znam ten stan), to proponuję znajdź sobie inne koło ratunkowe, a nie odreagowywanie na forum.

Trzymaj się - na powierzchni, nie utoń. :)

 

PS A wieczór jak ma być "RZEŹNIĄ", to lepiej sobie odpuść, bo na co Ci to.

Już lepiej napisz: przepraszam za to, że z racji nadmiaru roboty papierkowej odstresowywałem się na forum. :D

Wybór należy do Ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLIDARNOŚĆ BELFERSKA :lol:

-zawsze się zastanawiałam jak się nazywa jest taki rodzaj upierdliwości , której nie trawię ...

W temacie styro kontra gryzonie (bo nie tylko myszy) istnieją ,,zdjęcia z realizacji " gdzieś w necie BAARDZO WYMOWNE ..

no cóż zwierzątka potrafią zadziwiać ..... .Potrafią drążąc tunele zrobić granulat ze styro.

W temacie cd. płyta i styropian

Od strony zewętrznej płyty pokrywa się siatką z włókna szklanego (wklejana na zaprawę klejową )

ALBO tłoczoną folią hydroizolacyjną. Zapobiega to ZAGNIEŻDŻENIIU SIĘ GRYZONI W STYROPIANIE .

TO takie myki ,które stosuje się w przypadku normalnych płyt fundamentowych bez ,,cudownych właściwości "...

(cytat z por.bud. nie wiem jakiego)

DODATKOWO - ciekawe !

Gdy poziom wód gruntowych jest wysoki zwykłe styro (oprócz ekstrudowanego ) NIE JEST polecane ze względu na pogorszenie właściwości ciepłochronnych (nasiąkanie )...

TEN wasz w L. to zwykły czy nie ? :roll:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic542997.html

Opis + zdjęcia mrówczej pracy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I bez odpowiedniego zabezpieczenia przed gryzoniami i mrówkami, można tylko płakać. Styropian w Legalecie jest standardowy.

Byłem zdecydowany na podpisanie umowy z Legalettem, ale tego nie zrobiłem. Zrezygnowałem po rozmowie z panem Wojciechem i po konsultacjach między innymi z jednym z forumowiczów. Uważam, że Legalett jest to ciekawe rozwiązanie, ale tylko w określonych warunkach.

Nie wiem czy zauważyliście, jak wrzuci się hasło Legalett w Google to zawsze wyskakuję to forum na pierwszym lub drugim miejscu. Wydaje mi się, że jest cały czas pozycjonowane. A świadczy to tylko o jednym...

W przyszłym tygodniu podpisuje umowę na płytę fundamentową z inną firmą.

Mogę podzielić się doświadczeniami, ale raczej nie na tym forum.

 

Każde forum pozwala na zdobycie cennych informacji, ale na tym widać niestety naganiactwo.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze widzę że nie wytrzymałeś napięcia i doniosłeś o naszej korespondencji Panu W - mimo iż na to się nie godziłem, nie ładnie,

A w kwestii formalnej, rozmowa oczywiście nie przyniosła żadnego rozwiązania :(

 

lakusz wyluzuj :lol: Donosicielstwo to Piotruś jak widac ma we krwi... o moich wypowiedziach na forum też donosił oczywiście tylko po to by "dowiedzieć się u źródeł", "poznać wersje obu stron" itp :lol: Na szczęście Pan Wojtek to człowiek na poziomie i sądzę że te donosy ma głęboko w... poważaniu :wink:

 

Nie jest to miłe ale cóż... taki już ten nasz Piotruś :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Lakusz mówiłeś do Piotra, a ja myślałem ,że do Bartosza.

Przy okazji ,ten styropian pod płytą Legalett przy jej koszcie to skandal.Co zrobią Ci którzy już mają Leglaett??Ilu zrobiło go przez naganianie na tym forum ?Jak np.Katarzyna , która teraz myśli co zrobić , może piec na węgiel podłączyć bo widzi ,że na prądzie chyba nie wyrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLIDARNOŚĆ BELFERSKA :lol:

-zawsze się zastanawiałam jak się nazywa jest taki rodzaj upierdliwości , której nie trawię ...

W temacie styro kontra gryzonie (bo nie tylko myszy) istnieją ,,zdjęcia z realizacji " gdzieś w necie BAARDZO WYMOWNE ..

no cóż zwierzątka potrafią zadziwiać ..... .Potrafią drążąc tunele zrobić granulat ze styro.

W temacie cd. płyta i styropian

Od strony zewętrznej płyty pokrywa się siatką z włókna szklanego (wklejana na zaprawę klejową )

ALBO tłoczoną folią hydroizolacyjną. Zapobiega to ZAGNIEŻDŻENIIU SIĘ GRYZONI W STYROPIANIE .

TO takie myki ,które stosuje się w przypadku normalnych płyt fundamentowych bez ,,cudownych właściwości "...

(cytat z por.bud. nie wiem jakiego)

DODATKOWO - ciekawe !

Gdy poziom wód gruntowych jest wysoki zwykłe styro (oprócz ekstrudowanego ) NIE JEST polecane ze względu na pogorszenie właściwości ciepłochronnych (nasiąkanie )...

TEN wasz w L. to zwykły czy nie ? :roll:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic542997.html

Opis + zdjęcia mrówczej pracy.....

 

Jaka znowu "solidarność belferska" :o masz mnie za belfra? :lol: A co do siatki wklejonej na zaprawę klejową to mi właśnie L tak zrobił i to bez żadnej dopłaty więc chyba mają to w standardzie... ? (tu pytanie do pozostałych) Sprawdziłem dzisiaj i nie widać żadnych dziur ani dziurek więc chyba jest gitarka... :o Ja tam do niczego nie naganiam. Jak by były tańsze i sprawdzone alternatywy to zapewne wybrał bym tańszą. Jak przy moich warunkach gruntowych dostałem wycene tradycyjnych fundamentów i do tego doliczyłem wylewkę +izolacja + grzejniki i instalacja CO (z projektu) to wyszło tylko ciut drożej... ale u mnie jest woda na 45 cm więc nie mówię że każdemu L się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Lakusz mówiłeś do Piotra, a ja myślałem ,że do Bartosza.

Przy okazji ,ten styropian pod płytą Legalett przy jej koszcie to skandal.Co zrobią Ci którzy już mają Leglaett??Ilu zrobiło go przez naganianie na tym forum ?Jak np.Katarzyna , która teraz myśli co zrobić , może piec na węgiel podłączyć bo widzi ,że na prądzie chyba nie wyrobi

 

A ja legalett grzeję z pieca gazowego kondensacyjnego i niedługo dostanę pierwszy rachuneczek za gaz to się pochwalę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartoszu

Ciekawy temat poruszyłeś i ciekawy jestem co wiesz na temat pozycjonowania stron?

Jeśli w przypadku przez Ciebie opisanym mówić o „pozycjonowaniu” to jest ono dzięki temu, że piszemy o:

- portalu W.M. „Murator” – setki tysiące listów w różnych wątkach, od ładnych kilku lat,

- jedynym forum, na którym przez 6 lat ludzie piszą stale o swoich doświadczeniach z L.(to już 33 „strony”).

Forum się „pozycjonuje” dzięki aktywności na nim forumowiczów.

I na koniec tego tematu tak pół żartem pół serio: Można rzec, że dzięki trollom ostatni rok jest rekordowy. Można nawet wysnuć z tego wniosek, że Oni jednak współpracują z L., by strona była na pierwszym miejscu. :D

 

Fragment listu na forum do Ciebie z 16 Lutego 2009 23:28

Bartosz napisał: Nie mam doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym w płytach fundamentowych, ale bedę sie upierał, że najlepszym rozwiazaniem są kable grzewcze.

A jednak wypowiadasz się tak zdecydowanie jak byś miał doświadczenie. Spróbuj z kablami i mam nadzieję, że za jakiś czas podzielisz się swoimi doświadczeniami z nami. Nie twierdzę, że nie masz racji tylko jak na dziś snujesz je na przypuszczeniach, a ja wolałbym rzeczywiste doświadczenia.

(...)

Teraz napisałeś:

W przyszłym tygodniu podpisuje umowę na płytę fundamentową z inną firmą. Mogę podzielić się doświadczeniami, ale raczej nie na tym forum.

Szkoda, że nie chcesz tego zrobić tutaj. Może jednak za rok lub dwa zmienisz zdanie (?).

 

Pozdrawiam serdecznie

(już prawie nie piątek i nie 13 :) )

 

PS1 O Dodzie i elektrodzie w związku z „sensacjami” mrówkowymi z forum poświęconego elektronice już pisaliśmy za sprawą Tomasza (m.in. list z 1 września 2009 11:45), więc szkoda się powtarzać (chyba, że M=T :) ). Przypomnę tylko, że zdjęcia dotyczą ścian, a nie fundamentu L. !

 

PS2 Piotrze widzę że nie wytrzymałeś napięcia i doniosłeś o naszej korespondencji Panu W - mimo iż na to się nie godziłem, nie ładnie.

Co masz konkretnie na myśli Lakusz? Napisz dokładnie, a nie pomawiaj. Zapomniałeś, że rozmawiałem z p. Wojtkiem niedawno m.in. o termostatach, a temat Twój jest aktualny od 1,5 roku i niestety ciągle wraca – niekoniecznie za moją sprawą.

A w kwestii formalnej, rozmowa oczywiście nie przyniosła żadnego rozwiązania

Szkoda, ale przynajmniej była rozmowa, próbowaliście i to jest cenne...

 

PS3

Jak np.Katarzyna , która teraz myśli co zrobić , może piec na węgiel podłączyć bo widzi ,że na prądzie chyba nie wyrobi

Tomaszu powtarzasz już te "sensację" i bzdurę w kółko kilka razy i na różnych wątkach. Katarzyna nie ma takiego problemu i chyba nie upoważniła Ciebie do pisanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...