Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Ładnie tą ścianę wykombinowaliście. Jedynie koza psuje widok, ale to tylko moje zdanie.

 

Wiesz koza to nie obrazek i nie musi pięknie wyglądać :)

I tak uważamy że udało się znaleźć nam kozę która jest wąska i wygląda naprawdę bardzo dobrze jak na kozę , pasuje stylistycznie do wnętrza a dodatkowo zajmuje mało miejsca.

 

Była kiedyś u nas dyskusja czy montować kominek czy też nie i zdecydowaliśmy że jednak montujemy , tym bardziej że nie są to jakieś gigantyczne koszty a zawsze dla nastroju , klimatu i jako alternatywne źródło ogrzewania się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mostków nie ma, ale kasety mimo wszystko szpecą elewację.

 

Dlatego warto sprawe rolet przemyśleć doglebnie, zamontować je wraz oknami i ukryć pod elewacją.

Skrzynka na poszerzeniu, wnęka nad oknem od srodka wyklejona 10cm styropianu i mostek cieply zminimalizowany.

Jesli zamiast styro, wnękę wyklei się plyta PUR, to mostka praktycznie brak.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto sprawe rolet przemyśleć doglebnie, zamontować je wraz oknami i ukryć pod elewacją.

.

 

Wydaje mi się, że domy bezokapowe, z dużymi przeszkleniami i taką orientacją, wogóle wymagają starannego podejścia i doświadczenia w projektowaniu.

Sensowny wydaje się kompromis domu bezokapowego.......z okapem typu Barth3z czy Thoreg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno zastrzeżenie do kominków z małym paleniskiem ( niestety taki kominek mam ).

Nie ma siły żeby popiół nie wysypywał się na podłogę.

Dlatego moja rada jest taka , abyś zabezpieczył jasną glazurę przed sezonem zimowym.

Jakaś dekoracyjna blacha, którą możesz swobodnie kłaść i zabierać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto sprawe rolet przemyśleć doglebnie, zamontować je wraz oknami i ukryć pod elewacją.

Skrzynka na poszerzeniu, wnęka nad oknem od srodka wyklejona 10cm styropianu i mostek cieply zminimalizowany.

Jesli zamiast styro, wnękę wyklei się plyta PUR, to mostka praktycznie brak.

 

Tak jak pisałem , mamy moskitiery aluminiowe drzwiowe we wszystkich oknach i nie chcieliśmy z nich rezygnować , tym bardziej że używamy je cały czas (wieczorami pootwierane okna, dodatkowo przez te drzwi też się wychodzi i z nich korzysta) i jedynie taki system montażu był możliwy.

 

Moskitier wbudowanych w rolety nie chcieliśmy bo są uciążliwe w użytkowaniu oraz mocno awaryjne a dodatkowo cena lekko z kosmosu.

Sam sprzedawca i zarazem szef firmy nie polecał takich wbudowanych moskitier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto sprawe rolet przemyśleć doglebnie, zamontować je wraz oknami i ukryć pod elewacją.

Skrzynka na poszerzeniu, wnęka nad oknem od srodka wyklejona 10cm styropianu i mostek cieply zminimalizowany.

Jesli zamiast styro, wnękę wyklei się plyta PUR, to mostka praktycznie brak.

 

10cm styropianu przy ścianie z silki 18? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto sprawe rolet przemyśleć doglebnie, zamontować je wraz oknami i ukryć pod elewacją.

Skrzynka na poszerzeniu, wnęka nad oknem od srodka wyklejona 10cm styropianu i mostek cieply zminimalizowany.

Jesli zamiast styro, wnękę wyklei się plyta PUR, to mostka praktycznie brak.

 

Z różnych powodów ludzie nie montują rolet. Jednym to cena. Ja prócz tego mam złe doświadczenia z takimi skrzynkami rolet zamontowanymi nad oknem a pod nadprożem. Są mało szczelne. W trudnych, rudzkich warinkach powietrznych nie było możliwości zabezpieczenia sie przed smrodem. :) Być może droższe rozwiązania nie mają tej dolegliwości. Wydaje mi się, że takie tanie skrzynki źle tłumią także hałasy z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się przyczepiliście rolet ...

 

Nie wiem po co ta dyskusja ? W naszym przypadku tylko taki montaż wchodził w rachubę bo TYLKO taki umożliwia "pogodzenie" moskitier drzwiowych i rolet ...

 

No właśnie, rolety już są, działają, spełniają swoje zadanie ! kaszpir007 pokazał, że trzeba uważać na słońce i duże przeszklenia od południa.

Mamy też drugie dno tej sytuacji, lepiej 3 razy przemyśleć / poczytać / spytać bo rozwiązanie problemu może być kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się przyczepiliście rolet ...

 

Nie wiem po co ta dyskusja ? W naszym przypadku tylko taki montaż wchodził w rachubę bo TYLKO taki umożliwia "pogodzenie" moskitier drzwiowych i rolet ...

 

Dzień dobry, nie zebym się czepiała ale mam moskitiery plisy na drzwiach tarasowych i rolety więc da się to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem? Jak wykleisz wnękę nad oknem 10cm styropianu przy silce 18, to ile będzie miało nadproże?

Nadproze tyle, co sciana, czyli 18cm, na nim ocieplenie, o grubosci jak na reszcie elewacji.

Co ma wymiar nadproża i jego ocieplenie przy montazu rolet do poszerzeń ?

 

Z różnych powodów ludzie nie montują rolet. Jednym to cena. Ja prócz tego mam złe doświadczenia z takimi skrzynkami rolet zamontowanymi nad oknem a pod nadprożem. Są mało szczelne. W trudnych, rudzkich warinkach powietrznych nie było możliwości zabezpieczenia sie przed smrodem. :) Być może droższe rozwiązania nie mają tej dolegliwości. Wydaje mi się, że takie tanie skrzynki źle tłumią także hałasy z zewnątrz.

 

Bo to kiepski posób montazu jest.

Teraz nie przewidujesz rolet ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, nie zebym się czepiała ale mam moskitiery plisy na drzwiach tarasowych i rolety więc da się to pogodzić.

 

A może zdradzić jakie to rozwiązanie , bo jestem bardzo ciekawy jak pogodzić moskitiery drzwiowe (otwierane na zewnątrz z zawiasami (drzwiowe) z innym montażem rolet ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zdradzić jakie to rozwiązanie , bo jestem bardzo ciekawy jak pogodzić moskitiery drzwiowe (otwierane na zewnątrz z zawiasami (drzwiowe) z innym montażem rolet ...

 

 

Nie mają zawiasów bo się otwierają przesuwnie.

 

 

 

http://rolmed.pl/wp-content/uploads/2017/01/ms.jpg

 

Tu przykładowy link ja mam akurat od producenta okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 10 cm styropianu klei się do poszerzenia / podwyższenia okna od środka aby zlikwidować mostek cieplny, a nad tym wszystkim jest nadproże.

 

Hmmm ...

 

Jakby się dało poszerzenie od góry , czyli w naszym przypadku 18cm to o tyle też by się zmniejszyła wysokość wszystkich okien bo o tyle niższe trzeba by było zamówić ...

 

Taki sam efekt jak nie lepszy można by uzyskać montując kasetę rolety wewnątrz wnęki okiennej. Też byśmy stracili 18cm okna ale wtedy nie mielibyśmy żadnego mostka bo roleta była by przymocowana do ramy okna.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają zawiasów bo się otwierają przesuwnie.

 

http://rolmed.pl/wp-content/uploads/2017/01/ms.jpg

 

Tu przykładowy link ja mam akurat od producenta okien.

 

Nawet nie wiedziałem że są takie moskitiery. Pytanie jaka cena.

 

Tyle że u nas i tak by się nie sprawdziły , bo moskitiery drzwiowe mamy wszędzie a w trzech pokojach mamy okna pojedyncze więc tam montaż moskitier przesuwnych byłby nie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...

 

Jakby się dało poszerzenie od góry , czyli w naszym przypadku 18cm to o tyle też by się zmniejszyła wysokość wszystkich okien bo o tyle niższe trzeba by było zamówić ...

 

 

Przeciez mozna wymurowac otwory o 18cm wyzsze. Nic nie tracisz, tylko trzeba wczesniej podjac decyzje.

 

Rolety (skrzynki) na elewacji maja ten minus (szczegolnie w domu bezokapowym), ze uderza w nie deszcz, rozbryzguje sie i brudzi scianę nad skrzynka.

Po paru latach wyglada to nieladnie, choc oczywiscie szybkosc powstawania zabrudzen zalezy od okolicy i rodzaju tynku

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...