Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Musze się jeszcze odnieść do niektórych wypowiedzi ...

 

Wykonawca robiący u mnie ocieplenie to nie jakiś gość z łapanki , ale brygada która robi sporo , jeździ na szkolenia , ma certyfikaty i nie klei na placki ...

Przyglądałem się jak kleili i nie miałem uwag.

 

Co do obróbki okien to jest wykonana zgodnie ze sztuką ...

Tak to powinno wyglądać i tak u mnie jest ...

 

Zdjęcia zapożyczyłem ze strony "Recepty na dom" , z której sporo rzeczy sie dowiedziałem ...

 

wegarki_Fot_6-730x491.jpgwegarki_Fot_7-730x491.jpgwegarki_Fot_8-730x491.jpgwegarki_Rys_4-730x492.jpg

 

 

U mnie jest wykonane to identycznie. Styropian też nachodzi na ramę okien , też są użyte specjalne listwy z uszczelką które dodatkowo uszczelniają połaczenie a dodatkowo takie same listwy są zamontowane z drugiej strony okna (od strony tynku).

 

W większosci styropian wchodzi na ramę okna o 2cm , choć wymierzyłem i chyba są 2 miejsca gdzie trochę mniej wchodzi na ramę okna.

 

Czytałem , oglądalem i montaż okien jest wykonany poprawnie i zgodnie ze "sztuką" i naprawde nie ma się do czego doczepić ...

 

Myślę że to powinno starczyć w temacie okiennym i proszę już dalej tego wątku nie ciągnać .

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja jeszcze o ociepleniu. Wiem, że dużą wagę przywiązujesz do zachowania ciągłości izolacji i ocieplałeś ściany również od wewnątrz.Czy dobrze zgaduję, że były to ściany szczytowe i wysoka ściana pomiędzy salonem a sypialnią dziecka? Napiszesz coś więcej na ten temat? Jak masz zaizolowaną murłatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze o ociepleniu. Wiem, że dużą wagę przywiązujesz do zachowania ciągłości izolacji i ocieplałeś ściany również od wewnątrz.Czy dobrze zgaduję, że były to ściany szczytowe i wysoka ściana pomiędzy salonem a sypialnią dziecka? Napiszesz coś więcej na ten temat? Jak masz zaizolowaną murłatę?

 

Co do ścian które wymagają ocieplenia od wewnatrz to ściana szczytowa na końcu domu (cała) , ściana środkowo (cała) , ściana środkowa od strony salonu (cześciowo) , ścian szczytowa od strony kuchni (częściowo) , ściana na wnęką w kuchni , ściana nad spiżarnią , oraz połączenie izolacji na tym kawałku ściany ...

 

Co do murłaty to nie mam zaizolowanej bo jak będzie ocieplany strop celuzoą nadmuchową to od razu zostanie murłata zasypana . więc nie bawiłem się , bo nadmuchowo uszczelni się lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścian które wymagają ocieplenia od wewnatrz to ściana szczytowa na końcu domu (cała) , ściana środkowo (cała) , ściana środkowa od strony salonu (cześciowo) , ścian szczytowa od strony kuchni (częściowo) , ściana na wnęką w kuchni , ściana nad spiżarnią , oraz połączenie izolacji na tym kawałku ściany ...

 

Uff! Rzeczywiście dużo tego. Działałeś styropianem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje na budowie ?

 

Mało a zarazem dużo ...

 

Wykonawca powoli kończy przednie ogrodzenie. Przód ogrodzenia był nielada wyzwaniem , bo spore różnice poziomów a chciałem aby wszystko było na jednym poziomie (brama przesuwna , furtka jak i płot (siatka z podmurówką) i było dopasowane do reszty ogrodzenia.

Trzeba było powiekszać słupki , robić podwójne podmurówki aby to wszystko wyrównać.

W tygodniu ma byc wszystko skończone.

Dziś też wybraliśmy wykonawcę kóry zajmie sie montażem "nawierzchni" przy naszym domku.

Wyliczył 167m2 do położenia ...

 

Sporo , ale w powierzchnię wchodzą 2 tarasy , 2 miejsca na wiaty i spory podjazd oraz mały "taras" z dwóch stron domu ...

Materiałem będą płyty chodnikowe 50x50x7cm. Duże , ciężkie , stabilne.

Kolor szary.

Termin rozpoczęcia koniec czerwca.

 

W tym miesiacu też zamawianie kamienia do ogrodu i czekamy na wejscie ludzi od sufitów i kafelek ..

 

Kafle i panele do domu juz wybrane , teraz tylko czekać ...

 

Kafle : Cemento Abbey Gres Poler 60x60

 

cemento-abbey-gres-poler-59-8x59-8-10183770.jpg

 

Panele : Krono Dąb Sherwood 8mm V-fuga

 

krono-original-vario-8mm-sherwood-oak-4v-groove-laminate-flooring-5985-p36345-112281_zoom.jpg

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Dobrnęłam do końca dziennika :cool:

To czas się w końcu przywitać u Ciebie :bye:. Pięknie to wszystko wygląda. Tempo macie imponujące. Ostatni raz zaglądałam, jak stawialiście ściany. A że u nas na budowie był tydzień przerwy, to i czas na czytanie się znalazł. Jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo ładny domek powstał. Jeszcze do niedawna nie podobały mi się takie nowoczesne stodoły, długie, wąskie, bez okapu... I nie spodziewałam się, że tak szybko przypadną mi do gustu ;) A tu proszę...

No nic, to powodzenia życzę, gratuluję postępów i będę zaglądać :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie lekki zastój , ale planowany zastój.

 

Mieliśmy planowany urlop od wtortku do wtorku (tydzień)

 

W poniedziałek zadzwoniłem z ciekawości do fachowca który będzie robił nam sufitty kiedy planuje u nas się pojawić.

Okazało się że w poniedziałek. Lekki szok , bo nie będzie nas wtedy w PL , a żadnego materiału jeszcze nie mieliśmy.

 

Dodatkowo fachowiec powiedział że powinienem przemyśleć czy chce dawać sufit podwieszany krzyżowy dwupoziomowy , bo ta konstrukcja sporo obniża wysokość pomieszczeń a u nas jest walka o każdy centrymetr , bo projektant projektu tak sobie wymyślił :(

 

Niestety fachowiec miał rację , bo stelaż dwupoziomowy krzyżowy za mocno by obniżył nam sufity a nie chcemy schodzić niżej niż 2,55m.

 

Zaproponował sufit podwieszany na wieszakach bezpośrednich (grzybkach) lub na ES .

 

Nie ukrywam że całkowicie rozwaliło mi to moje wyliczenia , bo miałem już wyliczone ile potrzeba materiału przy stelażu krzyżowym , oczywiście zapewne z dużym marginesem błędu , bo co kalkulator to inaczej wylicza ...

 

Tak długich ESów w hurtowni nie mieli (do wełny 20cm) , ale mieli grzybki 27cm więc wybrałem grzybki.

 

Szybkie nowe wyliczenia i kontakt z hurtownią czy dostarczą mi towar na ... jutro ..

 

Teoretycznie by się udalo , ale jak pisałem urlop i nie chciałbym jechać na urlop wykończony , tym bardziej że trochę tego materiału miało by przyjechać za jednym razem.

 

Przesunęłem się dostawę na poniedziałek i wykonawca ma towar odebrać.

 

Materiału biorę więcej , później w razie czego zwrócę ...

 

Boję się jednak że grzybki 27cm będą jednak za krótkie do wełny o grubości 20cm i że będę musiał zmienić wełnę na 15cm :(

 

Wełnę wziąłem jakąś ClimaWool 20cm U=0,039. Hurtownia dużo tego sprzedaje i podobno dobra. Cena też dość dobra.

 

Na "skosach" (wysoki sufit) chce dać 20cm wełny pomiędzy krokwie i tyle samo w drugiej warstwie (w poprzek).

 

W sufitach podwieszanych jak już pisalem będzie nadmuchuwana celuoza (40cm)

 

Następny tydzień zapowiada się dość pracowicie ...

 

A obecnie wypoczywamy sobie nad morzem , regenerujemy się a dzieciaki szaleją na aquaparku (choć nie tylko one ;)

 

DSC_8770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku jest u mnie wykonawca i robią sufity. Czeka też glazurnik w kolejce i na dniach zacznie kłaść kafle (jedna firma)

Kafle już zamówione przez internet i na dniach mają przyjechać.

Dziś też zamówiłem płyty chodnikowe szare IBF 50x50 (około 170m2) , obrzeża i kilka krawężników. Zdzwiłem się bo aby to wszystko dostarczyć do mnie potrzeba aż 3 samochodów , ale jak się pytałem na jedną paletę wchodzą tylko 32 płyty , bo ciężkie ...

 

Oczywiście różowo nie może być i umówiłem się z hurtownią (ponad tydzień wcześniej) że o 8.30 w poniedziałek ma być dostawa i wykonawca odbierze. Wszystko zaklepane (niby) i dostaję telefon od wykonawcy że 9.00 a transportu brak. Podobno mają mały "poślizg". Okazało się że towar przyjechał o 13.00 i nie kompletny :(

 

Wykonawca wkurzony , ja też ..

Zapomnieli głównych profili , wełnę przywieźli inną , jednym słowem masakra.

Wymusiłem że mają wymienić i następnego dnia przywieźć , ale i tak dzień zmarnowany :(

 

Wykonawca działa od poniedziałku (choć w poniedziałek dużo nie zrobili) , idzie im naprawdę nieźle ...

Rozstaw wieszaków co 40cm , wieszaki o długości 27cm.

 

DSC_8976.jpg

DSC_8978.jpg

 

Dodatkowo jest już gotowe ogrodzenie z czego się bardzo cieszę ...

Wykonawca naprawdę miał ciężkie zadanie bo cały teren mocno nierówny i trzeba było kombinować i to mocno.

Ale w ubiegłym roku grodził teren z 3 stron wiec wiedział co go czeka.

Przód masakryczny , bo zależało mi aby wyszlo równo , poszły podwójne podmurówki , długie słupki , dodatkowo brama ma własną "koryto" bo nie było chyba ani kawałka równego terenu.

Jest wysoko , bo nie wiadomo jak kiedyś będzie wysoka droga , a dojdzie jeszcze płyty i i bedzie wyglądało wtedy lepiej , bo na razie pięknie to nie wygląda :)

 

DSC_8972a.jpg

DSC_8973a.jpg

 

Spodziewam się że codziennie na budowie będzie teraz choć raz jakaś ciężarówka /wywrotka / HDS , bo teraz zamawiam hurtem kamień , żwir i materiały ...

 

A ja w weekend planuję wreszcie dokończyć kładzenie styropianu.

Wykonawca ma rusztowania i w piątek ma mi pomóc złożyć abym mógł działać ...

 

Niestety coraz więcej prac które miałem wykonać sam zlecam wykonawcy , bo po prostu brak czasu a różnych robót związanych z domem i różnymi poprawkami i "pierdołami" jest sporo.

 

Pieniądze znikają w szalonym tempie i wcale nie są to obecnie małe kwoty :(

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dostawa płyt chodnikowych 50x50 dotarła , jutro powinna druga część dojechać i może i trzecia.

Za tydzień ma się pojawić brukarz więc muszę mu wszystko przygotować.

 

Na jutro zamówiłem jeszcze 27 ton kamienia polnego do aranżacji "przestrzeni" na działce.

Boję się że "wanna" nie wjedzie na działkę :( I trzeba będzie kombinować , albo zwalić przed działką :(

 

DSC_8980.jpg

 

 

Pojawiły się pierwsze sufity podwieszane ...

 

DSC_8981.jpg

DSC_8984.jpg

 

Jutro muszę zwrócić uwagę wykonawcy że odległości pomiędzy wkrętami mocującymi płyty KG mają być mniejsze i nie większe niż co 15cm aby było gęsto wkrętów , bo jednak te płyty jak i stelaż mają utrzymać 40cm celuozy , a obecnie widać "skromnie" używają wkrętów ...

 

Chłopaki mają niezłe tempo , nie dziwię się bo za chwilę wejdzie do tych pomieszczeń glazurnik a oni pójdą do innej części domu.

 

Dziś z żoną przeciągaliśmy kable do oświetlenia , bo w całym domu będą w większości panele LED 12W.

Zależnie od wielkości pomieszczenia od 1 sztuki po 4 sztuki na pomieszczenie (zależy od wielkości).

Łącznie wyszło że będą 22 panele LED.

Jedynie typowe lampy i plafony będą w sypialni , garderobie i częściowo w salonie/kuchni.

 

Chciałem też wykonawcy zlecić przeszlifowanie tynków (Dolina Nida Zeta) , bo tynkarz wykonał je bardzo dobrze ale lekkie szlifowanie żyrafą by nie zaszkodziło.

Wykonawca najpierw zachwycał się jakością wykonanych tynków (w większości jak szkło i gładkie) ale dziś powiedział że szlifowali próbnie papierem ściernym i że się "sypią" i że proponują dać podwójną gładź za 15zł za m2 ...

Z ciekawości kupiłem papier ścierny o gramaturze 150 i podjechałem i miejsca szorstkie zacząłem ręcznie szlifowac , po chwili miejsca szorstkie były już gładziutkie ...

 

Widać wyczuli że można jeszcze wyciagnąć "trochę kasy" , ale się przeliczyli ...

Jakby przejechali lekko żyrafą to bym zapłacił jakąś niewygórowaną kwotę i by zarobili , a tak sam sobie ręcznie przeszlifuje i nic nie zarobią ...

Pazerność nie popłaca ...

 

Dziś też zamówione zostały drzwi wewnętrze + ościeżnice regulowane.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechał kamień 27ton . Przyjechała tzw "wanna" ale kierowca miał strach w oczach że sie zakopie i nie wyjedzie i widać miał dużo racji , bo w jednym miejscu sie zakopał i tylko chyba tylko dzięki dużemu szczęściu udało mu się wyjechać , ale za to zrobił mi z drogi dojazdowej teren niemalże offroad , musiałem później przywrócić drogę do stanu przydatności.

Ale i tak kamień nie trafił tam gdzie chciałem , bo nie było szansy aby taki gigant wjechał :(

 

Nauczka że muszę zapomnieć o takich wiekich cięzarówkach , bo nawet dojazd przez las był już niezłym wyzwaniem.

 

A co się dzieje u nas ?

 

W piątek pojawiły się sufity i w garderobie i sypialni.

Dodatkowo tak jak chciałem zwiększyli zużycie wkrętów w KG , to znaczy odstępy są co około 15cm.

W poniedziałek sądzę że KG pojawią się w pokojach dzieci oraz w małej łazience.

 

Chcą tą część domu w pierwszej kolejności zakończyć , bo w poniedzialek ma ruszyć glazurnik , pod warunkiem że dotrą zamówione paletowcem płytki.

 

W piątek poprosiłem też aby złożyli mi rusztowanie bo chciałem dalej przyklejać styropian , ale szczerze mówiąc te rusztowanie i jego stabilnośc daje sporo do życzenia i chyba będę musiał zrezygnować , bo trochę się boję ...

No i ponownie mój portfel zrobił się lżejszy , bo musiałem zapłacić tygodniówkę wykonawcy.

Chyba będe musiał załatwić z wykonawca i zapłacić aby oni sie tym zajęli.

 

DSC_8985.jpg

DSC_8987.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprościłeś sprawę i zrezygnowałeś z kratek z kruszywem?

 

Tak.

 

Najpierw miały być tarasy i itd z płyt chodnikowych 50x50 a miejsce gdzie ma być samochód z kratek + kamień.

Jednak stwierdzliśmy że mimo że to fajnie wygląda to jest mocno nie praktyczne , bo jednak drobny kamień będzie się tam przesuwał (a chciłem nasypać go więcej aby kratek nie było widać) i trzeba będzie dbać aby "ładnie wyglądało" a w zimę jak napda śnieg to bedzie spory problem aby nawierzchnia była oczyszczona .

 

Inna sprawa cena. M2 tych kratek to okolo 40zł więc nie mało , do tego kamień (ja biorę za 50zł za tonę) więc też mało nie jest.

Płyty chodnikowe dostałem w naprawdę dobrej cenie więc pomysł z kratkami upadł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena tych płyt i gdzie je kupiłeś ,a i ważne one są gładkie jak szkło czy raczej chropowate ?

 

Płyty w lokalnej hurtowni gdzie mam "atrakcyjne" ceny. Płyty tak jak pisałem producenta IBF , płaciłem 28zł za m2 + transport.

 

http://www.ibf.dk/pl/products/plyty/plyty-chodnikowe

 

Co do gładości to na pierwszy rzut oka nie wyglądają na chropowate , ale też zapewne gładkie jak lustro nie są i jakaś lekka chropowatość będzie.

Rozmawiałem z fabryką , bo mają też w ofercie płyty tarasowe (na zamówienie) z mikrofazą i na zdjeciu wyglądają bardzo ładnie i w fabryce powiedziano mi że płyty chodnikowe są identyczne , różnią się jednynie grubością i że mają fazę (a nie mikrofazę).

 

Myślę że najlpeiej poszukać jakie fabryki ma się na swoim terenie bo wtedy też cena końcowa ma spore znaczenie.

 

W następnym tygodniu ma być kładziona , to wtedy pokazę zdjęcia.

 

Nam się podobają z wyglądu.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...