Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety glazurnikowu kładzenie płytek idzie wolno :(

Jak brygada robiła sufity to każda wizyta na budowie to było zaskoczenie ile im sie udało zrobić. Niestety glazurnik tak szybki nie jest :(

Choć z drugiej strony ma być dobrze i dokładnie wykonane ...

 

W piątek powiedziałem glazurnikowi że muszę go "wyprowadzić" z maszyną i jego całym "warsztatem" abo do salonu na jakąs folię aby nic nie poniszczył albo na zewnatrz , bo muszę już zacząć szlifować , gruntować i malować.

 

Kafle jeszcze nie zafugowane. Mam nadzieję że w następnym tygodniu skończy ...

 

DSC_9121.jpg

 

DSC_9123.jpg

 

Tynkarz ma pożyczoną żyrafę i niby ma byc na poniedziałek , ale szczerze mówiąc nie wiem czy nie bezpieczniej będzie przelifować ręcznie papierem 150 (już testowo szlifowałem) , bo żyrafą nigdy nie robiłem i boję się że mogę schrzanic tynki .

Myślę że jednak jutro z żoną wieczorem się za to zabierzemy i zrobimy ręcznie lekkie szlifowanie , tych miejsc gdzie jest wyczuwalne ziarno.

 

A po szlifowaniu gruntowanie i malowanie ...

 

Wybrana została już pompa ciepła. Wybór padł na LG Therma V 9KW. Zastanawiam się jeszcze czy brać zbiornik 200L czy 300L , bo patrząc na nasze zapotrzebowania na wodę myślę że bojler 200L będzie z duuużym zapasem wody :)

Wstępnie mam już wybranego instalatora. W piątek był na budowie i oglądał co trzeba wykonać. Mam już wycenę i prawdopodobnie jego wybiorę.

Na poczatku myślałem o CNC bo to on "wypromował" LG ;) ale niestety wycena jego mocno odstaje od wyceny konkurencji (miałem kilka wycen).

Czekam jeszcze na jedną ofertę ale sprawa wyjaśni się w następnym tygodniu.

 

A my zajmujemy się ogrodem i tutaj idzie nasz cały czas. Jest tego sporo i sporo pomysłów i wizji :)

 

Cieszę się że posłuchałem żony :) i nie wyciąłem drzewa , bo dzieki temu mamy miejsce na hamak (widać na dalszym planie za wiatą).

Choć oczywiście czasu zbytnio nie ma aby sobie poleżeć :(

 

DSC_9118.jpg

 

A tutaj druga wiata która będzie dla samochodu ...

 

Po lewej stronie wielkie śmietnisko ;)

 

DSC_9107.jpg

 

Jutro zamawiać będę blachę trapezową T18 w kolorze grafit (RAL7016) aby była w kolorze dachu/stolarki.

 

Choć na razie ogród będzie musiał chwilę poczekać , bo zacznie się szlifowanie, gruntowanie , malowanie a po tym zajmę się montazem paneli oświetleniowych i tzw "białym montazem" w łazienkach ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szlifowania, miałęm żyrafę pożyczoną zrobiłem sufit w kotłowni i wiatrołapie. Nie mam wprawy wiec nie dość, że męczyłem się bo i waży trochę to i w paru miejscach złapałem ziarno piasku i musiałem zaprawkę zrobić. Ręcznie szło dłużej ale miałem panowanie nad papierem.

 

Tylko ja szlifowałem wszystkie ściany. Pod farbą może być widać gdzie szlifowane a gdzie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno, świetliście, przestrzennie :) Jasne płytki w połysku tylko potęgują ten efekt. Ogród też już ładnie zagospodarowany, no i macie drzewa. Ostatnio przejeżdżałam obok dawnego domu moich rodziców. Nowi właściciele wycieli tam wszystkie drzewa (od północy, chroniły przed wiatrem i śniegiem oraz zapewniały prywatność, dalej jest droga i pola po horyzont) i żywopłoty na granicy z sąsiadami. Teraz jęczą, że są na widoku i wieszają płachty na płocie, żeby się zasłonić. Na głupotę nie ma rady :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir co ja bym dała za takie drzewa na działce, a niestety mam pustynie bo działka wyznaczona z pola. Pięknie u Ciebie :)

 

No to zapewne drzewka już wsadzone i rosną by już za skromnych kilka lat się cieszyć własną piękną zielenią czy też słuchać szumu wiatru w spokojne dni (dokładnie tak jak u mnie... ;) )

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapewne drzewka już wsadzone i rosną by już za skromnych kilka lat się cieszyć własną piękną zielenią czy też słuchać szumu wiatru w spokojne dni (dokładnie tak jak u mnie... ;) )

 

Pozdrawiam

Karol

 

To samosiejki , więc nikt ich nie sadził .Zasadziła sama natura i ciągle pojawiają sie nowe drzewka na sąsiednich działkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kaszpir007! Zachwycam się postępem prac w waszym domu i na zewnątrz. I czekam z niecierpliwością na taki etap u siebie ;) Przestrzeń salonowa wygląda imponująco, a ogród... cóż... mimo, że to dopiero początek, już jest bajkowo! Dobrze, że nie wyciąłeś tych drzew. Jednak żony też się czasami przydają na budowie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz obciążenie cieplne? Ta LG da radę w większe mrozy?

 

Według "Ciepło Właściwe" wychodzi poniżej 5KW i to w największe mrozy,.

 

Myślę że da radę.

 

Przecietna moc grzewcza w zimę wyszła około 2,2KW.

 

Oczywiście wyniki są obarczone jakimś błędem , tylko nie wiadomo na plus czy minus..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kaszpir007! Zachwycam się postępem prac w waszym domu i na zewnątrz. I czekam z niecierpliwością na taki etap u siebie ;) Przestrzeń salonowa wygląda imponująco, a ogród... cóż... mimo, że to dopiero początek, już jest bajkowo! Dobrze, że nie wyciąłeś tych drzew. Jednak żony też się czasami przydają na budowie ;)

 

Teraz od poniedziałku codziennie po pracy od razu na budowę (dobrze że teściowa "przygarnęła dzieci") i tak do samej nocy i tak codzniennie ...

W poniedziałelk i wtorek szlifowanie (ręcznie tynków) , środa i czwartek - gruntowanie , dziś rozpoczęliśmy malowanie sufitów i jeszcze sporo ..

 

Przed chwilą wróciliśmy z budowy ...

 

Co do ogrodu to nie widać , ale jest tegfo dużo więcej zrobione , ale na razie przerwa bo trzeba ruszyć wewnatrz domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry finisz, a za chwilę przeprowadzka! :) No, ale teraz stres i zmęczenie pewnie dają się we znaki. A jak pogoda? U nas na południu straszne upały już od jakiegoś czasu, nie wyobrażam sobie harówki w takich warunkach.

 

Ten tydzień był męczący bo były niesamowite upały i praca była mało przyjemna.

 

Na szczęście dziś trochę chłodniej i bardziej wietrznie było i lepiej się pracowało , ale za to dziś od 10.00 do 23.00 ...

Dziś pomagał nam teściu a teściowa zajęła się ogrodem :)

 

Jutro znów na budowę i dalej malowanie ...

 

Ale już powoli zaczyna się robić "domowo" ...

 

Kafle już też na ukończeniu i niby w poniedziałek ma glazurnik skończyć pracę (ale jakoś nie wierzę ;)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniego tygodnia (od poniedziałku) moocno działamy (ja + żona).

 

Tak jak pisałem , w zeszłym tygodniu 2 dni szlifowania , 2 dni gruntowania a potem malowanie które trwa do dziś ...

Malowanie to jeden wielki koszmar ...

 

Do gruntowania kupiłem grunt latexowy Dekoral , który od razy lekko wybielił ściany. Jako farba biała też poszła farba latexowa Dekorala. Myślałem że kupując droższą farbę będzie sporo lepsze krycie i można będzie dać mniej warstw.

Oczywiście tak nie było. Choć zdaje mi sie że kiedyś fachowiec polecił nam kupić tanie farby do pierwszego malowania to chyba malowaliśmy sufity z 5-7 razy i duża części farby była na nas ;)

Tutaj dużo lepiej , farba już nie chlapała , ale i tak sufity wymagały 3-4 krotnego malowania.

Dobrze że weekend pomógł nam tesciu i malował pędzlem (wałkowcem) i sporo lepiej pokrył niż my gładkim wałeczkiem (takim który nie robi struktury).

Ale i tak rozczarowanie , bo białej farby poszło mnóstwo.

 

Nie wiem czy płyty KG mimo że zabruntowane tak słabo się "maluje" i trzeba aż tyle farby , czy może ten Dekoral mimo że drogi to wcale niezbyt dobry.

 

Ściany (kolor) do głównie Dulux. Jak widać głównie króluje kolor szary :) Jedynym wyjątkiem jest pralnia która ma kolor miętowy :)

Tutaj spokojnie starczyły 2 warstwy farby.

 

Najbardziej szokuje salon. Obecnie śmieję się że do salonu nalezy wchodzić w okularach przeciwsłonecznych bo jest tak jasno , a białe ściany i gres polerowany jeszcze potęgują jasność. Dodatkowo słońce odbija się od podłogi i jeszcze wzmacnia efekt. Ale o to chodziło miało byc jasno i chcieliśmy aby było jak najwięcej światła słonecznego.

 

Co ciekawe myślałem że w upaly nie da sie usiedzieć w salonie a okazało się że wcale nie.

Pytanie czy to zaleta wysokiego sufitu czy murów z silikatu. czy dobrego ocieplenie?

 

Salono-jadalnio-kuchnia pomalowana na 2 kolory - biały i szary.

 

DSC_9129.jpg

 

[ATTACH=CONFIG]394605[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]394606[/ATTACH]

Dzisiaj też otrzymaliśmy zdjęcie od stolarza że nasza kuchnia już czeka na nas , tak samo jak meble do przedpokoju i pralni.

Stolarz dostał jeszcze zadanie i ma policzyć ile by wziął za zabudowę garderoby ...

 

Kaflekarz przenióśł się do małej łazienki i dalej "rzeźbi". Smiejemy się z żoną że trzeba by już go zameldować , bo tyle czasu jest u nas ...

 

DSC_9131.jpg

 

Duża łazienka już zakończona przez kafelkarza.

Zdjecie niezbyt udane i nie obejmuje całej łazienki.

 

Ale w łazience jest jak w projekcie , czyli będzie kabina prysznicowa , umywalka , sedes , bidet (tutaj żona zła bo uważa że bez sensu , ale jak chciałem i się uparłem , zobaczymy kto miał rację) jak i wanna.

Wszystko wymierzone co do centymetra :)

 

Może później jakeś ładniejsze zdjecie się zrobi :)

 

DSC_9124.jpg

 

Od 2 tygodni po pracy jedziemy na budowę i tak do samej nocy. Dobrze że teście się zlitowali i oddaliśmy im dzieci na ten czas.

Jutro sądzę że skończymy już malowanie ...

 

Umowa z instalatorem zawarta. Wybrana pompa ciepła PW LG Therma V 9KW + zbiornik CWU 300L z wężownicą chyba 3,8m2. Za jakiś czas montaż.

W piatek odwiedzi nas elektryk i zamontuje czekające już na niego od długiego czasu kontakty (Legrand).

 

Panele już dotarły. Okazało się że zamówiliśmy inne niż na poczatku wybrane :)

Na początku miały być w kolorze dębu (Dąb Sherwod) a na koniec wybraliśmy dąb bielony ( Kronopol Dąb Aspen).

Listwy przypodłogowe też dotarły.

Na poczatku miały być listwy drewniane z MDF (białe) ale po rozmowie z fachowcem zostały nam odradzone z powodu kiepskiej trwalosci i zbytniej podatnosci na deformacje po kontakcie z wodą , a często jak myjemy podłogi to trochę tej wody idzie i listwy też się myje ..

Wybraliśmy listwy plastikowe Arbiton Indo w kolorze białym MAT. Wyglądają bardzo podobnie jak te z MDF a nie mają wad listew z MDF.

 

Drzwi też czekają do odbioru.

 

W weekend sądzę że razem z teściem bedziemy kłaść panele a później montaż drzwi i trzeba zabrać sie za "biały montaż" , bo wszystko już czeka ...

 

Jesteśmy wykończeni , ale to przecież WYKOŃCZENIÓWKA ;)

 

Dobra idę spać , bo jutro z samego rana trzeba wstać do pracy ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowaniem miałam kiedyś podobną sytuację. Zawsze jakoś szło, aż kiedyś kupiliśmy poleconą przez naszego fachowca farbę (malowaliśmy świeżo położoną gładź gipsową) do kuchni. Tak źle nie malowało mi się nigdy przedtem ani nigdy później! Chlapanie, beznadziejne krycie, jakieś takie mazanie po ścianie, no tragedia. Nie podejrzewam fachowca o złośliwość, więc może ta farba nie współpracowała z wybranym przeze mnie gruntem? No, ale ja miałam dużo mniejszą powierzchnię do malowania niż Wy i na szczęście do reszty ścian kupiłam inną farbę już wcześniej, była to jakaś taniocha i malowało się nią zupełnie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączniki nie działają.

Dobrze wyglądają płytki metro, sama bardzo je lubię. Gres polerowany, o czym wcześniej pisałam, robi wrażenie, u siebie w mieszkaniu mam bardzo podobny odcień, ale w wykończeniu lappato, ponoć łatwiejszy w utrzymaniu i chyba coś w tym jest. Wy chyba macie w obecnym domu gres polerowany więc już wiecie, co i jak z myciem, polerowaniem i zachlapaniami?

Podsumowując: Wszystko u Was idzie ku szczęśliwemu zakończeniu. Co ja będę wtedy czytać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...