Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robili poprawki ponieważ wyszła im fala. I tak to teraz wygląda

https://www.fotosik.pl/u/Shante83/album/2465239

 

 

Jak dla mnie to wygląda jakby weszli na dach w brudnych zabrudzonych klejem/cementem butach. Jeśli to zabrudzenia od cementu to nigdy te zabrudzenia już nie zejdą i trzeba by te dachówki wymienić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy że mają to umyć. Jeśli nie zejdzie to chyba będzie trzeba się kontaktować z Brasem i tam interweniować. Tak to na pewno nie zostawię w końcu kupujesz nowy produkt bez wad. Tym bardziej że druga strona jest wręcz książkowa. Dzięki za radę.

 

Tak poza tym to gratuluję końca budowy. Obserwowałam twoje zmagania od początku i naprawdę jestem pod wrażeniem jak to wszystko ogarnąłeś. Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się wynikami zużycia prądu przez pompę ciepła :)

 

Pompa uruchomiona 1 września . Na początku był test ogrzewania podłogowego a później już tylko zacząłem grzać CWU.

Grzeję bojler 300L do temp 45 stopni. Na początku korzystaliśmy z wanny (rodzina 2+2) , bo nie mieliśmy jeszcze kabin prysznicowych.

Grzeję wodę tylko w II taryfie. Mam zamontowany podlicznik prądu.

 

Przez te 14 dni zużyliśmy 24 Kwh prądu , czyli prądu za około 7zł ...

 

Dla mnie szok ...

 

W poprzednim domu grzałem wodę prądem w II taryfie (bojler tylko 80L) i kosztowało nas to okolo 50 zł miesięcznie i trzeba było duuuużej samodyscypliny aby nie kąpać się w zimnej wodzie (za mały bojler) .

W starym domu miałem też kocioł na ekogroszek i wtedy jeden załadunek 100kg starczał na około 1,5 miesiąca i wtedy samej ciepłej wody kosztowało nas też około 50 zł ale można było spokojnie brać prysznic nie martwiąc się że następna osoba będzie się kąpała w zimnej wodzie.

 

Wygląda że nawet grzejąc samą wodę i to do temperatury 45 stopni można uzyskać naprawdę spory COP i mieć naprawdę niskie koszty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się wynikami zużycia prądu przez pompę ciepła :)

(...) Dla mnie szok (...)

Wygląda że nawet grzejąc samą wodę i to do temperatury 45 stopni można uzyskać naprawdę spory COP i mieć naprawdę niskie koszty ...

To przypomnij sobie teraz co pisałeś kiedyś o "pompiarzach" broniąc ekogrochu. ;) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomnij sobie teraz co pisałeś kiedyś o "pompiarzach" broniąc ekogrochu. ;) :p

 

Wiesz aż takim "gorliwym" obrońcą kotłów na węgiel nie byłem , bo uważałem i dalej uważam że w nowych domach powinno się instalować ogrzewanie oparte na pompę ciepła lub gaz.

Ale w starszych domach gdzie są grzejniki kocioł na ekogroszek jest dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Najważniejsze aby kocioł był nowoczesny a sam opał był spalany prawidłowo ,bo najgorzej jak ktoś spala źle opał to truje okolice i wywala dosłownie pieniądze kominem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir,

wiata na samochód jest związana jakkolwiek z budynkiem czy stoi niezależnie ? Wrzuć zdjęcie z zadaszeniem. I pomaluj na biało, będzie ładnie(j) :)

Wrócę do starszego etapu - czemy tynki gipsowe a nie cem. - wap. ? Nie chciałeś już gładzić? W łazienkach też masz gipsowe ?

Podaj proszę albo podeślij na maila stronkę z autoryzowanymi dystrybutorami pomp LG.

Gratuluję domu, świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stolarz okazuję się delikatnie mówiąc mało poważny. W zeszłym tygodniu był raz , przywiózł część frontów , zaczął montować wyspę i zabudowę i miał się pojawić następnego dnia z resztą frontów i korpusów i już się nie pojawił.

Były smsy że jutro będzie i oczywiście go nie było i codziennie prawie nowa wymówka a później SMS że jest chory i wszystko już ma i niedługo będzie ...

I kontakt się urwał :(

 

Zobaczymy co dalej i czy sprawa nie skończy się na policji ..

 

Dalej żyjemy na kartonach ...

 

Kilka dni temu montowaliśmy okap wiszący. Było to naprawdę męczące i wkurzające zadanie , bo okap montowany dość wysoko i to dokładnie nad samą wyspą. Największy problem z trafieniem idealnie w krokwie która była ukryta pod 20cm wełny. Dobrze że kiedyś sobie policzyliśmy po ilu centymetrach zaczyna się krokwie , bo bez tego nie było by szansy na zamontowanie okapu. Montaż na 2 wkrętach o długości 26cm ...

Zajęło nam to 4 godziny bo niestety były pewne problemy z montażem.

 

Okap a raczej pochłaniacz wygląda ciekawie , choć ciągle nie rozumie czemu takie wiszące okapy są tak drogie ...

Do sterowania jest pilot albo przyciski dotykowe na okapie ..

 

DSC_9276.jpg

 

W weekend też ze względu że pogoda się trochę poprawiła i przestało padać zakończyłem montaż oświetlenia zewnętrznego.

W sobotę też trochę wypoczywaliśmy na widocznych leżakach ;) i korzystaliśmy ze słoneczka :)

 

DSC_9281.jpg

 

DSC_9283.jpg

 

A tutaj kinkiet z bliska .

Kinkiet firmy Philips. Bardzo ciężko było znaleźć jakieś kinkiety które pasowały by do nowoczesnej bryły i podobały mi się jak i mojej żonie.

Ale się udało. Co ciekawe mają kolor antracyt.

 

DSC_9284.jpg

 

Trzeba pomierzyć okna i zamówić żaluzje , aby mieć trochę prywatności , trzeba też zamówić lampy wiszące do salonu , ale jak myślę że trzeba będzie coś wieszać prawie na 5m to już mi się odechciewa ...

Mamy też nadzieję że sprawa ze stolarzem dobrze się skończy i wreszcie nie trzeba będzie żyć na kartonach ..

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir,

wiata na samochód jest związana jakkolwiek z budynkiem czy stoi niezależnie ? Wrzuć zdjęcie z zadaszeniem. I pomaluj na biało, będzie ładnie(j) :)

Wrócę do starszego etapu - czemy tynki gipsowe a nie cem. - wap. ? Nie chciałeś już gładzić? W łazienkach też masz gipsowe ?

Podaj proszę albo podeślij na maila stronkę z autoryzowanymi dystrybutorami pomp LG.

Gratuluję domu, świetna robota!

 

Odpowiem hurtem na wszystkie Twoje pytania .

 

Wiaty nie są połączone z budynkiem. Będa miały zadaszenie (blacha trapezowa w kolorze grafit , będą też pomalowane na biało , ale to wszystko za pewien czas.

 

Czemu tynki gipsowe ? Mam tynki gipsowe twarde które mają podwyższoną wytrzymałość (tynkarz mówił że zbliżoną do tynków CW) a co najważniejsze dla mnie są one od razu gładkie i wszelkie ubytki mogę sam naprawić i nie będą te naprawy widoczne.

Takie same tynki mam w całym domu. W poprzednim domu też miałem tynki gipsowe w całym domu.

 

Lista dystrybutorów LG:

 

http://www.mistrzowskiklimat.pl/dystrybutorzy.php

 

Co do cyrkulacji.

To mały dom i stwierdziłem że nie jest do niczego mi potrzebne , tym bardziej że w starym domu też nie miałem i jakiejś tragedii nie było.

Koszty montażu nie są duże , problemem są później koszty użytkowania aby zapewnić cały czas ciepłą wodę.

Ja stwierdziłem że mogę chwilę poczekać na ciepłą wodę niż płacić większe rachunki później za ogrzewanie.

 

Co do żaluzji ,. to nie mam jeszcze wybranych. Zapewne cena będzie tutaj wyznacznikiem , gdyż każde są identyczne (budowa , materiały , rozwiązania. Żaluzje będą wewnętrzne montowane między listwy przyszybowe.

 

Co do drzwi. Kupowałem w Leroyu. Trafiała się dodatkowo promocja i dostałem jeszcze trochę lepszą cenę.

Co do drzwi jesteśmy zadowoleni , bo właśnie takich szukaliśmy i ciężko było znaleźć drzwi z pełnym wypełnieniem i takie które nam się podobają.

Co do jakości drzwi to jesteśmy zadowoleni , ale wiadomo nie jest to jakaś najwyższa pólka i sama okleina jest raczej budżetowa , ale takie samej jakości okleina to standard wśród także innych producentów. Można oczywiście u niektórych producentów zamówić drzwi z lepszą okleina , tyle że cena wtedy mocno szybuje w górę i nie wiem czy wtedy warto i czy wtedy nie lepiej już kupić drzwi drewnianych ..

 

Myślę że jak będzie się drzwi szanowało i na nie uważało to wytrzymają sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejny co robotę i ew. towar zostawił i poszedł bez kasy? Tylko się cieszyć.

 

Ten okap, znaczy pochłaniacz to warto przy WM robić?

 

Każdy stolarz który robi kuchnię czy tez zabudowy bez zaliczki nie podejmie się zadania a nie są to małe zaliczki.

Kiedyś inny stolarz mi robił kuchnię i też brał zaliczkę.

 

Materiałów stolarz trochę zostawił i sądzę że dużą część zaliczki "wykorzystał" ale nie ukrywam że nie zależy mi na "zarobku i zysku" ale na tym aby skończył to co zaczął.

 

Myślę że przy WM pochłaniacz to podstawa. Pochłaniacz ma wbudowane 2 filtry węglowe , bez pochłaniacza cały ten syf (para z zanieczyszczeniami (tłuszcze) by była na suficie a później w rurach od WM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję domu oraz koordynacji w pracach budowlanych:)

to już kolejny dziennik "połknięty" przeze mnie od deski do deski na

pewno będę czerpał z niego garściami szczególnie że kilka rozwiązań już mi się podoba.

Panele led na 100% zapożyczę od Ciebie.

Pozdrawiam i będę obserwował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy WM pochłaniacz to podstawa. Pochłaniacz ma wbudowane 2 filtry węglowe , bez pochłaniacza cały ten syf (para z zanieczyszczeniami (tłuszcze) by była na suficie a później w rurach od WM ...

Skoro WM i tak wszystko zasysa w stronę kuchni, to zapach nie jest problemem i nie widzę sensu jego filtrowania. Przy indukcji opary tłuszczu już tak mocno nie fruwają jak przy kuchence gazowej. Ja odpuszczam okap, szkoda mi na to kasy (jak sam zauważyłeś, to jakieś chore pieniądze kosztuje) -- żeby nie dopuścić ew. syfów do kanałów mam zamiar posadowić filtry stożkowe w anemostatach kuchennych, tak jak to cob_ra u siebie uczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro WM i tak wszystko zasysa w stronę kuchni, to zapach nie jest problemem i nie widzę sensu jego filtrowania. Przy indukcji opary tłuszczu już tak mocno nie fruwają jak przy kuchence gazowej. Ja odpuszczam okap, szkoda mi na to kasy (jak sam zauważyłeś, to jakieś chore pieniądze kosztuje) -- żeby nie dopuścić ew. syfów do kanałów mam zamiar posadowić filtry stożkowe w anemostatach kuchennych, tak jak to cob_ra u siebie uczynił.

 

Nie do końca ...

 

Dmuchawa zamontowana w pochłaniaczu jest duuużo większej mocy i wydajności niż wydajność rekuperatora. Dodatkowo pochłaniacz jest powieszony nad płytą i najpierw całą parę z zanieczyszczeniami wciągnie pochłaniacz.

Pochłaniacz ma najpierw filtr metalowy który wyłapuje najwięcej zanieczyszczeń a potem dodatkowo filtry węglowe które dokładnie filtrują + usuwają zapachy.

 

W starym domu używałem też pochłaniacza i uwierz nie chciałbym aby takie zanieczyszczenia jakie wchłonął filtr stalowy w pochłaniaczu znalazły się na ścianach lub w rurach instalacji wentylacyjnej ...

 

U mnie jest okap (pochłaniacz) wiszący a one niestety są rzadko spotykane i przez to cena jest wysoka. Jak ktoś ma niski sufit to może wybierać w okapach/pochłaniaczach i kupić kilka razy taniej niż ten mój ..

 

Ja bym się nie zdecydował na gotowanie/smażenie bez pochłaniacza (okapu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie kuchenkę gazową, WG i jest oczywiście nieśmiertelny okap (z filtrem siatkowym i wyrzutem na zewnątrz, a nie pochłaniaczem). Ponieważ okap hałas robi przeraźliwy, to używamy go bardzo rzadko. I dramatu nie ma. Więc stwierdziłem, że przy WM nie może być gorzej. Jak wyjdzie, to dam znać za 2-3 lata. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest pochłaniacz podszafkowy, filtr węglowy. Na wywiewie założony filtr stożkowy. Dzięki filtrom na anemostatach filtr na wywiewie z reku jest praktycznie czysty.

 

Pochłaniacza prawie nie używamy i tak jak Myjk pisze, tragedii nie ma. Mieszkamy co prawda dopiero 3 miesiąc. Ale syfu jest zdecydowanie mniej niż przy gazie. Mamy indukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest pochłaniacz podszafkowy, filtr węglowy. Na wywiewie założony filtr stożkowy. Dzięki filtrom na anemostatach filtr na wywiewie z reku jest praktycznie czysty.

 

Pochłaniacza prawie nie używamy i tak jak Myjk pisze, tragedii nie ma. Mieszkamy co prawda dopiero 3 miesiąc. Ale syfu jest zdecydowanie mniej niż przy gazie. Mamy indukcję.

 

Spoko.

 

W "starym" domu mieliśmy pochłaniacz i widziałem ile syfu "wyłapywał" filtr metalowy zamontowany w pochłaniaczu i wolę aby od razu ten cały klejący , śmierdzący syf był w filtrze niż na ścianach / suficie lub rurach wentylacji ..

Filtr umyję w zmywarce , a ewentualnego tłuszczu który zabrudzi ściany lub materiały nie umyję (nie oczyszczę) tak łatwo ...

 

Gazu nie mieliśmy. Mieliśmy od początku indukcję.

Jak dla mnie za duże ryzyko zabrudzenia ścian , mebli i itd ...

 

A zwykły pochłaniacz jak nie ma się wysokiego sufitu można mieć za 200-300 zł.

 

Czy naprawdę dla takich pieniędzy warto ryzykować ???

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...