Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Wygląda genialnie:) Zazdroszczę - sam się dalej nie mogę wygrzebać z formalności, a przejście do budowy nie zbliża się ani trochę.

 

Czy ustawienie mebli na przestrzeni salon-kuchnia macie zrobione tak jak w projekcie? I czy przy tym rozmiarze pomieszczenia i umieszczeniu wyspy pozostaje szansa na okazjonalne (1-2 razy do roku) rozstawienie w środku dużego stołu (powiedzmy na 12 osób)?

 

 

Maksymalnej długości stół by wszedł o długości 2,4m , przy założeniach że na obu końcach stołu było by jeszcze po ponad 60cm luzu na przejście.

 

Ustawienie mebli mamy chyba bardzo podobnie jak na projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kuchnia piękna ale ogrom szafek przytłacza. :):):) My musielibyśmy w niej trzymać ubrania żeby je zapełnić. w tej chwili wynajmuję mieszkanie gdzie na wyp. jest jeszcze większa wyspa. Jakos nie przypada nam to do gustu. Kolorystyka taka jak nasza (w planach) białe szafki i drewniany blat. Czy to okno jest nieotwieralne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia piękna ale ogrom szafek przytłacza. :):):) My musielibyśmy w niej trzymać ubrania żeby je zapełnić. w tej chwili wynajmuję mieszkanie gdzie na wyp. jest jeszcze większa wyspa. Jakos nie przypada nam to do gustu. Kolorystyka taka jak nasza (w planach) białe szafki i drewniany blat. Czy to okno jest nieotwieralne?

 

Stwierdziliśmy że lepiej mieć więcej miejsca niż mniej :)

Dodatkowy blat roboczy też się zawsze przyda , bo nawet czajnik i ekspres do kawy trzeba gdzieś trzymać a wyspa do tego się nie nadaje.

 

Dodatkowo podobał nam się oryginalny projekt i aranżacje salono-kuchni i chcieliśmy coś podobnego stworzyć.

 

Co do wyspy to mamy po raz pierwszy mimo że to nasza już trzecia kuchnia ...

Nigdy nie mieliśmy , bo warunki nie pozwalały ani nikt o takim czymś nie myślał ...

 

Teraz wiemy czemu tak amerykanie kochają wyspy ...

Są po prostu funkcjonalne i wygodne , ale to nie znaczy że każdemu przypadną do gustu , bo każdy ma inne wymagania i inne preferencje i każdemu co innego się podoba.

 

Co do okien to największe okna są otwierane , ale tylko w 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa jest super, niestety u nas się nie zmieści ;)

I zgadzam się, że szafek w kuchni nigdy dość - szczególnie jak w perspektywie dojdzie np. świąteczna zastawa na 12 i więcej osób, kieliszki do wina czerwonego, białego, koniaku, filiżanki, talerzyki i inne pizdryki i tak dalej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir a jak z akustyką przy tak wysokim suficie ? I jak rekuperacja jesteście zadowoleni? I proszę wstaw więcej zdjęć

 

Nie narzekam.

 

W salonie mam zestaw do Kina Domowego (5.1) i co nieco się już oglądało i wrażenia bardzo dobre. Jakimś melomanem nie jestem ale z akustyki jestem zadowolony.

Co do rekuperacji to w starym domu też mieliśmy więc wiedzieliśmy czego się spodziewać. Działa sprawnie czyli tak jak powinna . W domu sucho , okna nie zaparowane , wilgotność odpowiednia , zaduchu brak , więc działa :)

 

Co do zdjęć to dziś podobno zakończy stolarz pracę i wtedy zrobię kilka zdjęć , jak oczywiście znajdę czas , bo zdjęcia chciałbym zrobić w dzień przy świetle dziennym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, ja się sprawuje płyta na wyspie?Napisz szczerze:)

My nie chcieliśmy na wyspie płyty boznajomi odradzali i jak przy smażeniu coś chlapnie to niestety na podłogę za wyspą.

Ostatecznie u nas na wyspie tylko zlew i zmywarka. Wyspa 180-90 cm

 

Nie ma żadnego problemu bo czemu miałby być ? Wyspa ma 80cm głębokości a płyta przecież jest sporo mniejsza i zostaje pewien zapas gdzie ewentualanie może się coś pobrudzić. Podłogi czyste ..

Żona jest zachwycona.

 

Nawet jakby coś tam prysnęło to by spadło na podłogę (kafle) które można będzie szybko i łatwo umyć , ale na razie nic się nie pochlapało i nie trzeba było ani razu myć podłogi po gotowaniu/smażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bojach mam wreszcie normalnie działający internet :)

 

Przez prawie 2 miesiące męczyłem się na bezpłatnym Aero2 ,bo niestety niezależnie czy to był Plus czy Orange miałem niemalże identyczny "transfer" czyli od około 0,1Mbps do max 0,5Mbps , ale bardzo często było nawet poniżej 0,1Mbps więc tragedia ...

Taki sam zasięg i sygnał był na zewnątrz na całej działce :(

 

Niestety usytuowanie terenu i lasy powodowały że nawet zwykłe połączenia komórkowe ledwo co działają i często dźwięk jest przerywany :(

 

Najpierw pełen optymizmu kupiłem antenę uniwersalną LTE1800 która według sprzedawcy Allegro powinna dać super sygnał i mega wzmocnienie. Okazało się że mimo że antena nie była tania (prawie 200zł) to nic nie pomogła a nawet pogorszyła sytuację :(

Dalej było ponad 108dB i jedna kreseczka :(

Tak samo przy Orange i Plusie.

 

Stwierdziłem że chyba jestem skazany na taki wolny internet ale dzięki Wam okazało się że wcale nie :)

 

Okazało się że kupiłem złą antenę i łatwiej będzie mi złapać sygnał za pomocą zwykłej anteny kierunkowej na 800MHz niż za pomocą "uniwersalnych".

Kupiłem 2 anteny ATK10 , anteniarz zamontował i ... szału nie było ...

Okazało się że winowajcą była sieć Play.

lte.jpg

 

Co ciekawe jak podjechałem blisko nadajnika i sprawdziłem na swoim telefonie to miałem w Play ponad 50Mbps ...

Ale widać lasy i uwarunkowanie terenu moooocno obniżyły transfer ...

Na działce nie było w ogóle sygnału LTE.

 

Założyłem na chwilę kartę Orange i mimo że mam tylko 2 kreseczki na routerze Hyuweii to mam takie wyniki ...

Jak dla mnie wystarczające :) Może w nocy będzie jeszcze lepiej :)

 

lte_nju.jpg

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz w tym tygodniu się nie pojawił , ma niby być jutro ale czy będzie ?

 

Zostało mu już mało do zrobienia , raczej detale i lekkie poprawki i wtedy ma otrzymać resztę wynagrodzenia.

 

Jedna wielka masakra. Co z tego że widać że się zna na fachu i ma duże doświadczenie , jak terminowość , słowność i uczciwość wobec nas lekko mówiąc nie zachwyca :(

 

Ale no cóż trzeba się jakoś przemęczyć bo już niedługo ...

 

Zrobiłem dziś zdjęcia wiatrołapu i garderoby .

 

Zdjęcia niezbyt udane ,bo pogoda niezbyt dobra i dość ciemno , ale zawsze jakieś ...

 

Na pierwszy plan garderoba.

 

Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości , bo zabudowa jest w kształcie litery U i znajduje się na trzech ścianach pokoju.

Jest to kawał duuużej szafy , łącznie 10 drzwi.

Oczywiście zabudowa wymaga jeszcze "dopieszczenia" i lekkich poprawek u stolarza ...

 

garder.jpg

 

 

Drugie zdjęcie to wiatrołap.

 

Tutaj jest już skończone całkowicie przez stolarza , teraz ja się muszę zabrać i trochę jeszcze "dopieścić" wiatrołap :)

Planujemy jeszcze wytapicerować siedzisko oraz wnękę jakimś miękkim materiałem albo dać we wnęce jakieś panele ścienne (może coś jakby stare drewno ?) ale chyba raczej wygra "miękkość" i mięciutki materiał na gąbce ...

 

wiat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Planujemy jeszcze wytapicerować siedzisko oraz wnękę jakimś miękkim materiałem albo dać we wnęce jakieś panele ścienne (może coś jakby stare drewno ?) ale chyba raczej wygra "miękkość" i mięciutki materiał na gąbce ...

 

[ATTACH=CONFIG]399569[/ATTACH]

 

Może ze stolarzami to jakiś standard, u mnie też był problem z dotrzymaniem terminu.

Jak chcesz coś " miętkiego " na ścianę w przedpokoju to może spodoba Ci się to http://fluffo.pl/pl/kolekcje/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze stolarzami to jakiś standard, u mnie też był problem z dotrzymaniem terminu.

Jak chcesz coś " miętkiego " na ścianę w przedpokoju to może spodoba Ci się to http://fluffo.pl/pl/kolekcje/

 

Myślę że wykonam sam z żoną takie panele tapicerowane , takie właśnie jakie pokazałeś , bo gotowe sporo kasy kosztują a samodzielne wykonanie nie jest żadnym problemem a sporo kasy pozostanie w kieszeni ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele 12W każdy . Wszystkie barwa "ciepła". Dają naprawdę dużo światła. Po moich wyliczeniach wyszło mi że jeden panel 12W daje idealną ilość światła na około 2,5m2 powierzchni. Zależało mi aby wszędzie było jednakowo jasno i tak jest :)

 

Ilość potrzebnych lumenów w pomieszczeniach do optymalnego oświetlania wyliczałem za pompą aplikacji i wzorców i jest naprawdę bardzo jasno , czyli tak jak mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam panele marki "Accura round panel 12W".

Myślę że na Allegro je znajdziesz ;)

 

Czemu właśnie te ?

 

Dobra cena , chyba poniżej 20zł za sztukę , gwarantowana przez producenta barwa , duża ilość generowana światła i ładny wygląd.

 

Co do żywotności to ciężko stwierdzić , bo zależy zapewne od szczęścia na jaką serię się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz skończył swoją pracę w sobotę.

Hurrrra !!!

 

Lampy w salonie czekają do zawieszenia , ale okazało się że posiadana drabina 3x7 jest za niska i nie ma jak zamontować lamp w salonie :(

No cóż trzeba będzie jakoś załatwić większą drabinę i lampy muszą zaczekać ...

 

Pochwalę się naszą pralnio-suszarnią bo już wreszcie jest skończona.

 

 

pralnia.jpg

 

Garderoba też zakończona ...

 

gard1.jpg

 

gard2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...