Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam. przeczytałem cały dziennik od dechy do dechy- kaszpir- gratuluję. jestem na tym samym etapie, 1 listopada miałem mieszkać. budynek zgoła inny, ale to inny temat. Zainpirowała mnie postać stolarza, bo chyba mam tego samego. zamówiłem zabudowy do dwóch łazienek, szafę do wiatrołapy, drzwi dwuskrzydłowe pomiędzy salonem i wiatrołapem i dwie duże kuchnie już w maju- czekam do dzisiaj...na razie przywiózł dwie małe szafki łazienkowe. wybudowałem dom w okolicy Chełmna, a stolarz chyba ze Świecia- po opisie jego pracy podejrzewam, że to jedna i ta sama osoba- zwodzi, kręci, przekłada (zaliczkę wziął 50%), ale może chociaż efekt jego pracy będzie zadowalający..., bo jak widzę u ciebie wyszło rewelacyjnie... Edytowane przez magdaseb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. przeczytałem cały dziennik od dechy do dechy- kaszpir- gratuluję. jestem na tym samym etapie, 1 listopada miałem mieszkać. budynek zgoła inny, ale to inny temat. Zainpirowała mnie postać stolarza, bo chyba mam tego samego. zamówiłem zabudowy do dwóch łazienek, szafę do wiatrołapy, drzwi dwuskrzydłowe pomiędzy salonem i wiatrołapem i dwie duże kuchnie już w maju- czekam do dzisiaj...na razie przywiózł dwie małe szafki łazienkowe. wybudowałem dom w okolicy Chełmna, a stolarz chyba ze Świecia- po opisie jego pracy podejrzewam, że to jedna i ta sama osoba- zwodzi, kręci, przekłada (zaliczkę wziął 50%), ale może chociaż efekt jego pracy będzie zadowalający..., bo jak widzę u ciebie wyszło rewelacyjnie...

 

Mój stolarz jest z innego miasta , ale jak sam przyznał za dużo wziął pracy i nie nadąża.

Choć to go w ogóle nie usprawiedliwia , bo jeśli dobrze pamiętam zaliczkę już otrzymał chyba w maju i miał mieć wszystko gotowe (poza garderobą bo była później domówiona) w sierpniu , tak aby na koniec sierpnia wszystko było gotowe i zamontowane.

 

Stolarz kosztował nas duuużo nerwów i straciliśmy mnóstwo czasu , więc niestety polecać go nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna garderoba kaszpir.

Wyczekuję zdjęcia salonu.

Jak pompa się sprawuje ? Jakieś zastrzeżenia do jej pracy czy jesteś zadowolony ?

 

Co do pompy to na razie nie mam uwag , ale jak już kiedyś pisałem trzeba dać "czasu" i zobaczyć jak sobie poradzi przy mrozach.

Obecnie zużycie prądu przez pompę uważam że jest naprawdę małe (CO+CWU) i spodziewałem się dużo wyższych rachunków za prąd.

 

Jedynie co to myślałem że będzie cichsza. Tragedii nie ma , ale też bezgłośna nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obie , ale tam gdzie mieszkam jest bardzo cicho i mam wyczulony słuch.

 

W starym domu słyszałem działającą pompę obiegową w kotłowni na trzecim biegu (i przepływ wody) i dopiero zmiana prędkosci na "1" robiła ją niesłyszalną..

 

W domu słyszę w nocy działającą cichą lodówkę i itd i pompę też. Słychać przepływ wody i pracę pompy obiegowej.

Jednostka zewnatrzna też słyszalna ale jakiejś tragedii nie ma ..

 

Instalator powiedział mi że jest głośniejsza od Panasonica. Trochę się zdziwiłem , bo LG ma bezszczotkowe silniki więc powinno być cicho a nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny raporcik :)

 

Miesiąc październik zużycie 120kWh prądu w II taryfie na ogrzewanie CO + CWU. Koszt około 40 zł.

 

Wczoraj też pożegnałem i rozliczyłem się z KB. Wszystkie papiery już załatwione i można spokojnie mieszkać :)

 

 

Próbuję rozdrobnić (zgranulować) styropian jaki mi został po budowie. Próbowałem za pomocą wiertarki i mieszadła ale jest to niesamowicie czasochłonne :(

Czy są jakieś inne domowe sposoby aby dużą ilość styropianu zgranulować w możliwie szybkim czasie przy użyciu tego co ma sie w domu (czyli wiertarka , szlifierka) ?

 

Pytam , bo chciałbym się możliwie "pozbyć" styropianu z poddasza i być moze kupić jeszcze trochę regranulatu aby jeszcze trochę wysypać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny raporcik :)

 

 

Czy są jakieś inne domowe sposoby aby dużą ilość styropianu zgranulować w możliwie szybkim czasie przy użyciu tego co ma sie w domu (czyli wiertarka , szlifierka) ?

 

Pytam , bo chciałbym się możliwie "pozbyć" styropianu z poddasza i być moze kupić jeszcze trochę regranulatu aby jeszcze trochę wysypać :)

 

Dmuchawa do liści z wysokim stopniem rozdrabniania.

 

 

Dla porównania u mnie na CO i CWU 56m3 gazu, faktura ma 109zł

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem chwilę wolnego i pogoda też się poprawiła więc postanowiłem pstryknąć kilka zdjęć salono-jadalnio-kuchni.

Jeszcze nie ma lamp wiszących (czekają na montaż) , jeszcze są pewne rzeczy do poprawy i zmiany , zrobienia , ale na dzień obecnie tak to wygląda ...

Większość rzeczy i mebli ze starego domu ...

 

Zdjęcia tym razem dałem w trochę wyższej rozdzielczości aby było coś można było zobaczyć :-)

 

DSC_9391a_1024.jpg

 

DSC_9494a_1024.jpg

 

DSC_9496a_1024.jpg

 

DSC_9492a_1024.jpg

 

Mam nadzieję że warto było czekać ;-)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, salon i kuchnia wyglądają tak rewelacyjnie, że chyba się obrażę!

PS. Mam w kuchni podobne płytki podłogowe i białe szafki, a także takie same obrazki, więc czułabym się u Was jak w domu :) Żółty fotel to piękna kropla koloru w tak spokojnym, stonowanym wnętrzu. Jestem bardzo na tak!

Edytowane przez anemonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...