Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Ehhh , koszty ...

 

Dziwiłem się czemu niektórzy znajomi tak długo zwlekają z zgłoszeniem odbioru domu i .... teraz wiem ...

 

Koszty , koszty i mnóstwo papierków i kosztów ...

 

A to wykonanie odbiorów wszystkich instalacji i wiele papierków które mają raczej znaczenie "symboliczne" a to zapłacenie KB za ten etap a to bezsensowne koszty (podwójne badania wody (na obecność bakterii + badania składu) ...

Same badania wody to 1000 zł (łącznie) ! ...

 

Osoba która robiła nam odbiory instalacji i itd powiedziała że starczy wykonać "tańsze" badanie wody na obecność bakterii . Oczywiście nadzór stwierdził że jedno badanie wody to za mało i że musimy zrobić drugie.

 

Oczywiście badania wykonują wodociągi ...

Biznes niezły ... 1000zł od jednego domu ...

 

Szukaliśmy gdzie taniej , ale różnica symboliczna ..

 

Człowiek zły bo za bzdury płaci się wcale nie małe pieniądze które można by przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego , bo każda złotówka się przydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cenny wpis. Kompletnie nie zdawałem sobie sprawy ze po budowie czekają nas równie idiotyczne wydatki jak przed jej rozpoczęciem.

Robiłeś gdzieś Kaszpir podsumowanie wydatków „pobudowanych”?

 

Nie robiłem ...

 

Ale jak się wszystko to policzy to dobre kilka tysięcy na to trzeba przygotować ..

 

Tak z pamięci u nas :

 

1. Odbiór elektryczny + pomiary - 350zł

2. Odbiory instalacji innych - 250 zł (chyba bo już nie pamiętam)

3. Geodeta (mapka + zgloszenie) - 500zł

4. Woda (około 1000zł - 2 badania wody , jedno tańsze na obecność bakterii , drugie 2x droższe na skład wody)

5. Zapłata dla KB za "odbiór" - 800zł

6. Wywóz gruzu - wersja "ekonomiczna" - średni kontener - 700zł a resztę śmieci czeka na samodzielną wywózkę (co jakiś czas wożę do punktu odbioru śmieci)

 

Więcej nie pamiętam :)

 

Co do cen to wszystko zależy od lokalizacji i "wyszukania" ofert , bo mogą się mocno różnić ..

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Badanie wody zrobione , oddane do Nadzoru bo czas naglił ...

 

Badanie wody wyszły rewelacyjnie. Bałem się problemów z żelazem , bo kilka kilometrów wcześniej w poprzednim naszym domu mieliśmy problem ze zbyt dużą ilością żelaza. Nie było one szkodliwe , ale w połączeniu z anodą magnezowa zamontowaną w bojlerze wytwarzał się siarkowodór i wtedy kąpiel nie była zbyt przyjemna z powodu zapachu ...

 

W zeszłym tygodniu też wybraliśmy się na zakupy do Ikea :) Bo była długa lista co trzeba kupić/wymienić. Jedynie baliśmy się że nas wysłużony "dziadek" samochód Xsara Picaaso da radę , bo były to duże wymiarowe rzeczy i ciężkie ale i tym razem nas nie zawiódł.

Najwięcej mebli poszło do pokoi naszych córek.

 

Salon otrzymał nowy stół. Na początku mieliśmy kupić biały stół rozkładany , ale jak go zobaczyliśmy w IKEA to się od razu rozmyśliliśmy bo niestety nie podobał nam się.

Żona wypatrzyła inny stół 185x90 owalny .

Od razu nam się spodobał ...

Ładny blat biały na wysoki połysk i nowoczesna rama - drewniane ciemno brązowe (drewniane) nogi ...

 

Na początku chciałem bardzo stół z blatem drewnianym + metalowe nogi , ale niestety żona nie była zbyt przychylna pomysłowi , bo już blaty mamy drewniane (sonoma) i wprowadzenie następnego drewna nie do końca jej się podobało i myślę że miała racje bo mogło by to się "gryźć" między sobą.

 

A nowy stół idealne pasuje i jest dla nas odpowiedni.

6 osób może bardzo komfortowo siedzieć a na siłę spokojnie da nawet rade 8-10 osób :)

 

W zeszłym tygodniu z teściem też zająłem się montażem napędu do bramy przesuwnej , ale niestety "poległem" przy dalszej pracy i stwierdziłem że jednak zawołam kogoś kto ma większą wiedzę ode mnie i mam nadzieję że w sobotę będziemy mieli już bramę na pilota.

 

Być może też w sobotę wreszcie doczekam się montażu płotków przeciwśniegowych na dachu , bo płotki leżą ,leżą i czekają ...

Czekałem na dekarza , wstępnie się umówiliśmy na kwotę i miał się kontaktować jak skończy robotę.

Dzwoniłem co tydzień , bo oczywiście on "zapominał" oddzwonić i umówiliśmy się wreszcie na sobotę na godzinę 8.00 (po miesiącu czekania) ale okazało się że nie pojawił się ani nie oddzwonił ..

Niestety widać niepoważny człowiek i dałem sobie spokój z dalszym kontaktem.

Na szczęście miałem telefon do jeszcze innego (w razie czego) , i ten ma się pojawić w sobotę ...

 

Choć do tego nie jestem przekonany , bo ceny nie chce podać bo "musi zobaczyć" , tylko co ???

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś zdesperowany i na ile może Cię skroić za robotę :p

 

Zapewne tak ...

 

Pytałem się czy robił , i oczywiście takie rzeczy już robił i to sporo , tym bardziej więc mnie dziwi brak wyceny i że musi zobaczyć ...

Dla mnie to jakiś bezsens i być może myśli że jak przyjedzie i rzuci dowolną kwotę to się zgodzę ...

 

Mam ustalony na to budżet i nie dam więcej niż wycenili mi inni , więc w najgorszym wypadku wykonawca się "przejedzie" ...

W najgorszym przypadku mam jeszcze jednego który zjeżdża z Niemiec do Polski na święta i po świętach może zrobić ...

 

Ale się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym napedem bylo tak skomplikowane, ze odpusciles ?

Jaki napęd kupileś ?

Ja wybiore chyba Beninca Bull5, ale montaż to 6stów, wiec po zapoznaniu sie z instrukcja stwierdzilem, ze dam radę sam :)

 

Kilka lat temu montowałem z sam z teściem bramę dwu skrzydłowa i tam bez żadnego problemy wszystko zamontowałem (siłowniki i itd).

Tyle że poprzednio chciałem 'zaoszczędzić" i kupiłem na Allegro jakiś zestaw do samodzielnego montażu na "amerykańskich siłownikach Superjack".

Okazało się że wytrzymało to 2 lata a później co kilka miesięcy albo max rok musiałem wymieniac siłowniki bo padały a gwarancja na nie była krótka ...

Dlatego teraz zdecydowałem że kupię coś droższego i znanego. Zdecydowałem się na Faac 740.

 

Niestety nie do końca rozumie instrukcję i sposób montażu i podłączeń. Instrukcja dla mnie nie jest całkowicie jasna i stwierdziłem że dam sobie jednak spokój bo mogę coś uszkodzić ..

Z monterem się umówiłem na sobotę. Ma mi to dokończyć i zaprogramować za 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustalalem cenę cm/m2, przy ustalonym poziomie kg/m3 i osiadaniu bodaj 10%

 

Przed zapłatą zrobiłem pomiary, dosypali w jednym miejscu i płacilem.

Jeszcze wczesniej przeliczylem ilosc worków, zeby zweryfikioać kg/m3

Jaką grubość spałeś i ile kg/m3 wyszło? U mnie wyszedł zgrzyt,bo pisałem wykonawcy, że chce 50cm wyliczył,że wg zaleceń producenta powinno wejść 30kg/m3 co się okazało wziął za mało materiału,bo wg tych wyliczeń starczyło mu tylko na około 40cm. ;/ Za tyle mu zapłaciłem ale po długiej dyskusji. Teraz muszę dosypać,bo miejscami jest za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki, jak się dogadywałeś z wykonawcą co do ilości celulozy i zapłaty?

Ustalałeś z góry ile ma być cm/m2 i płaciłeś za cm/m2, czy za ilość kg/m2?

 

Nie wiem do kogo te pytanie.

 

Ja w zapytaniu o cenę prosiłem o podanie ile kosztuje m2 nadmuchu przy grubości ocieplenia 30 i 40cm przy ociepleniu stropu.

Wybrałem 40cm i mam nadzieję że tyle zostało nadmuchane , choć u mnie w niektórych miejscach jest trochę grubsze ocieplenie a w innych niższe . Jedynie żałuję że nie kazałem natrysnąc z 5cm więcej aby zakryć legary , ale z drugiej strony planowałem położenie płyt OSB na legarach aby mieć podłogę na strychu ...

Później wiem że coś było liczone ile poszło i wtedy płaciłem .

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo te pytanie.

 

Ja w zapytaniu o cenę prosiłem o podanie ile kosztuje m2 nadmuchu przy grubości ocieplenia 30 i 40cm przy ociepleniu stropu.

Wybrałem 40cm i mam nadzieję że tyle zostało nadmuchane , choć u mnie w niektórych miejscach jest trochę grubsze ocieplenie a w innych niższe . Jedynie żałuję że nie kazałem natrysnąc z 5cm więcej aby zakryć legary , ale z drugiej strony planowałem położenie płyt OSB na legarach aby mieć podłogę na strychu ...

Później wiem że coś było liczone ile poszło i wtedy płaciłem .

Do Ciebie, bo przecież to Twój dziennik ale odpowiedz fotohobby też jest przydatna.

Edytowane przez St@nley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grubość spałeś i ile kg/m3 wyszło? U mnie wyszedł zgrzyt,bo pisałem wykonawcy, że chce 50cm wyliczył,że wg zaleceń producenta powinno wejść 30kg/m3 co się okazało wziął za mało materiału,bo wg tych wyliczeń starczyło mu tylko na około 40cm. ;/ Za tyle mu zapłaciłem ale po długiej dyskusji. Teraz muszę dosypać,bo miejscami jest za mało.

 

Tyle kg/m3 wychodzi, jak ustawią maszynę, grybość warstwy tu nie ma nic do rzeczy

Miałem już położone 5cm wełny, więc chciałem dosypać 30cm w gęstości chyba 28kg/m3

Te 30cm to miała być grubość docelowa, wg deklaracji producenta osiadanie to max 15%, więc nasypane zostało 35cm.

Minimum, bo były miejsca, gdzie było i 40cm.

Jak skończyli i pył opadł, to przeszedłem się po strychu i mierzyłem miarką.

 

Wiedziałem, ile to powinno wyjść worków, więc i te przeliczyłem, a że wszystko się zgadzało, to AW Therm polecam :)

 

Po dwóch latach widzę, że celuloza jednak aż tak nie siadła i nadal w wielu miejscach mam 35 i więcej cm.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kg/m3 wychodzi, jak ustawią maszynę, grybość warstwy tu nie ma nic do rzeczy

Miałem już położone 5cm wełny, więc chciałem dosypać 30cm w gęstości chyba 28kg/m3

Te 30cm to miała być grubość docelowa, wg deklaracji producenta osiadanie to max 15%, więc nasypane zostało 35cm.

Minimum, bo były miejsca, gdzie było i 40cm.

Jak skończyli i pył opadł, to przeszedłem się po strychu i mierzyłem miarką.

 

Wiedziałem, ile to powinno wyjść worków, więc i te przeliczyłem, a że wszystko się zgadzało, to AW Therm polecam :)

 

Po dwóch latach widzę, że celuloza jednak aż tak nie siadła i nadal w wielu miejscach mam 35 i więcej cm.

Właśnie z tego co widzę to chyba nie do końca tak jest, bo zgłosiłem reklamację do producenta i ten twierdzi, że standardowe wartości typu 30kg/m3 obowiązują do warstwy max 30cm, a powyżej musi już być większa gęstość. Dla 50cm podali mi, że to powinno być aż 45k/m3. Torchę mi się nie chce w to wierzyć, bo 45kg/m3 to dosyć dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co widzę to chyba nie do końca tak jest, bo zgłosiłem reklamację do producenta i ten twierdzi, że standardowe wartości typu 30kg/m3 obowiązują do warstwy max 30cm, a powyżej musi już być większa gęstość. Dla 50cm podali mi, że to powinno być aż 45k/m3. Torchę mi się nie chce w to wierzyć, bo 45kg/m3 to dosyć dużo.

 

Jesli ustawią na 28kg/m3 i nasypia np 50cm, to po prostu osiądzie bardziej, niz o 15% ;)

Choc mnie przy sypli gdzieniegdzie 40 i jakos tyle zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...