Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

Dziś wreszcie doczekałem się montażu płotków przeciwśniegowych (łącznie 10mb). Płotki sobie leżały już kilka miesięcy bo nie mogłem znaleźć fachowca który by mi to zamontował a jak juz ktoś był od ręki to ceny jakieś z kosmosu.

Wreszcie jednego znalazłem cenowo dobra oferta (choć oczywiście myślałem że będzie taniej) i po rozmowie wyglądało że człowiek się na tym zna , ale niestety zwodził mnie miesiąc aż wreszcie miał pojawić się w sobotę ale się nie pojawił ani nie zadzwonił.

Więcej już to tego "fachowca" nie dzwoniłem ..

Szukałem dalej i znalazłem innego , cena no cóż prawie 50% wyższa , ale niestety takimi "pierdołami" mało kto się chce zajmować i woli robić więźbę lub cały dach , bo kasa duuużo wyższa ...

I wreszcie dziś się pojawił i po kilku godzinach miałem już zamontowane płotki przeciwśniegowe.

 

Po praz pierwszy mam "takie cudo" ale stwierdziłem że lepiej jednak takie coś zamontować , bo jakby nie patrzeć na dole jest buda psa , pompa ciepła jak i wiata pod którą stoi samochód a także wchodzi się tędy do domu także ...

 

Więc ewentualne szkody były by spore ...

 

płotek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płotki płotkami ale moze jednak zmien lokalizacje budy psiakowi. pompie ciepla nie zaszkodzi ale jak snieg /lod bedzie spadal a bedzie pomimo plotkow to budzie tez zawsze sie dostanie i ten halas. po co zwierzaka stresowac. :)

 

Buda była w innym miejscu na początku (w tym miejscu co robiłem zdjęcie). Specjalnie z żona przygotowaliśmy miejsce pod dwoma drzewami aby w lato miała psina cień , nawet płyty chodnikowe swoje dostała.

Okazało się że nie chce spać w budzie i wolała spać na płytach w podcieniu przy samych drzwiach wejściowych ...

Wszystkie sposoby "zastawiania" nic nie dały , bo i tak gdzieś się wepchała i tak spała.

Kupiłem nawet wielką poduchę aby chociaż miała miękko ...

 

Wyczytałem że te psy lubią być jak najbliżej człowieka i że często nie udaje się ich "zmusić" do korzystania z budy , bo wolą spać na ziemii i że często pomaga przestawienie budy w takie miejsce gdzie najczęściej śpią ...

 

I okazało się że po zmianie lokalizacji budy Luna zaczęła korzystać z budy ...

 

Wiem że miejsce nie jest najlepsze , ale to miejsce zaakceptował nasz pies :)

 

A tutaj mamy "spotkanie" na tarasie :)

Co ciekawe nasza kotka zaakceptowała Lunę , choć oczywiście pies goni kota , ale żadnych "szkód" kotce nie robi :)

 

spotkanie.jpg

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejesz tylko w drugiej taryfie cały czas ? jak z temp podczas dnia w domu jakie są róznice , wahania przed załączeniem pompy ?

I jaką masz temp. na wyjściu a jaką na powrocie ?

 

przed wczoraj wieczorem lekko zmieniłem czasy grzania.

 

Teraz ustawiłem grzanie na 23.00-7.00 i od 13.00-16.00 a grzanie CWU od 22.00-23.00 , czyli dołożyłem 2 godziny grzania , bo niestety wahania temperatur były za duże i już przeze mnie nie akceptowalne a nie zależy mi na jakiś "rekordach" w kosztach ogrzewania a na komforcie.

Grzeje za pomocą krzywej + termostat. Z tego co widziałem to temperatura szła około 30 stopni w podłogę a powrót wynosi od 2 do 5 niżej. Czym dłużej grzana podłoga tym różnica pomiędzy wejście a wyściem wody niższa (delta maleje a i sama pompa działa wtedy ciszej i zapewne na sporo niższe mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pompie gruntowej kiedy grzeje podłogę (30C) z sieci pobiera 1.5kW a kiedy grzeje CWU (60C) pobiera 1.9kW. W moim przypadku DZ ma taką samą temperaturę w dzień i w nocy.

Sugerowało by to odwrotną proporcjonalność pobieranej energii do COP.

Ciekawe czy gdyby Twoja pompa grzała tylko w dzień mając wyższą temperaturę DZ zużycie energii przez pompę byłoby na tyle mniejsze że posiadanie 2 taryf byłoby nieopłacalne.

Czy zaobserwowałeś u siebie różnicę poboru energii przez pompę w dzień i w nocy?

 

Nie mam pojęcia jaki jest pobór mocy chwilowy. Mam zamontowany w skrzynce prądowej prosty licznik elektroniczny który zlicza zużycie i nie ma innych funkcji. Więc tak naprawdę nie mam pojęcia jaki jest chwilowy pobór prądu.

 

a.jpg

 

 

Spisuje sobie jedynie licznik i wtedy po podzieleniu przez ilość dni mogę sobie obliczyć średnią zużycia.

 

W listopadzie jak pamietętam zużycie wychodziło mi około 10kWh na dzień , teraz wychodzi około 15kWh na dzień.

 

Raczej wątpie aby różnica w COP była aż tak wielka że pokryła by różnicę kosztu 1kWh.

U mnie taryfa II to 0,32zł brutto a taryfa I - 0,68zzł w taryfie G12W.

 

Ale widzę że aby zachować pełen komfort będę musiał trochę wykorzystać "drogiej taryfy" .

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś to policzył, czy tylko ci co mają taryfę G12 i grzeją w nocy modlą się żeby to była prawda?

Dla PC gruntowej to z pewnością prawda, ale dla powietrznej żeby być pewnym trzeba by to policzyć.

Do kosztu należy jeszcze dodać większe koszty bytowe w dzień w stosunku do taryfy G11.

 

Wystarczy spojrzec na wykres COP/DZ

Koszty bytowe tez sa mniesze w G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys w mieszkaniu G12 i płacilem mniej.

Tak naprawde, to trzeba sie niezle postarac, by po przejsciu na G12w płacic wiecej.

Kazde urzadzenie pracujace 24h na dobę (lodówka, router, rekuperator) w G12w jest tansze. Wystarczy co drugie pranie, czy z zmywanie robic w tanszej i juz jest oszczednosc.

A u nas zmywawke odpalam ja idac spać, pracuje 90% w taniej.

Pranie jakies 2/3 w taniej i to raczej bez pilnowania sie i opóżnionego startu.

W mieszkaniu zona ustawiala poczatek prania na 13, jak wracala z pracy, mogła wieszac.

Oswietlenie LED, TV stanowi tak maly procent zuzycie, ze nie jest w stanie tego zmienic. Zreezta Ledy w podbitce, świecące całą noc też w G12w są tańsze.

Owszem, jak ktos jest np projektantem wnetrz, pracuje w domu, na dwa mocne kompy do renderingu, to bedzie w plecy, ale przecietny uzytkownik najczesciej oszczędza.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak nie każdy.

A przeciętnie ja i mój kot mamy po 3 nogi.:D

 

Nigdzie nie twierdzilem, ze "kazdy" wrecz podalem sytuacje wyjatkowo niekorzystną,, natomiast to Ty zaczales dyskusje twierdzac, ze przy G12 nalezy doliczyc wyzsze koszty pradu bytowego, co w wiekszosci przypadkow jest nieprawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram sie na doświadczeniach swoich, oraz użytkowników G12w z tego Forum. Jako pierwszy poruszyłeś temat kosztów za prąd bytowy:

Do kosztu należy jeszcze dodać większe koszty bytowe w dzień w stosunku do taryfy G11.

Na początku zdania powinieneś dodać "w wyjątkowych sytuacjach".

Ja taką sytuację pokazałem w rozwinięciu swojej myśli.

 

Jak jeszcze do tego ma powietrzną PC to pewnie lepiej wyjdzie mając taryfę G11.

 

I znowu błąd.

Sprawdź procentową różnicę w kosztach taryf, a w COP, przy temperaturze DZ obniżonej o kilka stopni. Gdzie jest większy zysk ?

Nie martw się, użytkownicy PC PW już to przeliczyli. Ale możesz to sam sprawdzić.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...