Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kaszpir jak rozwiązałeś kwestie internetu ? Działa Ci to tak jak należy, tj. idzie normalnie oglądać online ? Masz limit danych na miesiąc ?

 

Tak , udało się ..

 

Mam Nju z limitem 40Gb na miesiąc. Niby dużo ale i tak zbyt szybko sie kończy i czekam aż po 6 miesiącach będzie 80GB.

Dodatkowo "zachętą" było to że LTE od Plusa działa u mnie tragicznie a LTE Orange duuużo lepiej.

 

Niestety z powodu lasów i ukształtowania terenu szału nie ma jeśli chodzi o max transfer. Tragedii też nie ma ale max przepustowość to około 10-20Mbps.

Tyle że niestety dużo zależy od pogody i godzin. Raz przepustowość jest bardzo dobra ale czasami mocno przeciętna.

 

Filmów nie mogę na żywo oglądać , bo mam za mały pakiet i zbyt szybko mi sie kończy ...

 

Ale i tak jestem bardzo zadowolony , bo w tym miejscu zasięg komórkowy jest fatalny i sieci prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary dom udało się sprzedać?

 

Co do Internetu tu masz opcje RBM 100-120GB miesięcznie za około 12zł wychodzi. Musisz mieć jedynie swój router (ja mam jakiś Airbox 2 z wejściem na 2 anteny). http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=86074

 

Bez problemu ...

 

Dlatego było takie "parcie" aby do końca sierpnia się przeprowadzić do nowego domu , bo od 1 września bylibyśmy bezdomni :)

 

Ten RBM ciekawy , ale za dużo kombinacji ...

Myślę że poczekam trochę i wtedy będzie 80GB za 29zł miesięcznie i to powinno nam już starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo "zachętą" było to że LTE od Plusa działa u mnie tragicznie a LTE Orange duuużo lepiej.

Jak się ma do tego http://beta.btsearch.pl/ ? Sprawdzałeś wcześniej nadajniki?

 

T-mobile za 39zł (przy telefonie w sieci i innych duperelach typu faktura internetowa) dawało LTE bez limitu. Nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBM to sieć Play. Nie znam nikogo kto by z internetu w tej sieci był zadowolony.

 

No patrz, już miałem pisać że jestem zadowolony z internetu play (bo ogolnie jestem) a tu w czasie klikania odpowiedz cos mi zmuliło (szybki luk na pasek i widze bark wifi czyli leci lte no i zmuliło...) nie mam porownania ale chyba nie jest źle.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tmobile bez limitu za 59zl zl. Transfer caly czas 50-60mb jestem az wcszoku ze tak dobrze to dziala. Wczesniej na probe mialem plusa i byla tragedia

 

Wiesz , wszystko zależy od lokalizacji ...

 

W mieście w sieci Play na moim telefonie mam czasie transfer do prawie 100mbit/s ...

Ten sam telefon bardzo blisko samego nadajnika ) z którego obecnie korzystam w domu , to transfer okolo 50-60 mbit/s

Ale ten sam telefon i 4km dalej i transfer do 10-50 Kbit/s bo nie może znaleźć już lte .

Ta sama karta i antena kierunkowa i transfer do 1Mbit ...

Zmiana karty na Orange i od razu transfer nawet do kilkunastu Mbit/s

 

T-Mobile nie sprawdzałem , ale też zależało na na jak najtańszym dostępie , bo wielkich wymagań nie mam.

Z Nju jestem zadowolony bo stosunek ceny do możliwości jest dla mnie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ATTACH=CONFIG]385031[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]395688[/ATTACH]

 

 

 

Widzę, ze stelaże zostały zamontowane przed wylewkami, później doszło pewnie z 18 cm podłogi (10 cm stryo + wylewka i płytki). Stelaż Szeldara podlega regulacji do max 47 cm (wysokość montażowa miski). 47-18 daje 29 cm wolnej przestrzeni do podłogi, a miski, które oglądam wymagają minimum 32 cm. Jak udało Ci się to tak ładnie zmieścić ? :) Modyfikowałeś po wylewkach mocowanie stelaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze stelaże zostały zamontowane przed wylewkami, później doszło pewnie z 18 cm podłogi (10 cm stryo + wylewka i płytki). Stelaż Szeldara podlega regulacji do max 47 cm (wysokość montażowa miski). 47-18 daje 29 cm wolnej przestrzeni do podłogi, a miski, które oglądam wymagają minimum 32 cm. Jak udało Ci się to tak ładnie zmieścić ? :) Modyfikowałeś po wylewkach mocowanie stelaży ?

 

Nie mam pojęcia. Ja tego nie montowałem a montował hydraulik.

Mówiłem mu ile będzie ocieplenia + wylewka i miał dopasować.

Zmierzyłem i od podłogi do "siedzenia na desce" w jednej łazience jest 43cm a w drugiej 41cm , więc wszystko jest poprawnie ,bo widzę na rysunkach że zalecają wysokośc 40cm. Jak odejmie się jeszcze samą deskę to 2cm trzeba odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy zaczął padać śnieg , dziś rano się budzimy i śnieg.

Po śniadaniu na spacer z psem , bo nie wiadomo jak długo śnieg poleży ...

 

Krajobrazy bajkowe. Śnieg pięknie pooblepiał drzewa ..

Słoneczko wyszło i tym bardziej zrobiło się wspaniale.

 

Idziemy sobie przez lasy , cisza , spokój i ... natura :)

Niedaleko nas przebiegły dwie sarny i dwa zające.

Ludzi brak , jedyne ślady na śniegu są nasze.

 

Po powrocie do domu chwyciłem aparat i pstryknąłem kilka zdjęć.

 

zima1.jpg zima2.jpg zima3.jpg

 

PS. Po dwóch dniach "testów" pompy w trybie ciągłym (bez termostatu i bez ustalonego zakresu godzin pracy) powróciłem do grzania w II taryfie. Jedyna różnica że lekko zmodyfikowałem godziny grzania i zamiast grzania z krzywą grzeję podłogę ze stałą temp.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie.

Ciekawe, czy dach w części dziennej, topi śnieg z powodu słońca od południa, czy ze względu na nieszczelne ocieplenie. :)

 

Dwa pierwsze zdjecia były robione szybciej jak dopiero słoneczko zaczynało się pojawiać a same słońce świeciło od wschodu jeszcze.

 

Rano temperatura była na lekkim plusie.

 

Ostatnie zdjęcie jest 2 godziny później zrobione jak było pełne słońce i w samo południe ...

Widać że za mną świeciło słońce (jest widoczny mój cień).

 

Widać po drzewach że już nie ma na nich śniegu. Wszystko topiło się błyskawicznie ...

Śmiesznie to było widać , bo połowa drzewa nie miała śniegu , a druga (od strony zachodniej) ciągle miała ..

 

Ale pewności że ocieplenie nie zostało schrzanione nie mam , bo niestety w wielu miejscach ciężki dostęp i mimo że pilnowałem wykonawców i czasami sam lekko poprawiałem , to wysokość 5m była dla mnie zbyt wysoka i nie mogłem sprawdzić każdej szczeliny czy wykonawca starannie ocieplił.

 

Dziś słoneczko mocno nagrzało nam dom . Od rana nie włączyła mi się dziś w ogóle pompa ciepła a temperatura w domu wzrosła nawet o 3-4 stopnie powyżej ustalonej. Oczywiście powoli spadała i niedługo zapewne spadnie do takiej przy której włączy się ponownie pompa ciepła , ale widać zyski energii od słońca są naprawdę spore ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...