Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowoczesna stodoła w głębokim lesie ...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś wróciliśmy w wakacji. Pogoda super , tylko szkoda że to tak daleko. 1900 km w jedną stronę samochodem to spora odległość , ale dla ciepłej wody w morzu , pięknych widoków i egotycznej roślinności ;) warto się przemęczyć ...

 

Zagadka jaki to kraj :) Dla ułatwienia podam że jest nad morzem Adriatyckim , państwo Bałkańskie i niestety sporo tam obywateli Rosji i z dawnych byłych republik radzieckich. Trochę się dziwnie czuliśmy , bo innych Polaków nie uraczyliśmy ...

 

wakacje.jpg

 

Zrobiłem też zdjęcie rolet zewnętrznych. Wszystkie sterowane radiowo , z silnikami z systemem antyprzeciążeniowym. Kolor antracyt. Taki sam jak kolor okien. Skuteczność sprawdzimy :)

 

rolety1.jpg rolety2.jpg

 

No i zdjęcie wiaty , która znajduje się tylko kila metrów od domu i pod którą można znaleźć cień i schować się przez ostrym słońcem. Dodatkowo miejsce grillowania oraz miejsce do jedzenia :)

 

wiata.jpg

 

I chyba na na razie tyle ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam ALBANIĘ :-)

Planowałem, autem ale podróż mnie przeraziła i wziąłem samolot :-)

 

Blisko , ale pudło :)

 

Ten kraj to Czarnogóra ...

 

Kilka lat temu byliśmy z dzieciakami w Chorwacji i zrobiliśmy sobie "szalony" wypad na niecały dzień do Czarnogóry (szalony bo mnóstwo drogi do pokonania a dzień krótki) i stwierdziliśmy że kiedyś tam powrócimy :)

No i wróciliśmy ...

 

Do Albani mieliśmy też podjechać , ale jakoś nie było czasu

 

A zdjęcie to wysepka "Sveti Stefan" , obecnie kompleks hotelowy dla najbogatszych ludzi świata , gdzie bez wypchanego portfela nawet nie ma szans na obejrzenie od wewnątrz tej wyspy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem też zdjęcie rolet zewnętrznych. Wszystkie sterowane radiowo , z silnikami z systemem antyprzeciążeniowym. Kolor antracyt. Taki sam jak kolor okien. Skuteczność sprawdzimy :)

 

Też chciałem rolety w antracycie, ale gość od rolet uświadomił mi, że ciemny kolor i zabezpieczenie przed przegrzaniem to nie jest dobre połączenie.

Dlatego zamontowałem bardzo jasny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak sobie rozwiązałeś doprowadzenie zasilania do rolet?

2) Czy nie było problemu z montażem przez styropian?

 

No cóż trochę zabawy z tym było bo nie planowałem rolet i nie było doprowadzonego zasilania :(

Więc miałem trochę kucia , kombinowania skąd wziąć zasilanie i itd ...

 

Nie było problemu z montażem.

Sam się zastanawiałem jak to zamontują i czy 22cm styropianu nie będzie problemem ale okazało się że stosują jakieś metalowe kołki rozporowe które najpierw montowali i takim pistoletem je "rozprężali" i dopiero później montowali do tych zamontowanych mocowań rolety.

Podobno montują tak od lat i nie było nigdy problemu a plus takie że nie ma mostków termicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem rolety w antracycie, ale gość od rolet uświadomił mi, że ciemny kolor i zabezpieczenie przed przegrzaniem to nie jest dobre połączenie.

Dlatego zamontowałem bardzo jasny szary.

 

Przecież rolety mają wewnatrz jeszcze ocieplenie które ogranicza nagrzewania. Dodatkowo przecież roleta jest odsunięta od szyby ( u mnie o 22cm) , więc jest spora poduszka powietrza pomiędzy roletą a szybą.

 

U nas bylo dziś 30 stopni , słońce nieźle grzalo..

 

W salonie przy zasłoniętych roletach miałem dziś 26 stopni. To dla mnie świetny wynik , bo przy takich warunkach w salonie normalnie miałem 32 stopnie :)

Było by zapewne mniej bo mam jeszcze 2 okna dachowe i tam są jedynie rolety wewnętrze które mało co dają :(

I nawet jak zasłonię rolety zewnętrze w salonie to mam w pokoju jasno ..

 

W sypialni z dużym przeszkleniem temperatura w pomieszczeniu taka sama cały dzień (24 stopnie) przy zasłoniętych roletach , wiec widać efekty są :)

 

Więc nie widzę żadnego minusu (u nas) posiadania ciemnych rolet. Być może jak są montowane rolety bezpośrednio przy szybie to wtedy mocniej się nagrzewają i część tego ciepła idzie na szybę , ale u nas spora poduszka powietrza i odleglość pomiędzy roletą a szybą.

 

Po 17.00 odsłoniłem już rolety i mam pootwierane okna i się schładza dom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostków nie ma, ale kasety mimo wszystko szpecą elewację.

 

Coś za coś ...

Albo spore mostki termiczne , albo lekkie "oszpecenie" elewacji ...

Nam to nie przeszkadza , bo kasety nie są jakieś "gigantyczne" i źle się nie prezentują.

 

Dodatkowo u nas mamy na wszystkich oknach moskitiery aluminiowe drzwiowe i jedynie taki montaż był możliwy.

 

A z moskitier drzwiowych nie chcieliśmy rezygnować , bo ich używamy i sobie je mocno chwalimy , a tych montowanych w roletach nie chcieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety w dół i 6 stopni w doł, a później trzeba chłodzić po 17tej to szału nie ma. Z całą pewnością dachowe psują.... nie myślicie tam rolet ?? coś zewnętrznego założyć?

 

Ja bym na waszym miejscu zasadził jakieś drzewa liściaste żeby rosły i robiły dodatkowy cień od południa.

 

W sypialni z dużym przeszkleniem o której wspominasz to od której strony świata jest ta sypialnia ?

Edytowane przez MateuszMateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety w dół i 6 stopni w doł, a później trzeba chłodzić po 17tej to szału nie ma. Z całą pewnością dachowe psują.... nie myślicie tam rolet ?? coś zewnętrznego założyć?

 

Ja bym na waszym miejscu zasadził jakieś drzewa liściaste żeby rosły i robiły dodatkowy cień od południa.

 

W sypialni z dużym przeszkleniem o której wspominasz to od której strony świata jest ta sypialnia ?

 

Wszystkie pokoje (sypialnie) mamy od południa.

 

Wiesz rolety to nie klima i nigdy klimy nie zastąpią ...

 

Służą do ochrony przed słońcem a co za tym idzie przegrzewaniem (nagrzewaniem) pomieszczeń i dodatkowo do ochrony prywatności ;-)

 

I widać że działają , bo w pomieszczeniach gdzie były zasłonięte rolety temperatura była stabilna cały dzień.

 

Rolety zewnętrze na okna dachowe ? Niestety nie mam tam doprowadzonego prądu i obecnie doprowadzenie tam prądu było by mocno problematyczne.

No cóż nie byłem nigdy "fanem" rolet , ale lekko żałuję że nie doprowadziłem "w razie czego" prądu do wszystkich okien.

 

Rolety na okna zwykłe udało się zamontować i doprowadziłem do nich prąd , choć też łatwo nie było , ale do okien dachowych szansy doprowadzenia niestety nie ma a jakiejś wielkiej demolki nie chce robić ..

 

W oknach jak pisałem mamy moskitery i bardzo często śpimy przy otwartych oknach. Plusem tego świeże powietrze , dodatkowe schłodzenie pomieszczeń i dżwięki natury :)

 

Drzew na działce mamy sporo (około chyba 30-40 sztuk) , ale to głównie sosny i zapewne trochę czasu minie jak urosną.

 

W salonie jest klima i teraz jak są rolety to idealnie schładza salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozwiązaniem na okna dachowe byłyby folie refleksyjne ?

 

Tutaj znajduje się artykuł na ten temat, trudno tylko powiedzieć na ile jest wiarygodny:

 

http://celownik.net/folia-okno-dachowe-warto/

 

Nie chce folii.

 

Kiedyś się już orientowałem i wiem że ich skuteczność jest dość niska a dodatkowo u wielu producentów okien zamontowanie folii jest równoznaczne z utratą gwarancji :(

Jak już to wolałbym też rolety zewnętrze na okna dachowe , ale nie mam tam doprowadzonego prądu , a demolki nie chce robić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ...

 

Dziś na zewnątrz w pełnym słońcu było u nas 36 stopni. Wróciliśmy do domu a tu w salonie 25 stopni a w reszcie pokoi skierowanych na południe 23 stopnie. Normalnie bez rolet przy tak mocnym słońcu mieliśmy 30-32 stopnie w salonie a w reszcie pokoi po 26-27 stopni.

 

Więc widać rolety się sprawdzają. W salonie gdybyśmy mieli jeszcze rolety zewnątrze na oknach dachowych to sądzę że też dało by się ten 1-2 stopnie jeszcze zbić ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.

 

W salonie możemy jeszcze obniżyć bardziej temperaturę (klima) , więc już nam słońce ani upały nie straszne ...

 

W salonie i tam mamy jasno , bo mamy okna dachowe a dodatkowo spokojnie po powrocie do domu (lub od 13.00) odsłonić roletę w kuchni bo już na te okno nie pada słońce.

 

W weekend fugowaliśmy cegły i .... skończyliśmy :wave:

 

Nie ukrywam że roboty baaaardzo dużo , mocno męcząca i wkurzająca , ale efekt końcowy nam się baaaaaardzo podoba .

Cieszmy się że nie poszliśmy na łatwiznę (gipsowe pseudocegły z pseudo fugą) a zastosowaliśmy prawdziwe ponad 100-letnie cegły i prawdziwą zaprawę murarską bo efekt końcowy był warty tego wysiłku i jest realistyczny.

 

Zdjęcia nie do końca oddają efekt końcowy niestety.

 

 

salon1.jpg salon3.jpg sal4.jpg

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka różnica temperatur jest OK. Gratulacje. inna rzecz, że kosztowało to trochę. :)

 

Cegły OK, choć trochę dużo się na tej ścianie dzieje. Ja chce pokryć takąż moją ścianę od wiatrołapu do schodów. Otwór, jak u Ciebie na korytarz, będę miał z lewej do schodów. Zrób zdjęcie proszę krawędzi ściany. Jest trochę nierówna. Ciekawy jestem jak Ci wyszło połączenie w narożniku cegieł i tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka różnica temperatur jest OK. Gratulacje. inna rzecz, że kosztowało to trochę. :)

 

Cegły OK, choć trochę dużo się na tej ścianie dzieje. Ja chce pokryć takąż moją ścianę od wiatrołapu do schodów. Otwór, jak u Ciebie na korytarz, będę miał z lewej do schodów. Zrób zdjęcie proszę krawędzi ściany. Jest trochę nierówna. Ciekawy jestem jak Ci wyszło połączenie w narożniku cegieł i tynku.

 

No trochę kosztowało , ale najważniejsze że efekt jest ...

 

Ściana nie jest równa , bo cegły mają różną grubość i wymiary. Jakbym chciał równiutko i płasko to wtedy chyba tapeta najlepsza by była ;)

Jak zapali się kinkiety to od razu widać "trójwymiarowość" ściany ...

 

Narożnik jest częściowo obrobiony zaprawą aby było w miarę równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...