Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciąg wsteczny w bloku


Recommended Posts

Czołem,

 

mam problem polegający na tym, że co pewien czas z kratki wentylacyjnej (wentylacja konwekcyjna, niestety) w salonie połączonym z aneksem kuchennym (23 m2) cofa się zimne powietrze. W oknie jest zamontowany nawietrznik (wczoraj go na chwilę zamknąłem, ale na noc był otwarty na poziomie 1, potem przełączyłem z rana na 2), okno też jest cały czas ustawione na mikrowentylację. Kosztami ogrzewania się nie przejmuję, sieć miejska wcale nie jest taka droga. W tym samym pomieszczeniu mam jeszcze okap, ale zawsze uchylam okno, kiedy on ma być włączony.

 

Tutaj więc rodzi się pytanie: skoro zachowuję zasady (nawietrzniki, rozszczelnienie), to czemu pizga mi do środka? W domu mam małe dziecko, więc tym bardziej mnie to denerwuje, bo wiem, co z komina wlatuje do mieszkania razem z zimnym powietrzem.

 

Co ciekawe kilka dni temu taki ciąg wsteczny zrobił się przy szczelnie zamkniętym oknie. Po rozszczelnieniu się uspokoiło i ciąg wrócił do normy. Tym razem nie chce. Macie jakieś pomysły? Czy ewentualnie na własną rękę mogę podłączyć kratkę z nagrzewnicą?

 

I jeszcze jedno przyszło mi do głowy: chciałbym zapytać dewelopera o standard wykonania przewodów wentylacji - tylko nie wiem, o co pytać i z czym to później porównać ;) Podpowie ktoś coś? :)

 

EDIT: rozmawiałem z sąsiadami - mają podobny problem. Sąsiad zza ściany mówił, że na etapie wykańczania mieszkania zgłosił to do dewelopera, ale otrzymał wiadomość, że "to normalne i tak działa wentylacja grawitacyjna". No chyba, k$@a, nie - prawda? :/

Edytowane przez Harren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...