Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Dalej nie jarzysz ;) Nie możesz tak liczyć bo nie masz przez 24h taniego prądu tylko przez 10h na dobę a żeby przez 10h nadrobić dobowe straty energii musisz mieć mocniejsze urządzenie.

Poczytaj i przyswajaj wiedzę ;)

 

Dokładnie rozumiem o co Ci chodzi, dlatego uważam, że kocioł 8kw będzie porównywalny z TCAPem 9kw, z tą różnicą, że będzie brał więcej prądu co jest zrozumiałem, a idąc Twoim tropem powinienem sobie zapodać TCAPa 12kW a teraz kupić kocioł 12kW. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
a idąc Twoim tropem powinienem sobie zapodać TCAPa 12kW a teraz kupić kocioł 12kW. Czy się mylę?

Mylisz się ;) Różnica między mocami kotłów elektrycznych to 100-200zl i lepiej jest mieć zapas mocy np do szybszego nagrzania cwu bo zużycie energii będzie identyczne w przypadku 8kW A 12kW.

W przypadku pomp różnice cen między mocami pomp są bardzo duże i nie ma sensu brać aż takich dużych,przy czym nie jest to w niczym szkodliwe zakładając,że ma się dom o dużej pojemności cieplnej.

Stąd tajemnica dlaczego mój słoń 9kW w domu 3,5kW nie taktuje a pracuje 99% w tańszej taryfie.

 

Screenshot_20180215-153304.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturohio

Jak grubą masz wylewkę i z czego?

Im grubsza wylewka betonowa tym więcej energii możesz w niej zakumulować w okresie 10 h taniej energii elektrycznej.

Jak masz cienką wylewkę to mocna pompa będzie nie wykorzystana.

 

Wylewki będę robił dopiero ale z moich pomiarów wychodzi 8,5-9cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozumiem o co Ci chodzi, dlatego uważam, że kocioł 8kw będzie porównywalny z TCAPem 9kw, z tą różnicą, że będzie brał więcej prądu co jest zrozumiałem, a idąc Twoim tropem powinienem sobie zapodać TCAPa 12kW a teraz kupić kocioł 12kW. Czy się mylę?

 

Pompą możesz sobie pozwolić wejść w drogą taryfę, bo i tak będziesz miec cop.

Przy samym prądzie, trochę bardziej odczujesz to po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

Proszę o poradę odnośnie powietrznej pompy ciepła.

3 lata temu wybudowałem dom. Powierzchnia użytkowa ok. 150m2

Mam zamontowany piec na ekogroszek ale planuje założyć powietrzną pompę ciepła.

parametry domu:

Dom z poddaszem użytkowym

Mury z kratówki 30cm + styropian 20cm

Poddasze-skosy ocieplone wełną 30 cm

Posadzka ocieplona styropianem 10cm

Posadzka na parterze ok.80m2 , ogrzewanie podłogowe , temp parteru ok. 23 stopnie

Posadzka na poddaszu ok. 90m2, ogrzewanie - grzejniki , temp poddasza ok. 24 stopnie

 

Piec na ekogroszek; temp. ustawiona na 58 stopnie

Dwa obiegi do każdego zawór mieszający + siłownik elektryczny + regulator pokojowy + stacja pogodowa

Obieg od podlogówki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 27-28 stopni przy temp na dworze -2 do +6

Obieg grzejniki : temp. wody za zaworem mieszającym ok. 32-35 stopni przy temp na dworze -2 do +6

 

1. Jaka pompe polecacie ?

2. Czy musze zalożyc bufor co czy podłączyć pompe bez bufora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kto opanował logikę działania dodatkowych grzałek i podzieli się tą tajemną wiedzą? :)

 

Teraz, po kilku dniach mrozów stwierdziłem że włączę drugą grzałkę bo moc mojej LG liczona była "na styk" i zaczyna nie nadążać za stratami ciepła.

 

Napiszę czego nie rozumiem to może ktoś rzuci światło bo instrukcja to chyba była tłumaczona translatorem i za diabła nie mogę ogarnąć tego.

 

Przełączyłem microswitch na płycie głównej nr.6 na OFF i nr. 7 też na OFF

W kodzie serwisowym 21 jest wtedy tylko jeden parametr np. -1 lub -2..... -3.... -5 itd zostawiłem na -1

 

Sprężarka pracuje, nie używam automatyki pogodowej tylko normalne grzanie wg. termostatu pokojowego.

Zadana temp. 33 stC

powrót 26 stC

zasilanie 30 stC

 

I teraz zmieniam temp. zadaną na 34 stC to włącza się pierwsza grzałka, podnoszę jeszcze o 2 stopnie do 36 i załącza się 2 grzałka. Niby logiczne ale....

dalej mam:

powrót 26 stC

zasilanie 30 stC

 

Czyli niby chodzą dwie dodatkowe grzałki a parametry obiegów takie same jakby chodziła sama sprężarka. O co chodzi?

Po co mam zużywać dodatkową energię na grzałki jeżeli to nic nie wnosi?

Dla mnie logiczne byłoby gdyby delta zwiększyła się choćby ze 2 stopnie a w tej sytuacji to po co te grzałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Proszę o pomoc jak wyłączyć programator czasowy czyli RESERVATION na panelu ?

Instrukcja jest strasznie nie intuicyjna.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Też właśnie z tym walczę bo okazuje się że jak się tego nie wyłączy to nie można przestawić zegarka. Raz mi się udało wyłączyć RESERVATION ale nie wiem jak bo w szale naciskałem wszystko co leci :)

Teraz próbuję ponownie i kurw..ca mnie strzela. Co potrzebuję zrobić coś przy tym programatorze to w myślach wyrywam flaki temu programiście co wymyślił ten sterownik.

 

PS. Instrukcja montażu ta papierowa którą dołączają do pompy jest kompletnie skopana i to nie tylko tłumaczenie ale nawet parametry!!! Trzeba pobrać sobie z netu, tam jest poprawiona. Potrzebna jest jak się chce zmieniać parametry serwisowe.

Natomiast instrukcji użytkowania nie znalazłem w necie, tylko do najstarszego modelu a tam jest jeszcze gorzej, masakra jakaś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

A co ma Reservation do przestawiania zegarka ?

 

Z pompą dostałeś 2 książki i w tej użytkownika jest wszytko napisane.

Ja zbytnio problemów nie miałem z ustawieniem.

 

Ostatnio jak była zmiana czasu to przestawiałem i reservation mam włączone , bo grzeję czasowo wodę.

 

Obejrzyj filmik CNC na Youtube , jak ustawiał programowanie czasowe dla II taryfie , myślę że dużo Ci pomoże ...

 

Ja ze sterownikiem nie mam problemu. Może jakoś super intuicyjny nie jest , ale już miałem dużo mniej intuicyjne sterowniki więc ten mnie nie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir007 jak tam Twoja pompa, jesteś zadowolony? Widzę, że jest LG Thermo V 12kW do kupienia z montażem za około 17tys 1fazowa i 19tys 3fazowa. Jaką Ty masz i czy warto dopłacać do 3 fazowej?

 

Nie narzekam. Działa :)

 

Z kosztów jestem zadowolony. Od 1 września do początku kwietnia ogrzewania z ciepłą wodą kosztowało mnie mniej niż 1000 zł , a okazało się że miałem olbrzymie mostki energetyczne (nieszczelne duże okno) , nieszczelne drzwi wejściowe jak i niepoprawnie działającą WM i sądzę że gdyby nie to to koszty były by jeszcze niższe.

W domu około 22,6 stopnia.

 

Ja mam 1 fazową. Jak kupowałem to nawet nie wiedziałem że jest wersja 3 fazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam. Działa :)

 

Z kosztów jestem zadowolony. Od 1 września do początku kwietnia ogrzewania z ciepłą wodą kosztowało mnie mniej niż 1000 zł , a okazało się że miałem olbrzymie mostki energetyczne (nieszczelne duże okno) , nieszczelne drzwi wejściowe jak i niepoprawnie działającą WM i sądzę że gdyby nie to to koszty były by jeszcze niższe.

W domu około 22,6 stopnia.

 

Ja mam 1 fazową. Jak kupowałem to nawet nie wiedziałem że jest wersja 3 fazowa.

 

9kW jest tylko 1 fazowe, teraz w wersji 9kW są grzałki 6kW a nie 4kW jak było wcześniej, ale dalej jest to sprzedawane jako 1 faza pomimo 6kW grzałek,

Ogólnie da się ten problem obejść.

Kaszpir007 miał jeszcze to szczęście że ma wersję altherma II ona była całkiem spoko, ale ta nowa to już niestety porażka.

Do puki nie zmienią sterownika lub jego softu, no i zaworów bezpieczeństwa notorycznie cieknących to ja nie montuje, ostatnio zamontowałem 2 sztuki 9kW i już klienci dzwonili że zawory ciekną. Szkoda gadać ....... na tą nową serię to na razie tylko wyzywać można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...