Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Coś nie trafiłeś z datą.

Właśnie zimą 3 lata temu u mnie było nad ranem po -22*C, za dnia -16*C. Brak słońca za dnia.

Znajomy mówił, że był akurat w Tychach i termometr w samochodzie zewnętrzny pokazał -26*C.

 

Tak, masz rację od 2 lat nie było tak niskich,a 3 i 4 lata temu dochodziło do -19 - sprawdzilem zapisy z sterownika od kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ktos mi podpowie jak włączyć dezynfekcje zbiornika? tzn. problem w tym, że załącza mi tylko grzałkę CWU a jakiś czas temu grzało też sprężarką z tym ze całkowicie wyłączyłem dezynfekcje na jakiś czas.

Z tego co wiem to :

 

- wchodzę do menu instalatora - ustawienie dezynfekcji zbiornika 1 - aktywna. Następnie ustawienie dezynfekcji zbiornika 2: max temp 70, czas:10

 

Więcej opcji nie ma w tym zakresie a nie chce się uruchomić sprężarka żeby opdgrzac do 70 stopni.

Edytowane przez manwithnoname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Posiadam zestaw pompy ciepła składający się z HN0914.NK2, HU091.U42 oraz zbiornika CWU o pojemności 300L oraz grzałką elektryczną.

Obecna konfiguracja powoduje załączanie się grzałki w zbiorniku do utrzymywania temperatury wody, jednak z uwagi na dużą pojemność zbiornika, każdorazowe załączenie grzałki jest długie. Czy istnieje możliwość zaprogramowania układu tak, aby grzałka w zbiorniku CWU była włączana jedynie do celów dezynfekcji zbiornika, a w każdym innym przypadku pracowała jedynie pompa ciepła?

Aktualne ustawienia to:

 

28: 004 050

29: 003 000

2A: 0

2B: 060 090 060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG chociaż w II generacji miał możliwość ustawienia do 2 programów dziennie na ogrzewanie pompą ciepła jak i 2 programów do grzania za pomocą grzałki (albo ze wspomaganiem grzałki).

Z tego co pamiętam powyżej pewnej temepratury grzania aktywowana jest od razu grzałka jako wspomaganie.

Ustaw grzanie do np. 45 stopni i zobacz , sprawdż też jaki masz ustawionby program grzania ,może masz łącznie z grzałką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw pompy ciepła składający się z HN0914.NK2, HU091.U42 oraz zbiornika CWU o pojemności 300L oraz grzałką elektryczną.

Obecna konfiguracja powoduje załączanie się grzałki w zbiorniku do utrzymywania temperatury wody, jednak z uwagi na dużą pojemność zbiornika, każdorazowe załączenie grzałki jest długie. Czy istnieje możliwość zaprogramowania układu tak, aby grzałka w zbiorniku CWU była włączana jedynie do celów dezynfekcji zbiornika, a w każdym innym przypadku pracowała jedynie pompa ciepła?

Aktualne ustawienia to:

 

28: 004 050

29: 003 000

2A: 0

2B: 060 090 060

 

U mnie grzeje wodę do 47 stopni bez grzałki. Na początku też z tym walczyłem bo ciąglę się załączała. NIe dało się jej wyłączyć poprzez menu instalatora.

 

Żeby całkowicie ją wyłączyć ja to rozwiązałem w dość banalny sposób - poprzez harmonogram :)

Gdy podczas grzania wody zaczęło mi załączać grzałkę ustawiłem w harmonogramie jej wyłączenie :) ( np. do kwietnia 2030 roku ) i do tej pory mi się grzałka nie załączyła. Operacje musze ponawiac jeśli np. nie ma jakiś czas prądu - najwyraźniej system zapomina.

 

Grzałkę możesz też wyłączyć całkowicie poprzez stycznik, ale grzałka jest też potrzebna do dezynfekcji, którą ja wyłączyłem i teraz za nie wiem jak włączyć ponownie, żeby grzało sprężarką (do dezynfekcji załącza mi samą grzałkę ) :)

Edytowane przez manwithnoname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Cześć, mam od 13 dni mam lg therma V, dom 200m po podłodze, nieocieplony, niezamieszkały, sama podłogówka, wełna na dachu jest.

Zjada mi codziennie 70kWh (łącznie z dwiema pompkami), wydaje mi się że o połowe za dużo? Nie było jeszcze serwisu LG do "sprawdzenia" oni coś ustawiają jak przyjdą? Poprawią pracę pompy? w domu mam 16*C na pompie ustawione 30*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam od 13 dni mam lg therma V, dom 200m po podłodze, nieocieplony, niezamieszkały, sama podłogówka, wełna na dachu jest.

Zjada mi codziennie 70kWh (łącznie z dwiema pompkami), wydaje mi się że o połowe za dużo? Nie było jeszcze serwisu LG do "sprawdzenia" oni coś ustawiają jak przyjdą? Poprawią pracę pompy? w domu mam 16*C na pompie ustawione 30*C.

 

Niestety, nieocieplony dom pożera energię. Ja mam wybudowany z ciepłego Ytonga i z tego co pamiętam straty ciepła samej ściany to ponad 3W/m2 a ocieplonej 0.11W/m2. Ja dopiero co skończyłem kłaść styro na elewację i widzę zmiany - szczególnie w poziomie wilgotności w domku. Wcześniej nie spadała poniżej 55% a wczoraj miałem 46% mimo że na dworze mżawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś z szanownych kolegów byłby mi w stanie spisać poustawiane swoje kody parametrów. Mam problem z moją pompą, nie mogę ustawić temperatury wyjściowej poniżej 30stopni c. Przez pierwsze pół roku działało u mnie na 26 stopniach i nie było problemu. Aktualnie jeżeli zejdę poniżej 30 stopni agregat zewnętrzny się wyłącza a pracuje tylko pompa obiegowa. Oprócz mieszania wody nic nie podnosi się temperatura.

Jest to o tyle wkurzające że nie mogę sobie np przez całą noc nagrzać podłogi do tych 24-25 stopni tylko ładuje mi cały czas 30 stopni i za chwilę pompa po osiągnięciu temperatury powietrza 22 w domu wyłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...