Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Rur mam 1600~1700 mb ale mam też dwie dodatkowe pompy które były w instalacji I chodzą cały czas co chyba jest aż nadto I myślę aby jedną odłączyć I zostawić tylko tą na piętro.

 

JAk masz pompy na podmieszaniu to są one w ogóle nie potrzebne i powinny być zdemontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, one nie są na podmieszaniu tylko przed rozdzielaczami parteru i piętra. Mieszanie miałem inaczej zrobione jeszcze przed pompami (na zaworze 3D z siłownikiem sterowanym z oddzielnego regulatora pogodowego ale już go nie ma). W tej chwili te pompy jedynie pchają na rozdzielacze i to się przydaje bo jak sam pisałeś ta pompa która jest w LG mogłaby być za słaba. Zresztą jak grzałem Kospelem który też ma własną pompę to włączałem te dodatkowe. Kospel pokazuje na wyświetlaczu przepływ cieczy i jak pracowała tylko pompa z Kospela to przepływ był 11 l/min a jak jeszcze te dwie dodatkowe na minimalnych biegach to było 15 l/min. Niby różnica żadna ale jednak lepiej dogrzane były najdalsze pętle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC, oglądałem twój filmik z oszukiwaniem sterowania na II taryfę w LG i wszystko fajnie pokazałeś tylko za diabła nie mogę znaleźć w sterowniku gdzie się przestawia czas w zegarze. Instrukcja jest bardzo lakonicznie napisana i wiele rzeczy nie jest jasnych a o ustawianiu czasu to jest że wchodzisz trybikiem w ustawienia i ustawiasz strzałkami dni tygodnia potem czas itd. A u mnie jak wejdę trybikiem to pokazuje mi parametr 2 i mogę sobie dalej przeskakiwać na kolejne parametry ale nie ma ustawień zegarka. O co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC, oglądałem twój filmik z oszukiwaniem sterowania na II taryfę w LG i wszystko fajnie pokazałeś tylko za diabła nie mogę znaleźć w sterowniku gdzie się przestawia czas w zegarze. Instrukcja jest bardzo lakonicznie napisana i wiele rzeczy nie jest jasnych a o ustawianiu czasu to jest że wchodzisz trybikiem w ustawienia i ustawiasz strzałkami dni tygodnia potem czas itd. A u mnie jak wejdę trybikiem to pokazuje mi parametr 2 i mogę sobie dalej przeskakiwać na kolejne parametry ale nie ma ustawień zegarka. O co chodzi?

 

pewnie masz włączony tryb CWU jak chcesz zmienić czas.

rób to bez żadnego aktywnego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że nie spodziewałem się po LG że zrobi tak mało intuicyjny sterownik. Informatyk który to tworzył musiał być chyba mocno naćpany. Potrafią robić smartfony, nowoczesne telewizory a nawigowanie po sterowniku tej pompy skopali dokumentnie. Wczoraj miałem problem z ustawieniem zegarka a mój montażysta rozłożył ręce i szczerze przyznał że zawsze tylko ustawiał zegar podczas pierwszej konfiguracji i stwierdził że musi zadzwonić do LG. Pomógł CNC i jeszcze raz dzięki.

Teraz ustawiłem program dla ładowania zasobnika CWU ale nie mogę dostać się w żaden sposób do ustawień tygodniowych dla ogrzewania. Podejrzewam że trzeba coś wcześniej włączyć lub dokładnie odwrotnie czegoś nie włączać jak w przypadku tego zegarka ale oczywiście w instrukcji ani słowa o tym nie ma. Paranoja jakaś. Jedyna nadzieja to CNC :) Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że nie spodziewałem się po LG że zrobi tak mało intuicyjny sterownik. Informatyk który to tworzył musiał być chyba mocno naćpany. Potrafią robić smartfony, nowoczesne telewizory a nawigowanie po sterowniku tej pompy skopali dokumentnie. Wczoraj miałem problem z

 

Sterownik nie poraża , ale i chyba tak jest nowocześniejszy niż w pierwszej wersji ...

Nie jest może zbyt intuicyjny , ale też tragedii nie ma ..

 

Osobiście polecam kupno termostatu pokojowego . Tam sobie ustawisz harmonogram + dodatkowo zyskasz kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu ...

 

Obejrzyj filmik CNC , tam pokazał jak to sie programuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie dostałem prosty radiowy termostat pokojowy z jedną zadaną temp. i już widzę że muszę mieć tygodniowy i kilkoma zakresami. Muszę pogadać z firmą która montowała aby wymienili tym bardziej że różnica w cenie to ok. 50 zł i gdybym wiedział że będzie potrzebny to bym od razu zadecydował ale ponoć miała mieć tak rozbudowany sterownik...

No kurcze filmik ten oglądałem już kilka razy i próbowałem wchodzić w "zegarek" jak pompa stoi, jak pracuje na grzaniu, jak stoi przy włączonym trybie CWU jak na filmie i nic! Pod zegarkiem mam dalej dostępne tylko programowanie CWU a nie ma tych: SIMPLE, ON, OFF, WEEKLY

 

A co ciekawe to na filmiku znalazłem potwierdzenie że informatyk coś palił jak kodował :)

Zobaczcie sobie od 20 sekundy do 1,20 jak CNC wpisuje czas 1 i 2 zakresu od poniedziałku do piątku w trybie 24 godzinnym a zegar na początku filmu wyraźnie widać że pracuje w trybie 12 godzinnym. Aby było śmieszniej to dalej jak wklepuje program dla CWU to jest już w 12h z prefiksem AM/PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja zazwyczaj robię tak że termostat steruje ogrzewaniem w domu, bo jak na sztywno ustali się godziny pracy to w pewnym momencie pompa nie będzie się wyrabiać w 10h taniej i będzie zimno.

Dlatego zapotrzebowanie na CWU które jest raczej stałe można zaprogramować w godzinach a godziny pracy na CO z termostatu który pilnuje najniższej komfortowej temp i w razie czego włączy ogrzewanie nawet w drogim.

 

Aktualnie do tego zalecam system Salus IT600 jak ktoś lubi wybajerzone systemy.

Wtedy jest tak że termostat włącza pompę ciepła, oraz jak jest to pompę za buforem, lub otwiera siłowniki na obiegu podłogówki.

System po za bardzo rozbudowaną funkcjonalnością ma wadę niestety, kosztuje :-)

 

Swoją drogą, czasówka w LG wymaga trochę pracy i zrozumienia wizji, ale nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czasówka w LG wymaga trochę pracy i zrozumienia wizji, ale nie jest tak źle.

 

No jakoś muszę się z nią zaprzyjaźnić.

Mam takie pytanie odnośnie ustawionej temperatury trybu grzania podłogi w sterowniku pompy. Czy ma znaczenie i jak ewentualnie wpływa to na pracę PC jej wysokość. Bo na pierwszy rzut oka to czy ustawię tam 35, 40 czy 50 stopni to jakby nic się nie zmieniało. Dalej pompa ma na zasilaniu np. 30 a na powrocie 25 bez względu na to ustawienie. Wydaje mi się że wcześniej zadziała termostat pokojowy niż temp. zasilania dojedzie z tych 30 na 35. Dobrze myślę czy jednak wpływa to na jakieś parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem w poprzednim poście to nie ma znaczenia już w tym momencie bo po tym jak rano woda w bojerze była letnia to sam doszedłem do tego że zmiana temperatury na wyświetlaczu w trakcie pracy ogrzewania (strzałkami z napisem TEMP) dotyczy CWU a nie CO co jest kompletną nielogicznością. Jako początkujący użytkownik tego cudu techniki myślałem że zmieniam temp zasilania CO a w rzeczywistości zmieniałem temp. grzania CWU.

 

Hmm, coraz bardziej zaczynam podejrzewać że coś jest nie tak ze sterownikiem. Jego intuicyjność jest do bani ale chyba nie do tego stopnia żeby trzeba wymyślać jakieś skomplikowane sekwencje przycisków aby wejść do podstawowej funkcji.

 

Dobra, zapytam jak można najprościej:

1. Aktualny tryb to grzanie domu w trybie manualnym czyli wyświetla się "słoneczko", sprężarka pracuje, na termostacie pokojowym zadana temp. to 22 stC a rzeczywista wskazana 21. Pompa całą noc pracowała ale nie podniosła temp. o ten stopień.

2. Czyli rozumiem że ustawiona za niska temperatura na wyjściu. Tak?

3. Chcę to zmienić więc wciskam ten szary przycisk SET TEMP. Czy tak?

4. Dobra, więc wciskam... i nic. Nie reaguje

 

Dodam bo to może mieć w tym zakręconym sterowniku znaczenie że CWU jest ustawiona na program wg. tego co pokazywał na filmiku CNC i ta funkcja działa chyba poprawnie. Programu grzania domu nie udało mi się ustawić, tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów więc go nie ma i pompa pracuje cały czas, nie jest też ograniczona termostatem wewnętrznym bo jak pisałem, mam dobowy a nie tygodniowy.

 

Kto pomoże bo może ja nie ogarniam czegoś?

Edytowane przez cooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem w poprzednim poście to nie ma znaczenia już w tym momencie bo po tym jak rano woda w bojerze była letnia to sam doszedłem do tego że zmiana temperatury na wyświetlaczu w trakcie pracy ogrzewania (strzałkami z napisem TEMP) dotyczy CWU a nie CO co jest kompletną nielogicznością. Jako początkujący użytkownik tego cudu techniki myślałem że zmieniam temp zasilania CO a w rzeczywistości zmieniałem temp. grzania CWU.

 

Hmm, coraz bardziej zaczynam podejrzewać że coś jest nie tak ze sterownikiem. Jego intuicyjność jest do bani ale chyba nie do tego stopnia żeby trzeba wymyślać jakieś skomplikowane sekwencje przycisków aby wejść do podstawowej funkcji.

 

Dobra, zapytam jak można najprościej:

1. Aktualny tryb to grzanie domu w trybie manualnym czyli wyświetla się "słoneczko", sprężarka pracuje, na termostacie pokojowym zadana temp. to 22 stC a rzeczywista wskazana 21. Pompa całą noc pracowała ale nie podniosła temp. o ten stopień.

2. Czyli rozumiem że ustawiona za niska temperatura na wyjściu. Tak?

3. Chcę to zmienić więc wciskam ten szary przycisk SET TEMP. Czy tak?

4. Dobra, więc wciskam... i nic. Nie reaguje

 

Dodam bo to może mieć w tym zakręconym sterowniku znaczenie że CWU jest ustawiona na program wg. tego co pokazywał na filmiku CNC i ta funkcja działa chyba poprawnie. Programu grzania domu nie udało mi się ustawić, tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów więc go nie ma i pompa pracuje cały czas, nie jest też ograniczona termostatem wewnętrznym bo jak pisałem, mam dobowy a nie tygodniowy.

 

Kto pomoże bo może ja nie ogarniam czegoś?

 

Jak masz słoneczko to tylko dużymi strzałkami do góry i na dół bez wciskania set temp /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem w poprzednim poście to nie ma znaczenia już w tym momencie bo po tym jak rano woda w bojerze była letnia to sam doszedłem do tego że zmiana temperatury na wyświetlaczu w trakcie pracy ogrzewania (strzałkami z napisem TEMP) dotyczy CWU a nie CO co jest kompletną nielogicznością. Jako początkujący użytkownik tego cudu techniki myślałem że zmieniam temp zasilania CO a w rzeczywistości zmieniałem temp. grzania CWU.

 

Hmm, coraz bardziej zaczynam podejrzewać że coś jest nie tak ze sterownikiem. Jego intuicyjność jest do bani ale chyba nie do tego stopnia żeby trzeba wymyślać jakieś skomplikowane sekwencje przycisków aby wejść do podstawowej funkcji.

 

Dobra, zapytam jak można najprościej:

1. Aktualny tryb to grzanie domu w trybie manualnym czyli wyświetla się "słoneczko", sprężarka pracuje, na termostacie pokojowym zadana temp. to 22 stC a rzeczywista wskazana 21. Pompa całą noc pracowała ale nie podniosła temp. o ten stopień.

2. Czyli rozumiem że ustawiona za niska temperatura na wyjściu. Tak?

3. Chcę to zmienić więc wciskam ten szary przycisk SET TEMP. Czy tak?

4. Dobra, więc wciskam... i nic. Nie reaguje

 

Dodam bo to może mieć w tym zakręconym sterowniku znaczenie że CWU jest ustawiona na program wg. tego co pokazywał na filmiku CNC i ta funkcja działa chyba poprawnie. Programu grzania domu nie udało mi się ustawić, tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów więc go nie ma i pompa pracuje cały czas, nie jest też ograniczona termostatem wewnętrznym bo jak pisałem, mam dobowy a nie tygodniowy.

 

Kto pomoże bo może ja nie ogarniam czegoś?

 

Ja tam nie narzekam :)

Sterownik może nie super intuicyjny , ale widziałem gorsze ;)

 

Mam w sterowniku pompy ustawione jedynie grzanie wody CWU w wyznaczonych godzinach , włączony automat (krzywa grzewcza) a resztę załatwia dodatkowy termostat ...

 

I myślę że to najsensowniejsze rozwiązanie ...

 

W trybie grzania jaką masz ustawioną temperaturę ?

Jeśli temperatura w pomieszczeniu nie rośnie , to po prostu znaczy że za niska temp. woda idzie w podłogę ..

 

Czytałeś instrukcje ?

 

Set Temp jak naciśniesz to pojawi się ikonka grzanie wody i przestawiasz temperaturę wody , a temperaturę CWU zmieniasz przyciskami głównymi (nie tymi pod klapką) ...

 

Polecam ustawić automat i ustawić krzywą grzewczą aby automat sam dopasowywał temp. jaka idzie w podlogę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie grzania jaką masz ustawioną temperaturę ?

Jeśli temperatura w pomieszczeniu nie rośnie , to po prostu znaczy że za niska temp. woda idzie w podłogę ..

 

Czytałeś instrukcje ?

Instrukcję cały czas przeglądam w poszukiwaniu tajemniczej konfiguracji jak ta z ustawianiem zegarka ale nic :)

No właśnie w tym problem że jak naciskam SET TEMP to w ogóle nie reaguje, nic nie wyświetla, jakby zablokowany. Tym samym nie wiem jaka tam jest ustawiona temperatura grzania.

 

Ale to jeszcze mały problem bo tak jak mówisz można na AUTO i dzisiaj cały dzień tak chodziła.

Niestety po 22 jak się przełączyła na CWU to zaczęło bulgotać tak jakby się zapowietrzyła. Pogrzała CWU pół godziny i przełączyła się ponownie na grzanie a wodę w bojlerze dogrzała tylko do 38 stC. Po przełączeniu bulgotanie zmniejszyło się i normalnie pracowała ale po ok. 2 godzinach wywaliło błąd CH 14 i niestety trzeba wrócic do tradycyjnego grzania.

 

No nic, rano dzwonię do instalatora. Teraz tak sobie myślę, że dobrze że nie było żadnych dotacji na zamianę kopciucha bo bym już go nie miał a tak trzeba jutro zakupić brykietu i rozpalać. Kospela niestety już nie ma bo w to miejsce wpiąłem PC. Grzałka w bojerze już włączona. Jak to dobrze mieć rezerwowe źródła.

Edytowane przez cooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję cały czas przeglądam w poszukiwaniu tajemniczej konfiguracji jak ta z ustawianiem zegarka ale nic :)

No właśnie w tym problem że jak naciskam SET TEMP to w ogóle nie reaguje, nic nie wyświetla, jakby zablokowany. Tym samym nie wiem jaka tam jest ustawiona temperatura grzania.

 

Ale to jeszcze mały problem bo tak jak mówisz można na AUTO i dzisiaj cały dzień tak chodziła.

Niestety po 22 jak się przełączyła na CWU to zaczęło bulgotać tak jakby się zapowietrzyła. Pogrzała CWU pół godziny i przełączyła się ponownie na grzanie a wodę w bojlerze dogrzała tylko do 38 stC. Po przełączeniu bulgotanie zmniejszyło się i normalnie pracowała ale po ok. 2 godzinach wywaliło błąd CH 14 i niestety trzeba wrócic do tradycyjnego grzania.

 

No nic, rano dzwonię do instalatora. Teraz tak sobie myślę, że dobrze że nie było żadnych dotacji na zamianę kopciucha bo bym już go nie miał a tak trzeba jutro zakupić brykietu i rozpalać. Kospela niestety już nie ma bo w to miejsce wpiąłem PC. Grzałka w bojerze już włączona. Jak to dobrze mieć rezerwowe źródła.

 

 

CH14 - bład przepływu. Za mały przepływ lub zapowietrzona instalacja ...

 

Podgląd temperatury masz przycisk View temp który pokazuje temp na jednostce zewnatrznej , idąca na podłoge i jak włączone jest CWU to temp. wody ..

Są ikonki i widać czego dotyczy ustawienie/temp ..

 

Zegarek. naciskasz jak pamiętam raz harmonogram i masz od razu odstęp do zegarka .

Ustawienie zegarka masz na 21 stronie instrukcji ..

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...