Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Masz rację, zapowietrzona instalacja. Było za mało wody w układzie bo już po montażu PC, uzupełnieniu wody oraz rozruchu, instalatorzy na sam koniec dnia podmieniali mi jeszcze jedną z pomp obiegowych które mam w układzie i najprawdopodobniej ubytek wody który powstał przy tej zamianie a nie był uzupełniony spowodował ten cały ciąg zdarzeń.

Teraz prawie wszystko wróciło do normy, nawet przycisk SET TEMP odzyskał sprawność. Dzięki za wskazówki.

Edytowane przez cooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Allegro ma ciekawą promocję.

Raty za 0%. Te lg idealnie pasują, by sobie taką kupić.

Kwota kredytu do 20 tys, do 20 rat.

jak kupujesz sam pompę to masz ja na 23% jak kupujesz przez instalatora to jest 8% więc 15% taniej jest kupić przez instalatora z montażem.

Do tego jak klient sam kupuje pompę to w przypadku niektórych firm może być problem z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież sam na allegro wystawiasz ceny z 8% VAT i z tego co zauważyłem duża część aukcji tak jest wystawiona ;) Tylko jak się sprzedawcę "wrobi" w opłaty allegro, to zamyka się drogę do negocjacji ceny.

 

Tak, ale w opisie jest że taka cena tylko w połączeniu z naszym montażem. Montaż jest wyceniany osobno.

Na sam zakup wystawiamy aukcje z 23%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooo dziekuje wszystkim, w koncu w postach jest o przedmiocie tematu;)

 

i z tego co piszecie wcale rozowo nie jest...

 

@finch_pl tutaj http://pvmonitor.pl/user_pc.php?r=2&idinst=10108&od=2017-12-04&do=2017-12-04 jest pompa @CNC_POMPY_CIEPLA i na tych wykresach w 6h urzadzenie zjada w czuwaniu ok. 200W, co jest do przyjecia ale nadal wcale nie malo, w szczegolnosci na letnie miesiace...

 

@CNC_POMPY_CIEPLA czy masz dla porownania podobny, dzialajacy wykres dla SDC Panasonica, bo te co sa na w/w stronie, to jakos nie dzialaja poprawnie?

 

czy LG ma modul/bramke/soft (na PC/Maca/Androida etc) do sterowania/monitoringu pompy z neta/zdalnie czy jak to nie zdefiniujemy?

 

czy LG udostepnia jakies menu serwisowe dla przeszkolonych instalatorow?

 

i jak z czestotliwoscia/dlugoscia trwania oslawionych defrostow w LG?

 

pozdr

mirmil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jacek.1971 - sam bym chciał żeby ktoś wyjaśnił jak to w praktyce się ma gdy pompa nie jest przewymiarowana lecz tak na styk z OZC.

U mnie po tych problemach z zapowietrzeniem dość się chałupa przechłodziła i teraz podnoszenie temperatury idzie jak krew z nosa. Fakt że mam bardzo grube wylewki betonowe 10-13 cm ale rurki co 5-10 cm i byłem przyzwyczajony że do śmieciucha wrzucę 20-30 kg brykietu i w 2 - 3 godziny podłoga robiła się ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy pc LG - do jakiej maksymalnej temperatury zagrżejecie swoją pc w układzie co bez grzałek z góry dziękuję za odp.

 

???

Znalazłem tabelkę bez grzałek ale jak to wygląda w realu lg12kw (fajna cena) vs t-cap 9

http://allegro.pl/cnc-pompa-ciepla-lg-14kw-markowa-cop-a-7w35-2-70-i7054708048.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy LG ma modul/bramke/soft (na PC/Maca/Androida etc) do sterowania/monitoringu pompy z neta/zdalnie czy jak to nie zdefiniujemy?

 

 

I tak z ciekawości czy jest możliwość podglądu na sterowniku ile pobiera a ile przekłada się to na oddane kw?.

 

Przyłączam się do pytań kolegów, CNC możesz coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam trochę czasu, wiec opiszę swoją krótką historię (2 tyg) z Pompą LG V Therma 9kW bo może pomoże to nowym użytkownikom.

 

Jak można przeczytać w moich poprzednich postach narzekałem na sterownik że jest mało intuicyjny. To się nie zmienia, dalej to podtrzymuję ale byłoby zdecydowanie lepiej zrozumieć tę PC gdyby instrukcja była jaśniej napisana. Dostałem 3 grube książki bo jest tam kilkanaście języków ale tak naprawdę w dwóch jest prawie to samo a w trzeciej bardziej informacje dla instalatora, choć też niestety trzeba się z nich zdoktoryzować jeżeli chce się zrozumieć LG. Informacje porozrzucane po trzech trzeba wyłuskiwać bo inaczej nie dojdzie się ładu.

Teraz po kolei co się działo.

W przeddzień montażu wiedząc że może to zając cały dzień nagrzałem w domu dosyć konkretnie ale bez przesady bo tylko w II taryfie piecem elektrycznym 12kW. Po zainstalowaniu PC, instalator ustawił ją na tryb automatyki, na termostacie pokojowym (dobowym) ustawił 22stC i powiedział że na razie niech tak chodzi a jak poczytam instrukcję to wtedy sobie sam poustawiam.

No i tak chodziła a ja zacząłem walkę ze sterownikiem tzn. z przestawieniem zegara co się udało dzięki CNC a potem chciałem ustawić harmonogram pracy w II taryfie. Niestety, czytając instrukcję nie mogłem dostać się do tego harmonogramu. Pomimo że tu na forum inni mi podpowiadali co zrobić to ja dalej nie mogłem i psioczyłem na sterownik. Później zauważyłem że nie działa mi przycisk SET TEMP a kolejnego dnia rano woda z 300 litrowym bojlerze była letnia co zwaliłem na sterownik, że przez tą jego nieintuicyjność pomieszałem ustawienia temp. CO i CWU. Ale to nie było to.

Na zewnątrz się ociepliło a dom zaczął mi się wyraźnie niedogrzewać mimo że PC chodziła cały czas z przerwami na defrosty.

W niedzielę nastąpiła kumulacja i pompa zapowietrzyła się, słychać było jak przelewa się woda po rurach w zasobniku CWU i CO. Po kilku godzinach wywaliło błąd CH14 czyli błąd przepływu i stanęła.

Rano zadzwoniłem do instalatora który powiedział żeby zrestartować ją bezpiecznikiem 3-f do którego była podpięta i że powinna się odpowietrzyć. Wyłączyłem bezpiecznik na jakieś 2-3 min, załączyłem, po czym PC odpaliła i faktycznie zaczęła się odpowietrzać ale słabo to szło. Opisywałem już że problemem było małe ciśnienie które powstało przez wymianę jednej z pomp obiegowych tzn po wymianie instalatorzy nie dobili instalacji wodnej i to spowodowało zapowietrzenie i błąd CH14. Dobiłem je.

 

Pompa zaczęła chodzić ale dalej w domu było 21, w porywach 21,5 a termostat ustawiony na 22 więc PC chodzi całą dobę i nie podnosi temp. Po kolejnych dwóch dniach dzwonię do serwisanta LG do którego dostałem nr od instalatora.

Przepytał mnie co się dzieje i pierwsza reakcja taka, to że te 2 dodatkowe pompy obiegowe które pchają mi czynnik na rozdzielacz parteru i piętra nie współgrają z pompą z LG bo ona jest stłoprzepływowa i to powoduje zbyt duży przepływ i niedogrzewa. Hmm, mówię że próbowałem je wyłączać i nic się nie zmieniało. Wiem że wtedy pompa obiegowa z LG mogłaby sobie nie radzić z piętrem bo mam 9 pętli na parterze i 8 pętli na piętrze po ok. 100mb ale przynajmniej dół powinien być dogrzany. A parametry grzania to zasilanie 30 stC a powrót 24 stC co serwisant stwierdził że są poprawne i że możliwe że podłogówkę mam źle zaprojektowaną. I ten argument zbiłem bo piec elektryczny chodził wcześniej na parametrach 32 / 26 do 33 / 27 ze średnią mocą 8kW i tylko w II taryfie i to spokojnie wystarczało a tu pompa chodzi całą dobę i nie starcza.

 

I teraz pojawił się przełom! :)

- Serwisant zapytał czy przypadkiem nie ma na wyświetlaczu jakiegoś trójkąta, wykrzyknika itp.

- Nie ma.

- A jak była restartowana po błędzie CH14 to ile była odłączona od zasilania?

- 2-3 minuty

- to mało, trzeba dać z dziesięć minut żeby kondensatory się rozładowały

 

Do tego jeszcze ten nieaktywny przycisk SET TEMP i brak harmonogramu.

 

W ten sposób doszliśmy, że pomimo że pompa nie sygnalizowała żadnego błędu, pracowała w trybie awaryjnym w którym grzeje CO tylko do 30stC pomimo że na wyświetlaczu ustawiamy sobie więcej i chyba też niżej CWU.

Po restarcie po 30 minutach, pompa odzyskała sprawność, przycisk SET TEMP również :)

Ciekawe tylko dlaczego pomimo że była w trybie awaryjnym nie komunikowała tego?

 

Ale to nie koniec... harmonogram nie pojawił się. I tu dowiedziałem się od serwisanta że jeżeli podpięty jest termostat pokojowy to harmonogram ustawiania tygodniowej pracy CO w sterowniku pompy nie działa. Trzeba więc posiadać termostat pokojowy tygodniowy a nie dobowy żeby tam sobie ustawiać program. Ponadto, nie działa też tryb automatyki!!! Tzn. działa ale jedynie na krzywej "0". Samo przestawianie krzywej na 1, 2 czy 5 nic nie wnosi. Widać to przestawienie na wyświetlaczu ale dalej grzeje na "0".

Co wy na to? Potwierdzacie to?

Ciekawe też czy tak jest jak termostat pokojowy jest firmy LG a nie jakiejś zewnętrznej?

 

Tak więc jak u mnie instalator ustawił automatykę grzania z krzywą nr 4 to i tak sobie pracowała na "0" i systematycznie powoli dom się wychładzał pomimo że pompa pracowała non stop i tylko dzięki temu że był dobrze nagrzany przed montażem a temp na zewnątrz była powyżej zera to wytrzymałem tak przez tydzień :)

Edytowane przez cooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam trochę czasu, wiec opiszę swoją krótką historię (2 tyg) z Pompą LG V Therma 9kW bo może pomoże to nowym użytkownikom.

 

................

 

A ktoś czyścił Ci w ogóle filtr sitkowy w pompie? bo jak nie uzyskuje Ci temp to może masz filtr zawalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...