Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jaka jest różnica cenowa pomiędzy t-cap a LG Therma lub tańszym panasem- 6 tyś? - dla mnie nie zużyjesz prądu na 6 tyś grzałkami przez 10 lat (tyle max zakładam żywotność swojej pompy).

 

ale jak już koledzy wcześniej napisali - pompę należy dobrać do zapotrzebowania Twojego domu na ciepło!

Edytowane przez finch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się dlatego wiem że będzie to pompa 9kw. Jednak t-cap to dalej 9kw ale pozostaje mu zapas mocy na wszelki wypadek. Porównywanie t-capa 9kw do LG 12kw to chyba trochę przesada bo lg 12kw zużywa więcej niepotrzebnego prądu. Ja zapytałem o sens dopłaty do panasa w stosunku do LG. Zwykły panas jest droższy od LG jakieś 4 tysiące, t-cap około 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do CNC

Jak nisko moduluje lg 12kw? Pytam bo mam zbiornik dwupłaszczowy ermet 300 który nie ma bardzo dużej powierzchni wymiany ale jestem z niego zadowolony i nie chciałbym go zmieniać.

Pozdrawiam

 

Powiem Ci że mam złe doświadczenia z pompami które pracowały na płaszczu. Pamiętaj że woda wybiera sobie najkrótsza drogę i nie wykorzystuje całej powierzchni płaszcza dlatego właśnie płaszczówki nie nadają się za bardzo.

Wymień lepiej ten zbiornik bo pompa będzie cykać.

 

12kW zejdzie do około 1,2kW poboru czyli jakieś 4kW grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dylemat.

Mam LG narazie ustawiana z palca.

Teraz chce ja pogodzić z automatyka budynkowa Ampio i sie zastanawiam jak do tego podejść.

Nie mam tego oryginalnego termostatu LG, tylko będę zczytywal temp z automatyki. One bedą odpowiednio zamykać lub otwierać pętle podłogówki.

Teraz mam dylemat:

- czy temp wew do lepszego wysterowania (krzywa grzewcza PC) może byc podawana z automatyki?

- Czy LG przewiduje tylko i wyłącznie ich wew czujnik PQRSTA0 do podania punktu odniesienia?

- czy odpuścić wew punkt odniesienia i pogonić pompę na jakiejś stałej temp, a automatyka będzie tylko robiła włącz -wyłącz pętle, jednocześnie zmieniając odbiory (ilości wody w obwodzie)

 

Wydaje mi sie, ze umieszczenie czujnika wew by uzyskać lepszy punkt odniesienia dla pompy będzie dla niej najlepsze, bo będzie regulowała sobie odpowiednio moc...

Podpowiedzcie proszę,

Z góry dziekuje.

Edytowane przez Piencu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na budowie był gość od pompy, wycenę przywiózł na 4 pompy ceny bardzo zbliżone więc wybór powinien opierać się na przyjaznej obsłudze, dobrym serwisie czy ekstra dodatkach typu sterowanie internetem itp.

Nie patrząc na markę czy cenę biorąc aspekt wygodę czy jest różnica miedzy Lg, Samsung a Panasonic.

Widziałem na żywo sterowanie Panasonica i wydaje się czytelbe i intuicyjne a jaka jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie raczej bez jednoznacznej odpowiedzi. Użytkownicy pomp znają tylko swoje sterowniki więc nie mają porównania, a instalator przekona Cię do tego na czym najwięcej zarobi a najwięcej zarobi na LG:)

 

na LG nie zarobi najwięcej bo już nie ma w sprzedaży, powoli wchodzi Therma V III....

 

a najlepsze sterowanie ma Panasonic, jak poprawią jeszcze kilka małych baboli to będzie rewelacja.

a teraz jeszcze moduł internetowy dostanie nowe funkcje diagnostyczne tak by instalator mógł zdalnie sprawdzić pompę ciepłą. dlatego właśnie do każdej pompy Panasonic dokładam moduł AquareaCloud za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC masz jakieś przecieki co do nowej wersji LG, bedzie droższa,tańsza(to raczej nie), bardziej przyjazna?Cena LG jest sporo niższa od markowych pomp, a warta jest uwagi.

Podejrzewam że we wrześniu już raczej stary model nie będzie do kupienia.

 

Nowa jest trochę droższa, jednostki zewnętrzne są takie same, inne są wewnętrzne i sterownik inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie raczej bez jednoznacznej odpowiedzi. Użytkownicy pomp znają tylko swoje sterowniki więc nie mają porównania, a instalator przekona Cię do tego na czym najwięcej zarobi a najwięcej zarobi na LG:)

 

Co to znaczy najwięcej zarobi ?

 

Ja miałem robiony kosztorys przez lokalnego instalatora to LG w wycenie był 2000zł tańszy od Panasonica i nie mowa tutaj o T-CAP.

 

Parametry (COP) , moc miał LG bardzo dobre , cenę też i nie widziałem żadnego sensu dopłacać do Panasonica , tym bardziej że na papierze miał gorsze parametry od LG.

 

Jeśli obecnie ceny się zrównały to sam nie wiem co bym wybrał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ofertę na Lg 9-kW poniżej 20 tyś, Panasonica 7kW 21 tyś a Samsunga 9kW 22 tyś, to już nie chodzi o 2 tyś tylko o wygodę eksploatacji czy trwałości sprzetu po gwarancji.

Panas co jakiś czas daje sterowanie Cloud internetowe za 2 zł.

W Samsungu doplata 950 zl netto.

Ciekaw jestem nowego Lg, powinien być bardziej dopracowany,

świeży model.powinien być lepiej wyposazony.Obawiam się że może to odbijać się na jakości, i może być za "plastikowy" niektóre pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ofertę na Lg 9-kW poniżej 20 tyś, Panasonica 7kW 21 tyś a Samsunga 9kW 22 tyś, to już nie chodzi o 2 tyś tylko o wygodę eksploatacji czy trwałości sprzetu po gwarancji.

Panas co jakiś czas daje sterowanie Cloud internetowe za 2 zł.

W Samsungu doplata 950 zl netto.

Ciekaw jestem nowego Lg, powinien być bardziej dopracowany,

świeży model.powinien być lepiej wyposazony.Obawiam się że może to odbijać się na jakości, i może być za "plastikowy" niektóre pompy.

 

U mnie wycena była 2000zł niższa za LG.

 

Za LG przemawiało u mnie to że ma bezszczotkowe silniki oraz to że parametry (COP.moc) były lepsze niż w Panasonicu.

 

Co do trwałości to instalator jaki montował mówi że instaluje od wielu lat klimatyzatory LG i że mają baaardzo niską awaryjność oraz dużą długowieczność i duży plus że LG ma bogata ofertę części zamiennych i do nich dostęp.

 

U mnie w LG jest pompa Grundfosa energooszczędna w standardowym rozmiarze i można wstawić zamiast niej inną

 

Mi na bajerach nie zależało a 2000 zł piechotą nie chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe podsumowanie po 2 tygodniach pracy:

Zużycie całego domu bo nie mam jeszcze podlicznika.

 

T1: 393,9 kWh 55%

T2: 313,6 kWh 45%

Total: 707,5 kWh co daje średnią dzienną 50kWh x ok. 0,45 zł = 22,5 zł dziennie x 30 = 675 zł / miesiąc

 

W ubiegłym roku o tej porze szło mi energii za ok. 400 zł miesięcznie (główny składnik to CWU w II taryfie) i do tego szło mi około 1 tony brykietu dębowego RUF czyli jakieś 700 zł co łącznie daje 1100zł. Teoretycznie rachunki spadły mi o prawie 40% i nie muszę palić w piecu :)

Ale to jeszcze nie wszystko bo myślę że jak już uporam się ze sterowaniem PC i większość będzie w T2 to jeszcze ze 200 zł powinno się udać urwać.

 

Czy mógłbyś zrobić jakieś podsumowanie za dłuższy czas ogrzewania pompą LG?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dylemat.

Mam LG narazie ustawiana z palca.

Teraz chce ja pogodzić z automatyka budynkowa Ampio i sie zastanawiam jak do tego podejść.

Nie mam tego oryginalnego termostatu LG, tylko będę zczytywal temp z automatyki. One bedą odpowiednio zamykać lub otwierać pętle podłogówki.

Teraz mam dylemat:

- czy temp wew do lepszego wysterowania (krzywa grzewcza PC) może byc podawana z automatyki?

- Czy LG przewiduje tylko i wyłącznie ich wew czujnik PQRSTA0 do podania punktu odniesienia?

- czy odpuścić wew punkt odniesienia i pogonić pompę na jakiejś stałej temp, a automatyka będzie tylko robiła włącz -wyłącz pętle, jednocześnie zmieniając odbiory (ilości wody w obwodzie)

 

Wydaje mi sie, ze umieszczenie czujnika wew by uzyskać lepszy punkt odniesienia dla pompy będzie dla niej najlepsze, bo będzie regulowała sobie odpowiednio moc...

Podpowiedzcie proszę,

Z góry dziekuje.

 

przecież do sterowania krzywą grzewczą jest ważna temp zewn a nie wewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...