Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak się cena LG zwiększy to jej zakup niestety będzie mniej opłacalny i klienci albo nie kupią jej wcale (w większości) albo dołożą do jakiejś lepszej. LG była rozsądna alternatywą dla szukających nowego źródła ogrzewania np przy przejściu z kopciucha (małe domy).

 

alternatyw jest sporo, Panasonic SDC 9kW ma teraz u mnie lepszą cenę a do tego do każdej pompy sterownik AquareaCloud gratis

 

więc jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tej pompy... Jak myślicie, ( oczywiście szacunkowo), ile mogą mnie wyjść opłaty miesięcznie za prąd przy ogrzewaniu całego domu (Lg 9kW)? Dane w stopce. Według Ciepło Własciwe całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie mojego budynku to11 893kWh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cena LG zwiększy to jej zakup niestety będzie mniej opłacalny i klienci albo nie kupią jej wcale (w większości) albo dołożą do jakiejś lepszej. LG była rozsądna alternatywą dla szukających nowego źródła ogrzewania np przy przejściu z kopciucha (małe domy).

 

Dokładnie.

 

Mnie do zakupu LG przekonała niższa o 2000 cena i trochę lepszy COP niż u Panasonica.

Dodatkowo instalator powiedział mi że LG ma świetny serwis i dysponuje bardzo dużą dostępnością części (chociaż przy klimatyzatorach) i że o serwis się mam nie martwić i części.

 

Panasonic miał lepsze i bardziej "bajeranckie" sterowanie ale nie widziałem żadnego sensu dopłacać do niego 2000zł.

 

Ale jeśli cena się zrówna , to raczej LG nie będzie zbyt popularne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tej pompy... Jak myślicie, ( oczywiście szacunkowo), ile mogą mnie wyjść opłaty miesięcznie za prąd przy ogrzewaniu całego domu (Lg 9kW)? Dane w stopce. Według Ciepło Własciwe całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie mojego budynku to11 893kWh

 

U mnie dom jak w podpisie , duże przeszklenia + część domu z wysokim sufitem (do 4,5m) za grudzień na CO + CWU poszło 457 KWh czyli jakby liczyć w G11 (około 0,55zł) wyniosło by około 250zł za miesiąc. (temperatura ponad 22 stopnie).

 

U mnie głównie działa w drugiej trafie i wyszło około 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tej pompy... Jak myślicie, ( oczywiście szacunkowo), ile mogą mnie wyjść opłaty miesięcznie za prąd przy ogrzewaniu całego domu (Lg 9kW)? Dane w stopce. Według Ciepło Własciwe całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie mojego budynku to11 893kWh

 

podziel przez 3 (średnio sezonowy COP) i wyjdzie ci ile będziesz potrzebował prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturohio,

 

jaką chcesz pompę? Na jakim jesteś etapie budowy?

Jestem na etapie ukończenia instalacji. Teraz przymierzam się do podłogowki. Najpierw oczywiście styro 15cm na dół i 5cm na poddasze. Wełne mam póki co 20cm 039 ale jeszcze dorzucę minimum 15cm może 035 lub jak się zmieści to druga warstwę 20cm 039. Styro mam mieć też golda ale 20cm a cała chata jest z porothermu profi. Nie mam tylko płyty na fundamencie, tak jak Ty. Okna oczywiście 3 szyby U=0,7 dachowe 0,9, w łazience 1,1. Chciałbym założyć pompę LG 9kw. No i mam jeszcze kominek z DGP. Ścianę z garażu ocieplone styro, na ścianie nośnej 5cm a na dzialowce 10cm. Będzie też oczywiście reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...