Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Z góry dzięki za pomoc, oto link: http://kalkulator.cncpompyciepla.pl/wynik/rv

 

Swoją drogą fajny ten kalkulator.

 

Panasonic SDC 9kW 1Faza, Samsung 9, Daikin 8kW all in one takie sprzęty ja bym dobrał.

Ewentualnie T-CAP 9kW ale będzie mocno dużą pompą do tego domu, Tarnowskie Góry to też nie Suwałki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poczytaj tematy w mojej stopce, jakie grubości wylewki mają niektórzy właściciele PC/PW

 

Ok trochę poczytałem, więc jakie są Twoje sugestie - aktualnie planuje 15cm styro plus 8 wylewki, może 9, zależy ile wejdzie tak aby spokojnie ułożyć potem panele na podłodze. Jeżeli uważasz, że mam zmienić ten układ np na 18cm styro plus 6 wylewki to oczywiście rozważę taką ewentulaność, tylko podaj uzasadnienie. Nie wiem czy większa akumulacja w przypadku pompy ciepła ma znaczenie, zastanawiałem się nad grzaniem w drugiej taryfie ale jeśli dam mniej wylewki to już raczej będę musiał grzać przez całą dobę wtedy kiedy będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ewentualnie T-CAP 9kW ale będzie mocno dużą pompą do tego domu, Tarnowskie Góry to też nie Suwałki :-)

Oprócz wyższej ceny nie zauważyłem żadnych ubocznych skutków a Gliwice to też nie Suwałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne jest profesjonalne OZC, które Tobie odpowie na te wątpliwości ;

- przy tej grubości wylewki to wg.mnie Panasonic 7 kW + 3 kW grzałki wystarczy,

- jak zmieni się moc cieplna i zapotrzebowanie na energię przy wzroście grubości wylewki betonowej , kosztem zmniejszeniu warstwy ocieplenia, ...aby można zastosować Panasonic 9 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne jest profesjonalne OZC, które Tobie odpowie na te wątpliwości ;

- przy tej grubości wylewki to wg.mnie Panasonic 7 kW + 3 kW grzałki wystarczy,

- jak zmieni się moc cieplna i zapotrzebowanie na energię przy wzroście grubości wylewki betonowej , kosztem zmniejszeniu warstwy ocieplenia, ...aby można zastosować Panasonic 9 kW

 

To zatem wg Ciebie mam zrobić tak jak planuję czyli 15 styro + 8 wylewki i wtedy pompa 7kw mi wystarczy? OZC prawdopodobnie wykonam u asolta. Co do samego modelu pompy to czemu panasonic skoro lg therma v 7kw ma lepsze parametry? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Znam b.Panasonica, nie wypowiadam się na temat LG

 

Ok, idąc tym tropem to 7kw przy temp. -7 ma moc 5,15 a 9kw ma moc 5,9 natomiast przy +2 odpowiednio 6,55 i 6,7 to chyba są tak małe różnice, że przy moim zapotrzebowaniu na moc gdzie jeszcze będę miał kominek arysto a11 na duże mrozy, nie ma sensu kupować pompy 9kw.

 

PS. nie odpowiedziałeś mi na pytanie o wylewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc grzejnika podłogowego zależy między innymi od ( asolt - wytyczne ) ;

- prędkości przepływu,

- średnicy rurek grzewczych,

- rozstawu rurek,

- grubości izolacji pod wylewką, ( jak najwięcej, ok.30 cm )

- grubości i rodzaju wylewki,

Wylewki powinno być jak najwięcej . Im grubsza wylewka tym więcej energii można zgromadzić w 2T .

To wykażą wyliczenia . Zobacz temat III w mojej stopce.

Jak wylewka cienka to będzie konieczność większego udziału taryfy 1T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc grzejnika podłogowego zależy między innymi od ( asolt - wytyczne ) ;

- prędkości przepływu,

- średnicy rurek grzewczych,

- rozstawu rurek,

- grubości izolacji pod wylewką, ( jak najwięcej, ok.30 cm )

- grubości i rodzaju wylewki,

Wylewki powinno być jak najwięcej . Im grubsza wylewka tym więcej energii można zgromadzić w 2T .

To wykażą wyliczenia . Zobacz temat III w mojej stopce.

Jak wylewka cienka to będzie konieczność większego udziału taryfy 1T

 

Według mnie nie ma sensu płacic z "profesionalne OZC" Dlaczego? w moim przypadku i szwagra "OZC profesionalne " wykazlo takie same wyniki jak darmowe na stronie podanej wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu płacic z "profesionalne OZC" Dlaczego? w moim przypadku i szwagra "OZC profesionalne " wykazlo takie same wyniki jak darmowe na stronie podanej wyżej

 

Zakładając że masz rację to wg Ciebie różnice pomiędzy pompa panasonic 7 a 9 kw jest tak miażdżaca że muszę brać 9kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już LG w sprzedaży ma być za jakiś czas ale nie wiadomo jaka cena bo parametry LG9kW będą trochę słabsze niż tej która była teraz dostępna.

 

CNC uważasz że aquarea 7kw będzie za słaba skoro polecasz mi model 9kw? Póki co mam dostęp do zakupu LG 9kw w mojej okolicy jednak zależy mi też ma komforcie nazwijmy to akustycznym a podobno panasonici chodzą ciszej, jak dla mnie to wtedy ta pompa może sobie chodzić nawet cała noc i tak ja będę miał za domem od strony garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jednak zależy mi też ma komforcie nazwijmy to akustycznym a podobno panasonici chodzą ciszej, jak dla mnie to wtedy ta pompa może sobie chodzić nawet cała noc i tak ja będę miał za domem od strony garażu.

Gwarantuje Ci,że żadnej pompy p-w nie usłyszysz w domu.

Największe "larmo" robi pompa obiegowa ale ona jest zawsze i wszędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...