Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

CNC uważasz że aquarea 7kw będzie za słaba skoro polecasz mi model 9kw? Póki co mam dostęp do zakupu LG 9kw w mojej okolicy jednak zależy mi też ma komforcie nazwijmy to akustycznym a podobno panasonici chodzą ciszej, jak dla mnie to wtedy ta pompa może sobie chodzić nawet cała noc i tak ja będę miał za domem od strony garażu.

 

7kW przy Twojej powierzchni domu i podłóg..... słabo to widzę. do tego praca w G12w też wymaga większego zapasu mocy.

Z powodu większej pompy nie ma żadnych niedogodności, w niczym to nie szkodzi, ale za mała może słabo się bujać jak np. spadnie Ci temp na termostacie z 23 na 22,5 st.C i pompa się włączy to zanim "bujnie" Twój dom to może temp spaść jeszcze poniżej 22,5st.C.

Masz dużą podłogówkę z dużym bezwładem, dokładanie do tego małej pompy kończy się bardzo dużym czasem reakcji.

 

Hałasem się nie przejmuj, przy otwartych oknach zimą nie śpisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

7kW przy Twojej powierzchni domu i podłóg..... słabo to widzę. do tego praca w G12w też wymaga większego zapasu mocy.

Z powodu większej pompy nie ma żadnych niedogodności, w niczym to nie szkodzi, ale za mała może słabo się bujać jak np. spadnie Ci temp na termostacie z 23 na 22,5 st.C i pompa się włączy to zanim "bujnie" Twój dom to może temp spaść jeszcze poniżej 22,5st.C.

Masz dużą podłogówkę z dużym bezwładem, dokładanie do tego małej pompy kończy się bardzo dużym czasem reakcji.

 

Hałasem się nie przejmuj, przy otwartych oknach zimą nie śpisz :-)

 

Będę miał około 170 mkw metrów ogrzewanych podłóg na 180 metrach powierzchni domu ale praktycznie 40 metrów to garaż, tam też jest przewidziana podłogowka ale wystarczy mi tam 5-10 stopni :-) dalaj zadaje pytanie patrząc w katalog panasa - różnica między 7 a 9 kw jest znikoma przy temperaturach -7 i +2 dlatego jaki ma sens dopłacać do pompy 9kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał około 170 mkw metrów ogrzewanych podłóg na 180 metrach powierzchni domu ale praktycznie 40 metrów to garaż, tam też jest przewidziana podłogowka ale wystarczy mi tam 5-10 stopni :-) dalaj zadaje pytanie patrząc w katalog panasa - różnica między 7 a 9 kw jest znikoma przy temperaturach -7 i +2 dlatego jaki ma sens dopłacać do pompy 9kw?

 

Katalogowo największa jest przy -15st.C i -20st.C ale 9kW zupełnie inaczej chodzi szybciej się wkręca i inaczej moduluje. Też byłem tym zdziwiony bo tak na prawdę fizycznie to jest ten sam sprzęt tylko soft mają inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Będę miał około 170 mkw metrów ogrzewanych podłóg na 180 metrach powierzchni domu ale praktycznie 40 metrów to garaż, tam też jest przewidziana podłogowka ale wystarczy mi tam 5-10 stopni :-) dalaj zadaje pytanie patrząc w katalog panasa - różnica między 7 a 9 kw jest znikoma przy temperaturach -7 i +2 dlatego jaki ma sens dopłacać do pompy 9kw?

Oczywiście jesteś w 100% pewny,że nie będziesz miał baboli co do izolacji domu i że "fahowcy" nie dadzą izolacji na "placki".. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturohio

.Proponuje skontaktować się z kolegą PaRa , on ma podobną moc cieplną lecz mniejsze zapotrzebowanie na ciepło ; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=7598033#post7598033

 

Pompa 7 kW moduluje od dużo niższej mocy

Zależność  mocy.jpg

 

Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada

Na Temperatury > - 2 C ,

 

Proponuje ,abyś swoje dane zamieścił w stopce, dużo lepiej się czyta,

i łatwiej o dobrą podpowiedź.

Zależność  mocy.jpg

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak już zacząłeś to teraz dokończę swoją myśl. Mam akurat dobrego znajomego który robi izolację etc. Może wg Ciebie trzeba na coś zwrócić uwagę to lepiej jak zrobię to przed montażem styro.

Klejenie styro na tzw."placki" to duży błąd gdyż ciepło ze sciany będzie Ci bezkarnie uchodzilo na zewnątrz.Styro klei się na tzw."wianki" czyli po obwodzie.

Właśnie dlatego nie patrzy się na suche obliczenia zapotrzebowania na ciepło czy obciążenia nie zdając sobie sprawy i nie wiedząc nic o poprawnym budowaniu.

Od tego się zaczyna czyli lekturę forum proponuję na temat poprawnego budowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...