Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Gość Arturo72
a coś więcej? :)

Raz ustawiona i wyregulowana na rotametrach podlogowka w zupełności wystarczy a po drugie przy pompie regulatory w pomieszczeniach to proszenie się o kłopoty związane ze słabym przepływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdaje się że to ten model:

http://www.lg.com/rs/vazdusne-toplotne-pumpe/lg-New-Therma-V-U43

 

Jest info w Serbii i na Węgrzech

 

Dokładnia, ja już widziałem to wcześniej ale nigdzie oficjalnie w internecie. Nie wiem gdzie CNC widzi gorsze parametry. Ceny też będą nieco wyższe ale bez przesady, pareset złotych przy kwocie jaką trzeba zapłacić za pompę to nie majątek a może w końcu sterownik będzie lepszy, no i parametry lepsze. LG 7kw ma niemal takie jak panasonic 9kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo największa różnica pomiędzy 7 kW a 9 kW jest przy -15 st.C i - 20 st.C ,

ale 9 kW zupełnie inaczej chodzi, szybciej się wkręca i inaczej moduluje.

Też byłem tym zdziwiony, bo tak na prawdę fizycznie to jest ten sam sprzęt, tylko soft mają inny .

Czy softy można zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturohio

.Proponuje skontaktować się z kolegą PaRa , on ma podobną moc cieplną lecz mniejsze zapotrzebowanie na ciepło ; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=7598033#post7598033

 

Pompa 7 kW moduluje od dużo niższej mocy

[ATTACH=CONFIG]405759[/ATTACH]

 

Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada

Na Temperatury > - 2 C ,

 

Proponuje ,abyś swoje dane zamieścił w stopce, dużo lepiej się czyta,

i łatwiej o dobrą podpowiedź.

 

Zaktualizowałem stopkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć to o czym tu pisaliśmy asoltowi i będziesz " w domu "

 

Jeżeli w garażu nic nie będziesz działał, to temperatura 5 -10C jest wystarczająca ( np. dla rekuperatora ) i wg. OZC, wyniki mocy cieplnej i zapotrzebowania powinny być mniejsze niż wg.liczonego kalkulatora

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnia, ja już widziałem to wcześniej ale nigdzie oficjalnie w internecie. Nie wiem gdzie CNC widzi gorsze parametry. Ceny też będą nieco wyższe ale bez przesady, pareset złotych przy kwocie jaką trzeba zapłacić za pompę to nie majątek a może w końcu sterownik będzie lepszy, no i parametry lepsze. LG 7kw ma niemal takie jak panasonic 9kw.

 

Poniżej porównanie nowego i starego modelu:

 

lg NOWE I STARE.jpg

 

A softu w Panasonic nie da się zmienić.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche lepiej wypada nowsza wersja ale generalnie jedno i to samo... ciekawe tylko jak sterownik, czy bedzie bardziej intuicyjny...

 

W poniedziałek będę miał Therma V gen 3 9kW w biurze byślę że do środy podłączę i zdam relację jak zachowuje się nowy sterownik.

MmsCamera_2018-01-26-14-57-20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dosyć ze mało informacji na temat starszego modelu to teraz wyszedł nowy o ktorym nie wiadomo kompletnie nic :)

Pytaj się użytkowników a nie sprzedawcy bo on Ci zawsze odpowie czego oczekujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...