Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Panasonic SDC 9kW 1Faza, Samsung 9, Daikin 8kW all in one takie sprzęty ja bym dobrał.

Ewentualnie T-CAP 9kW ale będzie mocno dużą pompą do tego domu, Tarnowskie Góry to też nie Suwałki :-)

 

CNC jestem przed układaniem podłogówki, nie mam ostatecznie pewności czy kłaść co 10cm czy co 15cm, jakie jest Twoje zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

CNC jestem przed układaniem podłogówki, nie mam ostatecznie pewności czy kłaść co 10cm czy co 15cm, jakie jest Twoje zdanie?

 

Jak ma być grzane w G12w to lepiej co 10cm, niższy parametr grzania oraz szybciej się nagrzewa posadzka by lepiej wykorzystać okienko taniego prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego wątku CNC_POMPY_CIEPLA "nowa LG Therma V 9kW to teraz testuje i puki nie będzie aktualizacji softu o ile będzie, to nie nadaje się do użytkowania"

A miało być lepiej...

 

CNC mógłbys bardziej rozwinąć temat? na prawde jest aż tak źle? faktycznie nie da sie grzać bez grzałki? czyli odradzasz zakup nowej wersji?

Edytowane przez manwithnoname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie wody jest do d. ale powoli rozwiązuję ten problem. Dostałem nowego manuala serwisowego i tam jest więcej informacji

Wiedziałem że się nie poddasz :)

Tym bardziej że specyfikacja tej pompy pokazuje że woda w bojlerze przez sprężarkę grzana jest do 48 stopni.

image004.jpg

Edytowane przez manwithnoname
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - w jakim czasie pompa LG zagrzeje bojler wody o pojemności 200 lub 300 litrów do 42st .

 

U mnie bojler 300L grzeję codziennie do 1 godziny (ustawiony czas max grzania) do 45 stopni i daje radę .

Na razie nie miałem sytuacji aby w ciągu godziny bojler się nie nagrzał do żądanej temeperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bojler 300L grzeję codziennie do 1 godziny (ustawiony czas max grzania) do 45 stopni i daje radę .

Na razie nie miałem sytuacji aby w ciągu godziny bojler się nie nagrzał do żądanej temeperatury

 

Przy obecnych temp Twoja PC w ciągu godziny dogrzeje te 300l wody o 15-20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam kolejne pytanie z innej beki- tymczasowo muszę zainstalować kocioł elektryczny. Jaka moc mam wybrać? 6 a może 8? Zakładam że mogę nim grzać od pół roku do 2 lat w zależności od tego kiedy zarobią na moją pompę:-)

12kW,różnice w cenie są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...