Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

CNC a jak rozpoznać wersję? HU121/HN1616 to nowa czy stara? Jeśli ma znaczenie to nie ma wyświetlacza

PS podesłałem Ci wiadomośc na priv.

 

To wersja jedno fazowa ale nie wiem czy nowa czy stara bo powinien być jeszcze dopisek na końcu wewnętrznej U33 jak nowa seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

9kW jest tylko 1 fazowe, teraz w wersji 9kW są grzałki 6kW a nie 4kW jak było wcześniej, ale dalej jest to sprzedawane jako 1 faza pomimo 6kW grzałek,

Ogólnie da się ten problem obejść.

Kaszpir007 miał jeszcze to szczęście że ma wersję altherma II ona była całkiem spoko, ale ta nowa to już niestety porażka.

Do puki nie zmienią sterownika lub jego softu, no i zaworów bezpieczeństwa notorycznie cieknących to ja nie montuje, ostatnio zamontowałem 2 sztuki 9kW i już klienci dzwonili że zawory ciekną. Szkoda gadać ....... na tą nową serię to na razie tylko wyzywać można....

 

Czyli nie rozpracowales nowego sterownika i sie poddajesz jesli chodzi o najnowsza pompe LG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie rozpracowales nowego sterownika i sie poddajesz jesli chodzi o najnowsza pompe LG?

 

Mam u siebie w hacie od lutego chyba i już go znam, ale jest tak upośledzony że na chwilę obecną nie będę sobie strzelał w kolano i na siłę wciskał innym.

Jak ktoś chce niech sam sobie montuje, ja uważam że kilka poważnych problemów trzeba tam jeszcze naprawić i wtedy może będzie ok, bo agregaty zewnętrzne może poza hałasem i tym że padła mi grzałka tacy są ok.

Ale sterownik niestety nie nadaje się na razie do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w hacie od lutego chyba i już go znam, ale jest tak upośledzony że na chwilę obecną nie będę sobie strzelał w kolano i na siłę wciskał innym.

Jak ktoś chce niech sam sobie montuje, ja uważam że kilka poważnych problemów trzeba tam jeszcze naprawić i wtedy może będzie ok, bo agregaty zewnętrzne może poza hałasem i tym że padła mi grzałka tacy są ok.

Ale sterownik niestety nie nadaje się na razie do działania.

 

Wrzucisz jak obiecałeś jakiegoś manuala na you tube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w hacie od lutego chyba i już go znam, ale jest tak upośledzony że na chwilę obecną nie będę sobie strzelał w kolano i na siłę wciskał innym.

Jak ktoś chce niech sam sobie montuje, ja uważam że kilka poważnych problemów trzeba tam jeszcze naprawić i wtedy może będzie ok, bo agregaty zewnętrzne może poza hałasem i tym że padła mi grzałka tacy są ok.

Ale sterownik niestety nie nadaje się na razie do działania.

 

Czyli na te chwilę polecasz kupić stara wersję? A w czym jest lepsza nową wersja gdyby problemy jakie stwarza sterownik zostały rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie jest nie tak z tym sterownikiem , bo z tego co widziałem po prostu jest źle przetłumaczony na język polski a przecież wystarczy ustawić język angielski.

 

Nie wiem co skopali w sterowniku ale u siebie w LG mam ustawione i nic nie grzebię bo i po co ?

Ewentualne "problemy" koryguje mi termostat pokojowy :)

Jak dla mnie sterownik się ustawia i .. zapomina o nim , no chyba że ktoś musi w nim codziennie grzebać i coś zmieniać ..

 

Ja osobiście wiele urządzeń muszę serwisować (taka robota) i spotkałem się z tyloma dziwnymi i mało przyjaznymi sterownikami że ciężko mnie już czymś zaskoczyć , a źle przetłumaczone menu (komendy) to bardzo często "standard"

 

Więc sądzę że jak ciągle cena LG jest atrakcyjna to można przymknąć oko na pewne niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś sprawdzonego instalatora LG na Poznań okolice?

 

I na Śląsk...

 

9kW jest tylko 1 fazowe, teraz w wersji 9kW są grzałki 6kW a nie 4kW jak było wcześniej, ale dalej jest to sprzedawane jako 1 faza pomimo 6kW grzałek,

Ogólnie da się ten problem obejść.

Kaszpir007 miał jeszcze to szczęście że ma wersję altherma II ona była całkiem spoko, ale ta nowa to już niestety porażka.

Do puki nie zmienią sterownika lub jego softu, no i zaworów bezpieczeństwa notorycznie cieknących to ja nie montuje, ostatnio zamontowałem 2 sztuki 9kW i już klienci dzwonili że zawory ciekną. Szkoda gadać ....... na tą nową serię to na razie tylko wyzywać można....

 

Tutaj tak źle piszesz o LG, a na portalu aukcyjnym piszesz: " to najlepsza pompa w swojej klasie", To jak to jest?

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na Śląsk...

 

 

 

Tutaj tak źle piszesz o LG, a na portalu aukcyjnym piszesz: " to najlepsza pompa w swojej klasie", To jak to jest?

 

a bo to allegro........., tam zresztą są wystawione pompy generacji II a nie III.

 

dziś np, wróciłem po kilku dniach do domu a tam błąd na LG CH 14 i zimna woda CWU, to dlatego że bufor jest zakręcony od kilku dni, ale termostaty też wyłączone więc po co ta pompa przełączała się na CO? nie wiem.

 

Drugi problem, chciałem włączyć tryb cichy i co? nie można bo termostaty wyłączone. moje pytanie co ma jedno do drugiego?

Chciałem podnieść też temperaturę CWU ręcznie, jest ustawione w harmonogramie na 46st.C ale potrzebuję cieplejszą do mycia auta i co? nie mogę!

Na szybko się nie da bo jest harmonogram! bezsens, no to zmieniłem harmonogram i co ? dalej jest 46st.C bo chyba dokończy obecny program to zmieni, więc musiałem kur..... wyłączyć prąd i włączyć jeszcze raz. Pompa znów musiała się uruchomić wejść na obroty itd. 20 minut nie moje. a chciałem na szybko zmienić tylko wodę na 55st.C

BADZIEWIE,

Jest też takie coś jak harmonogram dzienny , mam tą pompę od chyba lutego i dalej nie wiem jak to działa, bo oprócz tego jest jeszcze normalny harmonogram który można ustawić na 100lat do przodu (pytam po co aż 100 lat!!!!!), który powinien być priorytetowy.

Dodatkowy problem to wejście do menu serwisowego, trzeba przytrzymać 3 bardzo czułe przyciski na raz, mój sterownik jest już trochę wyklepany i z reguły dopiero za 5 razem się udaje. Co będzie za 5 lat z tą pompą? !!!!

Nie wiem co będzie z pompą bo od czerwca będzie w tym miejscu wisiał kolejny rok testowy DAIKIN Altherma III 8kW :-)

 

Wiem że dla niektórych te problemy są błahe, bo jak ktoś przesiada się ze śmieciucha to itak jak by Boga za nogi złapał takim LG, ale ja mam sporo porównanie i widziałem już mnóstwo pomp ciepła i takie rzeczy mnie wkurzają, bo kompletnie nie logiczny sterownik a do tego instrukcja która do niego nie pasuje to mega udręka.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo to allegro........., tam zresztą są wystawione pompy generacji II a nie III.

 

dziś np, wróciłem po kilku dniach do domu a tam błąd na LG CH 14 i zimna woda CWU, to dlatego że bufor jest zakręcony od kilku dni, ale termostaty też wyłączone więc po co ta pompa przełączała się na CO? nie wiem.

 

Drugi problem, chciałem włączyć tryb cichy i co? nie można bo termostaty wyłączone. moje pytanie co ma jedno do drugiego?

Chciałem podnieść też temperaturę CWU ręcznie, jest ustawione w harmonogramie na 46st.C ale potrzebuję cieplejszą do mycia auta i co? nie mogę!

Na szybko się nie da bo jest harmonogram! bezsens, no to zmieniłem harmonogram i co ? dalej jest 46st.C bo chyba dokończy obecny program to zmieni, więc musiałem kur..... wyłączyć prąd i włączyć jeszcze raz. Pompa znów musiała się uruchomić wejść na obroty itd. 20 minut nie moje. a chciałem na szybko zmienić tylko wodę na 55st.C

BADZIEWIE,

Jest też takie coś jak harmonogram dzienny , mam tą pompę od chyba lutego i dalej nie wiem jak to działa, bo oprócz tego jest jeszcze normalny harmonogram który można ustawić na 100lat do przodu (pytam po co aż 100 lat!!!!!), który powinien być priorytetowy.

Dodatkowy problem to wejście do menu serwisowego, trzeba przytrzymać 3 bardzo czułe przyciski na raz, mój sterownik jest już trochę wyklepany i z reguły dopiero za 5 razem się udaje. Co będzie za 5 lat z tą pompą? !!!!

Nie wiem co będzie z pompą bo od czerwca będzie w tym miejscu wisiał kolejny rok testowy DAIKIN Altherma III 8kW :-)

 

Wiem że dla niektórych te problemy są błahe, bo jak ktoś przesiada się ze śmieciucha to itak jak by Boga za nogi złapał takim LG, ale ja mam sporo porównanie i widziałem już mnóstwo pomp ciepła i takie rzeczy mnie wkurzają, bo kompletnie nie logiczny sterownik a do tego instrukcja która do niego nie pasuje to mega udręka.

 

 

To skromnie się zapytam, która teraz jest ta NAJ... choć jak to mówią, skoro nie wiadomo o co chodzi....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skromnie się zapytam, która teraz jest ta NAJ... choć jak to mówią, skoro nie wiadomo o co chodzi....:D

 

Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, bo jak się bierze cenę pod uwagę oraz czy G11 czy G12w to bardzo często to wszytko się zmienia.

Odnośnie tego że nie wiadomo o co chodzi..... to.....

Mi chodzi o spokój, ja nie chcę problemów z gatunku dzwoni klient i mówi że woda się nie dogrzewa i trzeba czekać, że mam mu dosłać uzupełnienie instrukcji bo w tej co ma czegoś nie ma. Że pompa głośna, że sterownik źle przetłumaczony.

Że o co chodzi w tym programatorze....

a ja to pierd.....

ja chce mieć spokój.

Moja firma zakłada 150 urządzeń rocznie a w tym roku pewnie więcej, więc ja nie muszę na siłę wciskać komuś LG które pewnie przejdzie szybciej niż 2tyś droższy Panasonic.

Ja mówię że Panasonic jest lepszy a LG nie montuję jak, klient chce Lg to niech idzie gdzie indziej bo ja nie robię.

 

Tak samo z Meetingiem, mam wyłączność na tę markę ale nie wciskam tam gdzie wiem że nie będzie 100% ok.

Bo ja za wszelką cenę unikam problemów, jak ma sie rocznie 150 nowych klientów to niech znajdzie się 5 którzy będą wydzwaniać co kilka dni że coś im trzeba wytłumaczyć to przecież zwariować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać CNC promuje Daikiny. Wyprzedaż leżaków magazynowych starszej wersji LG się skończyła.

 

To co napisałeś nie jest prawdą tylko domysłem, a to za dużo do rozmowy nie wnosi.

Nigdy nie miałem leżaków z żadnej firmy :-) .

Swoją drogą Daikin jest fajny ale wolę sprzedać pompę Panasonic bo tam jest do dyspozycji z 40 modeli albo więcej i łatwiej dopasować urządzenie dla klienta.

Daikin ma w sumie 3 moce grzewcze w 2 wersjach jednostek zewnętrznych czyli na razie bardzo mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie maiłeś leżaków a LG sprzedawało pompy po 8 tys instalatorom żeby wyczyścić magazyny.

 

Nie bo ja zamawiam pod konkretnego klienta, nie leży to u mnie. Bo po co?

LG miało bardzo duży niedobór jednostek pod koniec zeszłego roku, czekało się nawet 2 miesiące na pompę 12kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie..... Tu masz słowa CNC- jeden z użytkowników przytoczył je w sąsiednim wątku, kupujących markowe pompy nazywał ograniczonymi i betonem:

 

Ja tam nie wiem... obie PC za drogie. Moze warto obstawic Meetinga?

 

 

Cytat Napisał MAREKJANK Zobacz post

Witam, Panie Julianie dziękuję za obiektywną opinię, tutaj na forum też chciałem się kiedyś udzielać, ale tu są sami handlowcy, beton taki że aż słów brak.

Przekonać się ich nie da bo większość instaluje cuda za 35000 wzwyż i jak widzą meetinga za 6825zł, to ich rozum nie przyjmuje że to może się opłacać.

Porażka..... jak człowiek może być ograniczony.

 

Pozdrawiam, i życzę udanego korzystania i niskich rachunków.

Cytat Napisał MAREKJANK Zobacz post

Kup sobie niemiecką pompę, zapłać jak za niemiecką, płać rachunki jak niemiec, ale też zarabiaj w euro.

wtedy będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...