Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znalazlem takie cos...

 

 

 

Teraz mam zagadke. Czy sprezarka LG z wentylatorem ( jak nie dwoma ) dodaje elewacji smaku i wygladu?

Bo jak tak to bym polecil znajomym, chca miec ladny dom :)

 

Bardzo mi się podoba , tak bardzo mi się podobała że kupiłem jeszcze jedną jednostkę (klima Gree) i zamontowałem obok.

 

Więc polecam , ale od razu zamontować dwie jednostki , bo jedna to za mało.

 

A tak serio to odchrzań się wreszcie ode mnie ...

Chyba że chcesz mieć wiecznego bana i czas na przemyślenie ...

Bo mam dość twoich ciągłych złośliwości ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam problem z ustawieniem LG na załączenie ogrzewania od zewnętrznego sterownika. Zmieniłem pin nr 8 na ON dla zew. termostatu, sterownik podłączyłem wg instrukcji tzn. pod styk "L" i "H" w PC, sterownik podaje dalej napięcie na "H" bo sprawdzałem a mimo to nie działa. Na wyświetlaczu nie mam też ikonki że jest podłączony zew. sterownik. Czy coś trzeba jeszcze w menu serwisowym ustawiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustawieniem LG na załączenie ogrzewania od zewnętrznego sterownika. Zmieniłem pin nr 8 na ON dla zew. termostatu, sterownik podłączyłem wg instrukcji tzn. pod styk "L" i "H" w PC, sterownik podaje dalej napięcie na "H" bo sprawdzałem a mimo to nie działa. Na wyświetlaczu nie mam też ikonki że jest podłączony zew. sterownik. Czy coś trzeba jeszcze w menu serwisowym ustawiać?

 

W LG zawsze hebel w dół i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC dziękuję - pomogło :)

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie sterownika gdyż nie miałem wcześniej styczności z tymi urządzeniami, kupiłem Auraton 2030, chciałem ustawić działanie w określonych godzinach (tania taryfa) a tam jest tylko godzina rozpoczęcia a nie ma zakończenia, czy wszystkie sterowniki tak mają czy tylko w tym tego nie ma i kupiłem nie taki jak trzeba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC dziękuję - pomogło :)

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie sterownika gdyż nie miałem wcześniej styczności z tymi urządzeniami, kupiłem Auraton 2030, chciałem ustawić działanie w określonych godzinach (tania taryfa) a tam jest tylko godzina rozpoczęcia a nie ma zakończenia, czy wszystkie sterowniki tak mają czy tylko w tym tego nie ma i kupiłem nie taki jak trzeba? :)

 

Dokładnie tak jak pisze finch musisz zmniejszyć oczekiwaną temperaturę jak nie ma grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie ma szczegółowej instrukcji :)

Chciałbym ustawić odpowiednio pompe, zacząć od krzywej grzewczej i szukam pomocy jak to zrobić. Mój instalator nie za bardzo chyba sobie z tym poradził chociaż wiem, że nie zawsze udaje się to za piewszym razem.

 

Pompa w trybie auto cały wczorajszy dzien na wlocie i wylocie miała 23 stopnie (temp na zwnątrz 9st). Nad ranem kiedy temperatura na zewnątrz spadła do 2 st. włączyła się sprężarka i zaczeła grzać CWU, następnie przełączyła się na CO i dogrzała na wlocie 26, wylocie 27. Po około godziny mimo tego że sprężarka chodziła tempertura na wlocie i wylocie spadała i około godzi 9:00 było 25 na wlocie i 26 na wylocie.

Moim zdaniem sprężarka poiwnna się wyłączyć w jakimś tam momencie. Nie czekałem i przełączyłem w tryb manualany, zadając temp 25st i się wyłączyła.

 

Kilka dni temu miałem taką sytuacje że w trybie manualnym zadałem temperature 27 stopni. Sprężarka się załączyła dobiła do 26 na wylocie i 25 na wlocie poczym obie temperatury zaczeły spadac a sprężarka nie wyłączała się. Było tak kilka godzin, zmniejszyłem zadaną temperature do 24 st. i dopiero wtedy sprężarka się wyłączyła. NIe wiem czy to jest normalne zjawisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie ma szczegółowej instrukcji :)

Chciałbym ustawić odpowiednio pompe, zacząć od krzywej grzewczej i szukam pomocy jak to zrobić. Mój instalator nie za bardzo chyba sobie z tym poradził chociaż wiem, że nie zawsze udaje się to za piewszym razem.

 

Pompa w trybie auto cały wczorajszy dzien na wlocie i wylocie miała 23 stopnie (temp na zwnątrz 9st). Nad ranem kiedy temperatura na zewnątrz spadła do 2 st. włączyła się sprężarka i zaczeła grzać CWU, następnie przełączyła się na CO i dogrzała na wlocie 26, wylocie 27. Po około godziny mimo tego że sprężarka chodziła tempertura na wlocie i wylocie spadała i około godzi 9:00 było 25 na wlocie i 26 na wylocie.

Moim zdaniem sprężarka poiwnna się wyłączyć w jakimś tam momencie. Nie czekałem i przełączyłem w tryb manualany, zadając temp 25st i się wyłączyła.

 

Kilka dni temu miałem taką sytuacje że w trybie manualnym zadałem temperature 27 stopni. Sprężarka się załączyła dobiła do 26 na wylocie i 25 na wlocie poczym obie temperatury zaczeły spadac a sprężarka nie wyłączała się. Było tak kilka godzin, zmniejszyłem zadaną temperature do 24 st. i dopiero wtedy sprężarka się wyłączyła. NIe wiem czy to jest normalne zjawisko...

 

Najpierw to trzeba zwiększyć charakterystykę krzywej grzewczej bo jest za nisko ustawiona.

 

Robi się to w menu serwisowym , nie wiem jak to wygląda że nowej wersji pompy ale w starszej zmieniało się to w menu serwisowym pozycja 23 i 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy pompa ciepła na sterowniku salus powinna wchodząc w tanią taryfę uruchamiać się na chwile i mieszać samą wodę. Jednostka zewnętrzna w tym czasie się nie uruchamia. Podczas tego cyklu pompa ma dość sporą konsumpcję na energię bo z licznika schodzi 1kW

 

Pompa obiegowa wbudowana w pompę to pompa o bardzo małym poborze prądu (klasa A) więc pobór jest bardzo mały , a dodatkowo pompa nie działa cały czas a z przerwami.

 

Termostat włącza pompę ciepła jak temperatura spadnie poniżej ustalonej na termostacie i wyłącza jak tą temp osiągnie (zgodnie z ustaloną histerezą).

 

Jak termostat nie włączy pompy ciepła to pompa obiegowa wbudowana w pompę ciepła nie działa , no chyba że masz jakąs inna pompę która cały czas działa niezależnie od działania pompy ciepła.

 

To czy się włączy sprężarka zależy jaką temperaturę ma woda w obiegu i jaka temperatura wody została "zadana" lub wyliczona przez krzywą ogrzewczą.

 

U mnie obecnie od dwóch dni testuje pracę pompy bez termostatu i przy pracy nonstop i widzę że głównie u mnie działa co pewien czas sama pompa obiegowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa może się włączać bez sprężarki by zobaczyć jaka jest temp wody w obiegu grzewczym.

Jeżeli temp wody jest zgodna z krzywą to będzie działać tylko pompa obiegowa bez sprężarki.

Jak spadnie temp wody to dołączy się sprężarka.

 

Co od poboru prądu, to w LG jest grzałka karteru która bierze dość dużo prądu jak pompa stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Faktycznie możliwe że to jest to. Wczoraj sprawdziłem pompa uruchomiła się aby zamieszać wodę i się wyłączyła. Przy tym nie pobrała dużo prądu. Jednak nieraz jest znacznie więcej.

Jakie zadanie ma grzałka karteru i kiedy ona się uruchamia?? Jak spadnie poniżej określonej temperatura w domu, czy może jest jakiś inny czynnik który steruje tą grzałką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...