Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Gość Arturo72
Parametry większości urządzeń są bardzo podobne.
No i dokładnie o to chodzi i głupotą jest wychwalanie jednego czy drugiego tylko dlatego,że ma się lepszą prowizję bo innego powodu tu nie widzę.Prostuje jedynie bzdury,które wypisuje CNC.
Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap.
I podobne bzdury bo zużycie energii nie zależy od pompy bo kazda markowa miałaby podobne ale zużycie zależy tylko i wyłacznie od domu ale może dla takich inwestorów CNC bajeczki marketingowe uprawia ;) Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę, że wyznawcy PANAS zostali mocno podrażnieni, ze na rynku pomp możne być cos lepszego niż TCap, zapłaciliście za reklamę i tyle. Parametry większości urządzeń są bardzo podobne. Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap. Potwierdzam zalety LG o których mówił CNC. Pozdrawiam

 

Cześć Trzciniak,

fajnie , że się odezwałeś- mam nadzieję , że podsumujesz na koniec sezonu użytkowanie LG.

Jeśli produkt jest ok tzn ma parametry zbliżone do konkurencji i jest wyraźnie tańszy - to git.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo powiedz mi jak dobierzesz dla mnie pompę aby nie pracowała z grzałkami przy -20C potrzebuję 15,9kw. I tak Lg 16kw przy -20C/35C woda ma mocy 10.9kw, Panas 16kw tcap ma 15kw więc jak widać już jej trochę brakuje a to wszystko dla temp zasilania 35C co u mnie przy grzejnikach raczej nie przejdzie natomiast jeśli podniesiemy temp zasilania do 55C co pewnie już by spokojnie wystarczyło dla grzejników Lg nie podaje danych więc pewnie się trochę wstydzi zaś Panas ma wtedy tylko 8kw jak widać już sporo za mało zaś altherma 11kw trzyma 10,3kw przy -22C. Więc jak widać nawet althermie przy 16kw brakło by mocy żeby grzać bez grzałek. Z tego by wynikało że trzeba by u mnie dać jeszcze większą pc tylko jak by taka pc pracowała przy temp 0C gdzie to jest średnia temp sezonowa. Bo pewnie nie każda byłaby w stanie tak nisko modulować swoją pracę. Dlatego też wydaje mi się iż praca ze wspomaganiem grzałkami jest "musowa" w mocno minusowych temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap. Potwierdzam zalety LG o których mówił CNC. Pozdrawiam

 

A w Twojej stopce:

Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW,

 

To Klimon to LG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Twojej stopce:

Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW,

 

To Klimon to LG?

 

W zasadzie to tak . Z tego co i wiadomo , limon składa pc z jednostki zewnętrznej LG i we własnym zakresie składa moduł wewnętrzny + pewnie jakiś tam ,,swoje " sterowanie . ogólnie sklecić coś takiego nie jest trudne , a już na peno o wile mniej kosztowne od oryginału LG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo powiedz mi jak dobierzesz dla mnie pompę aby nie pracowała z grzałkami przy -20C potrzebuję 15,9kw. I tak Lg 16kw przy -20C/35C woda ma mocy 10.9kw, Panas 16kw tcap ma 15kw więc jak widać już jej trochę brakuje a to wszystko dla temp zasilania 35C co u mnie przy grzejnikach raczej nie przejdzie natomiast jeśli podniesiemy temp zasilania do 55C co pewnie już by spokojnie wystarczyło dla grzejników Lg nie podaje danych więc pewnie się trochę wstydzi zaś Panas ma wtedy tylko 8kw jak widać już sporo za mało zaś altherma 11kw trzyma 10,3kw przy -22C. Więc jak widać nawet althermie przy 16kw brakło by mocy żeby grzać bez grzałek. Z tego by wynikało że trzeba by u mnie dać jeszcze większą pc tylko jak by taka pc pracowała przy temp 0C gdzie to jest średnia temp sezonowa. Bo pewnie nie każda byłaby w stanie tak nisko modulować swoją pracę. Dlatego też wydaje mi się iż praca ze wspomaganiem grzałkami jest "musowa" w mocno minusowych temp.

 

 

Przecież to banalnie proste , montujesz np Panasa 16 kw , Jak przy -22*C ma 8 kw to resztę (7,9 kw ) dostarczają grzałki , i wtedy masz to co staram się wytłumaczyć , masz wtedy COP np 1,1 czy 1,4 ,nie chce mi się liczyć jaki wtedy dokładnie wyjdzie , bo nie o to tu chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Trzciniak

 

Witam

 

Czy byłbyś tak uprzejmy i udostępnił dwie informacje szczegółowe o Twojej PC?

 

Chodzi mi o dokładny symbol jednostki zewnętrznej oraz nazwę i symbol wymiennika w hydroboksie.

Firma Klimon na swojej stronie nie udostępnia żadnych informacji technicznych o swoim sprzęcie. Ani jednej choćby fotografii.

Nie dziw się zatem sceptycyzmowi niektórych dyskutantów, w tym, nie ukrywam,mojemu.

.

Nie wykluczam zresztą, że hydroboks zrobiły małe chińskie rączki i jego hybrydę odnajdziemy na jakiejś Alibabie.

Dokładniejsze informacje i zdjęcia rozwiałyby zapewne nasze wątpliwości lub utwierdziły w przeświadczeniu, że najzwyczajniej w świecie zostałeś "wykiwany".

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jbloch ale ja wiem że mogą grzałki dogrzać tylko że arturo krzyczy na cnc że ten dobiera tak a nie inaczej pompy i aturo proponuje żeby tak dobierać pc aby przy -20C pc nie pracowała z grzałkami a tak raczej się nie da.

 

Da się tak żeby be grzałek przy -20*C pc p-w pracowała , wystarczy do domu takiego jak Arturo , o zapotrzebowaniu 3,5KW zamontować PC p-w o mocy tabelkowej 9 kw ( ze sprężarką 12 kw ) . Gdyby na tej sprężarce zbudować pc grunt to wystarczyłą by na ogrzanie 4 domów Arturo . W przypadku pc p-w , ja uważam że powinno się dobierać moc cieplną dla potrzeb domu do powiedzmy -15* , reszta grzałki uzupełnią /bądź zapewnią , to raczej w przypadku pc p-w najlepszy współczynnik koszta inwestycji-koszta eksploatacyjne , ale już najlepszy ten współczynnik wychodzi jednak w przypadku montażu pc gruntowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Da się tak żeby be grzałek przy -20*C pc p-w pracowała , wystarczy do domu takiego jak Arturo , o zapotrzebowaniu 3,5KW zamontować PC p-w o mocy tabelkowej 9 kw ( ze sprężarką 12 kw ) . Gdyby na tej sprężarce zbudować pc grunt to wystarczyłą by na ogrzanie 4 domów Arturo . W przypadku pc p-w , ja uważam że powinno się dobierać moc cieplną dla potrzeb domu do powiedzmy -15* , reszta grzałki uzupełnią /bądź zapewnią , to raczej w przypadku pc p-w najlepszy współczynnik koszta inwestycji-koszta eksploatacyjne , ale już najlepszy ten współczynnik wychodzi jednak w przypadku montażu pc gruntowej .

Mylisz się,do takiego domu jak mój wystarczylaby Atlantic 8kW która przy -20st.C ma ok.5kW czyli dalej bez grzalek i która to kosztowała w 2012r 14tys.zl i którą to miałem mieć.

Budżet na pompę to było 20tys.zl,gdybym miał płacić więcej grzalbym prądem.

Dom budowany 6 lat temu i takie są nowe domy ok.120m2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Marku , po co pan to wkleił , zawsze uważałem Pana za poważnego człowieka , trochę dystansu trzeba zachować w stosunku do ludzi nawet jak uważa się ich za sprawnych intelektualnie inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobra święta były, ja odpuszczam.Każdego na swoją modłę się nie nawróci.
No niestety mam odruch zwrotny na sprzedawców,którzy coskolwiek próbują wcisnąć nieświadomym inwestorom bez wytłumaczenia za i przeciw i rzetelnemu przedstawieniu czemu to a nie tamto.Zatem punktowac będę każda nie rzetelność.Masz mnie na karku CNC bo będę prostował Twoje bzdury. Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,do takiego domu jak mój wystarczylaby Atlantic 8kW która przy -20st.C ma ok.5kW czyli dalej bez grzalek i która to kosztowała w 2012r 14tys.zl i którą to miałem mieć.

Budżet na pompę to było 20tys.zl,gdybym miał płacić więcej grzalbym prądem.

Dom budowany 6 lat temu i takie są nowe domy ok.120m2....

 

Sprawdziłem sobie parametry Atlantic Extensa, i ona ma 5kW, ale przy -7st.C a nie -20stC!!!

a.jpg

 

Do tego jego cena teraz na ceneo zaczyna się od 19999zł

http://www.ceneo.pl/23036354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystkie wypowiedzi i widze 2 szkoly. Jedni namawiaja zeby wziac wieksza PC i nie grzac grzalkami inni zeby wziac taka jak trzeba i w razie czego odpali sie grzalka. Ja jako przyszly uzytkownik wybralem opcje nr 2, ale moim zdaniem kazdy podejmuje decyzje sam. Nie widze sensu pakowania wiekszej pompy tylko po to aby nigdy nie uruchomily sie grzalki. Ok - byc moze cenowo wyjdzie tak ze LG wieksza i tak wyjdzie taniej od mniejszego Panasonica i wtedy moze ma to jakis sens aczkolwiek kwestia podejscia do marki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...