Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To Twoja opinia - jednak jeżeli ktoś chce przytulić 10 tys za dwa dni roboty to sorry ale będę opisywał wszędzie, że to zdzierstwo!! A mnie nikt nie płaci bo jestem na swoim i gdybym wypier...ił tak klienta jak CNC to nikt by do mnie więcej nie wrócił!!

 

W stanach widzi człowiek że jego sąsiad kupił sobie nowego Mercedesa S500, i cały czas myśli, kombinuje jak to zrobić żeby też taki mieć,

 

A w Polsce takie wrzody na d. ja ty kombinują jak to zrobić żeby ten sąsiad tego mercedesa nie miał. Bo jak ja nie mam i za głupi jestem żeby mieć to on też mieć nie może.

Dlatego Nasz kraj zawsze będzie w dup. przez takich jak ty.

 

Całe życie smęcą, narzekają, w szkole ich nie lubili, w pracy ich nie lubią bo całe życie coś komuś mają za złe i męczy ich zazdrość.

 

A tu trzeba o 5 wstać i do 23 robić, uczyć się pilnie. I wtedy do czegoś się dochodzi a ty będziesz całe życie zgoszkniały, zazdrosny, i wrzodem nie lubianym przez nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No ale kolego ortografii to się w szkole nie nauczyłeś mimo tej pilnej nauki;) Teraz byś chciał mercedesem sobie kompleksy nadrobić - marzenia są dobre ale ludzie nie są głupi i tak się nie da w miesiąc zafundować sobie nowego mercedesa S500 naciągając ludzi! No a ja mam i to dwa mercedesy więc się o mnie nie bój ale wróć do szkoły, może jakiś kurs z metod prowadzenia biznesu ukończ i wtedy pogadamy;)

EOT

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam temat rozwiązany ale jako patriota nie chcę aby inni nieświadomi klienci byli dymani przez takich jak CNC. Dlatego też sugeruję każdemu który chce akurat inwestować w PC LG skorzystać z tej wyszukiwarki: https://www.strefaklimatyzacji.pl/katalog-firm/ po czym podzwonić po firmach ze swojej okolicy. W ten sposób z pewnością można uzyskać dobrą ofertę. Mówię tutaj o niewielkich instalacjach czyli domach jednorodzinnych/szeregowych itp. To tyle z mojej strony i EOT raz jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach widzi człowiek że jego sąsiad kupił sobie nowego Mercedesa S500, i cały czas myśli, kombinuje jak to zrobić żeby też taki mieć,

 

A w Polsce takie wrzody na d. ja ty kombinują jak to zrobić żeby ten sąsiad tego mercedesa nie miał. Bo jak ja nie mam i za głupi jestem żeby mieć to on też mieć nie może.

Dlatego Nasz kraj zawsze będzie w dup. przez takich jak ty.

 

Całe życie smęcą, narzekają, w szkole ich nie lubili, w pracy ich nie lubią bo całe życie coś komuś mają za złe i męczy ich zazdrość.

 

A tu trzeba o 5 wstać i do 23 robić, uczyć się pilnie. I wtedy do czegoś się dochodzi a ty będziesz całe życie zgoszkniały, zazdrosny, i wrzodem nie lubianym przez nikogo.

 

Janusz marketingu... Idealny przykład jak nie wypowiadać się publicznie jako przedstawiciel firmy. Taka dobra rada dla Ciebie: pójdź na jakieś szkolenie z obsługi klienta, komunikacji, ogólnie umiejętności miękkich. Prostactwo, buractwo i chamstwo, które prezentujesz w niektórych postach skutecznie odstrasza potencjalnych klientów. (m. in. dlatego ja nie zdecydowałem się na skorzystanie z Twoich usług) Jeśli przerasta Cię to intelektualnie, to zatrudnij kogoś, kto będzie redagował Twoje wywody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam temat rozwiązany ale jako patriota nie chcę aby inni nieświadomi klienci byli dymani przez takich jak CNC. Dlatego też sugeruję każdemu który chce akurat inwestować w PC LG skorzystać z tej wyszukiwarki: https://www.strefaklimatyzacji.pl/katalog-firm/ po czym podzwonić po firmach ze swojej okolicy. W ten sposób z pewnością można uzyskać dobrą ofertę. Mówię tutaj o niewielkich instalacjach czyli domach jednorodzinnych/szeregowych itp. To tyle z mojej strony i EOT raz jeszcze.

 

I już wiem co cie cwaniaku boli.

Chciałeś być cwańszy niż inni sam sobie zrobiłeś dolne źródło do pompy ciepła

i skończyło się tak, dolne źródło się rozleciało, a ty zostałeś bez ogrzewania:

Tu można poczytać twoje bóle:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=7461648&viewfull=1#post7461648

 

 

Pompę ciepła najpierw kupiłeś do tego twojego źródła meetinga, sprowadziłeś sobie gdzieś sam z chin, podłączyć nie umiałeś i działało do tak że dolne źródło ci się rozleciało

Zwalałeś na to że pompa zła, a rura to jakaś felerna, i takiego po prostu "pecha w życiu masz".

 

Potem kupiłeś sobie derona i znów szukałes kogoś na forum kto ci podłączy, woda-woda, no i za 5zł/h nikt nie chciał przyjść

Tak jak widać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=7424027&viewfull=1#post7424027

i co znów lipa.

 

potem szukałeś powietrze woda:

Tu se jakieś znalazłeś:

https://drive.google.com/file/d/0B6U3I3HrSslRNFhONE1YU3l6WGc/view

też można na forum poczytać, jak to znów chciałeć być cwańszy niż inni i wszystkich oszukać bo inni kradną i kasują 10tyś z dzień roboty.

 

Ale ty wiesz lepiej.

 

teraz już szukasz lg i znów chcesz być cwańszy niż inni i myślisz że jak kupisz powystawówkę, sam podłączysz to będzie super działać.

bo inni kradną. a ty zrobisz najlepiej i najtaniej.

 

jak widać masz spore doświadczenie myślę że będzie z ciebie świetny instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poświęć swój czas na dokształcenie sam siebie bo Twoje propozycje podłączenia Meetinga MD20D który w polskich warunkach pod koniec zimy daje z 3,5kW do bufora z tego co pamiętam 1000 czy 2000 litrów i ogrzewania tym chałupy były delikatnie mówiąc robieniem z klienta wała. Jako instalator doskonale powinieneś wiedzieć co sprzedajesz a Meetingi są takie właśnie a nie inne. Co do mojego DZ to temat jest wyjaśniony i mam informacje o podobnych przypadkach rozszczelniających się rur PE - zdarza się. Jednak tutaj nikt nikogo w błąd nie wprowadził świadomie czy nieświadomie po prostu chuj...a rura. A co do DERONa to cały czas się waham gdyż mimo iż mieszkam w I strefie klimatycznej to PC powietrze-woda mają zbyt wiele różnych niewiadomych o których po prostu nie wiem (nie użytkowałem takiej) więc póki co zbieram informacje. Za przemawia prostota instalacji oraz niższa cena a przeciw problemy zimą o których dostałem ostatnio różne informacje od użytkowników właśnie (akurat Mitsubishi). Dlatego chyba jednak zostanę przy DERONie ale cały czas zbieram dane i spokojnie - mam ogrzewanie w chałupie i CWU!:)

No a co do instalacji to zarówno DERON jak i PC powietrzna - temat nie jest już żadnym problemem i jak pisałem - za normalne pieniądze (nigdy nie proponowałem nikomu 5pln/godz ani nawet nie 50pln/godz więc się nie spinaj) - ale nie dam się okradać. Jak jesteś tak bardzo zainteresowany to do tej pory nie cisnąłem tematu i nie miałem czasu się tym zająć ale wczoraj podzwoniłem po instalatorach z okolicy i mam już kilka ofert realizacji. Zainteresowanych zapraszam na PRIV - chętnie przekażę dane kontaktowe.

Edytowane przez amir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie złożyłem bodajże do 5 instalatoròw zapytanie o montaż pompy ciepła i powiem wam że oferta CNC była najkorzystniejsza ,trafiły sie nawet oferty grubo ponad 30tyś to dopiero ile oni chcą zarobić.To w takim razie ile powinna kosztować kompletna kotłownia która będzie sprawnie działać ,wiadomo że jako inwestor szukam najtańszego rozwiazania ale również zależy mi na poprawnym wykonaniu które ma się przełożyć na pracę ładnych parę lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie złożyłem bodajże do 5 instalatoròw zapytanie o montaż pompy ciepła i powiem wam że oferta CNC była najkorzystniejsza ,trafiły sie nawet oferty grubo ponad 30tyś to dopiero ile oni chcą zarobić.To w takim razie ile powinna kosztować kompletna kotłownia która będzie sprawnie działać ,wiadomo że jako inwestor szukam najtańszego rozwiazania ale również zależy mi na poprawnym wykonaniu które ma się przełożyć na pracę ładnych parę lat.

 

Na poczatku też wysłałem oferty do kilku i oferta CNC była najlpesza.

 

Ale po tym jak Amir podał cenę pompy LG postanowiłem znów powysyłac , ale tym razem do tych co są na stronie LG ...

 

I okazało się że mam już jedną ofertę gdzie wychodzi około 2000zł taniej a sprzedawca podaje producentów i modele użytego osprzętu (np. Honeywell) a przecież w takiej kotlowni ten osprzet też nieźle kosztuje i można "zbić cenę" stosjąc jakieś chińskie tanie "odpowiedniki"

Oferta od CNC była bardzo mało "szczegółowa" , więc zastanawiam się czy po prostu nie są używane jakieś tanie materiały i nie ma się czym chwalić

 

Ja jestem wdzięczny Amirowi , bo dzięki temu wiem że da się taniej i to nie tracąc nic na jakości a może i nawet zyskując ...

 

A chyba o to właśnie chodzi ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku też wysłałem oferty do kilku i oferta CNC była najlpesza.

 

Ale po tym jak Amir podał cenę pompy LG postanowiłem znów powysyłac , ale tym razem do tych co są na stronie LG ...

 

I okazało się że mam już jedną ofertę gdzie wychodzi około 2000zł taniej a sprzedawca podaje producentów i modele użytego osprzętu (np. Honeywell) a przecież w takiej kotlowni ten osprzet też nieźle kosztuje i można "zbić cenę" stosjąc jakieś chińskie tanie "odpowiedniki"

Oferta od CNC była bardzo mało "szczegółowa" , więc zastanawiam się czy po prostu nie są używane jakieś tanie materiały i nie ma się czym chwalić

 

Ja jestem wdzięczny Amirowi , bo dzięki temu wiem że da się taniej i to nie tracąc nic na jakości a może i nawet zyskując ...

 

A chyba o to właśnie chodzi ...

 

Hej, zerknij tutaj odnośnie porównywania ofert, opisałem tam co mają moje oferty a czego nie wpisuje konkurencja, wtedy ceny się różnią. a jak dołożyć to co ja mam w ofercie i zrobić je dokładnie z takimi samymi elementami to dopiero wtedy można porównywać ceny.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?337528-Ocena-oferty-na-instalacj%C4%99-pompy-ciep%C5%82a&p=7466894&viewfull=1#post7466894

 

U mnie w materiale nie masz tanich chińskich elementów, wszystko jest markowe, Ferr, Willo, Afriso, Reflex, Capricorm, Eaton, F&F ..... długo by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zerknij tutaj odnośnie porównywania ofert, opisałem tam co mają moje oferty a czego nie wpisuje konkurencja, wtedy ceny się różnią. a jak dołożyć to co ja mam w ofercie i zrobić je dokładnie z takimi samymi elementami to dopiero wtedy można porównywać ceny.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?337528-Ocena-oferty-na-instalacj%C4%99-pompy-ciep%C5%82a&p=7466894&viewfull=1#post7466894

 

U mnie w materiale nie masz tanich chińskich elementów, wszystko jest markowe, Ferr, Willo, Afriso, Reflex, Capricorm, Eaton, F&F ..... długo by wymieniać.

 

Witam

 

No to liczmy.

 

Kotłownia "pod klucz" T-Cap 9 kW. Taka jak w ofercie na w/w Al.. 23.524 zł netto

Ceny detal. z netu. CNC ma zapewne dużo taniej

 

CNC kotłownia.jpg

 

bufor Biawar BU-100.8 - 669 zł w tym 23 VAT - netto 544 zł

2 X Webeman Red - 308 zł w tym 23 VAT - netto 250 zł

pompa cyrkulacyjna Weberman 219 zł w tym 23 VAT - netto 178 zł

GRUPA BEZPIECZEŃSTWA CAPRICORN 58 zł w tym 23 VAT - netto 48 zł

2 x naczynia wzbiorcze ok 240 zł w tym 23 VAT - netto 195 zł

2 x Salus 091FLRF 390 zł w tym 23 VAT - netto 317 zł

Zasobnik CW jak na obrazku 1295 zł w tym VAT 23 - netto 1053 zł

Zawór trójdrogowy jak na obrazku WR NC 219 zł w tym VAT 23 - netto 178 zł

Czujnik temp CW CZ TK1 - zamiennik jak na obrazku ok. 20 zł

 

Łącznie te tzw. przez CNC "markowe" elementy kotłowni są warte 2.783 zł netto.

Jak wspomniałem to ceny detaliczne.

CNC jako odbiorca hurtowy ma to wszystko dużo taniej - zapewne poniżej 2k zł.

Części najtańsze i wbrew deklaracjom CNC najlichsze na rynku.

Markowe?

Owszem. Z reguły mają nazwę. I na tym oprócz Biawaru kończy się ich markowość.

A Biawar pojawia się w tym towarzystwie tylko dlatego, że nie ma innego polskiego producenta bufora w rozmiarze <300 l.

 

Zatem oferowany przez CNC T-Cap po odliczeniu w/w dodatków jakości najpodlejszej kosztuje ok. 20,5 tys zł.

Nie wiem czy to dużo czy mało, bo nie śledzę rynku.

Jednak radzę uważać.

Z pozoru atrakcyjna cenowo oferta może zawierać pułapki marketingowe.

Podobne do tych jak na obrazku.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
próba wstawienia obrzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mocno drążąc temat idzie znaleźć ofertę kompletnej kotłowni na markowej pompie 7kw w cenie zbliżonej do 20 tyś.

W takiej sytuacji jest to świetna alternatywa dla gazu.

Oby pompy zrobiły się coraz bardziej popularne i ceny mogą iść w dół.

Wszyscy moi znajomi uważają mnie za wariata jak mówię im że w domu nie będzie kominów tylko WM i prawdopodobnie będzie powietrzna pompa ciepła.Cóż lubię być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli rysuje się tu obraz "biednego" CNC :

-najdroższy instalator w Drodze Mlecznej

- i najbardziej niekompetentny

Spokojnie - jeszcze jest jakiś wybór ...

A poważnie- ja kupuję sam podzespoły , od instalatora wymagam tylko PC i usługi. Tylko proszę pamiętać- że lubię tę tematykę i mam czas znaleźć podzespoły w dobrych cenach.

Co do ofert - to nasza krajowa tradycja :

musimy się zawsze targować i dlatego zawsze jest "górka" do urwania...

Co do samego CNC :

-nie jest najdroższy

-nie jest najtańszy

Oprócz ceny i zastosowanych komponentów jest jeszcze sprawa wsparcia serwisowego- jeśli ktoś myśli, że kiedy firma jednoosobowa nie będzie w stanie przyjachać na serwis gwarancyjny (bo np montuje na drugim końcu Polski PC) , to natychmiast przyjedzie serwis Panasa - jest w dużym błędzie ( wiem bo mój kuzyn miał taki problem)

To jest właśnie gra rynkowa- drodzy inwestorzy :

nie bądźcie naiwni , że każdy tańszy wykonawca z natury będzie dla Was najlepszy ...

Powodzenia

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow

 

Nie chciałem stwierdzić, że CNC jest najdroższy, bo zapewne nie jest.

Chciałem zwrócić uwagę na marketingowe sztuczki, stosowane zresztą nie tylko przez CNC.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

 

Dlatego, poza surową rurą miedzianą i złączkami zaciskanymi, wszystkie komponenty instalacji grzewczej wybierałem i kupowałem sam.

W cenach z reguły nie gorszych niż w/w.

Przy czym one były naprawdę markowe.

 

Instalator to wszystko skręcił, pod moim zresztą nadzorem. Chciałem mieć pewność, że czegoś nie "udoskonali".

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pratchawiec,

widzisz , sam dopilnowałeś temat bo jesteś bardziej pasjonatem niż gorliwym inwestorem - tylko co mają robić zwykli iwestorzy, którzy zajmują się zgraniem całej budowy i przy okazji prowadzą swoje życie zawodowe. A nie każdy jest techniczny ( czyli pomimo tłumaczenia , nie rozumieją o co kaman...) i mają czas na techniczne niuanse...

Ot , tyle

pzdr

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie wszystko czytam przed podpisaniem umowy i mimo wszystko zdania nie zmienie. Każdy ma swój rozum i może wybierać co chce. Nie bardzo tylko rozumiem konfrontowanie ofert w ten sposób - pytanie czy ktoś oglądał instalacje robione "taniej" ? Ja akurat poświęciłem trochę czasu i pojeździłem po instalacjach. Opinie ludzi, którzy korzystają i są zadowoleni są dla mnie najważniejsze :) Nawet jeśli ma to być 1000 zł droższe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pratchawiec,

widzisz , sam dopilnowałeś temat bo jesteś bardziej pasjonatą niż gorliwym inwestorem

Chyba bardziej jest pasjonatem niż "pasjonatą"?

 

Co do cytatu Pratchawca "Instalator to wszystko skręcił, pod moim zresztą nadzorem. Chciałem mieć pewność, że czegoś nie "udoskonali"." - cały czas czekam na inwestora który będzie wiedział "jak mam skręcić żeby było lepiej" - jeszcze nie trafiłem. Mam pecha, ale cóż, jestem cierpliwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...