Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LG Therma V nowy - stary gracz na rynku pomp ciepła. Modele od 3kW do 16kW mocy


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

Ale przy dużej bezwładności nie ma to sensu!

 

Czyli według Ciebie to bezwładność załatwi że będziesz miał cały czas koło 21-22 stopni?

Ciekawe skąd pompa będzie wiedziała kiedy ma się włączyć i wyłączyć?

 

Chyba że wolisz taki scenariusz:

 

- kochanie jest trochę zimno - możesz podnieść temperaturę!?

- już się robi! - za kilka godzin będzie Ci ciepło...

Edytowane przez domelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niekoniecznie termostat pokojowy, można to wyregulować na zasilaczu, oczywiście nie nie jednym 'pyknieciem' ale poprzez metodę kilku pomiarów. Taki włącz/wyłącz na obwodzie może spowodować, że pompa będzie taktowała, gdy np. tylko 1 pętla będzie włączona.

 

Trochę mieszasz pojęcia - termostat (np u mnie) steruje pompą - czyli całym obwodem podłogówki - nie pojedyńczymi pętlami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

CNC pytanko ...

 

Miałem montowaną pompę ciepła LG Therma V 9KW. Mam do niej bojler 300L jak i dodatkowo zamontowany termostat bezprzewodowy Salus.

W bojlerze nie mam żadnej grzałki. Bojler grzeje pompa ciepła.

 

Co to co jakiś czas włącza mi się symbol takie "prysznica z piorunem" . W instrukcji jest napisane że to grzanie bojlera przez grzałkę zewnatrzną w bojlerze , tyle że ja grzałki nie mam . Tak powinno być ? Co tak naprawdę oznacza ten symbol , bo widzę że w filmiku też masz włączony ?

To ma się świecić ? Czy nie ? Czy hydraulik musi coś ustawić aby to zniknęło ? Czy może wszystko jest ok ?

 

I następne pytanie.

 

Jak konfigurujesz menu z włączaniem grzałki. Domyślnie włącza się chyba przy 0 stopni (tak mi się zdaje i zaczyna "wspomagać" jak jest potrzeba).

Sądzę że to stanowczo za wysoka temperatura i raczej powinno być przy -15 stopniach ?

 

Jak Ty to ustawisz w swoich pompach ?

Czy zmieniasz w menu serwisowym jakieś funkcje czy zostawiasz wszystko na ustawieniach domyślnych ?

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Odgrzewam temat pompy LG czy może ktoś się wypowiedzieć kto posiada tą jednostkę czy jest z niej zadowolony ewentualnie na priv podać namiar na instalatora, prawie się na nią zdecydowałem jest to jedna z najtańszych obecnie ofert, z parametrów wynika że może śmiało konkurować z Panasonic'iem zarówno pod względem technicznym jak i cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam temat pompy LG czy może ktoś się wypowiedzieć kto posiada tą jednostkę czy jest z niej zadowolony ewentualnie na priv podać namiar na instalatora, prawie się na nią zdecydowałem jest to jedna z najtańszych obecnie ofert, z parametrów wynika że może śmiało konkurować z Panasonic'iem zarówno pod względem technicznym jak i cenowym.

 

Może konkurować tylko pod względem cenowym. Parametrami to się nawet nie zbliża:

 

COP A2 COP A7 MOC

 

LG Electronics Deutschland GmbH THERMA V [ HM091M ] 2,35 3,26 5,21 kW

 

Panasonic Deutschland AQUAREA [ WH-UX09FE8 + WH-SXC09F3E8 ] 2,93 3,82 8,85 kW

 

COP przy A2 w okolicy 2 to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może konkurować tylko pod względem cenowym. Parametrami to się nawet nie zbliża:

 

COP A2 COP A7 MOC

 

LG Electronics Deutschland GmbH THERMA V [ HM091M ] 2,35 3,26 5,21 kW

 

Panasonic Deutschland AQUAREA [ WH-UX09FE8 + WH-SXC09F3E8 ] 2,93 3,82 8,85 kW

 

COP przy A2 w okolicy 2 to porażka.

 

A mój stary 9kW T-cap F ma przy 35st COP A2=3,59 , COP A7=4,84 i moc min 9 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może konkurować tylko pod względem cenowym. Parametrami to się nawet nie zbliża:

 

COP A2 COP A7 MOC

 

LG Electronics Deutschland GmbH THERMA V [ HM091M ] 2,35 3,26 5,21 kW

 

Panasonic Deutschland AQUAREA [ WH-UX09FE8 + WH-SXC09F3E8 ] 2,93 3,82 8,85 kW

 

COP przy A2 w okolicy 2 to porażka.

 

Dlaczego porównujesz jednostki które są tak różne od siebie. CEnowo zupełnie rozjechane i wydajnościowo też.

Porównujesz flagowy model Panasonic T-CAP z podstawowym modelem LG.

Odpowiednikiem modelu LG 9kW jest Panasonic SDC 9kW 1F a nie T-CAP.

Tak jak by porównywać Merca z maluchem..... :-)

 

Na samym COP LG wyjdzie lepiej, ale za to w teście SCOP Panasonic będzie lepszy,.

Ogólnie LG pracuje fajnie, ale od jakiegoś czasu są problemy z dostępnością, mam na magazynie 3 ostatnie 9kW a większe może być problem.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz jednostki które są tak różne od siebie. CEnowo zupełnie rozjechane i wydajnościowo też.

Porównujesz flagowy model Panasonic T-CAP z podstawowym modelem LG.

Odpowiednikiem modelu LG 9kW jest Panasonic SDC 9kW 1F a nie T-CAP.

Tak jak by porównywać Merca z maluchem..... :-)

 

Na samym COP LG wyjdzie lepiej, ale za to w teście SCOP Panasonic będzie lepszy,.

Ogólnie LG pracuje fajnie, ale od jakiegoś czasu są problemy z dostępnością, mam na magazynie 3 ostatnie 9kW a większe może być problem.

 

No to sam sobie odpowiedziałeś mercedesa z maluchem.

LG to jedna z najsłabszych parametrowo pomp na rynku ale i jedna z najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś mercedesa z maluchem.

LG to jedna z najsłabszych parametrowo pomp na rynku ale i jedna z najtańszych.

 

No Panasonic jest 2x droższy od tego LG, ale jak weźmie się pompy z podobnej półki cenowej to wypada już całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam wycenę kotłowni na Panasonicu SDC F (zwykła nie TCAP) vs LG to wycena na LG była niższa o około 2000zł , więc uważam że sporo , tym bardziej że LG oferowała lepsze COP oraz silniki bezszczotkowe w standardzie ..

 

Ma gorszy COP . Silniki bezszczotkowe w standardzie :lol2:

 

Panasonic Deutschland AQUAREA [ WH-UD09HE5 + WH-SDC09H3E5 ] 2,66 3,34

LG Electronics Deutschland GmbH THERMA V [ HM091M ] 2,35 3,26

 

Ładnie cię ktoś omotał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...