Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład kominkowy z gilotyną, mała moc nominalna


mrzepinski

Recommended Posts

Jeżeli chcesz ogrzewać te 100 m2 kominkiem to można wybrać wkład z ustawnym paleniskiem, które pozwoli na solidne załadunki nominalne, moc nominalna może być wtedy większa niż 7-8 kW, np. Volcano 2Ph/2Lh z firmy Hajduk, szerokość drzwi 670 mm, głębokość szyby bocznej 450 mm, wysokość drzwi np.510 mm -14 kW. Jeżeli zaś salon jest nieduży, meble - wypoczynek , stół blisko i moc nominalna ma być mniejsza (7-8 kW) aby nie przegrzewać tej powierzchni to lepiej wybrać mniejsze palenisko np. z Hajduk - Smart 2PXLTh (bok drzwi z prawej) lub 2LXLTh (bok drzwi z lewej) - o mocy nominalnej 6,5 kW. Warto pamiętać, że w przypadku kominków moc (nominalna) wynika z ilości spalonego drewna w danym czasie, więc również ilością paliwa "uzyskuje się" odpowiednią moc. Wkłady mają często podawany zakres mocy, np. Smart XLTh - zakres pracy grzewczej od 4 do 9 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to dogrzewać, ale bez rozprowadzenia ciepła i bez płaszcza wodnego. Główny cel instalacji kominka, to nastrój i atmosfera :)

Poza tym jest już ogrzewanie gazowe.

Usunąłem post, bo trochę głupio zapytałem...byłeś szybszy....:)

 

No właśnie. Ogrzewać, a dogrzewać to podstawowa różnica. Do ogrzewania z pewnością nie gilotyna, a boczna szyba tez pod pewnymi warunkami. Natomiast nastrój, atmosfera i dogrzewanie - masz z propozycje przedstawiciela firmy Hajduk. Można grzebać i przebierać w firmach dalej, tylko czy warto robić sobie mętlik w głowie? To dobra firma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem post, bo trochę głupio zapytałem...byłeś szybszy....:)

 

No właśnie. Ogrzewać, a dogrzewać to podstawowa różnica. Do ogrzewania z pewnością nie gilotyna, a boczna szyba tez pod pewnymi warunkami. Natomiast nastrój, atmosfera i dogrzewanie - masz z propozycje przedstawiciela firmy Hajduk. Można grzebać i przebierać w firmach dalej, tylko czy warto robić sobie mętlik w głowie? To dobra firma....

 

 

tak się podłączę pod ten temat: jeśli do ogrzewania to czemu nie gilotyna? mam niecny plan (dom 93 m kw) aby głównym źródłem ciepła był kominek 12 kW z gilotyną do tego rozprowadzanie ciepłego powietrza po domu a awaryjnie elektryczne grzejniki... gilotyna wydaje mi się bardzo funkcjonalna w tej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się podłączę pod ten temat: jeśli do ogrzewania to czemu nie gilotyna? mam niecny plan (dom 93 m kw) aby głównym źródłem ciepła był kominek 12 kW z gilotyną do tego rozprowadzanie ciepłego powietrza po domu a awaryjnie elektryczne grzejniki... gilotyna wydaje mi się bardzo funkcjonalna w tej opcji...
Po kilku latach hajcowania będzie potrzebny serwis. Jeśli nie przeszkadza Ci płatna wymiana prowadnic i łożysk co jakiś czas, kupuj gilotynę. Oczywiście są gilotyny do hajcowania...cena od 20.000 wzwyż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...