Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Którą DACHÓWKĘ PŁASKĄ wybrać


m.karwan

Recommended Posts

Płaską? Żadną ...

 

Którą byś nie kupił będzie krzywa .... wynika to z technologii produkcji tej dachówki przy wypalaniu jej na stojąco.

Dachówki płaskie, aby były równe powinno się wypalać w kasetach na leżąco - no ale ta technologia jest bardzo droga ...

i z europejskich firm stosuje ją chyba tylko fracuski Imerys.

Więc oferuje się dachówki .... prawie - płaskie ... taką tańszą, udawaną, wersję dla szerokiego kręgu zwykłych, szarych zjadaczy kiełbasy ....

 

Ale oprócz wątpliwych walorów estetycznych jest jeszcze gorszy problem...

Obecnie takie dachówki wybiera połowa Kowalskich i Nowaków wiedziona owczym pędem mody i konformizmu kulturowego.

W efekcie za parę lat dachówki takie będą tak powszednie jak "fokswagen w TDIku przy każdej stodole" nie uwłaczając niemieckiej marce samochodów

znanej z wypisywania danych technicznych jakich sobie tylko klient życzy, bez zawracania sobie głowy realnymi osiągami.

Taki będzie twój dach za parę lat ... pospolity .. nudny ... prawie płaski.

 

Jeżeli nie masz budżetu to bierz coś od Robena, na głowę się nie będzie lało, materiał niezły, a kieszeni nie wydrenuje.

Jeżeli to ma być dach wyjątkowy, ładny i niebanalny to szukaj perełek - dachówek z fabryk niemieckich ... francuskich, włoskich

Mi osobiście podoba się styl mnich-mniszka (tak budują tzw: " piękni i bogaci" i nie jest to kosmos cenowy ale na pewno nie poziom Robena .. który jest naprawdę niezły.

A płaską sobie daruj ... oszczędzisz kasę, nerwy i sobie rozczarowania po kilku latach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton moze i jest prostrzy ale za to mega kruchy. Jak twierdzisz ze bogaci kupuja mnich mniszke to jestes w błędzie, bo wedlug mnie bogaci kupuja KARPIÓWKĘ i to jest dopiero klasa jak do tego dojda wole oka itp. Co do plaskiej to bralbym z ceramiki Braas Turmalin bądź twardą jak dobra cegla klinkierowa Dachówka Nelskamp. Co do robena to tnie sie go podobnie jak winerberga czy creatona czyli jak w masło, więc niczego dobrego nie wróży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaską? Żadną ...

 

Którą byś nie kupił będzie krzywa .... wynika to z technologii produkcji tej dachówki przy wypalaniu jej na stojąco.

Dachówki płaskie, aby były równe powinno się wypalać w kasetach na leżąco - no ale ta technologia jest bardzo droga ...

i z europejskich firm stosuje ją chyba tylko fracuski Imerys.

Więc oferuje się dachówki .... prawie - płaskie ... taką tańszą, udawaną, wersję dla szerokiego kręgu zwykłych, szarych zjadaczy kiełbasy ....

 

Ale oprócz wątpliwych walorów estetycznych jest jeszcze gorszy problem...

Obecnie takie dachówki wybiera połowa Kowalskich i Nowaków wiedziona owczym pędem mody i konformizmu kulturowego.

W efekcie za parę lat dachówki takie będą tak powszednie jak "fokswagen w TDIku przy każdej stodole" nie uwłaczając niemieckiej marce samochodów

znanej z wypisywania danych technicznych jakich sobie tylko klient życzy, bez zawracania sobie głowy realnymi osiągami.

Taki będzie twój dach za parę lat ... pospolity .. nudny ... prawie płaski.

 

Jeżeli nie masz budżetu to bierz coś od Robena, na głowę się nie będzie lało, materiał niezły, a kieszeni nie wydrenuje.

Jeżeli to ma być dach wyjątkowy, ładny i niebanalny to szukaj perełek - dachówek z fabryk niemieckich ... francuskich, włoskich

Mi osobiście podoba się styl mnich-mniszka (tak budują tzw: " piękni i bogaci" i nie jest to kosmos cenowy ale na pewno nie poziom Robena .. który jest naprawdę niezły.

A płaską sobie daruj ... oszczędzisz kasę, nerwy i sobie rozczarowania po kilku latach ...

 

juz bez przesady....MH Piano jest mega ok...nie kazdy jest perfeckcjonistą. Poza tym widzialem Imerys w Nadarzynie i sie nie umywa do MH...nawet na wystawie widac spore krzywosci - taka uroda ceramiki..jedyny spory plus to barwienie w masie

Edytowane przez .:Paco:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami w popadamy w manię krytykowania wszystkiego co trochę inne. Są trendy mody i im się poddajemy. Osobiście nic złego w tym nie widzę. Profesjonalnie zaprojektowany dom z odpowiednim dachem będzie dobrze wyglądał przez bardzo wiele lat. Co drugi dach jest kryty dachówką zakładkową falistą, czy blachodachówką, czy "klikiem" i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Wybór rodzaju pokrycia czy koloru to rzecz gustu, ważne aby dach harmonizował z bryłą budynku czyli był dobrze zaprojektowany. Nie ma prostych dachówek bo to tylko wypalona glina. Nie ma gładkich blaszanych dachów bo pofalowania to natura blachy. Wybierając pokrycie należy rozważyć jego plusy i minusy a przed pojęciem ostatecznej decyzji zawsze warto obejrzeć w naturze parę dachów. Krycie dachu dachówką płaską wymaga dużej staranności i doświadczenia aby uzyskać spodziewany efekt. Dachówka zakładkowa falista potrafi wybaczyć drobne błędy natomiast płaska już nie. Płaska dachówka daje jednak spore możliwości różnorodności krycia: bez przesunięcia, z przesunięciem symetrycznym i niesymetrycznym a nawet na dziko. Można wykonać kosze i pozostałe obróbki na nokach a na szczytach zastąpić dachówki skrajne (szczytowe) obróbką blacharską. Każdy producent ma problemy z płaską dachówką. Oczywiście Piano Meyer-Holsena czy Turmalin Braasa to taka trochę wyższa półka ale każda inna w tym również Bergamo Robena będzie dobra. Życzę trafnych wyborów i satysfakcji z dachu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Andrzej Wilhelmi Dachówka świetna, bardzo mi się podoba.

 

- Który kolor twoim zdaniem wygląda lepiej (antracyt czy czarny błyszczący) np. z oknami złoty dąb.

 

-Podobają mi się deski czołowe pomalowanie-tylko pewnie trzeba będzie za 15 lat odbić, wymienić, pomalować ....... jaki kolor blachy obróbkowej da podobny efekt ?

 

- Producent podaje 11,5 - 13,5 sztuk na m2, od czego to zależy ?

 

Cena hmm .....pomijając dodatki za metr w granicach 60 zł . Jest to już przedział turmalin. Tanio nie jest:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej,

 

Mógłbym prosić o więcej fotek z tą dachówką w Twoim wykonaniu? Wydaje mi się ona zbliżona do Nelskampa Nibra R9, która mi się bardzo podoba, ale niestety można ją montować od 30 stopni, a ja mam kąt dachu 25 :(

Nie wiem czemu wyzywasz mnie od małpy?:confused::) A tak poważnie mogę przesłać więcej zdjęć na priv bo mają dużą objętość i nie potrafię tu ich zamieścić. Można kryć dachówkami połacie o nachyleniu nawet 10% pod warunkiem wykonania szczelnie krycia wstępnego. W tym przypadku papa termozgrzewalna i zgrzane wszystkie połączenia. Dla Twojego dachu o nachyleniu 25* nie ma żadnego problemu. Sugestie producenta to tylko dobre rady a za resztę odpowiada dekarz.:yes:

 

...jaki kolor blachy obróbkowej da podobny efekt ?

Dobrze będzie wyglądać blacha i rynny w kolorze "miedzianym" firmy Lindab lub rynny pvc w kolorze "miedzianym"

Pozdrawiam.

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...