Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

proszę o pomysły na kominek "bez drewna"


una

Recommended Posts

zakaz palenia w kominku mojej okolicy stał się faktem. Nie chcę demolować zabudowy. Czy są już jakieś pomysły czym wypełnić wkład i stworzyć przynajmniej namiastkę nastroju? Na dodatek mam wkład panoramiczny i dość duży,

Najbardziej pasowałby mi biokominek w postaci atrapy drewna z ukrytym w tym "drewnie" pojemnikiem na olej - bo dawałoby to żywy płomień. Czy ktoś już coś takiego produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zakaz palenia w kominku mojej okolicy stał się faktem. Nie chcę demolować zabudowy. Czy są już jakieś pomysły czym wypełnić wkład i stworzyć przynajmniej namiastkę nastroju? Na dodatek mam wkład panoramiczny i dość duży,

Najbardziej pasowałby mi biokominek w postaci atrapy drewna z ukrytym w tym "drewnie" pojemnikiem na olej - bo dawałoby to żywy płomień. Czy ktoś już coś takiego produkuje?

 

Witam. Możesz powiedzieć co to za okolica i jak interpretują ten nakaz.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i odpowiedź.Proszę zauważyć zależność panująca w domu .

 

A ja sobie chwalę kaloryfery. Zwłaszcza o takich porach roku jak teraz. Wczoraj było piękne słońce i ciepło, więc nie grzaliśmy, ale dzisiaj okropnie zimno więc rano włączyłam piec. Grzejniki błyskawicznie podniosły temperaturę w pomieszczeniach. Przed chwilą piec wyłączyłam, bo na dworze zrobiło się cieplej.

Ogrzewaniem w grzejnikach łatwiej sterować, ma zdecydowanie mniejszą bezwładność.

 

Natomiast z podłogówki rzadko korzystam, jedynie w największe mrozy. Działa mi na nerwy "buczenie" z centralki. Kominek rozpalam sporadycznie, zazwyczaj jesienią dla "klimatu".

 

O czym mowa choćby nawet zakazali ci jak piszesz palenia kominkiem za to piecem dajesz do wiwatu . Może właśnie dlatego zakazali palenia w ogóle w waszym regionie.To skąd pochodzisz dowiem się wreszcie.To bardzo ważne dla jednej poważnej persony FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kominek w TDI-ku? Żart oczywiście. Ale, że hajcować w kominku zakazali to aż dziw. W Polsce???

 

Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę.:yes::D:D:D.Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę.:yes::D:D:D.Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?;)

 

No właśnie. Gdzie to kuźwa jest, bo napisać to każdy może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczył go miłościwie panujący adwersarz w wątku obok.Wiem dlaczego to zrobił i jaki był jego zamiar.Zastanawia mnie zawsze jak ma swoje wejście dlaczego tego nawet nie próbuje sprawdzić.Palnie tak na oślep i cieszy facjatę.:yes::D:D:D.Kuźwa myślałem ,że się dowiem jaki to region ,kto za tym stoi , a tu cisza.Może przed burza.?;)

 

ooo najmocniej przepraszam, nie spodziewałam się, że tak szybko dostanę odpowiedź, więc nie zajrzałam od razu.

Rejon to Kraków oczywiście (myślałam, że już każdy w Polsce wie, że w Krakowie jest największy smog ;)), zakaz ma wejść w życie od września 2019r, więc nie jest to taka całkowicie nagła sprawa. Ale już się zastanawiam jak z tego wybrnąć :yes:. Zakaz dotyczy węgla i drewna.

 

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1673330,Zakaz-palenia-weglem-w-Krakowie-od-2019-r-utrzymany-WSA-oddalil-skargi-na-uchwale-antysmogowa

 

Aktualnie trwa akcja wymiany pieców na gazowe, całkowicie finansowana przez miasto.

Co do pieca to mamy gazowy - dlaczego dałam dla wiwatu? Jesienią włączamy ogrzewanie tylko wtedy gdy jest naprawdę chłodno, nie ma potrzeby by ogrzewanie było włączone cały czas (pomimo tej całej elektroniki sterującej).

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedna kwestia:

 

inwestor wybudował kominek, ma FAV na kwotę 25000zł, po czym jego gmina wydaje decyzję o zakazie palenia w tymże kominku........czy ktoś mu odda te pieniądze? hehhehe

a może powinien podać gminę do sądu żeby oddali mu te pieniądze?

 

a jeszcze ciekawiej by było, gdyby podał gminę do sądu, gmina by mu zarzuciła, że jego kominek to truciciel, a inwestor bierze biegłego, robi pomiary, ma wkład nowej generacji, z normami, i się nagle okazuje, że jego komin mniej smrodzi, niż komin jego sąsiada, który grzeje się gazem....

 

 

tak sobie głośno myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dziwnie brzmiący twój temat zapewne dał do myślenia ;) greengazowi i pomyślał ,ze znowu dokopie kominkowcom w domach jednorodzinnych.A tu porażka gdyż jak sama zaznaczasz zakaz dotyczy węgla i drewna ,a nie w rzeczy samej ,kominkach.Napisałaś :

 

 

Ty sam jesteś porażka.

Jeśli nie można palić drewnem, to co zrobić z kominkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z remontem kuciem to wkład gazowy można wrzucić do kominka ale ekonomicznie to raczej już zamontowany piec wypadłby lepiej . A najtaniej to bio-kominek z odpowiednio uformowana maskownicą tak jak już w pytaniu zaznaczono

 

Biokominek z imitacją szczap drewna, czytałem o takich imitacjach, co pod wpływem temperatury wydają trzaski :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sam jesteś porażka.

Jeśli nie można palić drewnem, to co zrobić z kominkiem ?

 

Czasem zastanawiam się czy komentować wypociny NS w myśl zasady "Nie dyskutuj z ...., ..... ....., a potem pokona doświadczeniem".

Cóż, taki forumowy cudak z zerową wiedzą i rozdętym przekonaniem o własnym rozumku. Bez takich byłoby nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np 3D.

 

http://energos.sklep.pl/images/jun_450_2.jpg

 

Niestety kosztuje trochę, ale jak poszukać z pewnością coś się znajdzie.

 

No własnie, chodzi o coś takiego. Liczę, że forum czytają producenci i producenci kominków i wymyślą coś na naszą kieszeń. Póki co jest to niezagospodarowana nisza, a zapotrzebowanie będzie ogromne, więc to będzie prawdziwa żyła złota dla kogoś, kto się pospieszy z produkcją i będzie pierwszy ;)

Przypuszczam, że w niedługim czasie będzie to dotyczyć także innych rejonów Polski, bo Duda podpisał ustawę antysmogową i samorządy mogą podejmować takie uchwały w innych gminach

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawa-antysmogowa-andrzej-duda-podpisal-dokument/de3rfr

 

Jeśli ktoś coś znajdzie jeszcze z necie to bardzo proszę o linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedna kwestia:

 

inwestor wybudował kominek, ma FAV na kwotę 25000zł, po czym jego gmina wydaje decyzję o zakazie palenia w tymże kominku........czy ktoś mu odda te pieniądze? hehhehe

a może powinien podać gminę do sądu żeby oddali mu te pieniądze?

 

a jeszcze ciekawiej by było, gdyby podał gminę do sądu, gmina by mu zarzuciła, że jego kominek to truciciel, a inwestor bierze biegłego, robi pomiary, ma wkład nowej generacji, z normami, i się nagle okazuje, że jego komin mniej smrodzi, niż komin jego sąsiada, który grzeje się gazem....

 

 

tak sobie głośno myślę....

To bardzo dobry przykład...Prawdę powiedziawszy, podniecanie się całkowitym zakazem palenia drewnem to sport dla naiwnych. Czekam(y) na usankcjonowanie wyroku w tej sprawie i ruszamy do Strasburga. Po co dyskutować z ignorantami?!. Niech sobie wprowadzą ten zakaz. Jak najszybciej. W Strasburgu niejeden idiotyzm lądował w koszu. Chyba, że Jarek wypisze nas wcześniej z tej organizacji...;) Wtedy będę budował kominy Jerzemu, do jego gazówek...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, chodzi o coś takiego. Liczę, że forum czytają producenci i producenci kominków i wymyślą coś na naszą kieszeń. Póki co jest to niezagospodarowana nisza, a zapotrzebowanie będzie ogromne, więc to będzie prawdziwa żyła złota dla kogoś, kto się pospieszy z produkcją i będzie pierwszy ;)

Przypuszczam, że w niedługim czasie będzie to dotyczyć także innych rejonów Polski, bo Duda podpisał ustawę antysmogową i samorządy mogą podejmować takie uchwały w innych gminach

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawa-antysmogowa-andrzej-duda-podpisal-dokument/de3rfr

 

Jeśli ktoś coś znajdzie jeszcze z necie to bardzo proszę o linki

Takie rozwiązania istnieją już od 20 lat w Polsce, od 35 w Europie...Na gaz, na biopaliwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...