Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobudowa piętra - dylemat


Nuteczka

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

jestem nowa na forum, przeczytałam kilka interesujących mnie tematów i wątków jednak niektóre z nich były już wiekowe, dlatego postanowiłam stworzyć własny, może ktoś z Was pomoże biedaczynie wybrać coś sensownego

 

 

Mój partner jest jedynakiem i jego rodzice posiadają działkę na wsi z domem bez gospodarstwa , która będzie Jego. Dom - parterowy z dawną częścią pieczarkową. Luby ciągle mówi że w hali po pieczarkach chce zrobić mieszkanie dla nas ( obecnie mieszkamy w mieście ). Jednak hala jest bez okien, z zapachem grzyba , którego nie zniosę. Wiem, że można postawić ściany wewnętrzne tak żeby stworzyć próżnię i z grzybem nie będzie się tak źle żyło ale ..... to grzyb i niestety pomimo czyszczenia i środków zawsze będzie jego widmo.

 

Moją pierwszą i w pewnym sensie jedyną myślą jest pójście w górę. i tu zaczynają się schody...i to dosłownie :D

Wiadomym było że gdybyśmy zdecydowali się na mieszkanie z hali to dach trzeba by było zrobić od nowa , stąd mój pomysł poddasza :D

Hala ma ok.60mkw i można by było tam zrobić saunę o której marzy luby i garaż z mini warsztatem w celu połechtania jego Ego :D

Natomiast piętro - chciałabym żeby miało ok 80 mkw, nie potrzebuję więcej, nawet wliczając rozbudowę rodziny :D

 

Dylemat pojawia się przy wyborze systemu budowania :D

myślałam o gospodarczym murowanym, ale ostatnio myślę nad szkieletowym :D

 

Proszę pomóżcie

Ile kosztowało by dobudowanie piętra w obu systemach - nic wymyślnego, po prostu prostokąt z najprostszym dachem

 

Oraz ile kosztowało by ewentualne pozbycie się grzyba :D

 

bardzo dziękuję :D Jeśli istnieje świeży wątek o takiej tematyce przepraszam i proszę o przeniesienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podnieść budynek o piętro. To zawsze wychodzi dużo drożej niz postawienie od nowa np parterowego domku.

Pomijam już fakt że fundament tej hali zapewne nie pozwala na podniesienie budynku o część mieszkalną. Na tej działce macie miejsce na nowy budynek? Jeśli już koniecznie chcecie w miejscu tej hali coś tworzyć, to zbić tynki, osuszyć, zdezynfekować i grzyb pewnie nie wróci. Tylko że koszt remontu tego, ocieplenia i wykonczenia bedzie porównywalny do postawienia obok czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty hali pozwalają na pociągnięcie murów w górę. Miejsce by było na działce, wolimy jednak mieć duży ogród w zamian za przemęczenie się z przebudowaniem obecnego budynku.

owszem, zbić tynki, osuszyć odgrzybić , jednak interesuje mnie orientacyjny koszt pociągnięcia w górę murów, bo to że przemiana hali w mieszkanie będzie kosztowne to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy koszt to będzie usunięcie obecnego dachu nie uszkadzając tego co poniżej. Potem następny wielki koszt to strop (wasza przyszła podłoga) i nowy dach. Same ściany można zrobić lekkie (gazobeton) - szybko i tanio.

Ja na pewno bym wolał budować od zera niż pakować się w taki budynek. Kto oceniał te fundamenty? Odkopane chociaż? Założe się że ktoś tylko rzucił okiem i wydał wyrok który was potem może kosztować dziesiątki tys jeśli sie pomylił. Tak czy siak musicie zrobić projekt indywidualny przebudowy który wyjdzie was już na wstępie 3 razy więcej niż gotowe projekty domów budowanych od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...