Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szambo-jak pozna? kiedy pe?ne ?


Recommended Posts

A jak będą działały te "szambowskazy" w zimie jak śnieg zaiwieje i przymrozi?

Po pierwsze - i tak lepiej niz szukanie pokrywy w szambi i odśnieżanie je, żeby zajrzeć do środka w przypadku braku "szambowskazu", po drugie - co przymrozi? Musiałoby szambo zamarznąć, bo przecież pływak pływa w szambie, a dostarczając codziennie ciepłe ścieki raczej nie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Macieii masz już gotowe urządzenie i najprawdopodbniej zamontowane. Nazywa się wodomierz.

O ile jesteś w stanie zwiększyć objętość ścieku za pomocą wydzielin i resztek z posiłków? Reszta to kąpiele, mycie garó, pranie i utrzymanie domu w czystości.

Jeżeli nie masz zbiornika na deszczówkę, co by jej używać to ile będzie wynosił błąd odczytu z licznika do zajętości szamba 5 %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będą działały te "szambowskazy" w zimie jak śnieg zaiwieje i przymrozi?

Po pierwsze - i tak lepiej niz szukanie pokrywy w szambi i odśnieżanie je, żeby zajrzeć do środka w przypadku braku "szambowskazu", po drugie - co przymrozi? Musiałoby szambo zamarznąć, bo przecież pływak pływa w szambie, a dostarczając codziennie ciepłe ścieki raczej nie zamarznie.

 

Jak to co ? Te elementy, które wystają ponad szambo i są narażone na zasypanie śniegiem i zamarznięcie. Wydaje mi się, że nie potrzeba wielkiej siły by zatopić taki pływak - mróz może wystarczyć.

Pytam dlatego, by dowiedzieć się jakie macie pomysły na zaradzenie takim problemom ( może wielkość , może zastosowane materiały ... ) nie dlatego żebm negowała sam pomysł "szambowskazu".

 

P.S.

Wodomierz ? - chyba ma większe szanse sprawdzenia się zimą niż w okresie podlewania ogródków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rurka odpowietrzająca idzie sobie w kierunku ogrodzenia i wystaje tuż przy podmurówce. Co jest moim zdaniem fajne bo nie mam tego fajowego grzybka na środku działki ;-)

 

Fajne moze i jest - ale jak pieknie NIEZGODNE z przepisami - ciekawe kto ci odebral to szambo i co na to sasiad :(

A co ma do tego sąsiad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego sąsiad?

 

Jakto co?? przepisy mowia jasno gdzie ma byc wywiewka od szamba, by niecapilo sasiadom caly czas, przez to sa wprowadzone minimalne odleglosci wywiewek i otworow z szamba :(

 

Wyobraz sobie ze robisz sobie grila, a akurat sasiad w tym miejscu przy samym ogrodzeniu ma wywiewke od szamba, i ciagnie z niej niesamowicie ... a ty masz grilla .... bleeee :evil: .... smacznego :( chyba nikt wiecej nie przyjdzie na takiego grilla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego sąsiad?

 

Jakto co?? przepisy mowia jasno gdzie ma byc wywiewka od szamba, by niecapilo sasiadom caly czas, przez to sa wprowadzone minimalne odleglosci wywiewek i otworow z szamba :(

 

Wyobraz sobie ze robisz sobie grila, a akurat sasiad w tym miejscu przy samym ogrodzeniu ma wywiewke od szamba, i ciagnie z niej niesamowicie ... a ty masz grilla .... bleeee :evil: .... smacznego :( chyba nikt wiecej nie przyjdzie na takiego grilla 8)

Nie wiem, jak u ciebie, ale z mojej wywiewki NIC NIE CAPI. W ogóle nie czuć, że jest tam szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak u ciebie, ale z mojej wywiewki NIC NIE CAPI. W ogóle nie czuć, że jest tam szambo.

 

Taaaa - teoria, i zalezy jakie jest cisnienie i jak wiatry wieja.

 

Nie wszystko wyciagnie przelot na dach a jak cisnienie zatyka ta na dachu to musi czuc ta na dole - nie ma sily - to sa prawa fizyki ktorych sie nie da obejsc .

 

Gdyby niecapilo to by nie bylo przepisu mowiacego o zachowaniu odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego sąsiad?

 

Jakto co?? przepisy mowia jasno gdzie ma byc wywiewka od szamba, by niecapilo sasiadom caly czas, przez to sa wprowadzone minimalne odleglosci wywiewek i otworow z szamba :(

 

Wyobraz sobie ze robisz sobie grila, a akurat sasiad w tym miejscu przy samym ogrodzeniu ma wywiewke od szamba, i ciagnie z niej niesamowicie ... a ty masz grilla .... bleeee :evil: .... smacznego :( chyba nikt wiecej nie przyjdzie na takiego grilla 8)

 

Neptunek, odbioru szamba jeszcze nie mam. A wywiewka jest od ulicy od strony drogi, afair odległość od okna to jakieś 5 czy 7 m, droga jest znacznie szersza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neptunek, odbioru szamba jeszcze nie mam. A wywiewka jest od ulicy od strony drogi, afair odległość od okna to jakieś 5 czy 7 m, droga jest znacznie szersza...

 

Bylo to juz na tym forum walkowane z milion razy:

1. jezeli szambo do 10 m3 - to odleglosc wywiewki/pokrywy od granicy dzialki min 2 m

2. jezeli szambo powyzej 10 m3 - to odleglosc wywiewki/pokrywy od granicy dzialki min 10 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...