Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy to dobra cena za tynki i wylewki


hudy8

Recommended Posts

Witam. Dostałem wycenę za położenie tynków i wylewek w całym domu. Tynki powierzchnia całkowita parter i poddasze 630m2 cena 29zł m2 z materiałem tynk diamont mp75 lub 28m2 knauf mo75L. Wychodzi za to ok 18tys.

Wylewki powierzchnia 185m2 cena 35zł m2 co daje 6500zł. materiał cemex Ożarów kl II portladzki. Czy to dobra cena? Firma ma b.dobrą renomę w Małopolsce.

Aha i pytanie do znawców. Podobno pod podłogówkę daje się specjalne wylewki. Facet mi powiedział że można dać ale są droższe a różnią się tym że szybciej się nagrzewają i szybciej stygną. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez hudy8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zwykła wylewka na ogrzewanie podłogowe. Ogrzewanie uruchamia się jesienią i wyłącza wiosną. Korzyści z tego "szybciej" nie będzie widocznych, nie do wykorzystania w praktyce. Programatorem kotła ustawia się temperatury i czasy - kiedy ma się podnieść temperatura, kiedy obniżyć - z jakim wyprzedzeniem czasowym uwzględniając preferencje mieszkańców i tryb życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oferował Ci wylewkę anhydrytową. Ja mam wyceny od 30-50% droższe niż cementowe. Czy jest sens? Myślę, że piotrek0m odpowiedział Ci na to pytanie.

Ceny odpowiednie dla dobrych firm, nie jest problemem znaleźć oferty o 2-3 zł za m2 niższe ale ta oszczędność później może okazać się droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba30 właśnie nic nie mówił o anhydrycie ja go zapytałem tylko co lepsze.

A pytanie jeszcze do was. Czy kłaść tylko gipsowy czy zwykły cementowo wapienny?

 

Tynk gipsowy jest idealny do samodzielnej naprawy drobnych uszkodzeń bez pozostawienia śladów. Do końca budowy może być wiele powodów ingerencji w tynk np. zmiana położenia gniazdek, dodawanie kabli; tynki mogą zostać uszkodzone podczas zabudowy poddasza czy innych prac. No i podczas późniejszej eksploatacji domu. Niestety, tynk jest miękki i łatwiejszy do uszkadzania niż cementowy, ale tez łatwy do naprawy bez pozostawienia śladów.

 

Tynk cementowy jest raczej niemożliwy do samodzielnej naprawy bez pozostawiania śladów. Oczywiście jest dużo bardziej wytrzymały na ewentualne uderzenia. Jeżeli nie odpowiada nam struktura tynku konieczne jest późniejsze wykonanie gładzi. To już zależy od naszej estetyki i stylu wykończenia wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak nad tym czy robić tynki gipsowe np w łazienkach gdzie będą płytki lub kotłowni i garażu gdzie może on zostać łatwo uszkodzony no i w tych miejscach estetyki raczej nie potrzebuje ? Co o tym sądzicie?

 

Tam też mam tynki gipsowe, jedynie pod miejsca klejenia płytek został pozostawiony "na ostro" czyli nie był zacierany, żeby mieć lepszą przyczepność, ale to nie jest wymagane. Niby dlaczego pomieszczenia typu garaż czy kotłownia mają być mniej estetyczne ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...