Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator- zwarcie :( proszę o pomoc


Recommended Posts

Hej,

 

Właśnie zrobiłem kardynalny błąd przy podłączeniu sterownika do rekuperatora.

Miałem sterownik podłączony ale tylko tak tymczasowo. Dziś przykrecilem kostkę i chciałem podłączyć sterownik "na gotowo" podczas odłączenia kabelkow od sterownika nie wyłączyłem z prądu ręku i stynknely mi się kabelki od sterownika. Posłowie kilka Iskierek ale myślałem że nic się nie stało.

Po podłączeniu na nowo na wyświetlaczu pali mi się czerwony wykrzyknik co oznacza jakiś błąd.

Nie mogę zmienić wówczas prędkości wentylatorów ani nic.

 

Co mogło się stać i czy dam radę sam to naprawić, bo nawet nie wiem czy w gw są jacyś serwisanci.

 

Ręku vent 350

 

Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem bezpie znikome ale nie mam pojęcia które i gdzie się znajdują.

 

Szukaj wszystkiego co wygląda tak jak na foto lub podobnie. Trzeba choć na chwilę to ominąć a więc zewrzeć lub przylutować do końca i początku drucik :).

Dobrym rozwiązaniem byłoby sprawdzić to omomierzem (na tzw "przejście" czy nie jest spalony).

Gdy zlokalizujesz - trzeba wymienić na identyczny - parametrami.

 

Szukaj wszystkich elementów które w opisie mają literkę T i liczbę oraz dwie nóżki !! - mogą być czerwone, zielone i białe jak na foto bardzo rzadko czarne.

79853:bezpieczniki_smd_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wszystkiego co wygląda tak jak na foto lub podobnie. Trzeba choć na chwilę to ominąć a więc zewrzeć lub przylutować do końca i początku drucik :).

Dobrym rozwiązaniem byłoby sprawdzić to omomierzem (na tzw "przejście" czy nie jest spalony).

Gdy zlokalizujesz - trzeba wymienić na identyczny - parametrami.

 

Szukaj wszystkich elementów które w opisie mają literkę T i liczbę oraz dwie nóżki !! - mogą być czerwone, zielone i białe jak na foto bardzo rzadko czarne.

 

 

 

Myslisz, że moga znajdować sie pod plyta? bo z góry czegos podobnego nie widać patrząć po zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znajdują sie tam gdzie podłączony jest sterownik bo to co widzę to sterowanie wentylatorów i zasilacz.

Być może zrobiłeś takie zwarcie , że uszkodziłeś procesor sterownika(bo jego fotki nie zamieściłeś) ale jeśli to firmowy produkt to on powinien również być zabezpieczony w taki sposób aby na wejściu sygnału napięciowego(zasilania) były bezpieczniki smd.Ogólnie sterowanie rekuperatora odbywa się poprzez zmianę stanu ( zwarty /rozwarty - beznapieciowy) napięcie jest tylko zasilaniem urządzenia np wyświetlacz, czy wew czujnik temperatury lub sygnał dźwiękowy również wewnątrz.

Jeśli nie widzisz pozostanie Ci tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojscie jest jedynie do tego co pokazałem na zdjeciach. Nigdzie wiecej nie ma opcji sie dostać, a z tego co patrzylem zadnej elektroniki nigdzie wiecej nie ma. Bede w domu to popatrze jeszcze raz. W tych przewodach od sterownika jest bardzo male napiecie wiec nie wydaje mi sie zeby cos sie upalilo, ale sie nie znam wiec nie mowie ze nie moglo tak byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że wymiana przekaznikow mocy widocznychyba na foto coś mogła by pomóc?

Nie, nic nie pomoże - te przekaźniki wszak zapałczane są napięciem zapewne 12V, ale ich spalenie /uszkodzenie jest niemożliwe poprzez zwarcie kabelka sterownika.

 

Musi być jakaś elektronika - płytka zaraz za gniazdem - kablem wejściowym do rekuperatora gdzie podłączony jest sterownik.

Na rekuperatorze też powinno być sterowanie choćby włącz/wyłącz i reset więc po" nitce do kłębka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na budowie sprawdzę dokładnie wszystko. Dam znać i ewentualnie zrobię zdjęcia. Mam nadzieję że jeszcze się tu odezwiesz;) pozdrawiam

 

W linku poniżej jest budowa centrali. Nie widać jakiegoś resetuj czy innego panelu sterowania

 

 

https://www.google.pl/search?q=vut+350+vb+ec+a11+budowa+centrali&client=ms-android-samsung&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjivMiE09DRAhUIDJoKHSRADu0Q_AUIBygB&biw=360&bih=560#imgrc=w43IwzunEAsh4M%3A

Edytowane przez kasiamirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na budowie sprawdzę dokładnie wszystko. Dam znać i ewentualnie zrobię zdjęcia. Mam nadzieję że jeszcze się tu odezwiesz;) pozdrawiam

 

W linku poniżej jest budowa centrali. Nie widać jakiegoś resetuj czy innego panelu sterowania

 

 

https://www.google.pl/search?q=vut+350+vb+ec+a11+budowa+centrali&client=ms-android-samsung&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjivMiE09DRAhUIDJoKHSRADu0Q_AUIBygB&biw=360&bih=560#imgrc=w43IwzunEAsh4M%3A

 

A widzisz :) Blok sterowania?....to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie. Rozebralem dziś wszystko. Pod tym co zaznaczyłes jest pusto. Nic więcej nie ma całego rozkręcilem. Jutro przyjeżdża facet do tego tematu. Mam nadzieję że sobie poradzi bo mi ręce opadły.

 

Jeśli uda się naprawić dam znać co było przyczyną. Oby....

Mimo wszystko dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza:

 

Upalony procesor w płytce. Kable od sterownika idą bezpośrednio do płyty, bez zadnego zabezpieczenia dlatego sie tak stało.

W poniedziałek będę wiedział ile bedzie kosztować takie cudo i czy w ogole się uda załatwić.

 

Orientuje sie ktoś może? Boje się , że bedzie to kolosalna suma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest diagnoza:

 

Upalony procesor w płytce. Kable od sterownika idą bezpośrednio do płyty, bez zadnego zabezpieczenia dlatego sie tak stało.

W poniedziałek będę wiedział ile bedzie kosztować takie cudo i czy w ogole się uda załatwić.

 

Orientuje sie ktoś może? Boje się , że bedzie to kolosalna suma..

 

Ale jaki procesor? i na jakiej płytce? Skoro jak pisałeś nic nie znalazłeś :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...