Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór wentylacji w modernizowanym budynku


Recommended Posts

Hej!

 

Będę modernizował(remont generalny) dom ok 200 m2. 3 poziomy (parter wysokość ok 2,0m, pozostałe pietra ok 2.6 m). Chciałem podczas remontu poprawić wentylację. Obecnie istnieje niepełna wentylacja grawitacyjna (łazienki nie maja podłaczenia do komina wentylacyjnego). Jedynie kuchnie maja dostęp do komina. Komin wentylacyjny ma 3 szachty.

Słyszałem o rekuperacji połaczonej z wentylacja mechaniczną, jednak ze względu na cene ok 20 tys(co przekracza mój budżet) i fakt że dom jest juz wybudowany i ma aż trzy kondygnacje (gdzie nie ma jak prowadzić pod sufitem kanałów - pomieszczenia ok 2,6 m wysokości) musze poszukac innych rozwiazań.

 

Głównie zależy mi na wymianie powietrza w budynku wraz z możliwością założenia filtrów (ala przeciwsmogowych) na powietrze pobierane z zewnątrz.

Rekuperacji nie odrzucam, ale nie jest ona dla mnie konieczna.

 

Dla mnie głównymi kryteriami są:

poprawa wentylacji w domu,

filtrowanie powietrza pobieranego z zewnątrz (zwłaszcza gdy inni palą w śmieciuchach dookoła),

cena instalacji (montaż musi być ekonomicznie bardziej opłacalne od wersji wentylacji z rekuperacją)

 

To nad czym sie zastanawiam to wentylacja hybrydowa lub minirekuperatory w ścianach. Czy ktoś miał może doczynienia z takimi rozwiązaniami? A może ma lepszy pomysł na taką wentylację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...