Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne: "problem" z samozamykaczem


Recommended Posts

Samozamykacz nie chce mi zamykać drzwi zewnętrznych mimo że sprężynę ustawiłem na max. Problem powstał po zamontowaniu drzwi wewnętrznych (nimi również nie da się "trzasnąć", tworzy sie coś w rodzaju poduszki powietrznej tuż przed zamknięciem). Jak drzwi od sieni są otwarte to drzwi zewnętrzne aż za mocno się domykają. Jak są zamknięte to drzwi wyhamowują przed samą futryną. Ktoś miał podobny problem? Jak to rozwiązać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ciśnienia i tej "poduszki powietrznej". Pytanie czy masz zwykłą wentylację grawitacyjną, czy też masz rekuperator (czasem ten 2 daje za duże podciśnienie).

 

Sprawdź czy na lekko uchylonych drzwiach wewnętrznych Ci to zjawisko nie występuje. Może warto byłoby zastosować pocięcie, choć ja bym tego nie robił jeśli te drzwi oddzielają wiatrołap (sień) od domu.

Pytanie jeszcze jedno - jak grube masz ściany przy drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych.

-Im grubsze ściany, tym to zjawisko będzie bardziej widoczne.

-im mocniej ustawisz samozamykacz (będzie szybciej domykał drzwi) tym efekt poduszki bardziej odczuwalny

 

Podpowiem Ci, że lepiej byłoby gdybyś te drzwi zewnętrzne spowolnił (nie patrzę na siłę dociągu a tempo zamykania drzwi) i jednocześnie ułatwił im domknięcie się na języku zamka. Nie wiem jakie masz drzwi i co tam możesz regulować, dlatego więcej Ci nic nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...