Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to prawda z tą podłogówką?


Klaudia86

Recommended Posts

... wujek hydraulik popełnił głupi błąd bo łazienkę i korytarz zrobił na jednej pętli i jest lipa bo mamy małe dzieciaki i chcemy żeby w łazience było ciepło to grzeje się też korytarz i automatycznie ciepło rozchodzi się po reszcie pomieszczeń, a dużo ich nie ma......

 

I wszystko w temacie. Instalacja jest skopana, więc to nie wina podłogówki a instalatora. Przy dobrze wykonanej podłogówce w dobrze ocieplonym domu, ogrzewanie podłogowe w sypialni jest bardzo komfortowe.

 

 

Jedyną rzecz jaką zrobiliśmy, to pod wszystkimi drzwiami balkonowymi w sypialniach jest puszczona nitka ogrzewania podłogowego, żeby zrobić kurtynę dla zimniejszego powietrza.

 

Jaką kurtynę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Adam masz rację. U mnie jest deska warstwowa na piętrze w pokojach i w salonie na dole- pod nią pętle z 15 cm rozstawem i temperatura 23.5* w salonie. Jadalnia i kuchnia w płytkach i różnica w temp. między tymi pomieszczeniami oscyluje w obrębie 0.2-0.3*C na rzecz jadalni z kuchnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z jednej rurki to będzie kurtyna:) Nie do przebicia;)

 

Nie liczyłam na to,że będzie to kurtyna nie do przebicia, ale ogrzewamy teraz dom i czuć różnicę pod oknami balkonowymi

 

 

ooo czuję w tej wypowiedzi tezy hydraulika

 

To już nie można mieć własnego zdania ? Pisząc odpowiedz pod postem, napisałam, że my nie zrobiliśmy podłogówek w sypialniach, ale ludzie sobie chwalą takie rozwiązanie i przecież nie odradzałam. Każdy ma swoje odczucia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Twoje zdanie wynika z błędnych założeń i jak ktoś to przeczyta to jeszcze pomyśli zemasz racje i bedzie powielał. a Twoje uprzedzenie wynika z tego ze maiłąś skopaną instalację. Więc wniosek który można wyciągnąć to "nie bierz hydraulików którzy nie umieją robić ogrzewania podłogowego" a nie "nie dla podłogówki w sypialni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, nie liczyłam na taki odzew. Wieczorem dam mężowi do poczytania. Ja jestem raczej skłonna do 100% podłogówki, mąż raczej też tylko mówił żebyśmy jeszcze popytali. Troje znajomych który budowali się w zeszłym roku i 3 lata temu chyba, ci z podłogówkami mają z tego co kojarzę robione to przez tego samego pana. A jak to wygląda cenowo dzisiaj? Łączny koszt takich instalacji? Dużo drożej będzie kosztować podłogówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, nie liczyłam na taki odzew. Wieczorem dam mężowi do poczytania. Ja jestem raczej skłonna do 100% podłogówki, mąż raczej też tylko mówił żebyśmy jeszcze popytali. Troje znajomych który budowali się w zeszłym roku i 3 lata temu chyba, ci z podłogówkami mają z tego co kojarzę robione to przez tego samego pana. A jak to wygląda cenowo dzisiaj? Łączny koszt takich instalacji? Dużo drożej będzie kosztować podłogówka?

Zróbcie podłogówkę, napewno nie będziecie żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeszcze nie mam ani domu ani podłogówki, ale będę miał i miałem podobne dylematy. Twardo podchodzę do spraw technicznych i pytam i sprawdzam wszystko wielokrotnie. Jedyny minus podłogówki to trudność przeróbek i jej ewentualnej wymiany. Z grzejnikami tradycyjnymi nie ma tego problemu bo można je zdemontować i zamontować w innym miejscu nie narażając się na duże koszty. Można też całą instalację wymienić po iluś latach używania na całkiem nową bez konieczności prucia całej wylewki. Z podłogówką już nie jest tak prosto bo kucie wylewek i wymiana rurek to spory kosztu i trudność, bo uszkodzeniu ulegnie całość łącznie z folią, izolacją, dylatacją. Reszta to same zalety dla podłogówki i polecam wykonanie na całości bez mieszania układów. Nawet drabinka w łazience może być elektryczna bez wpinania w układ (chyba że masz blisko żeby się wpiąć przy rozdzielaczu to wtedy ma sens). Im prostsza instalacja tym lepiej i taniej, cenowo prosta instalacja podłogówki może zrównać się z tradycyjnymi grzejnikami. Koszt grzejnika praktycznie pokrywa koszt ułożenia rurek podłogówki. Do tego ważne jest też źródło zasilania które dla podłogówki może mieć niższe parametry, co przekłada się na koszty ogrzewania. Podłogówkę warto zlecić fachowcowi bo ewentualny błąd nawet niewielki może urosnąć do poważnego w późniejszej eksploatacji, tak więc podłogówka dobrze wykonana to same zalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sleep:

1.Chce zamiast plastikowych paneli parkiet drewniany klejony. W praktyce podlogowka odpada

2. Mam sporo okien dachowych i wen. Graw. bez grzejkow w duze mrozy skraplanie byloby wieksze.

3. Grzejnik w lazience do suszenia np. recznikow. Wiem ze moznaby bylo elektryczny ale taniej z centralnego.

4. Pomieszczenia szybciej sie nagrzewaja. Przyklad: wracamy zmoknieci do domu jeszcze przed sezonem grzewczym. Mokra czapke rzucam na grzejnik we wiatrolapie. Po godzinie juz mam cieplo i czapka sucha. Podloga przy podlogowce nagrzeje sie duzo pozniej

5. Chyba najwazniejsze. Przy grzejnikach kazdy moze zaworem termostatycznym ustawic komfortowa dla siebie temp. Przyklad: Zostaje u znajomych na noc. Wszedzie podlogowka. W nocy jest mi za zimno. I co teraz? Jak sa grzejniki to odkrecam zawor termostatyczny i moment jest cieplej. A przy podlogowce czym mam krecic w pokoju?

6. Wieksza bezwladnosc podlogowki. Przyklad: Robie imieniny. Zjezdza sie na raz 25 osob. Temp. Moment skacze do gory. Grzejniki przestaja grzac a podlogowka jeszcze dlugo oddaje cieplo. A przeciez nie powiem im wyjdzie na chwile bo musze przewietrzyc dom:)

 

1.Mit, drewniany parkiet klejony nie przeszkadza OP, ani w drugą stronę.

2.Problemem jest słaba wentylacja i złe ocieplenie okien dachowych. OP to nie przyczyna.

3.Przy prawidłowej wentylacji nie potrzeba grzejników w łazience, tak mam u siebie. Jeśli wentylacja to parawentylacja grawitacyjna, można zrobić grzejniki, jako pętla OP albo elektryczne.

4.Podłogówka się nie grzeje później, bo prawidłowo użytkowana, cały czas jest "ciepła", cudzysłów dlatego że to teoria bo nie czuć ciepła.

5.Nie trzeba niczego odkręcać ani regulować, raz ustawiona działa dokładnie jak należy.

6.Jeśli jest gorąco to OP nie oddaje temp, chłodniejsza podłoga będzie się nagrzewać od powietrza. A jak chcesz szybko wychłodzić, to nikt nie musi wychodzić, wystarczy WM odkręcić na full lub rozszczelnić okna przy WG.

Przy OP i przy grzejnikach jest dokładnie tyle samo kurzu, tylko przy grzejnikach gorące powietrze podnosi kurz wysoko po meblach, przy OP kurz ściele się głównie na podłodze. OP nie podnosi kurzu, podłoga jest chłodna, często latem jest cieplejsza.

Mieszany system ogrzewania jest kosztowniejszy w budowie, trudniejszy do wysterowania i mnoży problemy słabym instalatorom-nieukom. OP jest bardzo prosta w budowie, łatwa w obsłudze i komfortowa.

Jak czytam legendy o OP to przypomina mi się: OP jest winna wszystkiemu co złe, nie odpowiada tylko za trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz:rotfl:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J...Z podłogówką już nie jest tak prosto bo kucie wylewek i wymiana rurek to spory kosztu i trudność, bo uszkodzeniu ulegnie całość łącznie z folią, izolacją, dylatacją....

 

Ile znasz przypadków wymiany rurek i jaki był powód tej wymiany?, nie ma to jak wymyslanie czysto hipotetycznych przypadków. Ja osobiscie nie znam takich przypadków i nie spotkałem tego u innych, nikt sie tez nie pochwalił na forach budowlanych tym kuciem. Oczywiscie jest mozliwe lokalne uszkodzenie rury w wyniku przewiercenia ale jest to tylko wynik albo niedbalstwa albo nieuwagi. Opowiesci o ewentualnym demontazu podłogówki mają na celu chyba jedynie byc argumentem na nie dla niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeszcze nie mam ani domu ani podłogówki, ale będę miał i miałem podobne dylematy. Twardo podchodzę do spraw technicznych i pytam i sprawdzam wszystko wielokrotnie. Jedyny minus podłogówki to trudność przeróbek i jej ewentualnej wymiany. Z grzejnikami tradycyjnymi nie ma tego problemu bo można je zdemontować i zamontować w innym miejscu nie narażając się na duże koszty. Można też całą instalację wymienić po iluś latach używania na całkiem nową bez konieczności prucia całej wylewki. Z podłogówką już nie jest tak prosto bo kucie wylewek i wymiana rurek to spory kosztu i trudność, bo uszkodzeniu ulegnie całość łącznie z folią, izolacją, dylatacją. Reszta to same zalety dla podłogówki i polecam wykonanie na całości bez mieszania układów. Nawet drabinka w łazience może być elektryczna bez wpinania w układ (chyba że masz blisko żeby się wpiąć przy rozdzielaczu to wtedy ma sens). Im prostsza instalacja tym lepiej i taniej, cenowo prosta instalacja podłogówki może zrównać się z tradycyjnymi grzejnikami. Koszt grzejnika praktycznie pokrywa koszt ułożenia rurek podłogówki. Do tego ważne jest też źródło zasilania które dla podłogówki może mieć niższe parametry, co przekłada się na koszty ogrzewania. Podłogówkę warto zlecić fachowcowi bo ewentualny błąd nawet niewielki może urosnąć do poważnego w późniejszej eksploatacji, tak więc podłogówka dobrze wykonana to same zalety.

 

Co tam chcesz przerabiać w PRAWIDŁOWO WYKONANEJ podłogówce? Tam nie ma nic do roboty. A instalację grzejnikową zawsze możesz zamontować, jaki problem? Jeśli rurki CO masz pochowane w ścianach, to i tak musisz je pruć by przestawić grzejnik. W OP nie ma czego przestawiać, grzeje cała podłoga, żaden grzejnik nie wisi na ścianie, więc co będziesz przekładał? Dom meblujesz i aranżujesz jak chcesz, nie bacząc na grzejniki, pod oknem czy nie pod oknem. Instalacji OP nie wymienia się, tam nie ma co rdzewieć.

Samotne OP jest tańsze niż instalacja mieszana. Trudno uwierzyć moim gościom jak wygląda instalacja OP, U mnie to tylko kocioł gazowy, zbiornik wyrównawczy i cztery rurki`, na kondygnacjach 2 rozdzielacze i plastikowa rurka w podłodze.

OP cenowo jest na podobnym poziomie jak wyłączne grzejnikowe przy standardowych niedrogich grzejnikach. Natomiast ładniejsze grzejniki generują wyższe koszty niż OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze chodzi o odkładanie się kamienia(z czasem) w rurkach?

 

Jakiego kamienia, zakładając ze instalacja jest szczelna kamienia w tej wodzie nie przybywa a co sie miało odłozyc to sie odłozy i wiecej nie przybędzie bo i skąd.

Dla mnie jest to szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ile ta podłogówka będzie działała bez remontu ? chyba nie 100 lat ?

 

Zamierzasz ją dłuzej eksploatowac? Zycze tak długiego zycia i to jednym domu bez remontu. Nie ma nic wiecznego, czy predzej czy pózniej wszystkie instalacje wymagają remontu lub wymiany. Ile wytrzymają rury nie wiem, ale czytałem opinie czy tez wynki badan ze powinny wytrzymac co najmniej 50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie poboczne, hydraulika po tynkach czy przed? Ci znajomi, którym robił jeden gosć, mieli robione wszystko po tynkach, zdziwiłam się ale mówili ze kuci było tylko w łazienkach, a tam kafle, i w kuchni pod zlew i hydraulik tak "radził", wszedł raz, zrobił wszystko i wyszedł, wrócił na kotłownie, a tak musiałby rozbijać to na 3 etapy - pewnie po prostu jemu wygodniej:) A może i racja, sama nie wiem, jesteśmy teraz na etapie szukania elektryka, więc następny albo hydraulik, albo tynkarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz ją dłuzej eksploatowac? Zycze tak długiego zycia i to jednym domu bez remontu. Nie ma nic wiecznego, czy predzej czy pózniej wszystkie instalacje wymagają remontu lub wymiany. Ile wytrzymają rury nie wiem, ale czytałem opinie czy tez wynki badan ze powinny wytrzymac co najmniej 50 lat.

 

Jak nie będzie podłogówki to przez 100 lat raczej nikt kuć wylewek nie będzie ... bo i po co ? jak podłoga równa to zmienia się tylko warstwę wierzchnią (panel, wykładzinę, płytkę czy co tam się ma) a przy podłogówce być może będzie to potrzebne za 30 lat, 40 lat wszystko zależy ile wytrzymają rurki i ile syfu się w nich odłoży. A przy tradycji kujemy tylko tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...