Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to prawda z tą podłogówką?


Klaudia86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego ja pisalem ze jak ktos ma okna dachowe to zeby nie wystepowalo skraplanie grzejnik zdecydowanie zmniejsza ten problem. A przy 40 i - 20st i standardowych oknach dachowych ryzyko jest duze. I to jest plus grzejnikow czy wam sie to podoba czy nie:) i warto o tym mowic osobom ktore szukaja plusow i minusow kazdego rozwiazan. Kolezanka zadajac to pytanie nie wspominala ze bedzie miala went. mech.

 

Ale to jest plus grzejników tylko przy kiepskiej wentylacji, więc powinieneś to dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest plus grzejników tylko przy kiepskiej wentylacji, więc powinieneś to dodać.

 

Dodalem wczesniej ze to przy went. graw.. A przy przy duzym mrozie raczej nikt nie uchyli okien zeby idealnie dzialala wentylacja graw.. I jak wczesniej napisalem nie kazdy ma i moze sobie pozwolic na went. mech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest plus grzejników tylko przy kiepskiej wentylacji, więc powinieneś to dodać.

 

Kiepskiej wentylacji tez. Ale przy WG w nowych budynkach tak jest(taki jej urok). Praktyka nie zawsze zgadza sie z teoria. P.s Mam wrazenie ze temat przeksztalcil sie w wyzszosc WM nad WG. Ja przedstawilem Tworcy tematu plusy instalacji mieszanej. Moze ktos napisze o wyzszosci samego ogrzewania podlogowego nad systemem mieszanym. Ja poza troche mniejszymi kosztami takich nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskiej wentylacji tez. Ale przy WG w nowych budynkach tak jest(taki jej urok). Praktyka nie zawsze zgadza sie z teoria. P.s Mam wrazenie ze temat przeksztalcil sie w wyzszosc WM nad WG. Ja przedstawilem Tworcy tematu plusy instalacji mieszanej. Moze ktos napisze o wyzszosci samego ogrzewania podlogowego nad systemem mieszanym. Ja poza troche mniejszymi kosztami takich nie widze

 

Jak sam widzisz jedno jest mocno związane z drugim i powinno się zwracać uwagę nie tylko na grzanie, ale i na wentylację. Nie można pisać, że grzejniki są lepsze bo okna nie parują, bo to nie one czy ich brak jest przyczyną, tylko mało sprawna wentylacja. Grzejnik może być w tym wypadku tylko lekarstwem, a moim zdaniem należy eliminować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci sie z Toba zgadzam ze to problem z wentylacja tylko ten problem istnieje rowniez u ludzi z WM(chyba nawet na tym forum). Sa opisane przypadki ze serwisanci stwierdzaja ze wszystko jest ok (w tym wentylacja). Nawet przeczytalem ze polecaja wtedy polozyc wiatrak na czas duzych mrozow:) Przy oknach dach. Standart. Przeplyw powietrza jest utrudniony bo otacza je wneka. Grzejnik i cieply montaz gwneralnie weiminuja problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod jedym oknwm nie dalem i bede musial przerabiac. Nie dosc ze wystepuje skraplanie to zona mnie sciga ze jest chlodno od niego. Nawet jak pootwieram na max nawiewniki w oknach to nie do konca pomaga. OP tez by raczej nie pomoglo.

I chyba zalozycielce tematu o takie podpowiedzi chodzi a nie zrob OP i bedzie zaje...scie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci sie z Toba zgadzam ze to problem z wentylacja tylko ten problem istnieje rowniez u ludzi z WM(chyba nawet na tym forum). Sa opisane przypadki ze serwisanci stwierdzaja ze wszystko jest ok (w tym wentylacja). Nawet przeczytalem ze polecaja wtedy polozyc wiatrak na czas duzych mrozow:) Przy oknach dach. Standart. Przeplyw powietrza jest utrudniony bo otacza je wneka. Grzejnik i cieply montaz gwneralnie weiminuja problem

 

Nigdzie o tym nie wyczytałem. Jak coś znajdziesz to rzuć linka. Jakoś w to nie mogę uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie o tym nie wyczytałem. Jak coś znajdziesz to rzuć linka. Jakoś w to nie mogę uwierzyć.

Tu jest coś wspomniane, acz w odniesieniu do okien elewacyjnych: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?245834-Nigdy-nie-jest-za-p%C3%B3%C5%BAno-%E2%80%93-czyli-nasz-pierwszy-ostatni-dom&p=7385545&viewfull=1#post7385545

 

Wg mnie to wilgoć technologiczna, szczególnie, że to dom produkcji zeszłorocznej i nie były przed wprowadzeniem używane osuszacze -- a tylko kominek i wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem jedno fajne zdanie

 

Lód pojawił się na oknach niezależnie od tego, czy pod oknem zamontowany jest grzejnik, czy nie.

 

Czyli grzejnik też nie jest panaceum na te problemy.

 

Tak czy siak powinno się i grzać i wentylować. Jeżeli zapomnimy lub zmarginalizujemy wentylację, to żadne grzanie nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zaparowane okna dachowe, to jest tylko i wyłącznie wina wentylacji. I nawet nie chce mi się zagłębiać w czytanie wrzuconych linków. Stwierdzam to na moim przykładzie. Zjawisko pary na oknach dachowych było mi całkowicie nie znane. W tym roku w okresie największego smogu, nie wiem po co, ale wyłączałem wentylację WM na noc kiedy było największe zadymienie. I dopiero wtedy pojawiła się para na oknach, ale jakoś szczególnie tym się nie przejąłem bo była to ilość minimalna. Ale kiedy pojawił się za oknem mróz - 18 st. to z okna woda się lała po ścianie, a w rogu okien pojawił się lód. Oczywiście natychmiast włączyłem wentylację, okna wytarłem z wody i podobny efekt już nie wystąpił. Jak pamiętamy na przełomie miesiąca było kilka takich mroźnych dni, ale przy włączonej WM żadnej pary już nie było.

 

Doświadczenie moje z WM z GWC, oraz z podłogówką 100% w całym domu wynosi 6 lat. I takie rozwiązanie polecam niezdecydowanym, miałem taki sam dylemat i nie żałuję. Następny mój dom będzie miał identyczne rozwiązanie. Wcześniej mieszkałem w domu z mieszanym systemem, więc mam porównanie. Z całą odpowiedzialnością mówię , że podłogówka w całym domu to bardzo dobre oszczędne w eksploatacji rozwiązanie. Piec grzeje max. temperaturą 36 st. w największe mrozy.

A teksty o fruwającym kurzu, czy problemami ze snem, to wszystko bzdury.

Edytowane przez marcelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zaparowane okna dachowe, to jest tylko i wyłącznie wina wentylacji. I nawet nie chce mi się zagłębiać w czytanie wrzuconych linków. Stwierdzam to na moim przykładzie. Zjawisko pary na oknach dachowych było mi całkowicie nie znane. W tym roku w okresie największego smogu, nie wiem po co, ale wyłączałem wentylację WM na noc kiedy było największe zadymienie. I dopiero wtedy pojawiła się para na oknach, ale jakoś szczególnie tym się nie przejąłem bo była to ilość minimalna. Ale kiedy pojawił się za oknem mróz - 18 st. to z okna woda się lała po ścianie, a w rogu okien pojawił się lód. Oczywiście natychmiast włączyłem wentylację, okna wytarłem z wody i podobny efekt już nie wystąpił. Jak pamiętamy na przełomie miesiąca było kilka takich mroźnych dni, ale przy włączonej WM żadnej pary już nie było.

 

Doświadczenie moje z WM z GWC, oraz z podłogówką 100% w całym domu wynosi 6 lat. I takie rozwiązanie polecam niezdecydowanym, miałem taki sam dylemat i nie żałuję. Następny mój dom będzie miał identyczne rozwiązanie. Wcześniej mieszkałem w domu z mieszanym systemem, więc mam porównanie. Z całą odpowiedzialnością mówię , że podłogówka w całym domu to bardzo dobre oszczędne w eksploatacji rozwiązanie. Piec grzeje max. temperaturą 36 st. w największe mrozy.

A teksty o fruwającym kurzu, czy problemami ze snem, to wszystko bzdury.

 

 

Nic tylko oprawić w ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod jedym oknwm nie dalem i bede musial przerabiac. Nie dosc ze wystepuje skraplanie to zona mnie sciga ze jest chlodno od niego. Nawet jak pootwieram na max nawiewniki w oknach to nie do konca pomaga. OP tez by raczej nie pomoglo.

I chyba zalozycielce tematu o takie podpowiedzi chodzi a nie zrob OP i bedzie zaje...scie:)

 

Dalej młócenie plew.

Dalej nie rozumiesz, że instalacja CO nie ma wpływu na zamarzające czy lejące wilgocią okna? Obojętnie czy to jest podłogówka czy grzejniki! Problemem jest brak wentylacji, słabej jakości okno, i byle jaki "zimny" montaż. Co ma piernik do wiatraka?

A że ludzie z WG sknerzą zimą na opał, zamykają kratki, uszczelniają okna i duszą się w swoim smrodzie, to później mają mokre okna, niestety. To fizyka.

Jeśli ktoś z WM ma takie problemy, to znaczy że ma okna dachowe zamontowane niechlujnie/podłej jakości..... albo skopaną instalację. W takim razie za du..ę wykonawcę i niech poprawia. W domach z OP i prawidłowo zaprojektowaną i wykonaną WM, nie występuje zjawisko skraplania wody na oknach.

A jeśli ktoś sobie zakorkuje WG, to ma problemy na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najtańsze dachowe okna Fakro i nie mam GWC, więc nie przesadzaj. Ogrzewanie być musi i wentylacja być musi. A żeby wentylacja działała zawsze i sprawnie, w dzisiejszych domach powinna być mechaniczna. W dodatku w budowie jest w podobnych, lub niewiele wyższych kosztach co grawitacyjna. Więc dlaczego nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem 2 parkiety debowe gdzie jest podlogowka (temp wody ok 28st ) i porobily sie szpary. Wiec w teorii to sie wszystko da a w praktyce to roznie wychodzi. Zaraz bedzie ze fachowcy do d... moze i tak ale bez OP nie ma tego ryzyka. U mnie sie nic nie dzieje oprocz miejsca pod grzejnikiem(szpary) wiec dobrze widac jak klepka reaguje na cieplo

 

Widziałeś spartoloną robotę , pewnie bez wygrzewania wylewek , zły klej itd. temat był wałkowany wiele razy

 

mam drewno na podłogówce od kilku lat i nie ma ani szparki, tyle w temacie drewna

 

 

wylewaliśy wodę z instalacji podłogówki po 4 latach bo zalewałam glikolem , woda była czysta zero szlamu zresztą tak jak piszą koledzy skąd niby miałby sie on wziąć

 

Myśle, że dziadek Kemotxba miał kaloryfery ,ojciec miał kaloryfery to jemu teraz nie przegada, będzie miał i on, a kto mu zabroni niech robi . Kto ma podłogówkę dobrze zrobioną to sie śmieje przy ustawianiu mebli i przy jej użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...