Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to prawda z tą podłogówką?


Klaudia86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nie będzie podłogówki to przez 100 lat raczej nikt kuć wylewek nie będzie ... bo i po co ? jak podłoga równa to zmienia się tylko warstwę wierzchnią (panel, wykładzinę, płytkę czy co tam się ma) a przy podłogówce być może będzie to potrzebne za 30 lat, 40 lat wszystko zależy ile wytrzymają rurki i ile syfu się w nich odłoży. A przy tradycji kujemy tylko tam gdzie trzeba.

 

Ale co ma sie nich odłozyc? przy pompach obiegowych stosuje sie filtry, co do trwałosci rur to podaj linka w którym podano ze trwałosc rur to tylko 30 a max 40 lat, co do wiarygodnosci takich prognoz sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że rurki się rozgrzewają zaledwie do ok 30st. Nie do 90st. Druga sprawa to jaki niby tam się ma syf zbierać, wszak jest to układ zamknięty. Poza tym, trzeba tez pamiętać, że pętle można płukał jak ktoś będzie bardzo chciał. I tyle w temacie. Dla mnie to może działać naprawdę długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma sie nich odłozyc? przy pompach obiegowych stosuje sie filtry, co do trwałosci rur to podaj linka w którym podano ze trwałosc rur to tylko 30 a max 40 lat, co do wiarygodnosci takich prognoz sie nie wypowiem.

 

wcześniej dałem link do filmu z czyszczenia podłogówki, usuwanie szlamu. Purmo daje 30 lat gwarancji na rurki PEX i tyle zakładam że wytrzymają. Jeśli znasz kogoś kto ma podłogówkę dłużej niż 30 lat to chętnie posłucham jego uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe. Możesz napisać o jaki syf ci chodzi?

 

Znowu jakaś legenda typu trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz.

Syfu tam jest tyle, i tylko tyle, ile wpuścisz go z woda przy napełnianiu! Później przez ścianki nie przenika żaden syf. Bo jak?

Nie zardzewieje, bo nie ma tam żadnego metalu. Nie przybędzie kamienia bo jak?

Bzdury wyssane z palca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kamienia, zakładając ze instalacja jest szczelna kamienia w tej wodzie nie przybywa a co sie miało odłozyc to sie odłozy i wiecej nie przybędzie bo i skąd.

Dla mnie jest to szukanie dziury w całym.

 

To tylko moje przypuszczenia, w głowie kolegi kemotxb nie siedzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej dałem link do filmu z czyszczenia podłogówki, usuwanie szlamu. Purmo daje 30 lat gwarancji na rurki PEX i tyle zakładam że wytrzymają. Jeśli znasz kogoś kto ma podłogówkę dłużej niż 30 lat to chętnie posłucham jego uwag :)

Zaden producent nie jest chetny dac gwarancje na okres dla niego nieopłacalny, 30 lat dobrze brzmi, 50 lat byłoby jeszcze lepiej ale po co tak długa gwarancja. Nie znam nikogo kto ma podłogówkę dłuzej niz 30 lat moze zna TB tyle ze jest mało wiarygodny. Cóz pozostaje czekac na ten rurowy armagedon dzien po upływie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie znam nikogo kto używa podłogówki 30 lat być może dlatego że takie instalacje nie były popularne u nas, albo może wcale ich nie było, albo były za drogie. Trudno powiedzieć, a jeszcze trudniej zagwarantować że nic się nie będzie działo przez 30 czy więcej lat bo po prostu brak jest opinii na ten temat i nie zostało to sprawdzone doświadczalnie. Skąd się bierze tyle szlamu w instalacji ... też nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej dałem link do filmu z czyszczenia podłogówki, usuwanie szlamu

 

Nie wierze w ten film po tym jak napisali "Efektywność instalacji, które poddane zostały płukaniu, dzięki naszej technologii może wzrosnąć do około 25%"

 

Pytanie - co się działo z energią przed płukaniem, gdzie się podziało to 25%?

 

Poza tym zbieranie kamienia etc - to mogą tylko pisac ludzie którzy nie wiedzą jak działa instalacja...

Że w stałej wodzie kotłowej nie wytrąca się w kółko kamień bo niby skąd?

Że rurki z plastiku nie korodują i nie zaczyna krążyć breja.

No chyba ze ktoś ma jakis syfiasty kocioł ulegający degradacji i rdza z kotła leci w instalację. Może wtedy trzeba płukać.

U mnie woda po 2 latach jest klarowna.

 

Co innego bieżąca woda w rurach (woda z tlenem, żelazem, i calym syfem z wodociągu) a co innego stara woda kotłowa krążąca w kółko.

 

Ja zalałem wodą ze zmiękczacza i jest czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem 2 parkiety debowe gdzie jest podlogowka (temp wody ok 28st ) i porobily sie szpary. Wiec w teorii to sie wszystko da a w praktyce to roznie wychodzi. Zaraz bedzie ze fachowcy do d... moze i tak ale bez OP nie ma tego ryzyka. U mnie sie nic nie dzieje oprocz miejsca pod grzejnikiem(szpary) wiec dobrze widac jak klepka reaguje na cieplo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w ten film po tym jak napisali "Efektywność instalacji, które poddane zostały płukaniu, dzięki naszej technologii może wzrosnąć do około 25%"

 

Pytanie - co się działo z energią przed płukaniem, gdzie się podziało to 25%?

 

Poza tym zbieranie kamienia etc - to mogą tylko pisac ludzie którzy nie wiedzą jak działa instalacja...

Że w stałej wodzie kotłowej nie wytrąca się w kółko kamień bo niby skąd?

Że rurki z plastiku nie korodują i nie zaczyna krążyć breja.

No chyba ze ktoś ma jakis syfiasty kocioł ulegający degradacji i rdza z kotła leci w instalację. Może wtedy trzeba płukać.

U mnie woda po 2 latach jest klarowna.

 

Co innego bieżąca woda w rurach (woda z tlenem, żelazem, i calym syfem z wodociągu) a co innego stara woda kotłowa krążąca w kółko.

 

Ja zalałem wodą ze zmiękczacza i jest czyste.

 

może te 25 % po prostu nie zostało odebrane od źródła ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak ktoś reklamuje rurki po 25 latach i dochodzi swoich praw , faktury ,, ekspertyzy, rurki zalane w betonie ciekawe jak ktoś stwierdzi z jakiego powodu strzeliły. Poza tym gwarancje daje producent a nie wykonawca więc wystarczy że udowodni się że były błędy wykonawcy i po reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może te 25 % po prostu nie zostało odebrane od źródła ciepła ?

 

Jeśli nie zostało odebrane ze źródła ciepła, to jakie mogą być oszczędności? Podłe, firmowe pranie mózgu.

Tak po chłopsku: jeśli rurki zasyfione (choć nie wiem jak to może się stać), to po prostu woda wraca do kotła o wyższej temp. Potrzeba mniej energii do jej ponownego ogrzania. Energia CO zawsze się zbilansuje, nie uleci w kosmos.

Problemem przy drewnie raczej jest wadliwe, niewysuszone drewno, zły montaż, niewygrzany-wilgotny jastrych . OP nie ma nic do rzeczy przy drewnie na podłodze, latem często temp podłogi bywa wyższa niż zimą grzana OP. To mit z tymi problemami z drewnem na OP.

Edytowane przez noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem 2 parkiety debowe gdzie jest podlogowka (temp wody ok 28st ) i porobily sie szpary. Wiec w teorii to sie wszystko da a w praktyce to roznie wychodzi. Zaraz bedzie ze fachowcy do d... moze i tak ale bez OP nie ma tego ryzyka. U mnie sie nic nie dzieje oprocz miejsca pod grzejnikiem(szpary) wiec dobrze widac jak klepka reaguje na cieplo

 

A ja widziałem parkiet bukowy w którym porobiły się szpary na 2mm a były kaloryfery (w swoim mieszkaniu)

Widzę też parkiet dębowy pod OP i nic się nie dzieje

Więcej zależy od zastosowanego drewna, jego wilgotności, kleju, sposoby położenia, chemii, warunków w domu etc a nie od tego czy jest OP czy go nie ma.

 

A ktoś kto mowił ze miał 28C wody to ściemniał bo taką temperaturą nie ogrzeje domu przez zimę.

 

Ogólnie mity są powtarzane na forach... I przez hydraulików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...