Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Telewizor na ścianie


manfred1

Recommended Posts

Remont trwa. Zrobione już są puszki pod 220 i tv sat. Zastanawiam się jak zamocować tv 65 cali na ścianie. Wiem że są uchwyty ale obawiam się ze będzie dużo odstawał od ściany. Podajcie jakieś pomysły na ścisłe przyleganie tv do ściany nie licząc kleju montażowego ;-)

 

Aby telewizor wisiał na ścianie jak obraz musisz wykonać wnękę/zabudowę w tym miejscu najlepiej głębokość min 10cm wtedy dajesz uchwyt taki z mozliwością wysuwania tv bo jednak dojście do kabli etc. musisz mieć.

Problem jest taki iż telewizory led mają głosniki z tyłu więc trzeba mieć jakieś zewnętrzne lub podłączenie przez np kino domowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na chłodzenie. Brak dostępu powietrza do wnętrza telewizora przez otwory wentylacyjne z tyłu obudowy może powodować jego przegrzewanie i wyłączanie.

 

Kolego telewizorów wymagających intensywnego chlodzenia takich jak plazmowych już nie niemal nie ma w uzyciu, a ledom wystarcza minimalna szczelina.

W zabudowach instaluję caly osprzęt / dekodery,routery itp / i nie ma z tym najmniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wszystkie uchwyty dedykowane do wieszania telewizorów z którymi się spotkałem do tej pory to były "porządne mocowania" i wybór to moim zdaniem tylko kwestia funkcjonalności i estetyki. W sumie to jeszcze nie spotkałem nikogo kto odważyłby się montować tv na ścianie w inny sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rzeczywiście wykonać zabudowę z płyty g-k i zamontować telewizor. Jeżeli jest np. Philips z ambilight będzie fajnie wyglądać. Tylko nie można robić obudowy tak maksymalnie na ścisk, bo musi być chłodzenie właśnie i miejsce na wydostanie się dźwięku. Z resztą – czy montując TV na ścianie za pomocą uchwytów jest aż tak wielka odległość od ściany? Polemizowałbym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o mocowania do tego przeznaczone i to raczej te lepsze ze sklepu rtv, czy kupione przez internet niż jakaś chińszczyzna z marketu. Lubię wszelkie kombinacje, ale jeśli jest w nich jakiś cel sensowny i robi je ktoś, kto ma choć minimalne pojęcie o temacie. Krytyka dotyczyła raczej januszowania z jakimiś uchwytami kombinowanymi za parę zł z marketu budowlanego ,,żeby było".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uchwyty dedykowane do wieszania telewizorów z którymi się spotkałem do tej pory to były "porządne mocowania" i wybór to moim zdaniem tylko kwestia funkcjonalności i estetyki. W sumie to jeszcze nie spotkałem nikogo kto odważyłby się montować tv na ścianie w inny sposób.

 

No własnie mam takie samo zdane. Teraz tylko zrezygnują z uchwytu z wysuwanym ramieniem bo nie potrzebuję tego na rzecz uchwytu który przylega do ściany. Jedyne co to szukać uchwyt najbardziej przylegający do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...