Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam niewielką wiedzę i potrzebuję informacji. Muszę skuć stary tynk 50 letni na ściance, niestety się sypie, jest mocno popękany. Ściana do cegły ma +/- 5 cm starego tynku, dodać trzeba, że cegła jest nie równa i w różnych miejscach są wgłębienia sięgające 10 cm. Chce położyć tynk maszynowe knauf mp 70, ale ona max może mieć 3 cm. Potrzebuje zrobić nową ścianęo grubości 5-6 cm tak, żeby było równo z pozostałą starą ścianą pokoju.

 

Napisze mi jakich materiałów użyć:

- 1 warstwa ?

- 2 warstwa ? (tynk?)

- 3 warstwa ? (gładź gipsowa?)

 

 

Proszę o radę.

 

Pozdrawiam.

 

20170124_123358.jpg

 

20170124_132233.jpg

 

20170124_132320.jpg

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/226276-skucie-starej-wewn%C4%99trznej-%C5%9Bciany-i-po%C5%82o%C5%BCenie-nowej/
Udostępnij na innych stronach

użyć rzadkiej zaprawy cementowo-wapiennej narzucanej ręcznie. (tzw obrzucanie). Następnie ja bym to otynkował tradycyjnie cementowo- wapienną zaprawą umieszaną w betoniarce. Dać trochę wiecej cementu "żeby tynk trzymał tę ścianę"..... bo widać że kolorowo nie jest..
  • 3 weeks później...

Szanowny Panie

 

najpierw trzeba usunąć wszystkie luźne, kruszące się fragmenty tynku. Następny krok to dokładne oczyszczenie ściany i jej zagruntowanie. Tu polecam wykorzystanie gruntu głęboko penetrującego ACRYL-PUTZ® GP 41. Do wypełnienia i wyrównania ubytków może Pan zastosować Zaprawę wyrównawczą ACRYL-PUTZ® ZW 50 (może być nakładana w pojedynczej warstwie do 50 mm), a następnie wspomniany przez Pana wcześniej tynk maszynowy. Do stworzenia warstwy wykończeniowej polecam użycie gotowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Gładź należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

To co na ścianie to szare to nie cegła, to pewnie pustak tzw. hasiowy (hasiok). Z racji dostępności popiołu i żużla robiło się je masowo. Forma włąsna, betoniarka własna i dawaj. Zaprawa szła zwykle wapienna lub wapienno cementowa. I takiej bym sugerował by użyć. Czyli skuć ścianę do pustaka, wygrzebać co nie przylega i zaprawa wapienno cementowa (może być na bazie ciasta wapiennego) - uzupełnić ubytki a potem tynki wapienno cementowe: szpryc, narzut i gładź. Taki pustak wchłonie tyle gruntu ile widzi...Gruntować nie trzeba. Wystarczy dać dobre tynki. Zakładam, że ściana jest jeszcze sucha.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...