Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Team Plast, Oknoplast, prośba o opinie użytkowników


Recommended Posts

Stoję przed wyborem dostawcy okien do domu. Mam bardzo korzystną ofertę na okna trzyszybowe antywłamaniowe klasy P4 z montażem od Team Plast i droższą na ten sam zakres o 10 tysięcy ofertę od Oknoplastu. Oczywiście cena kusi ale dręczy mnie ta różnica w cenie - czymś to muszą nadrobić - albo Oknoplast życzy sobie ceny z sufitu za to samo - albo Team Plast robi badziewie i dlatego tak tanio. Może ktoś doświadczony w temacie tych producentów podpowiedzieć mi w którą stronę bardziej to prawdopodobne? Jakieś opinie użytkowników Team Plast-u? z góry dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

popytaj u różnych dystrybutorów oknoplast bo niby teraz promocja zimowa, a u niektórych miałem niższą cene bez tej promocji niż z nią :) więc to jedna wielka ściema z promocją zimową oknoplastu popatrz w okolicy gdzie jeszcze mają te okna na mapce ze stronki oknoplastu powysyłąj maile do wycenny i zobaczysz potem ponegocjuj na pewno mogą spuścić i to sporo

ja osobiście raczej zrezygnuje z oknoplastu i wezmę Veka lub salamander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

ja osobiście raczej zrezygnuje z oknoplastu i wezmę Veka lub salamander

Oknoplast to też Veka (a Winergetic to wspomniana 82mm)

 

Musisz zrozumieć, że okno to nie tylko profil. Ale stal, stosowane uszczelki, okucie i wersje elementów. Kultura techniczna, pracy (i płacy) itp.

A Uw jest mniej ważne niż szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam czy taka uszczelka na srodku realnie cos daje i faktycznie poprawia szczelnosc ?

 

Wychodzi na to,ze poprawia też parametr cieplny całego okna, gdyż np Salamander Bluevolution 82 posiada takie współczynniki dla ramy okna:

Uf = 1,1 W/m2K (wersja AD 2 uszczelki) Uf=1,0 W/m2K (wersja MD 3 uszczelki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich profilach niestety. Były już takie sytuacje gdzie na tej uszczelce nie było docisku i w sumie nic nie dawała. Akurat w wypadku VEKA softline 82 ten docisk może być, ale nie dam tu głowy.

Upraszczasz do poziomu oknonetu i przekładasz wszystko na czarno-białe. Ok. Docisk musi poprawić szczelność. Ale twierdze, że nawet niedolegająca uszczelka też poprawia, tylko że tu odeślę do eksperymentu:

Dobrze wieje, więc chowasz się za wiatą przystankową. Nie jest szczelna, ale jest cieplej? Czasem przegroda nie musi być pełna by poprawić rozkład ciśnienia w obrębie zamkniętego okna. To też są gdybania, ale ja odsyłam do badań szczelności (producenci, może pora je w końcu udostępniać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolisz że od razu przedstawię podsumowanie ?

Okno z trzecią uszczelką przepuszcza 2 a nawet 3 razy mniej powietrza niż porównywane konstrukcje dwuuszczelkowe. Nawet to najszczelniejsze okno PRZEPUSZCZA POWIETRZE mimo że wszystkie z nich mają najwyższą klasę.. !

Jak to możliwe? to już odsyłam do źródła, czyli artykułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zadam jeszcze jedno pytanie, odwolujac sie do tego artykulu ktory zacytowaliscie, dwa profile Trocal 76 oraz Trocal InnoNova 70.A5, taka sama liczba uszczelek (dwie), profil pod wzgledem budowy przyylgowej wydaje sie byc podobny, ale te pierwsze przepusci 4.762 m3, a drugie 7.896 m3 na sezon grzewczy

Dlaczego ?

Edytowane przez Odysss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet to najszczelniejsze okno PRZEPUSZCZA POWIETRZE mimo że wszystkie z nich mają najwyższą klasę.. !

Jak to możliwe? to już odsyłam do źródła, czyli artykułu.

 

to ja zadam jeszcze jedno pytanie, odwolujac sie do tego artykulu ktory zacytowaliscie, dwa profile Trocal 76 oraz Trocal InnoNova 70.A5, taka sama liczba uszczelek (dwie), profil pod wzgledem budowy przyylgowej wydaje sie byc podobny, ale te pierwsze przepusci 4.762 m3, a drugie 7.896 m3 na sezon grzewczy

Dlaczego ?

 

Ciekaw jestem odpowiedzi, wszak to pytania skierowane do sprzedawców :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę jeszcze - mój skrótowy wniosek opiera się na lekturze linkowanego artykułu i ma wyręczyć te niewspółpracujące z cyferkami umysły, ale jak widać nie doceniłem forumowiczów;)

 

Ciekaw jestem odpowiedzi, wszak to pytania skierowane do sprzedawców :-).

W tym przypadku do sprzedawców tej określonej marki albo kogoś, kto ma dostęp do badań?

Też nie wiem skąd te różnice. "Sztywność" profilu? Dokładność złożenia okna w fabryce? Trzecia szyba??Pomijam minimalne różnice w "maksymalnym odstępie między "okuciami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...